FENDT 936 Vario a lesní frézy

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
ajchy
Příspěvky: 48
Registrován: stř zář 10, 2014 8:28 pm
Bydliště: mnichovo hradiště

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#511 Nový příspěvek od ajchy »

Sniper píše:Aplikací do mobilu je plno, to ano. Jenže mobil nemá tak citlivý GPS přijímač, má omezený přístup k počtu družic a podle toho to měření pak vypadá. To je už přesnější odkrokování. No a samozřejmě s mapovými podklady je třeba dále pracovat na profesionální úrovni.
Měření mobilem s patřičnou aplikací používám jako kontrolní, ale v lese téměř nepoužitelné, někdy i 50-ti % chybovost.
Jak jsi na tohle přišel?
Všechny družice visílají časové značky a počet družic, který je přístupný je dán jejich polohou - signáli jsou jen od těch, co jsou na obloze a né na druhé straně země tzn., že počet družic je stejný pro mobil i pro přístroj za mega. Jak ti může aplikace v mobilu dávat takové nesmysly je dáno jen a pouze schopností tvůrce aplikace.
Samozřejmě z mobilu nedostaneš super výsledky s kterými můžeš dále pracovat na profesionální úrovni.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#512 Nový příspěvek od DYK »

No? Já si myslím, že na ajchyho psaní něco je a se správným SW byť v telefonu se dá slušně doměřit. Určitě přesněji, nebo stejně přesně jako tím "kolečkem" které po cestě terénem nasbírá nepřesnosti ruznejma nerovnostma apod. Jediná výhoda je, že ta nepřesnost je vždy plusová.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#513 Nový příspěvek od Sniper »

Hoši, já tomu zase až tak nerozumím, probíral jsem to s geo profíkama, ale kdyby byl mobil stejně citlivý jak tohle zařízení, tak by všichni měřili mobilama za pár korun, nemyslíte? A super dokonalý SW je k hovnu, když HW neumí správně zpracovat signál.
Nevím jak je to s družicema a jejich signálem, ale vím, že tady to zařízení má mnohem citlivější přijímač a umí zachytit i družice, které běžný mobil neumí. Jestli je to komunikační frekvencí, nebo něčím jiným nevím.
A další problém je příjem signálu v lese, kdy tento odskakuje několik metrů do středu plochy, takže při změření obvodu přenáši kvadraticky chybu.
Měřím ty plochy už přes 20 let a něco jsme už naměřil.
Na pravidelné plochy je výborné kolečko, je nejpřesnější, ael je to nejpracnější.
GPS neumí např. zohlednit svah, ale měřit různé patvary a složené útvary kolečkem je na zblbnutí.

Takže tak. Pokud máte odborný dotaz, nesměřujte jej na mě, ale na pracovníky geologickýh institucí a prodejce HW.
DYK píše:Jediná výhoda je, že ta nepřesnost je vždy plusová.
Myslíš? Zastav se někdy na měření plocha různých patvarů, kdy musím dělat i odečty.
Nechci se chlubit, ale mám jedno z nejpřesnějších měření a každý m2 si umím obhájit ( do plusu i do mínusu, aby nikomu nechyběl ) a jelikož se v lese nikdy s takovou přesností neměřilo, mají ze mě někteří dost těžkou hlavu.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

ajchy
Příspěvky: 48
Registrován: stř zář 10, 2014 8:28 pm
Bydliště: mnichovo hradiště

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#514 Nový příspěvek od ajchy »

Sniper píše:Hoši, já tomu zase až tak nerozumím, probíral jsem to s geo profíkama...
Když ptáčka lapají...

V mobilu to je méně přesné, protože výpočet z více družic je náročnější (čas procesoru a spotřeba) a tak to dělají jen ze 3. Dalším problémem je export dat k dalšímu zpracování, který většinou chybí.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#515 Nový příspěvek od Sniper »

Oni mě nelapaji,já se o to zajímám sám a obojí měření si vyzkoušel se znatelným rozdílem. Pokud tobě k těmto potřebám stačí běžný mobil,můžeš si gratulovat,mi nestačí a hlavně není to certifikované měřící zařízení a nemůžu tak připravovat podklady k fakturaci. A co se té přesností v lese týče,tak stačí kouknout na online data a vidím,kde stojím fyzicky a kde mě vidí družice. Víc asi nevím co bych k tomu dodal.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Míšánek
Příspěvky: 846
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#516 Nový příspěvek od Míšánek »

Kluci, měřění s gps v lese je dycky problém. Samozřejmě čím kvalitnější přijímač, tím je problém menší, ale i kdyby přijímal tento rover, o kterém se bavíme korekční signály ať už z internetu nebo s base stanice umístěné poblíž, tak i přes to by to měření v určitých situacích (podle toho, z kterého směru by stromy kryly výhled na družice) bylo značně nepřesné.

Nějakou zkušenost se velmi hrubými základy geodézie mám, pracuji s totální stanicí, kterou využívám k vedení stroje a měl jsem tu čest i gps naváděním, které díky korekcím dokáže pracovat v přesnosti cca +/-2cm, nicméně i tak stačil jeden strom trochu "blbě" rostený ve výhledu na aktuálně využívané družice a už vznikala celkem hrubá (tedy pro mé potřeby) nepřesnost. A např. pod mostama je mrtvo úplně. Toto je taky tedy jeden z důvodů, proč využívám totální stanici. Nicméně to už tady asi odbíháme docela dost od tématu :) Já se ptal čistě jenom se zajímavosti, jelikož mě nivelační systémy začaly v poslední době bavit, obzvlášť produkty od Trimble

Lubos_kr
Příspěvky: 160
Registrován: čtv dub 11, 2013 11:37 pm
Bydliště: Brno

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#517 Nový příspěvek od Lubos_kr »

Jen k te GPS - tu je pomerne hezky popsano jaka presnost za jaky peniz a proc:
http://www.beruna.cz/text-presnost-systemu-gps/

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#518 Nový příspěvek od Sniper »

Hoši já jsem rád za každý názor, pokud má hlavu a patu 8)
No a proč je pro mne přesné měření tak důležité? Protože jsem placený od výměry :-/ a každým zkreslením přicházím o peníze, což v této extrémně nákladné technologii je trochu problém, abych nad tím jen tak mávl rukou.
No a když vytvořím někde plochu, každé zkreslení jde v můj neprospěch. Vždy signál uletí ke středu plochy, vždy ji tedy spočte menší. Kdyby to bylo jednou tak a jednou jinak, tak bych to snad ani neřešil, protože ono by to v průměru vyšlo 8)
Už se celkem těším a jsem zvědavý na výsledky.
Jinak zkušenosti mám jenom s Nomadem TDS, což je jiná liga, než tady ty chytré mašiny, tak uvidíme.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#519 Nový příspěvek od dvk »

Pěkná mašinka. 8) To kolečko je teda brutál, to jsem nevěděl, že obcházíš paseky s tímto. Celkem si nedovedu představit tu práci po všech těch hrbech objet tu parcelu dokola co nejvíc přesně. GPS už je jiná liga, to bude jinačí práce. 8)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#520 Nový příspěvek od Sniper »

dvk: Kolečkem neměřím obvod, ale rozměry pravidelné plochy, např. u obdélníku 2 strany, kosodélníku už sice 4, ale není to tak zlé.
Stejně sedím na prdeli celý den, pohyb na čerstvém vzduchu mi jenom prospěje :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

milossikora
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 20, 2014 7:37 pm
Bydliště: olomouc

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#521 Nový příspěvek od milossikora »

Sniper nenechal jsi toho starýho fendtíka stát na VÚ Libavá? docela dlouho tam stál na jednom místě takovej fendt. Jinak sem tam hodně potkával fendty o cm lesní ale ti maj už 939 s4 a jednu byvalku od jasna 936 nějaká f. colterro

dudla
Příspěvky: 18
Registrován: stř úno 11, 2009 2:27 pm

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#522 Nový příspěvek od dudla »

Něco o tom, že není GPS, jako GPS je tady... https://navigovat.mobilmania.cz/bleskov ... -a-1339723

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#523 Nový příspěvek od Sniper »

Nene, já pro vojáky nedělám a mašinu nenechávám jen tak někde stát 8)

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#524 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Nové papučky na předku? Ani sa nepochválíš ? 8) pěknéé
Libor :-)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#525 Nový příspěvek od mihi »

No a ešte aj nová bedňa na predu na náradie... 8)
Mihi

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“