FENDT 936 Vario a lesní frézy

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9067
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#616 Nový příspěvek od Sniper »

Ještě jednou díky za perfektní školení a informace 8)
Až to budu řešit, vím odkud čerpat a na koho se obrátit ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9067
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#617 Nový příspěvek od Sniper »

Ještě natankovat a hurá na ty Karpatské prérie :prace:

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9067
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#618 Nový příspěvek od Sniper »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9067
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#619 Nový příspěvek od Sniper »

To se hezky odjíždělo z lesa ;-)

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9067
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#620 Nový příspěvek od Sniper »

Tak, zase kus práce udělané a už roste nový les ;-)
Ten pohled mám vždy rád, když odjíždím z paseky...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel sk
Příspěvky: 12834
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#621 Nový příspěvek od pavel sk »

8) Pokym ten les narastie, tak ho este 10-X dodrbe vysoka a likožrut. Svokor robi v lesopeste skoro 30 rokov, tak viem ako to je. V dnesnej dobe sa akekolvek sadenice s akymkolvek prihnojenim ci tabletamy na podporu rastu, pripadne obalovanymi korenmi chytaju velmi tazko. Proti zvery aby ich neohryzala chodili sadenice natierat niejakym humusom. Fungovalo to len chvilku. Zver sa uči rychlejsie ako človek.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9067
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#622 Nový příspěvek od Sniper »

pavel sk píše: stř říj 25, 2023 6:00 pm 8) Pokym ten les narastie, tak ho este 10-X dodrbe vysoka a likožrut.
To mám vždy nejraději, když nějaký zemědělec rozumuje o lese, tam se starej o kupy hnoje :smich: :pivo:

Jo zvěře se přemnožilo, co je tady daňků, to večer jedeš z lesa a jak na Safari, to bys mohl střílet prakem :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel sk
Příspěvky: 12834
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#623 Nový příspěvek od pavel sk »

Pozor ja niesom zemědelec :tyty: To si mě s nekym pleteš :D :D :D :friends: Ja som strojar. V minulosti som sa v lese pohyboval viac než dost a niejaky ten stromek aj posadil.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20884
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#624 Nový příspěvek od ota »

Kluci nechci se Vám do toho tady motat. Jsem taky strojař a les mě baví od dětství. Teď od toho převratu máme i kus vlastniho lesa. Trochu tam experimentuju. Nebojte se, nedělám ekoteroristické věci. Ale zkusmo jsem si na kousku paseky dobře, slovy dobře oplotil malej plácek semenáčků. A nechávám ho ,,žít vlastním životem". Oplotil proto, aby mi to zvěř nesežrala. Kupodivu v té asi metrové trávě se velmi dobře vede náletům. Ty nálety jsou směska všeho. Co mám neoplocené jde jen něco. Ta zvěř si vybírá chutné rostlinky. Můžeš mastit tím maštěním. Nebo stromky jsou ukryté v hrubé trávě. Ten pacholek srnec ho stejně najde. Vedle mají stáťáci oplocenku. Stavěli ji Ukrajinci jako ,,rychlostavbu". Vždycky když jdu kolem vyháním srny z ní. Oni mají naštudováno kde se nechá pohodově vlézt, vylézt ven. Už jsem jim tu oplocenku několikrát opravoval.
Co vidím na Snipera obrázcích totální nesmysl, nechávání těch ,,semenáčů" nebo těch samostatných stromů uprostřed paseky. Tuhle jeden, tuhle druhej. Mám už vyzkoušeno, vypozorováno, že ty zbylé stromy nejsou odolné když zůstanou samotné. Když na ně nepřijde nějaká nemoc, škůdce, poláme, vyvrátí je vítr. A pak když paseka konečně vzroste vyvrátí se samotář a teď ho buďto zpracuj, nebo ho tam nechej. Mě na pasece zůstalo asi 12 stromů. Taky je tam jako zdravé nechali těžaři. Že škoda je kácet. Už tam zbyla jen jedna borovice a jeden modřín. Modříny vítr a borovice uschly. Prostě se jim změnilo klima a je konec. Vedle u souseda vytěžili a nikdy jsem tam toho souseda nepotkal. A všechny zbylé ,,samotáře" už to zdecimovalo.
Mám vysledováno, že když já jsem sklidil dočista paseku a soused nechal uplně všechno ležet je to tak znatelný rozdíl. Já mám paseku zarostlou náletama a u souseda sem tam stromeček. Já mám za stejné období třeba 50 cm stromky a soused 8 cm, káceno ve stejnou dobu.
Je toho hodně o čem by se dalo hovořit. Ale i ten pitomej strojař, zemědělec to kolikrát umí líp, než ten co je v lese celé dny. Je to jen o zkušenostech a třeba i o tom experimentování a to že nějakej enkológ nejsem. Ale baví mě to jen. Lesáci jsou pro mě užiteční chlapi a kor ty co to umí. Kácel mi mladej klučina inženýrskej lesák. Přividělává si tak. A povídali jsme si o lese snad 3 hodiny když u mě předkacoval. A on to dělá od dětství s tátou. A za mě šikovnej praktik. Ppradil mi co a jak. A dal mi jednu radu ,,važ si každého stromku který vyroste sám a ty na něj nemusíš ani sáhnout! Ať je to bříza, buk, smrk, panbu za něj zaplať!" A tím se řídím.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#625 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...a tohohle kolegu znáš..?

Obrázek

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9067
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#626 Nový příspěvek od Sniper »

Vladimír2 píše: ned bře 24, 2024 8:11 pm ...a tohohle kolegu znáš..?
Vypadá to jako stroj od Českomoravské ale i tak má dnes frézu téměř každý, kdo má do (_:_) díru a tak to i pak vypadá v lese... :-/

Jaro v Bílých Karpatech 🌲🌳🌲
Horní Němčí po dešti...


Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#627 Nový příspěvek od Tomas6 »

Horní Němčí... Ách. No krásné vzpomínky na tu dědinu mám.
Jakto že nejsi na dálnici když termín hoří
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9067
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#628 Nový příspěvek od Sniper »

Protože mě hoří termín i v lese, jarní zalesňovačky v plném proudu a není do čeho sázet, ale na Tatře jsem lehce nahraditelný 8)
No zatím jsem si ani neškrábl, les je po tom větru plný vývratů, že nejde ani na paseku dojít a včerejší 12hod vydatný déšť to ještě vylepšil :-/
Takže sedím u známého a piju pivo :pivo:
Ostatně, stejně jako doma :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4433
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#629 Nový příspěvek od Peter768 »

No tak to si už za kopcom :) Keby si sa nudil, tak sa zastav...

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: FENDT 936 Vario a lesní frézy

#630 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Kde pa ten moze jet bezteho uz je na srot... Jeste by to dopadlo jak v sobotu ze po tolika pivech se proste musel nasoukat do toho jeho misaka a jezdit :smich: :smich:

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“