RS 09

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
StenliH
Příspěvky: 407
Registrován: pon črc 05, 2010 6:48 pm
Bydliště: Prdel světa

Re: RS 09

#46 Nový příspěvek od StenliH »

Teda nechtěl bys začít stím že si přečteš manuál od traktora ?

http://uloz.to/xbAwXTug/rs-09-dilenska- ... motory-pdf

http://uloz.to/xMgDEir9/rs-09-manual-pdf

Tam jsou jistě pasáže --- Výměna oleje v motoru atp. ---


Když už teda pan Otec tolik investoval tak bys jakož to vážící si syn mohl ty dvě příručky přečíst pro tvé dobro potažmo i dobro tvého traktora .

Minarada RS
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 23, 2014 11:12 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: RS 09

#47 Nový příspěvek od Minarada RS »

KDyby nebylo v příručce pouze psáno vypustit olej dole a vyčistit odstředivku (bez obrázku),tak bych se neptal ne ?

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: RS 09

#48 Nový příspěvek od jano »

Minarada RS píše:KDyby nebylo v příručce pouze psáno vypustit olej dole a vyčistit odstředivku (bez obrázku),tak bych se neptal ne ?
No a odstredivku treba rozobrať, lebo z vonka je čistá :)

Minarada RS
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 23, 2014 11:12 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: RS 09

#49 Nový příspěvek od Minarada RS »

Eště že se nemusí olejová soustava ovzdušňovat -o naftový vím houby a až teď sem zjistil kde je dynamo

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: RS 09

#50 Nový příspěvek od duchodce »

Tak abychom tě neodradili-předpokladám že o motorech a traktorech nevíš nic - bude to trochu polopatické Olej se vypouští nejlépe teplý /pokud motor jde natočit/ -nechat vykapat třeba do rána u studeného motoru . Pokud není alespoň trochu známa historie oleje a traktoru doporučuji sundat olejovou vanu , ale nejdříve si ujasni jestli ti někdo je schopen pomoci vyrobit nové těsnění. Pokud dosedací plochy nejsou nikterak poškozené stačí silnější papír a těsnící tmel. Vymyj sací koš najdeš ho zespoda a nedá se zaměnit. Dej pozor ať ten kolomaz nenatlačíš do sítka naopak z toho to musíš vymýt- poprvé budeš zas...aný jako správný traktorista. Demontuj víko odstředivky - tu jsi už našel . Pod tím je taková kulatá věc kterou roztáčí těmi tryskami tlak oleje a odstředivou silou se těžší kal usazuje na stěně té kulaté věci . Pokud se chová tak jak má / po zhasnutí motoru je pár vteřin slyšet jak se dotáčí/ tak jde po demontáži zajišťovací matky naprosto lehce vytahnout . Jinak jde trochu tíž, ale ven půjde. Pokud na tělese odstředivky v prostředku velká matka jsou v rovině dělení rysky které definují postavení víka a tělěsa . Měla by jít demontovat a víko oddělit , uvidíš co je uvnitř vyčistit , vymýt profouknout trysky . Pokut je to sešroubováno několika šroubky opět je to nějak značené a pozor nepřeházet šroubky , bývá to jimi vyváženo. Po nasazení zpět zkontroluj vůli s jakou je ta odrtředivka uložena nesmí mít velkou vůli / 1-2desetiny/ jinak tamtudy utíká tlak a odstř. se netočí . Než ji namontujš zpět demontuj otáčivý lamelový filtr pod tou odstředivkou - je to víčko se 4 šroubky, kouká z toho asi 8 hřídelka někdy na tom je zachována ráčna , vytáhneš to celé ven vymyješ , protočíš a po výměně těsnění to vše - lamelový filtr , odstředivku a olejovou vanu namontuj zpět.V oblasti těch filtrů je otvor kam je připojen manometr. Doporučuji tam nějaký přibastlit v rozsahu alespoň 6 atm i třeba jen na kousek tlakové hadičky /z brzd , na plnění pneu/ - pozor po několika měsících nabobtnají- manometr ,ten ti řekne o motoru dost. Pokud by si chtěl zkontrolovat /v případě demontáže vany/ vůli na ojnicích , někomu si řekni , sám to nepoznáš obvzlášť pokud tam jso "závějě " kolomazu. Ještě jedna rada , pokud se budeš chtít vymýt ruce alespoň trochu, použij trochu prášku do atuomatky , ruce ale důkladně opláchni omyj mýdlem a namaž , není to nic zdravého.
Udajně těch provedení odstředivky bylo víc provedení tak musíš třeba trochu přemýšlet ale princip je stejný.
Teď jsem si všiml že na jednom obrázku máš zaškrtnutý normální filtr, mám též dvouvál ale mám tam odstředivku .Proto to tu celé nechám , třeba se to hodí někomu jinému. Výměnu tohodle filtru a náhradu ti musí poradit někdo jiný. . Ostatní ale platí.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Minarada RS
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 23, 2014 11:12 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: RS 09

#51 Nový příspěvek od Minarada RS »

Tak dosud semse hrabal jen ve starých motorkách (pár renovací -ale na každou sou knížky ,když si nevíš rady)a ve škodovce co sem měl a čekal sem nějaký sítko a ne něco tak složitý jako je ta odstředivka

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: RS 09

#52 Nový příspěvek od vitex »

Minarada RS píše:Tak dosud semse hrabal jen ve starých motorkách (pár renovací -ale na každou sou knížky ,když si nevíš rady)a ve škodovce co sem měl a čekal sem nějaký sítko a ne něco tak složitý jako je ta odstředivka
Pokud se bojíš odstředivky přesto že Ti Důchodce napsal návod,tak se budeš celý život bát na něco šáhnout a ničemu se nenaučíš.Tak směle do toho a pamatuj:Chybami se člověk učí.Navíc zde máš hromadu poradců kterým musíš zítra dodat fotky rozložené a vyčistěné odstředivky.

Minarada RS
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 23, 2014 11:12 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: RS 09

#53 Nový příspěvek od Minarada RS »

Nebojíš jen říkám zlatá motorka ,kde sem měl z jedný strany filtr a z leva sítko .Jinak Traktor stojí v kůlně 20 km odsud -bez předních kol a baterky .Takže až se oteplí pak terpve pudu měnit olej -nechtělo bysemi teď venku v mrazu asněhu venku měnit olej (měl sem zánět ledvin aod tý doby hotovo jak něco bolej mě ledviny)

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: RS 09

#54 Nový příspěvek od cipisek »

Minarada RS píše:Nebojíš jen říkám zlatá motorka ,kde sem měl z jedný strany filtr a z leva sítko .Jinak Traktor stojí v kůlně 20 km odsud -bez předních kol a baterky .Takže až se oteplí pak terpve pudu měnit olej -nechtělo bysemi teď venku v mrazu asněhu venku měnit olej (měl sem zánět ledvin aod tý doby hotovo jak něco bolej mě ledviny)
Než sa Oteplí tak stahuj a studuj ty příručky! Já v nich ležel už jako děcko ale to jsem si jen prohlížel obrázky (to mě bylo cca 8-9 let a ničemu jsme nerozuměl) :) to jsem už dobře věděl jak by měl Eres správně vypadat ale ten náš tak nevypadal. pak bylo mezidobí vzdoru a zdechlosti. no a pak po návratu z ciziny jsem sa do kutilství pustil a našel v něm zalíbení.
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

jo88
Příspěvky: 115
Registrován: úte dub 09, 2013 8:40 pm
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: RS 09

#55 Nový příspěvek od jo88 »

Dobrý den, chtěl bych se zde zeptat zkušených traktoristů (RS-09), opravařů :). Jsem spíše začátečník co se týče oprav, chtěl bych u RS-09 provést údržbu čističe vzduchu (vzduchového filtru), chtěl bych konkrétně vyměnit olej, v příručce jsem se dočetl, že se používá motorový olej (cca 0,6l). Jestli tam můžu nalít jakýkoliv motorový olej nebo musí být stejný jaký tam je (akorát nevím jaký motorový olej byl používaný v čističi)??? A čistící vložka(filtr) stačí vyčistit stlačeným vzduchem nebo vyprat v něčem(benzín nebo jiné) Děkuji za radu :)

Minarada RS
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 23, 2014 11:12 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: RS 09

#56 Nový příspěvek od Minarada RS »

Jaký sou vzadu vůbec rozměry pneu ?Teˇsem koupil olej a potřebuju jednu novou zadní pneu a RS je 20 km odsud

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: RS 09

#57 Nový příspěvek od kutil tim »

Pneu origo 8,3 na 36 cena něco přes 4000 kč

jo88
Příspěvky: 115
Registrován: úte dub 09, 2013 8:40 pm
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: RS 09

#58 Nový příspěvek od jo88 »

To Minarada RS: Jaký jste nakonec koupil motorový olej(jeho označení)??? Díky za odpověď

Minarada RS
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 23, 2014 11:12 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: RS 09

#59 Nový příspěvek od Minarada RS »

Paramo trysk M8AD 15w50

jo88
Příspěvky: 115
Registrován: úte dub 09, 2013 8:40 pm
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: RS 09

#60 Nový příspěvek od jo88 »

Omlouvám se nicku Minarada RS, že píšu své dotazy v jeho tématu, ale řeší se zde oleje v RS-09, tak píšu sem, abych když si pročítám příspěvky byly po hromadě.... :)

Mohl bych poprosit někoho, kdo by napsal takový přehled nejběžněji (nejčastěji) používaných olejů (množství a dnešní značení olejů) v RS 09??? Myslím oleje: motorový olej, olej do čističe vzduchu, převodovka, koncové převody, skříň řízení, hydraulika....
snad jsem na nic nezapomněl :) Moc se v olejích nevyznám, tak abych veděl co mám případně dokoupit...Děkuji za odpovědi..

A ještě bych se chtěl zeptat, jaký správný tlak motor. oleje by se měl ukazovat na budíku na volnoběh a v zátěži??? Díky

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“