Uživatelé traktorů Valtra

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Honza P.
Příspěvky: 114
Registrován: úte bře 08, 2011 1:52 pm
Bydliště: Stráž nad Nežárkou

Re: Uživatelé traktorů Valtra

#151 Nový příspěvek od Honza P. »

Pár fotek z výpomoci u jednoho soukromníka s naší babičkou
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pegos
Příspěvky: 143
Registrován: ned úno 18, 2018 7:42 pm
Bydliště: Česká Lípa

Re: Uživatelé traktorů Valtra

#152 Nový příspěvek od Pegos »

Tak Valtra je v opravě odešla spojka polámane pružiny a to s ní dělám na třetinovej výkon. :shock:

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Uživatelé traktorů Valtra

#153 Nový příspěvek od tomous »

To je bohužel ta dnešní kvalita všeho!

Pegos
Příspěvky: 143
Registrován: ned úno 18, 2018 7:42 pm
Bydliště: Česká Lípa

Re: Uživatelé traktorů Valtra

#154 Nový příspěvek od Pegos »

A už je tam i druhá co je vyvážečka :nene:

honza88
Příspěvky: 268
Registrován: stř úno 13, 2013 9:15 am
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Uživatelé traktorů Valtra

#155 Nový příspěvek od honza88 »

Ahoj, máte někdo nějaké postřehy na valtru A104?
Rád bych tenhle stroj pořídil do vyvazecky palms 9 tun...

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Uživatelé traktorů Valtra

#156 Nový příspěvek od Matúš »

Určite nebrať. Prevodovka 12x12 bez akéhokoľvek stupňa pod zaťažením a nemožnosť odpruženej nápravy je hovadina za tú cenu. To máš za to napríklad Proximu HS aj s vývozkou vo full výbave a ešte ti možno ostane. A tá bude mať po novom roku prevodovku 4x4 pod zaťažením a odpruženú nápravu. Alebo hocijakú inú značku.
Inak čo som počul, tak tie nové áčka sú príliš poruchové.

honza88
Příspěvky: 268
Registrován: stř úno 13, 2013 9:15 am
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Uživatelé traktorů Valtra

#157 Nový příspěvek od honza88 »

Valtru jsem si vybral kvůli místu na otočení sedacky.
Výbava mě zas až tolik netrápí. S vyvazeckou zařadim kvalt a plazim se po lese. Nacenili mi ji i s lesní vanou a klecí kolem kabiny na 1.7 mil.
A jediný co mě zajímá je právě spolehlivost.

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Uživatelé traktorů Valtra

#158 Nový příspěvek od ondra »

Umí už do A čka otočné řízení? raději bych šel do N ka , ten traktor už umí mnohem víc věcí, od kvaltů pod zátěží po otočné což v tom lese při vyvážení nažene spousta času a dřeva za den nehledě na pohodlí
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

honza88
Příspěvky: 268
Registrován: stř úno 13, 2013 9:15 am
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Uživatelé traktorů Valtra

#159 Nový příspěvek od honza88 »

Do áčka bohužel otočný řízení nejde.
A za n-ko chtějí docela ranec a to je nad moje síly...

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Uživatelé traktorů Valtra

#160 Nový příspěvek od ondra »

Osobně bych se podíval po nějaké předváděčce v Německu nebo po něčem mírně jetém nežli A čko
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Uživatelé traktorů Valtra

#161 Nový příspěvek od Širon »

Tak se taky přifařím a oživým tohle téma s mojí Valtrou N113.
Mám jí pár dní a tak se seznamujeme a dělám na ní úpravy a opravy a údržbu. Do toho se snažím dělat v lese aby si na sebe vydělala.
Zatím je to při práci v lese spíš boj , musím si zvyknout, aby byla moje činnost efektivní a využil jsem potenciál traktoru.
Takže je to rok 2013 a nástavba je od Forest-Meri ,která traktor i po celou dobu servisovala. S traktorem jezdil po většinu času jeden řidič a mimo prvních dvou let co dělala ve fréze, měla spíš lehčí život. Tahaly za ní vlek s oplocenkama,bednu hydraulice se sazenicema, nějaká manipulace s čelním nakladačem, prohrnovámí lesních cest, úprava lesních cest a skládkovišť taženým grejdrem a podobný spíš komunální práce.
Po odchodu jejího řidiče do důchodu se nenašel stálejší zaměstnanec na tenhle šolich a tak šel traktor z ruky do ruky a celkem zchátral. Podle mýho se poslední rok údržba vůbec nekonala a některý mazničky si už nepamatujou proč vůbec na traktoru jsou. No co bordel se vymete,chladiče profouknou, mazací body namažou a pojedeme dál.
Zatím jsem sundal zadní ramena ,nasadil přední, upravil rampovač a zrychtoval na něj kastlíky. Dále proběhla výměna zadních pneumatik a nějaká ta práce kolem údržby. Čelák jsem odpojil a zatím ho nebudu v lese používat, tím pádem bych rád nainstaloval přední blatníky,alespoň zkrácený ,aby při jízdě nevomítalo bláto a voda celej traktor. Dále šla dolů přední mříž ,protože vadila při otevírání krytu motoru a byla nějaká zkřížená a šla špatně na díry. Ještě asi odstraním vršek mříží ze dveří,okna se nedají umýt ,ani očistit od rosy,natož v zimě oškrabat od jinovatky.
To je pro dnešek na úvod všechno, postupně budu doplňovat co se děje novýho v našem soužití.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Uživatelé traktorů Valtra

#162 Nový příspěvek od Širon »

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Takže jak jsme se seznámily, jak se seznámila s třicítkou, kastlíky, pneumatiky.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Uživatelé traktorů Valtra

#163 Nový příspěvek od Sedlák »

Pěkná strojovna tak ať slouží :friends:
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Pepa 77
Příspěvky: 210
Registrován: ned úno 27, 2011 4:24 pm

Re: Uživatelé traktorů Valtra

#164 Nový příspěvek od Pepa 77 »

Tak ať slouží dobře. :rally: Mříže ze dveří bych sundal taky. Kolik to má naběháno?

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Uživatelé traktorů Valtra

#165 Nový příspěvek od Širon »

Díky klucí. Naběháno to má 6400+mth.
No zjistil jsem pár nedostatků co mi dost vadí. Nebrzdí mi to na pedál zadního řízení, ten se chová jako by byl zavzdušněnej, při druhým ,třetím ,šestým našlápnutí se uráčí něco dělat. Zkusím to odvzdušnit a jesti to nepomůže budu muset začít něco léčit.
No a ty mříže půjdou do půlky určitě, možná celý. Dneska jsem vozil klest a jak pršelo a stál jsem po větru ,lítal mi bordel na mokrý skla. Za chvíli nebylo vidět ven a vopucovat to nešlo. Mít v lese ssebou příslušnej vercajk , tak byli dole i za deště. Další věc je ta ,že jsou dveře těžký a neudrží je ty plynovky otevřený a to mě točí ještě víc. Jsou to vlastně prkotiny, ale dokážou votrávit.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“