Tomovinkovič

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
oharekpavel
Příspěvky: 19
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:28 am

Re: Tomovinkovič

#496 Nový příspěvek od oharekpavel »

Na ty vůle si dejte pozor. Předchozí majitel vůle v řízení neřešil a došlo to tak daleko, že když, se oralo, nebo jelo po hrudách, byl volant schopnej obrátit palce naruby. Byly to fakt prdy.
Ta veliká matka řízení pod volantem se pořád povolovala, to dvojitý ložisko v řízení mělo vůle a bylo úplně vyrezlý. Následně se vymlátilo gufero a když traktorek někde zmokl, zatíkalo do převodky řízení. Ložisko jsem sehnal v Mateze (nebylo úplně shodný ale jedna dosoustružená podložka to vyřešila). Gufero jsem dal nový a od té doby bylo vše úplně supr.
Po roce při couvání s vlečkou do kopce praskla závitová část hřídele pod volantem. Naštěstí v místě kam nechodí matka. Vše neslo stopy hodně starých prasklin jednoznačně způsobených těmi rázy.
Po přípravě v soustruhu jsem to zavařil céóčkem po předehřátí a od té doby pohoda.

Jen pro zajímavost - ve vlečce byly dvě tuny štěrku a tam kam jsem ji pravidelně na couvačku vozil ji soused se zetorem pětadvacítkou nebyl schopen vytlačit. Jen bezmocně hrabal

V předchozím příspěvku jste řešili brzdy na vlečce. Je velice důležité dobré naladění. Pokud vlečka brzdí moc a je hodně naložená, z kopce má tendenci "blokovat" a pak vás vytláčí. Pokud brzdí málo, bude vás vytláčet taky. Pokud toho mám naloženýho hodně ladím to na bovdenu i v průběhu jízdy. Už mě to párkrát hrnulo a není to vůbec žádná sranda.

______________________________________________
Vše o Tomo Vinkovič
návody,schémata, mraky fotek, zajímavé úpravy, fotky oprav
http://www.uloz.to/8894567/tomo-vinkovic-zip
http://www.uloz.to/8924381/lombardini-l ... anualy-zip

luky_02
Příspěvky: 14
Registrován: čtv črc 16, 2015 5:17 am
Bydliště: Košice

Re: Tomovinkovič

#497 Nový příspěvek od luky_02 »

Zdravím chlapci,

naskytla sa mi možnosť kúpy tohto stroja

http://dom.bazos.sk/inzerat/50260703/Ma ... vyroby.php


Majiteľ uvadza akysi "vojtkovic" asi preklep, nakoniec vysvitlo, že je to Vinkovič. Pozeral cislo a je to 824-s. Motor je tam Slavia (neviem aky presne ) dvojvalec.

Moja otazka spočíva v tom, či mi viete povedať aký výkon ma tento stroj, resp. koľko koní a či ma nezávislý kardan. Majiteľ mi jeho vykon povedat nevedel a čo sa kardana týka, tak vravel, že vraj je závislý na zaradenom stupni a teda pojazdovej rýchlosti a nie na otáčkach motora.
Ak sa ale spravne domnievam, tak mi to nesedí, kedze tie vyššie rady Vinkovičov uz maju nezavisly kardan a pokial viem tak vsetky su nad 20hp. Domnievam sa správne ?

Dalsia vec - ako hladam, tak hladam nikde na nete som nenašiel stroj s typovym označenim Tomo Vinkovic 824-s. Vzdy to bola Slavia 824-s a tušim podvozok Vinkovič. Ak som to nedoplietol.


Traktor potrebujem na obrábanie záhrady cca 40x40m. Z náradia plánujem: pluh, rotavator, riadkovac, vyoravac, mulcovac alebo bubnova kosacka, radlica na sneh. Okrem toho poľa sa bude malotraktor pouzivat na rozne sezonne prace.


Vedel by mi prosím niekto objasniť ako sa veci maju?
Môžem ísť spokojne tento stroj vyskúšať a kúpiť ?

Dík,
Lukáš

Uživatelský avatar
Martin-SVK
Příspěvky: 258
Registrován: ned úno 24, 2013 10:37 pm
Bydliště: okres Námestovo

Re: Tomovinkovič

#498 Nový příspěvek od Martin-SVK »

Tak pokial ja viem tak TV824 by mala mat na 100% nezávislý vh.
výkon morora myslim 22koní 2valcova Slavia 2S90A ta ista ako je aj v MT8 132 alebo 050
T-4K-22 :)

PON-25 A
ARS-103 _ 5-KN-85
ŽŤ-152

Uživatelský avatar
ondrejb
Příspěvky: 322
Registrován: čtv pro 11, 2008 1:37 am
Bydliště: SR/RS

Re: Tomovinkovič

#499 Nový příspěvek od ondrejb »

luky_02 píše:Zdravím chlapci,

naskytla sa mi možnosť kúpy tohto stroja

http://dom.bazos.sk/inzerat/50260703/Ma ... vyroby.php


Majiteľ uvadza akysi "vojtkovic" asi preklep, nakoniec vysvitlo, že je to Vinkovič. Pozeral cislo a je to 824-s. Motor je tam Slavia (neviem aky presne ) dvojvalec.

Moja otazka spočíva v tom, či mi viete povedať aký výkon ma tento stroj, resp. koľko koní a či ma nezávislý kardan. Majiteľ mi jeho vykon povedat nevedel a čo sa kardana týka, tak vravel, že vraj je závislý na zaradenom stupni a teda pojazdovej rýchlosti a nie na otáčkach motora.
Ak sa ale spravne domnievam, tak mi to nesedí, kedze tie vyššie rady Vinkovičov uz maju nezavisly kardan a pokial viem tak vsetky su nad 20hp. Domnievam sa správne ?

Dalsia vec - ako hladam, tak hladam nikde na nete som nenašiel stroj s typovym označenim Tomo Vinkovic 824-s. Vzdy to bola Slavia 824-s a tušim podvozok Vinkovič. Ak som to nedoplietol.


Traktor potrebujem na obrábanie záhrady cca 40x40m. Z náradia plánujem: pluh, rotavator, riadkovac, vyoravac, mulcovac alebo bubnova kosacka, radlica na sneh. Okrem toho poľa sa bude malotraktor pouzivat na rozne sezonne prace.


Vedel by mi prosím niekto objasniť ako sa veci maju?
Môžem ísť spokojne tento stroj vyskúšať a kúpiť ?

Dík,
Lukáš
ahoj!
Manual TV 824-S /prepošlem na mail!/

luky_02
Příspěvky: 14
Registrován: čtv črc 16, 2015 5:17 am
Bydliště: Košice

Re: Tomovinkovič

#500 Nový příspěvek od luky_02 »

Super,

ďakujem, take čosi som si aj myslel.
Ok, ten manual sa hodí, vďaka :). Mám Vám poslať v SS email alebo ho vidíte v mojom profile. Som tu nový a netuším do akej miery su informacie verejne (nič som nenastavoval, všetko je zatiaľ defaultne, ako to má každý po registracii).


Pekný večer

Uživatelský avatar
ondrejb
Příspěvky: 322
Registrován: čtv pro 11, 2008 1:37 am
Bydliště: SR/RS

Re: Tomovinkovič

#501 Nový příspěvek od ondrejb »

luky_02 píše:Super,

ďakujem, take čosi som si aj myslel.
Ok, ten manual sa hodí, vďaka :). Mám Vám poslať v SS email alebo ho vidíte v mojom profile. Som tu nový a netuším do akej miery su informacie verejne (nič som nenastavoval, všetko je zatiaľ defaultne, ako to má každý po registracii).


Pekný večer
Ahoj!
Mailovú adresu vo svojom profile nemáš
Stále na ňu čakám.

luky_02
Příspěvky: 14
Registrován: čtv črc 16, 2015 5:17 am
Bydliště: Košice

Re: Tomovinkovič

#502 Nový příspěvek od luky_02 »

Ahojte,

znova by som potreboval poradiť.
Mimochodom malotraktor z vyššie uvedeného inzerátu je už doma. Som spokojný. Bolo oň starané vodičom z povolania. Z jeho rozprávania bolo poznať, že sa rozumie.

Prejdem k problému.
Hľadám pluh za malotraktor. Našiel som tento http://stroje.bazos.sk/inzerat/51341023 ... Dvojak.php. Majiteľ vraví, že váži okolo 500kg. Myslíte, že by si s ním môj Tomo (Motor Slavia, typove označenie 824-S) poradil? Videl som bežne dvojaky obracaky za podobnymi malotraktormi, akurat neviem ako na tom boli s vahou. Napr videl som ťahať pluh APO 155 za malotraktorom mt8-132.30 ale neviem či APO 155 váži toľko ako ten čo som našiel.

Vedel by mi niekto poradiť? Je tých 500kg priateľných? Za ten traktor používal majiteľ aj cca 650kg rotavátor (vidieť ho aj na fotkach inzeratu). Ale predsa len ťahať 600kg po zemi a pritom je traktor trošku tlačený dopredu aj samotnym rotavatorom, a ťahať 500kg pričom je ešte kladený odpor keď sa pluhy zaorú, je rozdiel.

Problém je aj to, že to neviem vyskúšať, či by to bolo ok s tou vahou alebo nie, pretože ja som z okolia Ke a pluh niekde v okolí Zvolena. Ciže sa budem musieť spoľahnúť na vaše rady a skúsenosti a ak nie na to, tak iba na vlastny úsudok. Ten však zatial nie je bohvieaky, pretože skusenosti su zatiaľ nulové.


Fakt vám budem veľmi vďačný ak by ste vedeli poradiť, prípadne ak viete o niekom kto predáva podobný pluh s nižšou hmotnosťou, tak mi to môžete posunúť do SS.


Dík.
Pekný deň.
Lukáš

Uživatelský avatar
ondrejb
Příspěvky: 322
Registrován: čtv pro 11, 2008 1:37 am
Bydliště: SR/RS

Re: Tomovinkovič

#503 Nový příspěvek od ondrejb »

luky_02 píše:Ahojte,

znova by som potreboval poradiť.
Mimochodom malotraktor z vyššie uvedeného inzerátu je už doma. Som spokojný. Bolo oň starané vodičom z povolania. Z jeho rozprávania bolo poznať, že sa rozumie.

Prejdem k problému.
Hľadám pluh za malotraktor. Našiel som tento http://stroje.bazos.sk/inzerat/51341023 ... Dvojak.php. Majiteľ vraví, že váži okolo 500kg. Myslíte, že by si s ním môj Tomo (Motor Slavia, typove označenie 824-S) poradil? Videl som bežne dvojaky obracaky za podobnymi malotraktormi, akurat neviem ako na tom boli s vahou. Napr videl som ťahať pluh APO 155 za malotraktorom mt8-132.30 ale neviem či APO 155 váži toľko ako ten čo som našiel.

Vedel by mi niekto poradiť? Je tých 500kg priateľných? Za ten traktor používal majiteľ aj cca 650kg rotavátor (vidieť ho aj na fotkach inzeratu). Ale predsa len ťahať 600kg po zemi a pritom je traktor trošku tlačený dopredu aj samotnym rotavatorom, a ťahať 500kg pričom je ešte kladený odpor keď sa pluhy zaorú, je rozdiel.

Problém je aj to, že to neviem vyskúšať, či by to bolo ok s tou vahou alebo nie, pretože ja som z okolia Ke a pluh niekde v okolí Zvolena. Ciže sa budem musieť spoľahnúť na vaše rady a skúsenosti a ak nie na to, tak iba na vlastny úsudok. Ten však zatial nie je bohvieaky, pretože skusenosti su zatiaľ nulové.


Fakt vám budem veľmi vďačný ak by ste vedeli poradiť, prípadne ak viete o niekom kto predáva podobný pluh s nižšou hmotnosťou, tak mi to môžete posunúť do SS.


Dík.
Pekný deň.
Lukáš
Ahoj!
https://www.youtube.com/watch?v=AMQbadFC1b8
Pekný traktor,dobrý pluh,pekná orba a super video.

luky_02
Příspěvky: 14
Registrován: čtv črc 16, 2015 5:17 am
Bydliště: Košice

Re: Tomovinkovič

#504 Nový příspěvek od luky_02 »

Áno to video som videl, len teraz nerozumiem čo si tym chcel povedať?

Pod videom je napísane, že je to podomacky vyrobeny pluh ale na pluhu je napis APO 701 (ak sa nemylim). Tak teraz neviem
Koľko cca vážia pluhy APO - dvojak obracak ?

Uživatelský avatar
ondrejb
Příspěvky: 322
Registrován: čtv pro 11, 2008 1:37 am
Bydliště: SR/RS

Re: Tomovinkovič

#505 Nový příspěvek od ondrejb »

luky_02 píše:Áno to video som videl, len teraz nerozumiem čo si tym chcel povedať?

Pod videom je napísane, že je to podomacky vyrobeny pluh ale na pluhu je napis APO 701 (ak sa nemylim). Tak teraz neviem
Koľko cca vážia pluhy APO - dvojak obracak ?
Ahoj!
On to má urobené z dvoch APO 701.
A701 bol vymyslený k MINI -070-ked sa nemýlím. Apo 155 je o hodne tažší pluh.
APO 701 cca 80kg.
APO 155 asi tak 200kg.

luky_02
Příspěvky: 14
Registrován: čtv črc 16, 2015 5:17 am
Bydliště: Košice

Re: Tomovinkovič

#506 Nový příspěvek od luky_02 »

Čiže ten čo som našiel nebude veľmi vhodný, tak? APO sa mi nepodarilo nikde nájsť :/

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Tomovinkovič

#507 Nový příspěvek od sustodp »

podla mna je ten pluh v inzerate za tomo vinkovic obrovsky. to neni pluh za malotraktor ale tak za zetor 4011 myslim zalezi od pody. ak mas zahradu len tych 16 árov tak zozen pluh len s jednou hlavou aby to vladalo. mam v praci tomovinkovic 732 a s origo dvojakom pluhom to orie tak 12cm do hlbky viac to nevladze. mame totiz dost tazku hlinu. neviem aku podu mas ty.

Uživatelský avatar
Martin-SVK
Příspěvky: 258
Registrován: ned úno 24, 2013 10:37 pm
Bydliště: okres Námestovo

Re: Tomovinkovič

#508 Nový příspěvek od Martin-SVK »

myslím že vinkovič toľko ani nepodvihne nie to ešte ťahať v zemi..... neviem, zháňaš striktne obracák? myslím že tie poľské čo sú 2x20 alebo 2x25 hlavy by bol tak akurát... a aj ceny su celkom prijateľné motaju sta stále okolo 200€ za nový
niečo takéto myslím (http://stroje.bazos.sk/inzerat/50961619 ... DVOJAK.php)
T-4K-22 :)

PON-25 A
ARS-103 _ 5-KN-85
ŽŤ-152

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Tomovinkovič

#509 Nový příspěvek od sustodp »

asi tak. 500kg ma roudnicky pluh PH1 434 je to trojak, orie s tym traktor 10145 a nie vzdy to hydraulika vladze zodvihnut ked traktor stoji, ked dviha za jazdy tak v poho. ale to je traktor ktory ma 5,5 tony takze nehrozi aby tomo vinkovic ktory ma 1 tonu oral s tym obracakom v inzerate.

luky_02
Příspěvky: 14
Registrován: čtv črc 16, 2015 5:17 am
Bydliště: Košice

Re: Tomovinkovič

#510 Nový příspěvek od luky_02 »

V poriadku, rozumiem. Vďaka za rady. Poobzeram sa po niečom ľahšom.


Ono netrvám uplne na obracaku. Len mi to pripada ako čosi praktickejšie (hovorím, že pripada - cize berte to tak, že skusenost s tym nemam) ;).
Ak sa mi nepodarí zohnať ľahší obracak (čosi ako APO 155), kym pride na rad orba - niekedy na jesen, tak od toho upustím.


L.

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“