Dědův RS

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Dědův RS

#46 Nový příspěvek od cipisek »

Ten filtr co máš není Originál na 2 válec. je to původně 4 válcový. Budeš ho muset sundat buď celý, nebo ho odmontovat na té přírubě těsně pod tou "baňou" s Odstředivkou
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Dědův RS

#47 Nový příspěvek od duchodce »

Myslel jsem si to , ale víc hlav víc ví . dík za info.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Dědův RS

#48 Nový příspěvek od duchodce »

No jak jsem zjistil na netu tak ten filtr je u více dvouválců je to asi serie , "soudruziv NDR v udělali někde chybu". Ale to nevadí demontujeme celé tělěso. Vložil jsem odkaz , celkem nezajímavý , pouze ze začátku je sedačka pro spolujezdce a umístění baterie. Měl bych strach o blatníky , ty moje by to určitě nevydržely.
http://www.tubesfan.com/watch/rs-09-gt- ... C3%A4hwerk
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Dědův RS

#49 Nový příspěvek od duchodce »

Nevíte RSáci jaký průměr mají podložky pod válce u dvouválcového motoru který má to větší vrtání? V katalogu je poze uváděna tloušťka.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: Dědův RS

#50 Nový příspěvek od trikko »

Pekný RS , zaujmalo by ma ako to vypadá s nakladačom :friends:
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Dědův RS

#51 Nový příspěvek od duchodce »

Takže radlice dokončena . Foto dodám . Měl jsem ale velké problémy při práci a s radlicí s řízením . Nakonec když jsem poškodil skříň řízení jsem byl nucen přestavět svisláky na axiální ložiska. Situace se silně zlepšila ale ještě to není ono. Mám pravděpodobně sice 4 vál. podvozek ale řízení je tam to s tím palcem chodící v šnekovici .Prý ale existují RSy s nějakou modernější skříní řízení. Máte ho někdo , jaké je to provedení? Nebo máte skříň nahrazenu jinou? Na hydrauliku to přestavovat nechci.
Pokud bude zájem popíšu postup přestavby na axiál. Nemám to ale dlouhodobě odzkoušený tak to nechám každému na zvážení . Jde to sice uvést po výrobě nových podložek do původního stavu ale je to práce na víc.
Na druhou stranu by mohla vzniknou porucha pouze prasknutím axiál. ložiska.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Dědův RS

#52 Nový příspěvek od duchodce »

Dotaz
Nezkoušel někdo nahradit orig. trysku SD 1 ZD 0 určenou do dvouválce RS-09 , tryskou DN 4S 1 určenou do Z 25? Orig. nemohu nikde objevit. Typově se mě zdá stejná ale asi bude jiný rozstřikovací úhel.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Dědův RS

#53 Nový příspěvek od duchodce »

Nikdo neexperimentoval ? Nebo neví kde objednat originál? Tak to budu muset zkusit sám.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Dědův RS

#54 Nový příspěvek od Badyn »

Ahoj,
tady pán prodává celý vstřikovač...
https://stroje.bazos.cz/inzerat/6597965 ... -VALEC.php
Jakou tam má napasovanou trysku nevím, ale myslím že bude nová... Mám pocit že jsem o náhradě četl... nevim ale kde... možná si to pletu se čtyřválcem...

Uživatelský avatar
Lojza2
Příspěvky: 236
Registrován: pon lis 03, 2008 6:57 pm
Bydliště: náchodsko

Re: Dědův RS

#55 Nový příspěvek od Lojza2 »

Zdravím,
objednával jsem ,tuším v Jihlavě, náhrady DN 0 SD 21 a s dobírkou přišli kolem 700Kč. Seřízeny na 140at a motor jede jak za mlada.
Prohledej forum tady jsem našel kontakt asi 30% v TP motory
Slunce už není středem sluneční soustavy, teď už to jsou prachy...

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Dědův RS

#56 Nový příspěvek od duchodce »

Dík zkusím to....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Dědův RS

#57 Nový příspěvek od duchodce »

Kam chodíte na vymezovací podložky pod válce na motor s vrtáním 90 . / 2 KVD 9 SVD / Průměr otvoru je 100 mm a velký průměr je 110 mm ale ten není kritický . Síla asi 0,15-0,25 mm. Nebo něco mezi tím. Potřeboval bych asi 2 ks od každé síly.Na webu se mě ozvala pouze f. Kalina , ale pouze na zakázku , na cenu jsem se raději neptal. Jinde jsem se nedopídil - neb to možná neumím.....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Agglax
Příspěvky: 182
Registrován: stř srp 29, 2012 9:15 pm
Bydliště: Křivsoudov

Re: Dědův RS

#58 Nový příspěvek od Agglax »

Já je objednával u Romana Zelinky v Kroměříži, tel 728050144. Má slušné ceny a posílá je obratem.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Dědův RS

#59 Nový příspěvek od duchodce »

Kroužky nakonec vystříhány z obalů sprejů po olejích /ty vyšší/, síla plechu nebo u některých i hliníku se pohybuje kolem 0,15-0,25 mm. Ty hliníkové jsou slabší a ty od piva bývají0,04 - 0,08 , takže výběr je. Vykružovákem naznačeno a normálními nůžkami / ne těmi z marketu/ vystřiženo pouze jsou potřeba vystřihnout užší -netrefí se šířka a sedly by na osazení bloku . Protože je to plech lehce potřeno červeným silikonem kvůli těsnosti.
Ale objevil se další problém - v motoru byly napáchány různá zvěrstva s čerpadlem a pod. a při tom byl asi lehce zadřen na jedné straně /na válci jsou mírná zrcátka/ a do prvního výbrusu je namontován originální píst s asi použitými kroužky. Ta strana samozřejmě má menší kompresi a na volný chod nepálí a tím motor u "tluče " při akceleraci. Žel bohu nemohu nikde objevit někoho kdo dělá výbrus na motor s vrtáním 90 mm a s komůrkou v pístu.Odpovědi většinou- pokud si seženete píst provedeme .
Nevíte o firmě která ještě výbrusy provádí?
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Dědův RS

#60 Nový příspěvek od Pavel »

havelka jicineves

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“