RS 09 a zdviž

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Labus01
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 04, 2024 3:06 pm
Bydliště: Staňkov

RS 09 a zdviž

#1 Nový příspěvek od Labus01 »

Zdravím vespolek,

Přemýšlím, čím doplním/nahradím svůj Fortschritt e931.
Moje veškeré zkušenosti s traktory jsou před 10 lety navozenych pár kubíků dřeva s eresakem. :-/
Měl bych dotaz, zda je vhodné a možné za něj připojit věž vysokozdvihu jako jsou na traktorech. Potřeboval bych zavážet do stodoly díly - max 200 kg najednou do výšky 2,5 m. To je zásadní vlastnost, co od traktoru potřebuju.


Prosím o názory jestli zdviž eresak zvládne nebo mám koukat po jiných strojích.

Díky, Jirka Jitka

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7913
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: RS 09 a zdviž

#2 Nový příspěvek od Chose11 »

Zdviž do zadních ramen? Nesmysl, RS má lehký předek. Leda že by se posadila na zem a stabilně bez pojezdu zvedala.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: RS 09 a zdviž

#3 Nový příspěvek od oco13 »

Tá podmienka 2.5m výšky je dosť náročná. u nás majú na majeri takúto vežu vpredu na Bieloruse namiesto prednej radlice. :typek:
Ja mám takúto , z ručného paleťáka , ale tá dvíha len do 160cm
Obrázek
Ale možno sú ručné paleťáky aj s vyšším zdvihom. :-/

sustodp
Příspěvky: 364
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: RS 09 a zdviž

#4 Nový příspěvek od sustodp »

v susednej dedine ma komplet vysokozdvih z jasterky na RS ale v predu a funguje mu to dobre uz vela rokov.

Labus01
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 04, 2024 3:06 pm
Bydliště: Staňkov

Re: RS 09 a zdviž

#5 Nový příspěvek od Labus01 »

Díky za rady.
sustodp, náhodou nějaký obrázek asi nemáš, viď?
Já to určitě nepotrebuju na veliký váhy, ale ta výška tam musí být. Terénní VZV jsou moc těžké a menší zase nezvládnou terén. Proto vymýšlím zdvih ke traktoru.
Soused mi občas přijede s bulharem, ten to tam zvládá, ale já nechci stájit dva stroje.
Další varianta mě teda napadá Japonec. Ty do trojbodu asi nebudou mít s věží problém, ne?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: RS 09 a zdviž

#6 Nový příspěvek od oco13 »

Pri tej výške je problémom šírka a bočná stabilita . Čo myslíš prečo je terenna jašterka tak široká a má dupla kolesá pri veži.
A pri akomkolvek traktore ak sa ti to v 2.5m nakloní nabok tak to ramená neudržia, pretože traktory (továrenské) majú jednočinnú hydrauliku. Zvyknú sa ku veži pridávať kolesá. Už dávnejšie tu bola téma kde to niekto takto mal za Vineou.
Našiel som to
Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) oco13 dne čtv led 04, 2024 11:15 pm, celkem upraveno 1 x.

jean
Příspěvky: 3064
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: RS 09 a zdviž

#7 Nový příspěvek od jean »

Co dorobit stabilizacne hudraulicke nohy? Take, ako maju plosiny alebo auta s rukou

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: RS 09 a zdviž

#8 Nový příspěvek od oco13 »

Potrebuješ zdvihnúť a potiahnuť meter aj dačo aby si položil niečo na niečo.

jean
Příspěvky: 3064
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: RS 09 a zdviž

#9 Nový příspěvek od jean »

Koleska na tie podpery?

sustodp
Příspěvky: 364
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: RS 09 a zdviž

#10 Nový příspěvek od sustodp »

foto bohuzial nemam :(

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: RS 09 a zdviž

#11 Nový příspěvek od ota »

Ale kluci, vždyť v uvodu píše, že bude vozit max 200 kg těžké věci. Stačila by slabá věž z malé elektrické zdvižky. Ty bývají vcelku lehké. A když bude zajíždět s břemenem do stodoly na dolní hranici věže aby neškrtal o podlahu a pak třeba až na podlaze u toho kam to potřebuje dát to břemeno zvedl do té 2,5m výšky nepotřebuje žádný podpěry, kolečka.
Doma mám ještěrku s nosností 2,5t a zdvihem 2,5m. Rozchod kol je 120 cm max. Nikdy jsem to neměřil. Když jedu s břemenem dole není vůbec problém jet s tím cestou, necestou. Pak když zajedu třeba k štosu beden a dávám tam další bednu s kubíkem dřeva, těsně před štosem zvednu nahoru a opatrně zajedu na místo. Jet s tou bednou v 2,5m výšce už bych to dávno skácel. To nejde přeci.

Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: RS 09 a zdviž

#12 Nový příspěvek od Fizz »

200kg je úplný nic.

Takový veci teď vozim malým bobkem ještěrka by zůstala utopená. Ve štěrku či nekde v blátě.


Obrázek

Obrázek

Na lehčí veci, do cca400kg, je to dobrý zkrz průjezdnost a nižší hmotnost. Bobek má cca 1200.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: RS 09 a zdviž

#13 Nový příspěvek od ota »

To Fizz kolik vyjde Bobek cenově a kolik hubenější věž z kovošrotu, kterou by nasadil na toho RSáka? Ten Bobek je nadoma dobrej. Ani já ho nemám a mít nebudu, kcůli ceně. Ještěrku jsem koupil za 20 000 Kč jako nefunkční. Stačilo vyměnit trysky v motoru a rozhýbat přituhlej 4válec vzducháč Deutz a už si to mastí. A pak asi nějakou hadici pro jistotu a myslím na nyklápění věže manžety v pístnici. Náklady asi desetina? oproti Bobkovi?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: RS 09 a zdviž

#14 Nový příspěvek od oco13 »

Fizz píše: pát led 05, 2024 8:54 am 200kg je úplný nic.
Pred pár rokmi som nechal odparkovaný traktor s čelákom tak, že traktor bol v šope ale lyžica mi tam muž nevošla tak aby nezavadzala som ju zdvihol nad hlavu - trčala von. Traktor tak bol asi dva týždne a medzitým pršalo. Potom som niečo potreboval, prišiel som naštartoval zatočil a :shock: v tom momente som bol na dvoch kolesách. Práve tých 200l vody čo napršalo do lopaty a 2.5m v lufte ma skoro položilo na bok. Našťastie to bola voda a pri naklone sa vyliala polovica takže ma to vrátilo nazad.
Kvoli hmotnosti samotnej veže by bol najlepší ručný paleťák, ale na výšku 250cm ich bude málo. 250cm dočiahne aj čelák s vidlami a netreba nič prerábať ak vežu tak by som dal kolesá ako som dával fotky v predošlej odpovedi. Moje žochy majú cca 300 kg a už v 150cm a v terene je to len len.

Takto dočiahnem aj tých 2.5m a stabilita ok Obrázek

Labus01
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 04, 2024 3:06 pm
Bydliště: Staňkov

Re: RS 09 a zdviž

#15 Nový příspěvek od Labus01 »

Dik za vysvětlení. Teď už mi došlo, že na ty ramena to bude páka jako kráva.
Přidat ta kola na věž by nemusel být problém.
Nebudu si nic nalhavat. Nápad věž + RS je kvůli ceně. Když bych sehnal rs za 40tkc, potom věž za 15tkc, tak i s nějakou údržbou jsem na 60tkc s pro mě univerzálním strojem.
Tu věž budu připojovat max 1x za měsíc, napichnu paletu na zahradě(tráva), přivezu u země ke stodole (rovný beton), zvednu, a popojedu metr dovnitř. Obráceně zase ze stodoly do dodávky nebo na vlek.
To přeci eresak musí dát i bez podpěr. Nevím jestli ta věž půjde naklápět, ale kdyby jo, tak naklopim na sebe, zvednu akorát a sklopim tak, abych se mohl opřít o hranu stodoly a zajedu.
Různý nakladače, vzv nebo bobik by byly vhodnější, ale znamená to dost peněz za stoj co mi bude většinu času překážet a až ho budu potřebovat, tak nenastartuje, protože jsem na něj 2 měsíce nesáhl. :vztek:

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“