fortschritt ZT 303

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
pavel zt-300
Příspěvky: 247
Registrován: úte črc 01, 2014 12:38 pm
Bydliště: krušné hory

Re: fortschritt ZT 303

#5431 Nový příspěvek od pavel zt-300 »

cus koukam ze mi nikdo moc neporadi :)...

no chtel jsem se s vami podelit o dnesni zkusenosti.....zjistoval jsem na svetlusce vyrobce uplne vlozene sady na ifu....zjistil jsem ze se jedna o indickou velkou korporaci tatamotors kdy vyrobcem je anand pistons.....jedna sada vychazi na cca 2050kc..

no pak jsem volal do opetovane firmy soko.cz ktera se je velkym dodavatelem dilu pro forschritt stroje....no a zde jsem po pul hodinove debate se starsim panem co ani nevedel co prodavaj zjistil ze se jedna o vyrobce anand pistons...tedy to same co maji ma svetlusce...rozdil je pouze v tom ze zde majo sadu za 2500kc teda o 1800 cela sada draz nez na svetlusce.. otyto sady vyrabi i na zetory a ostatni. tak z toho moc moudry nejsem...co si o tom myslite ted. ceskou sadu jiz nelze sehnatfirma od ktery jsem v 2007 bral neexistuje

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: fortschritt ZT 303

#5432 Nový příspěvek od poulm »

A kolik mth. za rok s tím ZTéčkem najezdíš? Jestli to máš jenom na brkání kolem baráku a občasné práce, tak bych ten motor jenom překroužkoval. Kolega to tak nyní udělal a lítá mu to zase jako za mlada :-D
S kompletními novými sadami na motor je to problém s kvalitou a přesností. Pokud bych si já chtěl motor převložkovat, tak bych raději připlatil a hledal vložky od firmy Mahle, z mých referencí je co se týče kvality asi nejlepší.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

pavel zt-300
Příspěvky: 247
Registrován: úte črc 01, 2014 12:38 pm
Bydliště: krušné hory

Re: fortschritt ZT 303

#5433 Nový příspěvek od pavel zt-300 »

no jako najezdim tak 20hodin a treba letos jen tak 3.....jinak taham za nim jednoosej vlek 5t kdy delam drevo k baraku a v zime kolem baraku s radlici hrnu snih....ale samozrejme nechci aby mi po par desitkach mth klekl zase.....taky jsem si rikal ze bych ho prekrouzkoval ale par lidi ki uz rukalo ze budou vydreny drazky pro krouzky v pistu a taky je otazkou jaky krouzky koupit...vsude maj polsky a nebo tyhle indicky ale neznam tu znacku....poulme ty by jsi mi prosim tkusol zjistit kdw koupil ty krouzky a nebo jaky mam schanet dekuji

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: fortschritt ZT 303

#5434 Nový příspěvek od poulm »

Obrázek

Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: fortschritt ZT 303

#5435 Nový příspěvek od poulm »

Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: fortschritt ZT 303

#5436 Nový příspěvek od Širon »

No měli ty mašiny stejně krásný jako my. 8)
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: fortschritt ZT 303

#5437 Nový příspěvek od bigles »

pavel zt-300 píše:cus koukam ze mi nikdo moc neporadi :)...

no chtel jsem se s vami podelit o dnesni zkusenosti.....zjistoval jsem na svetlusce vyrobce uplne vlozene sady na ifu....zjistil jsem ze se jedna o indickou velkou korporaci tatamotors kdy vyrobcem je anand pistons.....jedna sada vychazi na cca 2050kc..

no pak jsem volal do opetovane firmy soko.cz ktera se je velkym dodavatelem dilu pro forschritt stroje....no a zde jsem po pul hodinove debate se starsim panem co ani nevedel co prodavaj zjistil ze se jedna o vyrobce anand pistons...tedy to same co maji ma svetlusce...rozdil je pouze v tom ze zde majo sadu za 2500kc teda o 1800 cela sada draz nez na svetlusce.. otyto sady vyrabi i na zetory a ostatni. tak z toho moc moudry nejsem...co si o tom myslite ted. ceskou sadu jiz nelze sehnatfirma od ktery jsem v 2007 bral neexistuje
Já kupoval v loni ty ze soka. Jsem s nimi spokojen,zpracování je přesné.Olej to nebere, v chladu taky dobře chytá. Nebál bych se je dát znovu.

pavel zt-300
Příspěvky: 247
Registrován: úte črc 01, 2014 12:38 pm
Bydliště: krušné hory

Re: fortschritt ZT 303

#5438 Nový příspěvek od pavel zt-300 »

bigles: dekuji za zkusenost.....to jsem rad ze to nekomu slape....myslim ze neco by to vydrtet.mohlo ale popravde bych rad kdyz by to vydrzelo do jara ...jsem z hor a mrzne no

poulm: ty nemecky sberaky jsou pekny a co jsem driv zjistoval tal jsou spolehlivy....a oproti nasim velkym 60kubikovym nepraskaji oje.

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: fortschritt ZT 303

#5439 Nový příspěvek od poulm »

Bohužel nám ZTéčkářům asi nic jiného nezbyde než ty díly z Polska, ostatně Krystalákům už pomalu taky :-( Ale pokud to má člověk už jen na občasné brkání kolem chalupy,tak ty díly ze soko či světlušky jsou postačující, taky je nakupuji auž jsem s tou kvalitou tak nějak smířený. Něco jiného je, kdyby to mělo lítat denně v zátěži a 500mth a víc ročně, no tak to by se ta ganerálka asi musela dělat několikrát ročně :smich: :D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: fortschritt ZT 303

#5440 Nový příspěvek od koprkam »

Dovolím si nesouhlasit. Mám 16145. Za pět let, co ji máme, tak jsme dělali GO motoru, násobič, hydrauliku, zadní poloosy a cirka každej rok brzdy (ale kterej krystal na ně netrpí?). Jednu dobu odcházely hydraulický čerpadla, ale to se vyřešilo. Najedu asi 200h ročně vesměs lis na velký hranatý balíky, 4m cifery, 4m kombinace kuhn+pneusej, nesené paterák pluh,... ten traktor dostane zabrat a to, v čem jsem se vrtal tak drží. Jasný serou se jiný věci, ale když se opravuje tak, jak se sluší a patří, tak není problém.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: fortschritt ZT 303

#5441 Nový příspěvek od Širon »

No von je problém sehnat plechý díly. Ptal jsem se prodejce jak to že Polákům to jezdí a nám se jejich díly serou. On na to že když tam jede nakupovat ,nabídnou mu dvě až tři varianty cen, no a pak když je prodejce chamtivej vezme to nejlevnější a tady prodá draho, protože támhle ten má taky takový ceny. Příkladem kulový čepy : Múžeš mít za 250 kč, nebo 750 kč. Beru ty dražší, v lese vydrží dva roky, ty levnější si lidi berou taky, ale pak většinou traktor prodají, nebo jim stojí ve chlívku. To samý hřídele ,kola převodovky a podobně.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: fortschritt ZT 303

#5442 Nový příspěvek od Franta.cz »

Mám úplně stejnou osobní zkušenost (ne z doslechu) z dob kdy jsme měli fiaty 126p a jezdily nakupovat do Polska.
např. Chtěl jsem poloosu nabídli mě na férovku lepší kvalitu za tolik a horší za tolik, vyber si. 8)
Bral jsem kvalitní, dražší a nikdy nebyl problém.

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: fortschritt ZT 303

#5443 Nový příspěvek od poulm »

Přesně tak to bohužel je a většina lidí to nechápe, že čeští obchodníci a handlíři k nám z Polska dováží opravdu ten největší a nejlevnější šunt a to výrobky všeho druhu, ne jen náhradní díly, ale i potraviny a vše ostatní. Bohužel. Pokud chce člověk něco kvalitního, tak musí za tím vycestovat. :-(
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: fortschritt ZT 303

#5444 Nový příspěvek od ota »

Kluci tak to funguje i více komodit. Na netu si vyhledáš věc. Pak koukneš na Číňanskej internet a on tam tu stejnou věc má za polovinu ceny. Říkáš si, jak je to možný? Ti prodejci chtějí co nejrychleji vydělat.
Můj příklad z loňska. Scháněl jsem elektromotor 7,5 kW. S pár ůpravama. Říkám si přeci Mohelnice Českej výrobce a je to domácí. Volám tam a pán že nemají skladem to co potřebuji. Že za 6 neděl by tu motor byl. Kruci výrobce elektromotorů a nemají tenhle? Cena za něj kdyby mi ho objednal od Siemenzů ( motor vyrobenej u nás, pošlou ho do Siemenzu tam ho zkontrolují a dají šťítek a pošlou spátky ) by bylo skoro k 30 000 Kč! Tak jsem ještě obvolal pár prodejců co mi vyhodil net. A z té Mohelnice nechal poslat nabídku, kdybych nic nesehnal. Pak jsem zavolal na náhodnej tip z netu. Uplně stejnej elektromotor podle parametrů do punťíku jako ten Mohelnickej. Cena 13 500 Kč. Říkám si, to není možný. A prodejce že někdo chce bejt asi brzo bohetej. Tady ten ho měl skladem a za dva dni od objednání putoval ke mě. A to jsem si do něj ještě vymyslel pár ůprav. V té Mohelnici ani ty ůpravy nebyli štont udělat v nějakém rozumném termínu.
Řeklo by se domácí firma. Prdlajs je to o nenažranosti a penězích.

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: fortschritt ZT 303

#5445 Nový příspěvek od poulm »

Přesně tak to bohužel je a většina lidí to nechápe, že čeští obchodníci a handlíři k nám z Polska dováží opravdu ten největší a nejlevnější šunt a to výrobky všeho druhu, ne jen náhradní díly, ale i potraviny a vše ostatní. Bohužel. Pokud chce člověk něco kvalitního, tak musí za tím vycestovat. :-(
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“