FENDT 936 Vario a lesní frézy

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12791
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#496 Nový příspěvek od pavel sk »

Pokial nechytis strielajuce zelezo s 2sv. vojny, tak je to este v poho. Inak pekna praca 8)

peyrak
Příspěvky: 1239
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#497 Nový příspěvek od peyrak »

nevyplatilo by Ti domluvit si nějaký hledače s detektorama kovů, ať to před Tebou proběhnou? my to tak dělali když jsme kopali nějaké vedení skrz bývalý muničák

moc pěkné fotky, jako vždy

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9045
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#498 Nový příspěvek od Sniper »

Kluci, to by musela být rojnice s detektorama a kdo s ním dělal, tak ví, že něco najít je taky umění a zabere to plno času, to bych vydělával jenom na ně :D

Dneska byly dárečky 8)

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#499 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Co sem mluvil s klukem co chodí hledat tak na hledačce má železo vypnuté, říkal jak to zapnu tak řve furt

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#500 Nový příspěvek od Franta.cz »

pavel sk píše:Pokial nechytis strielajuce zelezo s 2sv. vojny, tak je to este v poho. Inak pekna praca 8)
To mě připomělo jednu historku.
Když vyvážím klest hážu do něj taky pařezy.Vyhnilý dubový to je jen dřevo, se smrkovejma s vývratů si chvilku pohraju a oklepu hlínu.Za dlouhý roky nikdy nebyl problém pařezy zmizely, ale poslední rok zůstavají na skládkách.Bavil jsem se o tom s kolegou a ten říkal že se ,, štěpkovače" zeptá.Dozvěděl se, že jednou nakrmil mašinu pařezem do kterého byl zarostlý granát.Bouchlo to v mašině pod nožema.Operátorovy se nic nestalo štěpkovač je pořádně obloženej železem a tlak má kam utýct, ale mašina byla do šrotu.Od tý doby pařez nikdy.

Takže Snipere tohle je v pohodě a od zítra už se bude dařit. :friends:

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#501 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Hergot tož granát ve štěpkovači ...potěš pánbů to nechceš. :tyty: Sniper kdes to vzal ? Chcu takyyyy :friends: :jazyk:
Libor :-)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9045
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#502 Nový příspěvek od Sniper »

Jo podemnou už taky zadunělo včetně záblesku,ale nevím co to bylo,na nástřelu jsem nic nenašel. A pár granátů jsem už taky rozebral a zbytky pověsil na větve od stromů a označil sprejem. Taktéž jsem na bývalé střelnici sesbíral po vyčištěné ploše pyrotechniky asi 20 střel z RPG. Navezl na sklad,označil sprejem a zavolal je. Jo hoši,to vše už mám za sebou,už čekám jen na tu protitankovou minu,to už mě tady nikdo nenajde... :D
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9045
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#503 Nový příspěvek od Sniper »

Následky větrné kalamity zpracovány ;-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#504 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Velice pěkná práca 8) kde to je ?
Libor :-)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9045
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#505 Nový příspěvek od Sniper »

Od Nového roku přesněji. 8)

Zatím co analogové měření je sice přesné, ale jen na pravidelných tvarech a ještě zdlouhavé, přistupujeme k měření GPS s přesností na 1,5m které s sebou nese profesionální přístup, zhotovení podkladů a materiálů k pozdějšímu zpracování.
A také drobný rozdíl v pořizovací ceně.

Analog: cca 2.000,- Kč
GPS + SW: 75.000,- Kč

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#506 Nový příspěvek od ladiki »

to bych skoro řekl, že existuje i aplikace do telefonu...........objedeš obvod a máš to, ni?.... :)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9045
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#507 Nový příspěvek od Sniper »

Aplikací do mobilu je plno, to ano. Jenže mobil nemá tak citlivý GPS přijímač, má omezený přístup k počtu družic a podle toho to měření pak vypadá. To je už přesnější odkrokování. No a samozřejmě s mapovými podklady je třeba dále pracovat na profesionální úrovni.
Měření mobilem s patřičnou aplikací používám jako kontrolní, ale v lese téměř nepoužitelné, někdy i 50-ti % chybovost.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#508 Nový příspěvek od ladiki »

je mi jasné, že jsi to nekupoval ze srandy :friends:

Ale překvapilo mě, že je tak drahé zařízení pro měření ploch.....byť v lese

Míšánek
Příspěvky: 863
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#509 Nový příspěvek od Míšánek »

To je rover od Trimble?

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9045
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#510 Nový příspěvek od Sniper »

ladiki: A to mám jednu z levnějších základních stanic. :smich: Kdybych chtěl měřit přesněji, druhý stupeň je submetrické měření ( 0,75m přesnost ) a ty stanice stojí už okolo 100 tis. Tady tahle se dá rozšířit o externí anténu se submetrickou přesností ( 65.000,- Kč )
A kdybych chtěl ještě přesněji ( decimetrová přesnost ) startujeme na 200.000,- Kč, ale nejsem geodet.

Míšánek: Trimble TDC100, 4G (Android) za cenu cca 35.000,- Kč. Zbytek ceny tvoří SW od firmy Intersoft 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“