Porsche diesel

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Arťa
Příspěvky: 87
Registrován: sob zář 22, 2007 6:53 pm
Bydliště: Soběslav

Re: Porsche diesel

#46 Nový příspěvek od Arťa »

Ferdinand píše:Zdravím Vás přátelé a majitelé traktorů Porsche.
Jsem předseda Porsche Classic Clubu ČR a v poslední době pozoruji, že počet traktorů Porsche v naší republice intenzivně roste. Ačkoli je náš klub zaměřen především na sportovní vozy Porsche, nemohu si odpustit vynechat ani ty krásné traktory, které nesou na kapotě nápis PORSCHE. Sám mám několik přátel, majitelů sportovních vozů Porsche, kteří si do své sbírky pořídili i stejnojmenný traktor. Nemohl jsem proto odolat a do svého Automuzea v areálu vratislavického pivovaru Konrad jsem také umístil traktor Porsche Standart z roku 1960.
Bohužel se mi nedaří vložit fotku, ale najdete jej na stránkách http://www.porsche-club.cz
Byl bych velice rád, když by se nám majitelé traktorů Porsche Diesel ozvali na klubový mail: porsche@automuzeum.cz
V brzké době začnu na našich klubových stránkách uveřejňovat různé firemní tiskové materiály (prospekty, tiskové materiály Porsche) na téma Porsche Diesel, které máme v našem klubovém archivu.
Zvažuji také uspořádat společná Sraz Porsche Diesel Historic (uvádím slovo Historic, aby se na sraz nachystali majitelé Porsche Cayenne a podobných nechutných ropáků).
Jaký je Váš názor na utvoření klubové sekce Porsche Diesel pod hlavičkou našeho Porsche Classic Clubu ČR ?
Dejte mi vědět zde na tomto fóru, nebo pište na výše uvedený klubový mail.
ahoj,já si myslím že tady je spíš skupina lidí,kteří mají tyto traktory na práci,ne samozřejmě každodenní,ale občasnou kolem chalupy nebo zahrady.já osobně jezdím za rok na dvě traktoriády v mém okolí,ale nedovedu si dost dobře představit,že bych si zaplatil náklaďák na víkend a jel s traktorem přes půl republiky na sraz,i když by to bylo určitě pěkný(a nikdy neříkej nikdy,že) Arťa

Uživatelský avatar
Arťa
Příspěvky: 87
Registrován: sob zář 22, 2007 6:53 pm
Bydliště: Soběslav

Re: Porsche diesel

#47 Nový příspěvek od Arťa »

Koudy píše:Zdravím vás všechny, mám nan vás prosbu, sháním startér na porsche diesel standard 218.
Nevíte někdo jestli někdo neprodává díly z porsche nebo jestli nepasuje nějaký z jiného traktoru, náklaďáku atd.


děkuji moooc za odpověď

Pavel Koudelka
ahoj,zkus se podívat o pár příspěvků výš na odkazy z německa,sehnat se tam dá všechno,ale vyjde to dráž,
nebu zkusit zlatý český ručičky,já měl startér v opravě třikrát,pokaždý něco jinýho a pokaždý mi to spravili. Arťa

Skvrnak
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 16, 2014 9:26 pm
Bydliště: Plzeň

Porsche diesel

#48 Nový příspěvek od Skvrnak »

Zdravím, koupil jsem Allgaier AP17, r.v. 1951. Sháním nějaké fotky jak vypadal originál. Jeden kousek jsem našel. Ještě jsem se chtěl zeptat, jakou má cenu, resp. jestli jsem to nepřeplatil. :) Děkuji za rady.
Přílohy
odkaz zde http://www.landwirt.com/ez/index.php/kleinanzeigen/anfrage/319067
odkaz zde http://www.landwirt.com/ez/index.php/kleinanzeigen/anfrage/319067
resized_DSCN4632.jpg
resized_DSCN4630.jpg

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Porsche diesel

#49 Nový příspěvek od pasa444 »


Uživatelský avatar
pirat.silnic
Příspěvky: 88
Registrován: úte led 18, 2011 6:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Porsche diesel

#50 Nový příspěvek od pirat.silnic »

Pro oziveni vlakna dnesni vytrhnuti ,bolaveho zubu" :)Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Arťa
Příspěvky: 87
Registrován: sob zář 22, 2007 6:53 pm
Bydliště: Soběslav

Re: Porsche diesel

#51 Nový příspěvek od Arťa »

Ahoj,
Ne že bych chtěl zlehčovat sílu a výkon našich strojů,ale z vlastní zkušenosti bych
To viděl na pomoc bagrem nebo krompáč a sekeru :) :) :)

Uživatelský avatar
pirat.silnic
Příspěvky: 88
Registrován: úte led 18, 2011 6:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Porsche diesel

#52 Nový příspěvek od pirat.silnic »

No samo ze sem ho musel trochu odkopovat,pretal jsem i 4 hrube koreny i presto drzel jeste ukrutne ale podarilo se :)
Prvni pokus jsem mel uz nekdy v lete ale se zt 303 ale hned prasklo ocelove lano tak sem se na to vykaslal,a ted se mi ho nechtelo startovat (mam vybrane baterky)

Uživatelský avatar
pirat.silnic
Příspěvky: 88
Registrován: úte led 18, 2011 6:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Porsche diesel

#53 Nový příspěvek od pirat.silnic »

Zdravim,traktor mame uz dlouho ale zajimalo by me jak je resene filtrovani motoroveho oleje,je tam nejaky vubec?do ted sem ho nenasel :) je to 219ka.

stevo.d
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 09, 2016 3:05 pm
Bydliště: Zilina

Re: Porsche diesel

#54 Nový příspěvek od stevo.d »

Ahoj

kedze otec ma tiez Porsche Diesel 218 a nie vzdy sa zadarilo identifikovat nahradne diely, pretoze uz boli v dezolatnom stave alebo cisla nesedeli novemu znaceniu tak som musel zohnat zoznam nahradnych dielov a to konkretne tuto knihu PD ersatzteile standard 218, AP18, AP22. Zatial sa iba scanuje ale ak by mal niekto zaujem tak dajte vediet , rad sa podelim. Samozrejme ak by sa nasiel u niekoho manual pripadne literatura ktora by pomohla pri opravach budem vdacny.

lucky417
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 12, 2017 7:02 pm
Bydliště: BODOVCE

Re: Porsche diesel

#55 Nový příspěvek od lucky417 »

Pozdravujem potrebujem manuál na typ traktora Porsche diesel Renault R 7054 ,na Slovensku neviem nájsť náhradné diely a neviem sa nikam pohnúť, prosím píšte mi na mail- zbacovejsvorky@gmail.com
Potrebujem to opraviť ale neviem kde kúpiť náhradné diely.dakujem

higi
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 13, 2018 8:11 pm
Bydliště: Skály

Re: Porsche diesel

#56 Nový příspěvek od higi »

Zdravím všechny, jsem tu nový a potřebuji poradit, vlastním traktor Porsche diesel Standard T a nedaří se mi sehnat stírací pístní kroužky 90/5,5 mm, sehnatelné jsou jen 5mm. :tise: Nemá někdo z vás zkušenost, nebo snad i náhradní? Za info předem děkuji.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Porsche diesel

#57 Nový příspěvek od Veteranista! »

Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

higi
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 13, 2018 8:11 pm
Bydliště: Skály

Re: Porsche diesel

#58 Nový příspěvek od higi »

Tam jsem zkoušel, ale max výška kterou sériově vyrábějí je 5 mm, stejně tak u německé u firmy JFK, asi budu muset zkusit jestli je vyrobí v Buzuluku na zakázku. Jinak dík.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Porsche diesel

#59 Nový příspěvek od Veteranista! »

Ještě mě nabadá teda, co zkusit poptat výrobu pístů na kroužky 5 mm
http://www.almet.cz/
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

higi
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 13, 2018 8:11 pm
Bydliště: Skály

Re: Porsche diesel

#60 Nový příspěvek od higi »

Zdravím všechny, nemá někdo zkušenost s olejovým čerpadlem na Standard T 217, nejde mi olej na vahadla ventilů a tím pádem ani na vačku. :'(
Za každou radu předem děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“