Tomovinkovič

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Tomovinkovič

#556 Nový příspěvek od thovt »

A co olejový filtr může být zacpaný.
Podívej se na sítko saní, olejového čerpadla.

jakubkovac.lyo
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 05, 2020 9:57 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Tomovinkovič

#557 Nový příspěvek od jakubkovac.lyo »

Zdravím potrebujem zohnať blok prevodovky na Tomo vinkvič 821. Vie mi stým niekto pomôct?

Razani
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 05, 2020 12:43 am
Bydliště: Prešov

Re: Tomovinkovič

#558 Nový příspěvek od Razani »

Nazdar chlapi,
kúpil som Tomo Vinkovič 826, motor Slávia. Je v docela dobrom zachovalom stave je zo Slovinska a podľa budíka ma najazdených 1600 motohodin. No a moja otázka znie: že vsimol som si alebo som aspoň mal taký pocit, že pri zohriatí motora ten hukot z diferencialu alebo prevodovky čo je zrejme typický, tak ten hukot nejak zosilnel, až minto bolo neprirodzené. Preto som sa chcel opýtať či ten hluk je u vinkovica normálny alebo to veští nejaky problém ? ... Je to ten klasický zvuk ked motor ide do záberu tak sa ozývajú tie prevody. Len chcem vedieť či je to ok alebo to treba riešiť ... Vďaka 8)

Uživatelský avatar
Zdeněk B.
Příspěvky: 452
Registrován: úte říj 30, 2007 10:31 am
Bydliště: Tábor

Re: Tomovinkovič

#559 Nový příspěvek od Zdeněk B. »

Zdeněk B. píše:Motor LDA 100, při zvýšených otáčkách přestal mazat. Oleje má dost, když odpojím budík, olej se tlačí, ale nemá žádný tlak. Na co se mám připravit? Je na olejovém čerpadle pero? Díky
Tak už jsem se konečně dostal k problému s mazáním a už nevím jak dál. Před poruchou zahřátý motor mazal při vysokých otáčkách na 4 atm, na volnoběh na 2 atm. Pak, jak jsem psal výše, přestal mazat. Vyměnil jsem olejový filtr, pročistil sání čerpadla i samotné čerpadlo, nalil nový olej a motor studený maže na volnoběh sotva na 2 atm, po zahřátí spadne na volnoběh na nulu, ve vysokých otáčkách tak 1 až 1,5 atm. Proto jsem objednal a namontoval nové olejové čerpadlo. Zkoušel jsem ho roztočit vrtačkou na 440 ot. (cca odhad otáček čerpadla při volnoběhu) a tlačí 1,5 atm. Když zkouším staré, tlačí při stejných podmínkách 2 atm, tedy víc než nové. Napadá někoho co s tím? Nechce se mi věřit, že by za 3 minuty běhu bez tlaku oleje odešla ložiska. Vůle na ložiskách nemá velké, na hlavních ložiskách je odhaduju na 0,1mm.

tk14
Příspěvky: 1294
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

Re: Tomovinkovič

#560 Nový příspěvek od tk14 »

kluci problém na TV 826,jsem zařadil dvojku a zustala tam jednička,je nějaká seklá,nesetkal se s tím někdo,prosím o radu

socan
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 29, 2019 8:22 pm
Bydliště: Bílá

Re: Tomovinkovič

#561 Nový příspěvek od socan »

Zdeněk B. píše: čtv kvě 14, 2020 9:37 pm
Zdeněk B. píše:Motor LDA 100, při zvýšených otáčkách přestal mazat. Oleje má dost, když odpojím budík, olej se tlačí, ale nemá žádný tlak. Na co se mám připravit? Je na olejovém čerpadle pero? Díky
Tak už jsem se konečně dostal k problému s mazáním a už nevím jak dál. Před poruchou zahřátý motor mazal při vysokých otáčkách na 4 atm, na volnoběh na 2 atm. Pak, jak jsem psal výše, přestal mazat. Vyměnil jsem olejový filtr, pročistil sání čerpadla i samotné čerpadlo, nalil nový olej a motor studený maže na volnoběh sotva na 2 atm, po zahřátí spadne na volnoběh na nulu, ve vysokých otáčkách tak 1 až 1,5 atm. Proto jsem objednal a namontoval nové olejové čerpadlo. Zkoušel jsem ho roztočit vrtačkou na 440 ot. (cca odhad otáček čerpadla při volnoběhu) a tlačí 1,5 atm. Když zkouším staré, tlačí při stejných podmínkách 2 atm, tedy víc než nové. Napadá někoho co s tím? Nechce se mi věřit, že by za 3 minuty běhu bez tlaku oleje odešla ložiska. Vůle na ložiskách nemá velké, na hlavních ložiskách je odhaduju na 0,1mm.
A co na vstupu do čerpadla - tlačí-li dobře, musí být problém na vstupu - nemá přítok, přicpaný kanál/trubička, nevím, jak je přesně provedeno. A potom, jestli má v namontovaném stavu správné otáčky - nemůže prokluzovat pohonná hřídel?

KS
TV826

"Co neroste, to hnije!" :-)

socan
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 29, 2019 8:22 pm
Bydliště: Bílá

Re: Tomovinkovič

#562 Nový příspěvek od socan »

Razani píše: ned dub 05, 2020 12:51 am Nazdar chlapi,
kúpil som Tomo Vinkovič 826, motor Slávia. Je v docela dobrom zachovalom stave je zo Slovinska a podľa budíka ma najazdených 1600 motohodin. No a moja otázka znie: že vsimol som si alebo som aspoň mal taký pocit, že pri zohriatí motora ten hukot z diferencialu alebo prevodovky čo je zrejme typický, tak ten hukot nejak zosilnel, až minto bolo neprirodzené. Preto som sa chcel opýtať či ten hluk je u vinkovica normálny alebo to veští nejaky problém ? ... Je to ten klasický zvuk ked motor ide do záberu tak sa ozývajú tie prevody. Len chcem vedieť či je to ok alebo to treba riešiť ... Vďaka 8)
Při jízdě je slyšet hučení diferenciálu, ale není závislé na teplotě - spíš rychlosti. Na max. plyn a 3. st je to slyšet, ale nic znepokojivého... Zkus jestli je rozdíl asfalt/louka?

PS: máš jej na dokladech?
TV826

"Co neroste, to hnije!" :-)

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Tomovinkovič

#563 Nový příspěvek od thovt »

Tak si zkus rychlou jízdu zpátečkou s autem a porovnej s TOMO... Mají stejně dělané ozubená kola.

Uživatelský avatar
Igino
Příspěvky: 230
Registrován: sob lis 20, 2010 9:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Tomovinkovič

#564 Nový příspěvek od Igino »

Zdravím páni,
v máji som kúpil TV 824 S a chcel by som zrealizovať servo riadenie. Na predchádzajúcom stroji TZ4k14 som mal a v tomto prípade to dosť chýba.
Chcel by som Vás poprosiť o foto ako to máte spravené, možno rozmery valca ...
Vopred ďakujem.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“