Jirkův holder AG3

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zip
Příspěvky: 178
Registrován: stř pro 08, 2010 4:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Jirkův holder AG3

#1 Nový příspěvek od zip »

Takže po dlouhém pročítání všech možných témat a přízpěvků tady na fóru, jsme se rozhodli pořídit domů ještě jednoho traktůrka. Nakonec vyhrál tento HOLDER AG3. Sice je zatím v rozloženém stavu, ale snad se nám ho podaří dát dohromady bez větších problémů. Bývalý majitel ho začal generálkovat, ale z nedostatku času nám ho nakonec prodal v tomto stavu. Musíme ještě nechat zgenerálkovat spojku a pak už nasadit motor. A pak už jen vše naskládat zpátky. Motor je to ještě dvouválec, ale měl by být v pořádku. Taky ještě nastříkat zbytek kapoty, ale to už budou jen drobnosti.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Grozo
Příspěvky: 792
Registrován: sob bře 28, 2009 11:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Jirkův holder AG3

#2 Nový příspěvek od Grozo »

Máš ho v krásném stavu 8) odkud nakonec je? a cena jestli to není tajné?
Výrobní postup na vše:
Tip #1 - Have a plan.
Tip #2 - Have a back-up plan.
Tip #3 - Establish clear communications.
Tip #4 - Choose your partners carefully.
Tip #5 - Expect the unexpected.
Tip #6 - Shit happens.
Tip #7 - Remember, shit happens.

Uživatelský avatar
zip
Příspěvky: 178
Registrován: stř pro 08, 2010 4:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jirkův holder AG3

#3 Nový příspěvek od zip »

Původně jezdil někde v JZD v Pavlovicích myslím, takže je tady z okolí. Pán nám vyšel vstříct a byl ochotný poradit a celkově byl moc příjemný. Jinak cena byla myslím velmi příznivá- 32000 s tím, že než ho dáme dohromady, tak ještě nějaké peníze budeme muset investovat.

Uživatelský avatar
Grozo
Příspěvky: 792
Registrován: sob bře 28, 2009 11:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Jirkův holder AG3

#4 Nový příspěvek od Grozo »

To je za pusu oproti tomu za co se prodávají v německu :)
Výrobní postup na vše:
Tip #1 - Have a plan.
Tip #2 - Have a back-up plan.
Tip #3 - Establish clear communications.
Tip #4 - Choose your partners carefully.
Tip #5 - Expect the unexpected.
Tip #6 - Shit happens.
Tip #7 - Remember, shit happens.

Uživatelský avatar
zip
Příspěvky: 178
Registrován: stř pro 08, 2010 4:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jirkův holder AG3

#5 Nový příspěvek od zip »

jo jo to věděl i ten pán co mi ho prodával. Celkem se orientoval a spoustu věcí třeba na motor si právě vytelefonovával přímo u holdrů v německu, takže mi říkal že s náhradníma dílama není problém, všechny jsou, ale musí se platit v eurech. Zatím jsem opravdu nadšený.

Uživatelský avatar
zip
Příspěvky: 178
Registrován: stř pro 08, 2010 4:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jirkův holder AG3

#6 Nový příspěvek od zip »

Tak jsme včera zase trochu pokročili. Podařilo se nám nechat zgenerálkovat spojkovou lamelu a mohli jsme nasadit motor a ještě pár drobností. Taky se mi podařilo sehnat manuály z německa, už jsou zaplacené, tak snad přijdou co nejdřív.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Grozo
Příspěvky: 792
Registrován: sob bře 28, 2009 11:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Jirkův holder AG3

#7 Nový příspěvek od Grozo »

Jak jste sehnali manuály? jaká byla cena? Jsou k dispozici i na náš stroj? dík ;)
Výrobní postup na vše:
Tip #1 - Have a plan.
Tip #2 - Have a back-up plan.
Tip #3 - Establish clear communications.
Tip #4 - Choose your partners carefully.
Tip #5 - Expect the unexpected.
Tip #6 - Shit happens.
Tip #7 - Remember, shit happens.

Uživatelský avatar
zip
Příspěvky: 178
Registrován: stř pro 08, 2010 4:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jirkův holder AG3

#8 Nový příspěvek od zip »

No brouzdal jsem po netu co šlo a hledal a hledal a náhodou narazil na člověka, který píše, že má téměř všechny manuály na holdery, tak jsem mu napsal a všechno co potřebuju měl, myslím že bude mít i na tu vaši A50. No a ceny takové německé :-) Za návod cca 20euro, záleží co chceš, jestli i seznam náhradních dílů, něbo příručku k motoru atd. Na těchto stránkách http://www.friedbertplanker.de/7.html jsem našel ten kontakt, je tam i email. čekám že mě to přijde až tento týden, tak pak můžu napsat víc.

Uživatelský avatar
zip
Příspěvky: 178
Registrován: stř pro 08, 2010 4:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jirkův holder AG3

#9 Nový příspěvek od zip »

Tak dnes mi přišly koupené návody z toho německa. Pokud by někdo potřeboval návod k AG3 nebo motoru VD2 určitě se ozvěte se a nějak to dáme dohromady.
Jinak po větších peripetií už mám za sebou první zkušební jízdu, zítra snad něco nafotím a dám sem. Sborku a rozborku motoru mám už několikrát za sebou, Ale jinak chytá na první šťouch, takže super. Jen mě trochu zaskočily brzdy, nějak blbnou a sekají sekola, uvidím pohledám nějakíé obrázky systému těch brzd, nebo víte někdo jak fungují? Díky

Uživatelský avatar
JirkaP
Příspěvky: 14
Registrován: sob črc 14, 2007 3:50 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jirkův holder AG3

#10 Nový příspěvek od JirkaP »

Dobrý večer,můžete mi poslat všechny návody co jste sehnal z toho Německa k AG3 a motor VD2? Klidně zašlete na dobírku ,budu respektovat cenu.Budeteli chtít zavolat moje č.t. je554745557,nebo mejl- prochazkova.marcy@seznam.cz .Děkuji Procházka Jiří Lípová 84, 79368 Dvorce u Bruntálu.

Uživatelský avatar
zip
Příspěvky: 178
Registrován: stř pro 08, 2010 4:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jirkův holder AG3

#11 Nový příspěvek od zip »

Ozvu se Vám emailem a určitě se nějak domluvíme. Dnes jsem bohužel zase nestihl nic nafotit :-( Ale zítra už snad na 100%. Ještě budu muset mrknout na ty brzdy-nějak se sekají. No a k tomu motoru. Já mám AG3, ale s novějším motorem, sice je jen dvouválec, ale čtyřtakt. Co mě trošku vyrazilodech a musím ještě nějak pořešit je ty papíry pro cestu po silnicích. Já od něho nic nemám a tak jsem psal pánuu do zkušebního ústavu a odpovědětl, že tento typ ve zkušebně nikdy nebyl :-( tak teď moc nevím jak dál. Pojistku uzavřu, ale to je tak vše.

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Jirkův holder AG3

#12 Nový příspěvek od kucmar »

Tohle jsem řešil včera na odboru dopravy v Břeclavě. Možná ti to pomůže k zlegalizování tohoto stroje. Myslím si, že se jedná o stejný případ, jako Kubota. Bydlíš kousek, takže praxe by mohla být hodně stejná. Tu máš můj včerejší příspěvek:

Pokud by to někoho zajímalo, dneska jsem se stavil na odboru dopravy, zda lze legálně provozovat mou Kubotu po pozemních komunikacích. Pán mi dal papír, kde vypsal všechny dotčené komunikace+ katastrální území okolních vesnic, za účelem obhospodařování zemědělských pozemků. Nelze vydat na malotraktor bez RZ povolení na silnice I. třídy. S tím mě poslal na správu a údržbu silnic k vydání stanoviska, že můžu používat k přejezdu jejich silnice( kravina jak svět, ale co). Dále Dopravní policie- dopravní inženýr- stanovisko, že Policie k tomu nemá připomínky. Jediné, co po mě dopr. inženýrka víceméně chce, je předložení kopie zákonného pojištění( foto Kuboty už jsem jí dal). Dále je třeba zaplatit městu správní poplatek na 4 roky ve výši 1000,- Kč a oni vydají povolení. Takže suma sumárum 1000,- Kč na 4 roky a každý rok pojištění. A můžu vesele a bez problémů trajdat po cestě . Myslím si, že za těch pár korun to stojí.

Uživatelský avatar
zip
Příspěvky: 178
Registrován: stř pro 08, 2010 4:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jirkův holder AG3

#13 Nový příspěvek od zip »

Díky moc za info, to by mi moc pomohlo a stačilo, kdyby to takhle šlo. Musím první udělat pojistku a pak tam zajdu. Jinak dnes mám za sebou první testík holdříka. Zatím spokojenost, jen mě trápí brzdy - při sešlápnutí pedálu se jakoby seknou a pak už sice brzdí, ale málo. Druhý problémek je že při zařazení 3 něco v převodovce lupe a celkově je převodovka hlučná, ale chci vyměnit převodový olej, ten co jsem použil je dost řídký, třeba to pomůže.
Jinak foto z dnešní projížďky.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
yuri.vb
Příspěvky: 292
Registrován: pon bře 30, 2009 5:51 pm
Bydliště: Břeclav

Re: Jirkův holder AG3

#14 Nový příspěvek od yuri.vb »

Nádhera :wink: 8) .. preju at to doresis a vse bude fungovat ku spokojenosti...

Uživatelský avatar
zip
Příspěvky: 178
Registrován: stř pro 08, 2010 4:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jirkův holder AG3

#15 Nový příspěvek od zip »

díky za pochvalu, zatím jsem fakt spokojený, ale ty brzdy a tu trojku ještě budu muset dořešit, jinak se s ním moc nedá jet-brzdy jsou hold základ

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“