URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#136 Nový příspěvek od Janci »

Ahoj Nunas, tak jak sa darí s ursusom? Nieco nové?
Furt sa nemožem dostať po dokončenie prskoleta, vždy ked som na chalupe nejakú tú prkotinu obrúsim, nastriekam, namontujem ale nemám čas sa mu aspon 2-3 dni venovať v kuse a tak to aj vypadá.
Prosim ťa, nevieš aký profil gumy si dával do rámu kabiny aby tesnili dvere?
Zetor 4011

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#137 Nový příspěvek od pawka »

prace jak na kostele,ale pocity po praci dobry ne? druha maturita
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Nunas
Příspěvky: 175
Registrován: pon říj 12, 2009 8:23 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#138 Nový příspěvek od Nunas »

Jéje..se omlouvám za pozdní reakce..se do svého vlákna poslední dobou nějak nekoukám.Vždycky prolítnu prodej a technické problémy na to své nějak kašlu..
No nic nového už asi není a ani nebude..Mám to tak nějak v kupě a už jen občas jezdím.Naposledy jsem vozil na té mé sklopce hlínu co mi zbyla z kopání odpadů a před týdnem jsem si hrál s řazenim.Začalo mi to nějak blbnout a nešlo dobře vytahovat rychlosti. Zjistil jsem, že to bylo těma pojistkama na víku,tak jsem jich pár koupil a si s nima hrál a brousil je dokud to nešlo hezky jak v osobáku..
No a poslední tunning byl, že jsem si na něj (na dveře) nalepil klubové nálepky za sklo od chaviho..Abych taky trochu reprezentoval...
Potřeboval bych nové zadní gumy, na jedné už leze ven duše,tak jsem to alespoň zaplátoval,ale teď už nemám vůbec prachy na blbnutí,takže traktor už bude holt jen jezdit když bude potřeba,což je u mě tak cca 5x za rok.Jinak s ním jezdím po okolí jen pro zábavu na nákup apod. aby se to vůbec hnulo. A až to kolo bouchne,tak začnu teprve vymýšlet kde vzít na gumy.
Janči:
Já ve dveřích nemám žádné gumy, jsem je nesehnal a když jo, tak jen nějakou podobnou a hrozně prachů,takže jsem tam dal jen nalepovací gumové špalíčky co jsem vyrobil z nějakého pásu co jsem doma našel..Jen tak sem tam nějaký špalíček aby to za jízdy nebouchalo a pružilo.Stejně nemám zadek (sklo rám pod ním),takže kvůli úniku tepla apod to u mě nemá vliv. Nemám tam ani topení a v zimě to max. nastartuju a projedu se jen tak pro zábavu když je hezky.Takže v tom ti moc neporadím..sorry.Ale asi bych koupil jakýkoliv samolepící profil buď hranatý a nebo půlkulatý.Jednou jsem něco takového viděl u truhlářů jako těsnění do dveří,ale už jsem to nechtěl řešit.
Pawka:
To si piš..jak já byl na sebe hrdej že jsem něco takového vůbec složil a dal do kupy..fakt maturita, teda pro mě určitě. A hlavně těch prachů a řečí od drahé polovičky..

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#139 Nový příspěvek od pawka »

jj ty řeči,souhlasím.. :pistol:
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Nunas
Příspěvky: 175
Registrován: pon říj 12, 2009 8:23 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#140 Nový příspěvek od Nunas »

Kolikrát to bylo skoro na rozchod,ale uhájil jsem ho....Každej chlap má mít nějakej koníček a ten mu ženská nemůže brát,jinak je to divná ženská...

Uživatelský avatar
lukas258
Příspěvky: 617
Registrován: pon črc 05, 2010 1:21 pm
Bydliště: mrákotín-telečsko
Kontaktovat uživatele:

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#141 Nový příspěvek od lukas258 »

jeden chlap tady z vesnice ma tenchle typ ursuse je teda doufám přidám foto jesli je to ten samej nebo nákej podobnej

ps:omlouvám se zkvalitu fotek je to focený mobilem ve stodole
Přílohy
081411111044-00.jpg
080911101629-00.jpg
080911101629-00.jpg (11.34 KiB) Zobrazeno 3430 x
Vari Zetor Crystal Avia Liaz Tatra Takeuchi Občas bojuji s pravopisem...

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#142 Nový příspěvek od pawka »

to je klasika 355 ne? tam neni stitek na palubce? co pisou na motoru?jo a taky to muze byt slozene z mnoha veci ursus a zetor,vse pasuje
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Nunas
Příspěvky: 175
Registrován: pon říj 12, 2009 8:23 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#143 Nový příspěvek od Nunas »

Jo,jo..to vypadá na 355. Oproti mému má neodpruženou přední nápravu, což byl standard.Ty odpružené tam dávali buď na zakázku a nebo později do novějších modelů v základu, zrovna tak volant byl buď rovný a nebo na zakázku ten vysoký a sedačka byla buď lavor na pérech a nebo na zakázku odpružená s měchem. Alespoň to jsem pochopil z polských debat a katalogů.
Tenhle tam má ještě originální tykadýlka na přední světla, což já měl ohnuté a tak jsem je dal přímo na kapotu a začalo se mi to i víc líbit než na těch tykadlách.Ani nevím proč to tak vůbec dělali, snad kvůli většímu rozptylu světla do stran, nevím..Já v noci nejezdím,tak mi je to jedno a stejně uvažuju, že na to denní svícení tam dám asi diody ať se to tak nehřeje a nežere baterku.
Má originál závaží do zadních kol, což je úplně jiné než Zet. to mám taky stejné,ale jen do jednoho kola,takže ho tam nemám,chybí mi do toho druhého ten držák co drží ty středové prstence a z původního majitele ho nemůžu vymámit i když tvrdí že ho někde má..mrzí mě to,ale ještě jsem se nesetkal s něčím kdy bych to závaží potřeboval..
Chybí mu přední mřížka chladiče,což není zase tak divný, neboť to maj udělané z tak tenkého plechu, že to za čas shnije když to stojí na dešti.Já jí mám už taky docela na hraně,tak jsem ji vyrobil novou z tahokovu a takového toho děrovaného plechu.
Kabina ani moje ani tato není originální, je to česká, dodělávaná zřejmě později a nebo ji poláci kupovali od nás pro vývoz.Někde jsem se dočetl, že by to měla být jakási typu "Lipan" ale to není má parketa a neznám nikoho kdo pamatuje,tak nemám kde ověřit.
A ještě se mi zdá, že tam má trochu větší přední kola než byl standard 6-16, nicméně i s většíma a širšíma tuším 18 se to na přání dodávalo od výroby, jen teď nevím zda se k tomu dávali podle toho i jiné zadní.
Přední kola maj z výroby 6 šroubů jako novější Zetory. Jen to řízení (domeček) tam poláci trochu podcenili podle mě..to že to má propojovací tyč a jedno táhlo je fajn, alespoň člověk nemusí nic moc štelovat,ale domeček není moc masivní a dorazy řízení jsou v něm a u mého se stalo, že to vyvalilo stěnu ven, utekl olej a bylo..musel jsem to vyvařit a už to není ono a časem asi budu muset sehnat jiné, uvidím co to bude dělat. Nejraději bych posilovač, to je jasný,ale zase se mi nechce kazit originální vzhled a funkci..Jen jsem se holt namlsal u kamaráda na 5211 s posilovačem hlavně při couvání. No ale stejně jsem s tou 5 tunou nezacoval za roh ani po deseti minutách bavení všech kolem..takže jsem zjistil, že posilovač doma zase tak na ten můj dvoukolák nepotřebuju, ten zajede všude.

Uživatelský avatar
lukas258
Příspěvky: 617
Registrován: pon črc 05, 2010 1:21 pm
Bydliště: mrákotín-telečsko
Kontaktovat uživatele:

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#144 Nový příspěvek od lukas258 »

z motoru sem vyčetl akorát že je to ursus je to zalepený bordelem a olejem mříška tam není protoře je vyndana kvuli výmněně ale akzistuje přední kola tam nejsou originál rozměr protože byli moc drahy tak je tam nedal ji nak traktor je na tom motoricky docela dobře jen 4 občas vypadává a brzdíto jen but přes motor nebo ručku nebo káru a řízení uš taky není to co bejvalo
jinak traktor je v celkovém špatném stavu lej se mněnil o revoluce a ještě přední jen jednou
Vari Zetor Crystal Avia Liaz Tatra Takeuchi Občas bojuji s pravopisem...

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#145 Nový příspěvek od pawka »

je stesti ze vse jde na tomto stroji ze servisovat,ale prace mraky,jak se zanedbava udrzba,tak se to prodrazuje,s udrzbou a pravidelnym serizovanim,je to zas neznicitelné
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Nunas
Příspěvky: 175
Registrován: pon říj 12, 2009 8:23 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#146 Nový příspěvek od Nunas »

Svatá pravda Pawkovi...když se na to kašle,tak to dopadne jako ten můj před tím než jsem ho zachránil..už jen to co vyteklo z motoru jsem měl natočit na video jako odrazující příklad..
Jako já to taky nijak extra nepřehánim,ale prostě chovat se k tomu dobře a měnit co se měnit má, na tom člověk ušetří pak spoustu starostí.
Třeba jaký problém by byl když přijedu z pole nebo z hnoje vzít Wapku a trošku to přefouknout za čerstva..Je to pár minut práce navíc a člověk má furt pěknej stroj a nemusí se hrabat v bahně. Nebo když sednu do stroje kde někdo hulil celou šichtu a všude šlapu po vrstvách vajglů..občas vzít smeták a vyházet tu hlínu apod..
Chápu, že když někdo farmaří a nemá čas se s něčím piplat,tak časem to bude obouchané a špinavé,ale na tu základní údržbu by si ten čas najít měl každý,vždyť ho ten stroj vlastně živí a usnadní mu spoustu práce.
Druhá věc je ta, že spoustu lidí ať už se jedná o traktor nebo auto to má líznutý na pár let a pak to pošle dál a takže vlastně je ani nezajímá jak se k tomu chovaj,těch pár let to vydrží a pak ať si to nějaký blbec koupí..

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#147 Nový příspěvek od pawka »

Nunas píše:Svatá pravda Pawkovi...když se na to kašle,tak to dopadne jako ten můj před tím než jsem ho zachránil..už jen to co vyteklo z motoru jsem měl natočit na video jako odrazující příklad..
Jako já to taky nijak extra nepřehánim,ale prostě chovat se k tomu dobře a měnit co se měnit má, na tom člověk ušetří pak spoustu starostí.
Třeba jaký problém by byl když přijedu z pole nebo z hnoje vzít Wapku a trošku to přefouknout za čerstva..Je to pár minut práce navíc a člověk má furt pěknej stroj a nemusí se hrabat v bahně. Nebo když sednu do stroje kde někdo hulil celou šichtu a všude šlapu po vrstvách vajglů..občas vzít smeták a vyházet tu hlínu apod..
Chápu, že když někdo farmaří a nemá čas se s něčím piplat,tak časem to bude obouchané a špinavé,ale na tu základní údržbu by si ten čas najít měl každý,vždyť ho ten stroj vlastně živí a usnadní mu spoustu práce.
Druhá věc je ta, že spoustu lidí ať už se jedná o traktor nebo auto to má líznutý na pár let a pak to pošle dál a takže vlastně je ani nezajímá jak se k tomu chovaj,těch pár let to vydrží a pak ať si to nějaký blbec koupí..
je to tak se vším co máme,musím se přiznat,ze taky na neco seru nebo to lajdam,ale nevyplaci se to pak!
tady se muzes kouknout na ten muj stroj,abych o nem jen nekecal a nic neukazal
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 58&start=0
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Nunas
Příspěvky: 175
Registrován: pon říj 12, 2009 8:23 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#148 Nový příspěvek od Nunas »

Tak jsem o víkendu konečně pořádně doladil ty pojistky řazení co mě zlobily a musím říci, že se řazení teda úplně změnilo..Už mi při řazení nekřupe 4 ani 5 tka jako dříve a kvalty tam jdou krásně jak v autě. Teda pokud není chyba mezi volantem a sedačkou samozřejmě..holt někdy se netrefim na zoubky vlastní blbostí..
A k tomu všemu stačilo jen si trošku pohrát na brusce s kuželkama těch pojistek...Původně jsem myslel že to stáhnu jednotně na soustruhu,ale ukázalo se, že každá chce něco jiného, jinou ostrost, jiný náběh úhlu a tak jsem se na soustruh vyprdnul a šel do toho ručně bruskou.Asi záleží jak jsou vydřený ty táhla a proto reaguje každá jinak.
Sice to byl půlden šroubování sem a tam, broušení a zkoumání,ale stálo to za to.

r.zimm
Příspěvky: 4
Registrován: sob říj 08, 2011 8:49 pm
Bydliště: Prachatice

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#149 Nový příspěvek od r.zimm »

Tak jsem zavítal na tyto stránky, protože mám také URSUS C 355 již asi deset let. Měl jsem to štěstí, že jsem ho koupil po celkové opravě a technické prohlídce. Nicméně mne toto téma hodně zajímá, protože, jak jsem zjistil na těchto stránkách, jsme tady samí fanatici do traktorů. I já jsem měl touhu nějaký traktor mít, i když ho potřebuji jen na přiivezení dřeva z lesa a hnoje na zahradu. Rád bych se zeptal, kde sháníte věci. Já ještě potřebuji originál přístrojové desky a nemůžu ho sehnat.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#150 Nový příspěvek od pawka »

mate dva kulate budiky ze,jeste sem je nikde nevidel,mozna jednou na bazaru,z traktoru na ND muj bagr toto nepotrebuje,dam dve zarovky vodu,mazani a fertik
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“