Badynův RS-09 1966

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Badynův RS-09 1966

#1 Nový příspěvek od Badyn »

Ahoj,
chtěl bych vám představit mého eresa. Je to rok výroby 1966, má tříbodový závěs hydrauliku, vývodové hřídele, ale to je zatim vše.
Motor tam je čtyřválec, ale bohužel dost znatelně klepe :( . Přivezl jsem si ho 17.2. z vesničky kousek od Milevska. Pán tvrdil že, až na klepání je vše funkční, avšak když jsem ho zkusil natočit, tak jsem zjistil první závadu - nefunkční startér. Startér se mi podařilo spravit a dnes přišlo na první startování :-). Motor se roztočil a po chvilce "čmudění" začal blafat. I když to bylo jen pár blafů motor opravdu klepe, takže mě čekají další opravy :D . Dole se podívejte na pár fotek. Mějte se, "Eresům zdar!!!"

Obrázky, stačí kliknout:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Rozpraskaná pneumatika
Obrázek

Hlavní sponzor - moje drahá maminka :)

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Badynův RS-09 1966

#2 Nový příspěvek od milstav1 »

Pěknej ať ti dlouho slouží jinak poslední dvě fotečky sou hodně pěkné 8)

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Badynův RS-09 1966

#3 Nový příspěvek od cipisek »

pěkné. tož vitaj do Klubu.. :friends: Zaujal mě ale ten štítek.. hm.. plastové. na všech Eresech tohoto ročníku sem sa setkal jen s Hlníkovým. Mám doma sice taky plastové jeden ale ten je z převodovky z roku 1959.
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

jhr
Příspěvky: 228
Registrován: pát lis 14, 2008 10:29 pm
Bydliště: Abramova

Re: Badynův RS-09 1966

#4 Nový příspěvek od jhr »

Zo zaciatku aj moja mala radost z RSa. Teraz po x dnoch, tyzdnoch to uz chape menej pekny kusok, daj cenovku ak to nieje tajne. Ja som dal pred 3 rokmi 17000SKK za 2V.
Zaujimave veci ma vzadu. Nerozumiem tonu 3BZ a tie kolena su vyfuky?
Nech poslucha

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Badynův RS-09 1966

#5 Nový příspěvek od kutil tim »

Ať ti slouží, barva pěkná horší asi bude mechanika a jak klepe nebude to levné - přebroušení kliky a nová ložiska, záleží ,kde to klepe, zda na klice - malý tlak oleje nebo na pístních čepech. Chce odborníka ten by to měl poznat.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Badynův RS-09 1966

#6 Nový příspěvek od Tom »

Gratuluji ke koupi ;-) Kdyby jsi náhodou, nedejbůh, potřeboval druhou převodovku, jednu nadbytečnou tady mám :)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Badynův RS-09 1966

#7 Nový příspěvek od cipisek »

Ten horní 3bod je totak dělané na všech 4 válcoch. 4 válec je delší než 2Vál. je to proto že by pak nevycházála délka toho 3tího bodu kdyby byl u prostřed.A taky proto že by těžiště s nářadím vycházelo moc do zadu a Eres by měl větší snahu sa stavět na Zadní.. s tím Motorem to klepání nemusí být nutně klika! jak ti to maže? napiš Hodnoty za studena a za tepla, může to být jen hodně špatně nastavené vstřikování. nebo ventily. jak moc ti teče Olej kolem gufera u řemenice? překvapila mě ta baterka! ty to natočíš taků malu hračků? Ty 4 vál Eresy startujů vždycky dost neochotně. aj mě napřed chytnou první 2-3 a až tak po 20 vteřinách sa přidá aj ten 4tý. a jde ti ti žhavení? bo bez žhavení je skoro zázrak ho nastartovat a to aj za tepla.. ještě jsem sa nesetkal se 4válem který by chytl bez žhavení! proto sa divím té malé baterce.
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

jhr
Příspěvky: 228
Registrován: pát lis 14, 2008 10:29 pm
Bydliště: Abramova

Re: Badynův RS-09 1966

#8 Nový příspěvek od jhr »

To cipisek: celkom nerozumiem, vsak s tou hornou konzolou ako treti bod bude vercajk este dalej, a nieje to pevne, :-/

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Badynův RS-09 1966

#9 Nový příspěvek od cipisek »

Ale to uchycení toho 3tího bodu je blíž ke kolům.. a až za spodníma ramenama.. ne před nima viz na mojem: http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view
tak to být nemá. ale tenkrát jsem ten Origo Bod ještě neměl...
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Milan_F
Příspěvky: 427
Registrován: sob úno 05, 2011 1:27 pm
Bydliště: nedaleko Humpolce

Re: Badynův RS-09 1966

#10 Nový příspěvek od Milan_F »

cipisek píše:překvapila mě ta baterka! ty to natočíš taků malu hračků? Ty 4 vál Eresy startujů vždycky dost neochotně. aj mě napřed chytnou první 2-3 a až tak po 20 vteřinách sa přidá aj ten 4tý. a jde ti ti žhavení? bo bez žhavení je skoro zázrak ho nastartovat a to aj za tepla.. ještě jsem sa nesetkal se 4válem který by chytl bez žhavení! proto sa divím té malé baterce.
Já startuju čtyřválce 44Ah akumulátorem z feldy. Sice je to nouzovka, ale vždycky chytne na první šup. Sice je znát, že aku nemá páru, ale natočí ho. A se startem za tepla bez žhavení taky není problém... Asi dost záleží jak je motor udělanej. Motor se generálkoval někdy před 17ti lety.
Přílohy
RS 09 GT124.JPG

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Badynův RS-09 1966

#11 Nový příspěvek od cipisek »

tož to ti gratuluju! já mám vrch už vyhoněné. ani nové kroužky moc nepomohly.. sů tam už nízké tlaky proto taky tak blbě startuje... navíc hodně "funí" do Bloku a zasírá sazema olej.
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Badynův RS-09 1966

#12 Nový příspěvek od Badyn »

No motor jsem startoval se žhavením cca 15s, chvilku to točilo, ale pak to chytlo. Baterku mám pujčenou od známého, 70 Ah, ale on už ji dal z auta pryč protože špatně startovalo, tak jsem ji dal předtim na chviku na nabíječku a pohoda :).
Jinak, vrch motoru by měl být po GO, ale potom se rozklepal prej ten spodek. Ten chlapík co mi to prodával řikal, že to dřív klepalo míň, ale že se to dost rychle zhoršovalo :( .
Kamarád má ten start natočenej na videu, a tam je docela slyšet jak to klepe, při nastartování to ukazovalo tlak 5,5 ale jak se ohřál kleslo to mírně pod 3,5. Moc jsem to netočil, protože jsem nechtěl aby mi náhodou nevilítla za uchem ojnice

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Badynův RS-09 1966

#13 Nový příspěvek od Badyn »

Tak tady je jedno video ze včerejší "projížďky". Poslechněte ten motor.


Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Badynův RS-09 1966

#14 Nový příspěvek od cipisek »

Já tam po pravdě to klepání neslyším.. Ono už tak dost kraválu nadělajů ty výfuky tak nesmyslně vyvedené nahoru.. nejsi z teho už hluché? a z toho smradu zfetované? :smich: tak podle toho co jsi tu psal tak aj ten spodek bude dobré. bo to je výborné jak ti to maže za tepla těch 3,5(je to na Volnoběch nebo v středních/vyšších otáčkách?) spíšbych začal tak že bych sundal Olejovů vanu a mrkl jestli nejsů nějaké špony a pak bych mrkl na Ojnice.. mám podezření jestli sa nějaká nepřidřela.. Hlavníma ložiskama to nebude, to by tolik nemazalo..
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Badynův RS-09 1966

#15 Nový příspěvek od Badyn »

Tady z toho videa to tolik slyšet není, ale ten motor opravdu není košér. Dnes jsem shodil vanu, ale už byla tma, takže na to zítra kouknu. Ty laufy jsou taky dole, možná že to s tím má taky něco společnýho, ten výfuk vpravo byl dost zaneřáděnej.

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“