RS 09

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Minarada RS
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 23, 2014 11:12 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

RS 09

#1 Nový příspěvek od Minarada RS »

Koupily sme po nějakým důchodci Eresa ,nevím co jeto za rok ale je to 2 Válec.Původní majitel to odvezl na komplet generálku -lak ,motor,vstřiky,žhavení,převodovka,řízení a než to dodělaly pán umřel a ten co dělal GO nám to prodal .Já s ním jezdím do lesa na dřevo ,ale nevím kde mám vypustit olej z motoru a co tam nalít ,když to mám naběháno x moto hodin.Olej tam byl dávaný před dvěma lety a kolik se vyjelo nafty nevím .Tak mu chci dát novej olej.Já v podstatě vím jen ty páky co sou dvě šajtry a ruční plyn a ostatní páky nevím k čemu sou ,ale hadice tam sou starý ,tak sem snima radši nehýbal.Jinak je tam vše původní tj budíky,startování takovou pákou a i bošárna tam je .Já tam chci dát spínačku ze škodovky a nějaký relé na žhavení-což provede soused elektrikář
Přílohy
1513721_872906846077312_1089832297988563592_n.jpg

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: RS 09

#2 Nový příspěvek od cipisek »

Hoď více Fotek. hlavně mi to nafoť zezadu ať vím jaký typ 2 válce tam je. s tím Olejem to je složitější. hlavně sa zeptej jaké olej tam je nalitý. (typ, označení) jestli jsi to kupoval od Borca co na tom dělal Generálku tak by měl vědět co tam nalil. (šmirgl) Olej M6A sa nesmí míchat s ničím jiným jinak sa ti zadře motor! ale jestli dělal GO tak už tam snad je nalété něco rozumějšího a aditivovaného. podrobný popis všeho co je třeba ti dám až mě ten motor vyfotíš. Jinak gratuluju ke koupi ať slouží
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Minarada RS
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 23, 2014 11:12 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: RS 09

#3 Nový příspěvek od Minarada RS »

Mám Jen fotky od prodejce a traktor je ode mě 20 km schovanej v kůlně a na špalkách protože sním vyjedu asi až na jaře,Jinak ten větrák chlazení motoru má to hustý síto
Přílohy
10734008_872906956077301_390224602291538774_n.jpg
10418448_872906912743972_5236577658401574724_n.jpg

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: RS 09

#4 Nový příspěvek od jano »

Jinak je tam vše původní tj budíky,startování takovou pákou a i bošárna tam je .Já tam chci dát spínačku ze škodovky a nějaký relé na žhavení-což provede soused elektrikář.

Inštalovať žhaviace relé na dvojválec mi pripadá ako klaksón na parnom stroji. :-/
Dvojval nemá žhaviče, ale žhaviace špirály v sacom potrubí, stav je signalizovaný pomocou žhaviacej kontrolky, ovládanie je dobovým kombinovaným spínačom (napr. počas štartovania premostí predradený odpor). Vymyslené je to dobovo, spolahlivo a dobre. Taktiež náhrada dynama výkonným alternátorom nie je pravé orechové, z 18 koní nie je moc vhodné pohánať alternátor čo môže zhltnúť desatinu výkona motoru...

Minarada RS
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 23, 2014 11:12 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: RS 09

#5 Nový příspěvek od Minarada RS »

Já otom Eresu nic nevím ,myslel sem že to má žhavičky jak Tatra .Dynamo sundávat zatím nebudu ,je tam a jen si tam chci dát třeba voltmetr ,nebo ampermetr-záleží co splaším.Jinak Děda Měl taky eresa když sem byl Malej ajak to bylo vylítaný ,ten motor Tak tam dal strejc alternátor ze škodovky a dvě velký baterky.A jinak ten Alternátor tam má dosud

Minarada RS
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 23, 2014 11:12 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: RS 09

#6 Nový příspěvek od Minarada RS »

Vzpomínám si matně ,že ten coto dělal řikal něco o oleji AD ,asi M6AD ne ?Našel sem žeho ctam je asi 6 litrů ne v motoru -,a jinak to má nějaký síto olejový ?

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: RS 09

#7 Nový příspěvek od cipisek »

Tak to je je ten novější typ 2 válca. tam se vleze cca 5.5 Litrů oleja. jak ho budeš vyměňovat je třeba vyčistit odstředivku.(takové válec na straně napínáku řemene. víko je přišrubované 3ma matkama. pak ještě je třeba vyčistit Lamelový čistič který je pod tím válcem z boku je na něm(měla by byt) Ráčna kterou by jsi ji měl za provozu občas zatočit aby sa lameláč vyčistil. olej se vypouští pod Motorem. ve vaně je šroub. to je dobře že tam je aspon ten M6AD ale já osobně bych tam dal ještě neco lepšího.. třeba M7 ADS to žhavení nech tak jak je. do toho bych nezasahoval. Dynamo ničím nenahradíš. je na něm nasazená vrtula ventilátoru. alternátor ti tam nikam nevleze jedině někde bokem.. Já jsem to chtěl taky nějak řešit ale nakonec jsem to nechal tak a nebudu sa tím zabývat...
Naposledy upravil(a) cipisek dne stř pro 24, 2014 4:03 pm, celkem upraveno 1 x.
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: RS 09

#8 Nový příspěvek od jano »

odstredivku a lamelový čistič

Minarada RS
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 23, 2014 11:12 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: RS 09

#9 Nový příspěvek od Minarada RS »

Tak sem hledal papíry a jeto z roku 1963 ,jen nevím typ motoru

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: RS 09

#10 Nový příspěvek od cipisek »

Minarada RS píše:Tak sem hledal papíry a jeto z roku 1963 ,jen nevím typ motoru
2KVD9SVL
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Minarada RS
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 23, 2014 11:12 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: RS 09

#11 Nový příspěvek od Minarada RS »

15 W 50 do eresáka ? :shock:

Minarada RS
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 23, 2014 11:12 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: RS 09

#12 Nový příspěvek od Minarada RS »

Na téhle fotce je pod podlahou jakýsi kastlík -to měly jen 4 válce ?
Přílohy
Výstřižek.JPG

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: RS 09

#13 Nový příspěvek od cipisek »

Ano podle toho to je skládačka ten tvůj Eres. Jak moc je to poskládané bych ale musel vidět více fotek.. ta strana co jsi nafotil je tak že kastl aj pedály brzdy a plynu sů ze 4 válce. ale jak je to na 2hé straně s pedálama? tam sa mě matně zdá(neni to na té malé fotce moc poznat) že je zachované původní 2 vál řešení? Přední náprava aj Blatníky sů z 2 válu. u držáků tažné lišty si ale nejsu jistý původem... Jakto že tam nemáš Hydrauliku v zadu?

K Oleju: Jestli jsi si jistý že je motor po Go. čili ho před složením aj vymyli a vyčistili od usazenin karbonu(jak jsme to dělali aj my na našich motorech, tak bych sa teho 15w40 nebál, Já už 8 let jezdím na Polosyntetice 10W40 a bez problémů. aj za tepla mažou na volnoběch 5atm a v zátěži 7-8atm.

mrkni sem ať si chytřejší http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 69&t=12968
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Minarada RS
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 23, 2014 11:12 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: RS 09

#14 Nový příspěvek od Minarada RS »

Dal sem fotku z netu ne svojí já tam ten kastl dole nemám

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: RS 09

#15 Nový příspěvek od cipisek »

Aha tak to tu moju zmatenost vysvětluje 8) Hezké svátky ať nám to jezdí bez nehod a poruch
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“