Cipískovy Eresy

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaris75
Příspěvky: 4
Registrován: úte dub 22, 2014 8:33 am
Bydliště: Dvůr Králové n/L.

Re: Cipískovy Eresy

#421 Nový příspěvek od Jaris75 »

cipisek píše:Leda tady u tohoto šmelinářa...https://stroje.bazos.cz/inzerat/6349106 ... -RS-09.php.
Díky, uvidím co se dá dělat.

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Cipískovy Eresy

#422 Nový příspěvek od mastnacek »

chlapi zejtra na treti odpoedne jsem objednanej do sakvice na cumendu. priznejte se kerej z vas to je? :) dvouval a kupa naradi k tomu.

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Cipískovy Eresy

#423 Nový příspěvek od cipisek »

Já to nejsu :)
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Jan Kortán
Příspěvky: 3
Registrován: sob říj 08, 2016 1:28 pm
Bydliště: Příbram

Re: Cipískovy Eresy

#424 Nový příspěvek od Jan Kortán »

Omlouvám se, že to cpu sem, ale nechci zbytečně zakládat nové vlákno. Zkoušel jste někdo otáčet řízení a jezdit pozpátku? Napadlo mne připojit do šavlí čelní diskovou sekačku. Co si o tom myslíte?

Díky Jenda

Agglax
Příspěvky: 182
Registrován: stř srp 29, 2012 9:15 pm
Bydliště: Křivsoudov

Re: Cipískovy Eresy

#425 Nový příspěvek od Agglax »

Zdar Cipisku. Mam maly dotaz ohledne vserobu. Jakej rozmer ma jekl na kterej se pripevnujou radlicky? Predem dik za odpoved

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Cipískovy Eresy

#426 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:friends: Zdar Cipísku ! Díval jsem se na tu Tvoji orbu . Máš na traktoru větší rozchod kol , než na jaký je pluh stavěný . Proto když seřídíš jednu stranu ,tak zase nepasuje druhá . Na videu je vidět , že první radlice bere víc , než je její skutečný pracovní záběr...

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Cipískovy Eresy

#427 Nový příspěvek od cipisek »

Agglax.. v Sobotu ti to poměřím... dnes už ven nejdu a zítra su pryč celé večer. Tam není jen důležitý rozměr jeklu, ale aj síla stěny... to ti taky zjistím.
Vladimír... Díky za rady.. ten pluh jsem ale nijak nerozšiřoval nechal jsem to jak to bylo. před tím to tahal Zetor 25K
Máš pravdu že první radlica zabírala více a ta druhá zas míň... snažil jsem sa to poštelovat ale nešlo mě to. Letos jsem si sám ale neoral.. dostal jsem předloni nadané že to je poorané plýtko, tak letos Oral kamarád Zetorem a hloub.. jak to doma chtěli tak majou :(
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Cipískovy Eresy

#428 Nový příspěvek od cipisek »

Rozměr Jeklu je 63x63x4
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Agglax
Příspěvky: 182
Registrován: stř srp 29, 2012 9:15 pm
Bydliště: Křivsoudov

Re: Cipískovy Eresy

#429 Nový příspěvek od Agglax »

Diky za rozmery. 8) Mám jeste jeden dotaz. Na eresu mam pouze hydraulicke hadice od cerpadla k nadrzi na olej. Jinak vubec nic. Do katalogu nd jsem koukal, ale v hydraulice se vubec nevyznam
:red: Zatim chci zapojit zadni hydrauliku a udelat koncovku na sklapeni vleku.

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Cipískovy Eresy

#430 Nový příspěvek od poulm »

Nevím kam to přiřadit,nenašel jsem téma věnované přímo T157čce.
Tak vám tu dávám pár foto pro pokochání se naším služebním T157,který se stále těší skvělé kondici a myslím,že bude klokotat ještě dalších 50let :-D Tento stroj přežil již dva své přidělené řidiče a myslím,že přežije i mne :-DDD
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Chromec.Alois
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 28, 2014 2:52 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Cipískovy Eresy

#431 Nový příspěvek od Chromec.Alois »

Ahoj Cipisku,na nekterem vlakne jsem se docetl tveho doporuceni pro mulcovac uchyceny na vserob.Ja mam tuto myslenku uz druhy rok v hlave ale zatim jsem nic nerealizoval.Sehnal jsem v kovosrote dvourotorovou sekacku se zaberem 1,2m,zrejme z nejakeho sekaciho trakturku.Moje predstava jeuhlova prevodovka, rozvod remeny na rotory a kardanem s predniho vyvodaku.Co si otom myslis a prosim Te o priblizne minimalni hodnoty otacek sekacky vuci otackam vyvodove hridele.Kdyz bych pouzil na rozbeh sekacky stejny system napinaci kladkou jako u sekaciho trakturku, tak se ptam je-li treba kardan s volnobezkou.A ceho se prosim vyvarovat at neudelam vic skody jak uzitku.Dekuji mnohokrat a preji hezky den Lolin

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Cipískovy Eresy

#432 Nový příspěvek od cipisek »

Chromec.Alois píše:Ahoj Cipisku,na nekterem vlakne jsem se docetl tveho doporuceni pro mulcovac uchyceny na vserob.Ja mam tuto myslenku uz druhy rok v hlave ale zatim jsem nic nerealizoval.Sehnal jsem v kovosrote dvourotorovou sekacku se zaberem 1,2m,zrejme z nejakeho sekaciho trakturku.Moje predstava jeuhlova prevodovka, rozvod remeny na rotory a kardanem s predniho vyvodaku.Co si otom myslis a prosim Te o priblizne minimalni hodnoty otacek sekacky vuci otackam vyvodove hridele.Kdyz bych pouzil na rozbeh sekacky stejny system napinaci kladkou jako u sekaciho trakturku, tak se ptam je-li treba kardan s volnobezkou.A ceho se prosim vyvarovat at neudelam vic skody jak uzitku.Dekuji mnohokrat a preji hezky den Lolin
Pane Chromec. Nemám s tímto žádné zkušenosti... jen kdysi tu někdo dal odkaz k tomuto mulčovači že byl na prodej na Bazošu... myslím že byl 3 rotorový a hnaný podle vašeho popisu.. ale víc k tomu nevím...
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Chromec.Alois
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 28, 2014 2:52 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Cipískovy Eresy

#433 Nový příspěvek od Chromec.Alois »

Dekuji za odpoved.At se dari a eresy jedou. Ahoj lolin

Agglax
Příspěvky: 182
Registrován: stř srp 29, 2012 9:15 pm
Bydliště: Křivsoudov

Re: Cipískovy Eresy

#434 Nový příspěvek od Agglax »

Zdar Cipisku. Trosku bojuju s mistem na svem Eresu. Mam ho zkraceny na 10 der a nevejde se mi vserob s pleckama mezi napravy. Napadlo me otocit vserob protisrsti. Co si o tom myslis? Bude to fungovat nebo ho akorat zku...m?

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Cipískovy Eresy

#435 Nový příspěvek od cipisek »

s původníma velkýma kolama tam ty radličky nenacpeš. ono to jde jedině když tam napasuješ do zadu 20 disky jinak není šance.. my jsme to tak měli na otcově Eresu před renovací. http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view ale pak ti vznikne problém s roztečí radliček... budeš je muset přizpůsobit zvětšené rozteči kol.. a to ta pak tam vlezou jen 4.aj když to otočíš jak píšeš, ti to nevyjde... leda sehnat 2hou traverzu.. a tu buď nechat na 14 dírách, nebo ju zkrátit na 12 jak to měly první Eresy.. pak ti to vyjde..
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“