FENDT 936 Vario a lesní frézy

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7437
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#571 Nový příspěvek od mihi »

To je proste krása.. 8)
Mihi

dvk
Příspěvky: 1690
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#572 Nový příspěvek od dvk »

Nejkrásnější období roku je tu .... 8) 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#573 Nový příspěvek od ota »

Tak u mě je nejkrásnější období roku jaro. A ještě uplně nejvíc když jdu na zahradu a z ůlů začnou vyletovat včelky. Poprvé od zimy. To mám pak teprve radost. Když to ti moji tvorečkové ustojí a jdou prvně ven. Podzim mám jako smutnou část roku. :( i když je to barevné.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9072
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#574 Nový příspěvek od Sniper »

Dneska se daří :vztek:

Velký bada bum :smich:


Obrázek

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#575 Nový příspěvek od Tomas6 »

To jako proč? Já za svůj krátký život vyměnil po kkt baterek, ale šváclá byla jen jedna. Páč ten magor co ji dobíjel do ní narval ampér tak na tři takové baterky a ona to neustála.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1307
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#576 Nový příspěvek od Hranostaj »

Mě před pár lety takle buchla taky.
Ale ne ve stroji, v garáži. Byla těsně po záruce, napíchnutá na chytré nabíječce.
Naposledy upravil(a) Hranostaj dne stř říj 18, 2023 1:22 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9072
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#577 Nový příspěvek od Sniper »

Asi byla ve zkratu :-/
Po týdnu jsem nemohl nastartovat, napětí bylo 11,4V tak jsem dal nabíjet pustil tam 5A a za chvíli zkusil start a nic, tak jsem tam pustil 10A a za 5 min zkusím zastartovat. Ozvala se rána jak z děla a velký mrak vyletěl :smich:
Tak jsem. Koupil nové a budu mít zase na 2-3 roky klid ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1307
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#578 Nový příspěvek od Hranostaj »

Já to měl podobné, ráno sem nenastartoval. Tak sem ji vyhodil na nabíječku a bác.

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2373
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#579 Nový příspěvek od CBS »

Občas sa to stáva aj pri štarte, niekedy je to nekvalitnými spojmi článkov, niekedy zanedbanou starostlivosťou o svorky a kontakty. :pistol:

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#580 Nový příspěvek od Tomas6 »

Toto sem fakt nezažil... Hlavně to pořádně umyj, nebo ti toho krasavca sežere.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#581 Nový příspěvek od ota »

Kluci viděl jsem zatím 2x bouchnout baterku. Poprvně ještě na vojně tu asfaltovou ve V3Sce. Takovou kravinou! Kontroluju si pod sedačkou baterky. Zdálo se mi, že to hůř startovalo. Kývám svorkama a ta jedna plusová volná. Ahá přitáhnu ji a bude klid. Zkouším dotahnout matku a ta moc nešla. No vyšroubuju šroub ven a dám novej i tu matku. Ten šroub byl hodně ožvejkanej. Tak jsem na něj musel klíč naklepnout. Povoluju matku a jak to šlo blbě, prosmekl se mi na matce klíč a ten druhej klíč co byl na šroubu nafest nakleplej se skácel rovnou na kastlík. Rána jako prase a zbytly + článku po kabině. Opláchl jsem si hubu a čumím co se stalo. No na nabijárce to stálo lahev meruňkovice a už jsem vezl novou asfaltovku k Vejdě.
Podruhé jsme z traktoru dali baterku na zápraž u pantatíka nabiječku na schod, kdyby pršelo. Něco šťouráme na dvoře a soused šel a helé nabiječka, nabijíte? Jo nabijíme. A on to máte blbě ty víčka se mají vyndat a dát bokem. A začal ty víčka vyndavat a dávat stranou. Rukávem se chytil za svorku na kontaktu a samo rána jako prase a zase ten článek s kontaktem ležel na dvoře! Hadici, vodu a už jsem kropil souseda hubu. A on starej elektrikář nadával, že je osel. A pak mu ukazuju, v těch víčkách stačí je povolit a je tam odvětrání. A on no já jsem chtěl ty víčka vyndat, aby ta baterka náhodou nebouchla! :smich:
Kluci až budete kupovat baterku, nikdy u nás více Polar. Od prodejce Elit. Měli jsme od nich tři baterky. Koupili jsme je společně. Jedna vydržela půl roku a druhá necelej rok. Vždy + kontakt a článek pod ním trop. Ta třetí vydržela 4 roky a to stejné. Předtím standart baterky v traktorech 6 let. Po reklamaci v záruce sděleno od Elitu ,,zničeno uživatelem, záruka se zamítá". Tu třetí samozřejmě už nešlo reklamovat. Ale vydržela jen 4 roky. Prodejce nejdřív že jsme se o baterku nestarali, že se má pravidelně nabijet do plné kapacity. Pak ji nabili přímo u prodejce a měřili články a ten + se po nabití ten hustoměr ani nehnul. Totál trop. A tak poslali někam do střediska reklamací a vrátili nám ji že neuznávají záruku, že jsme nedodrželi návod k použití.

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1233
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#582 Nový příspěvek od kaja.h »

Ahoj, taky mám baterkovej rok. Je to pořád horší a horší, nevydrží to nic. Kvalita je pryč, dělají to odlehčený, a z repasovanyho olova, proto ta nevydrží. A ještě , dělaj to tak , že kal zkratuje článek a je vymalováno. Teď většinou odejde Aku kvůli jednomu článku v :tise: :zadek: :zadek:
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9072
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#583 Nový příspěvek od Sniper »

Synkovi taky, když ve Fendu vyměním baterky, hned mu to jede lépe :D 8)
Ale on tam má 4ks, já naštěstí jen 2.

Obrázek


No kropil jsem konvou co šlo, ale kyselina skončila až na střeše, celý motor obhozený a okolo, už to zbělalo, snad to bude v pohodě.
Už to lítá jak drak. Baterky vydržely dlouho, téměř 3 roky, ty před tím 2 roky. I tak je to dost na takový provoz. Teď jsem koupil trochu lepší, tož uvidíme 8)

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

jean
Příspěvky: 3074
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#584 Nový příspěvek od jean »

Taký veľký traktor má také malé baterky? Banner AGM 92Ah mám v bakelite (1ks)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9072
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#585 Nový příspěvek od Sniper »

To stačí 8)
Palubní napětí má 12V, kapacita 180-200Ah stačí a pro start bateriový spínač 24V, velikost startéru jak z Felicie.
Také mám 2 alternátory 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“