URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
r.zimm
Příspěvky: 4
Registrován: sob říj 08, 2011 8:49 pm
Bydliště: Prachatice

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#151 Nový příspěvek od r.zimm »

Já bych potřeboval celou plechařinu od nádrže pod volantem včetně toho vršku na budíky. Zetor 4011 má ty plechy jiné a ty tam nejdou.

Uživatelský avatar
Nunas
Příspěvky: 175
Registrován: pon říj 12, 2009 8:23 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#152 Nový příspěvek od Nunas »

Nazdárek. No, v podstatě dnes už je asi jedinná možnost jak to tady v čechách pořešit. Sehnat nějaký kontakt v polsku v prodejně dílů a nebo tam zajet osobně a domluvit se, zatím se tam prý bouchá téměř všechno i když kvalitou žádná sláva. Další a asi poslední možnost je sehnat nějakou firmu co se zabývá předělávkama a opravama polských bakrů typu Ostrowek.Ty mají většinou dobré kontakty do polska a pokud budou trošku hodní,tak seženou taky hodně. To víš, no není to pro ně žádný kšeft, jen starosti takhle pro jednoho nadšence a tak to chce někoho hodnýho a takových už moc není.
Já naštěstí nijak nepotřeboval s plechama nic dělat, jen jsem je poopravil a nechal je i trochu pomlácený, nepotřebuju originál stav, stejně to hned poškrábu. Blatníky mi dělali kluci jako melouch v práci podle vyřezaných původních dokud to ještě šlo.
Dnes je hrozná doba...

Jo a jen tak mimochodem 95% dílů ti tam bude pasovat ze zetora, takže to nijak zbytečně neřeš a na díly zajdi do běžné české prodejny dílů.Já to takhle řešil všechno..
Ohledně té palubky ti neporadím, plechy já měl a budíky mi úplně náhodou přivezl jeden pán z polska, měli je prý normálně na prodejně.
Ale ještě vím, že jsem chvilku komunikoval s firmou STASTR Čáslav, tam se zabývaj právě těma polskýma bagrama a ledasco měli skladem. Tak si to vygoogli a uvidíš... V podstatě ten Ostrowek je to samé co náš Ursus, jen s tím rozdílem že to je podvázané a jsou na tom lopaty a jiná kabina. Jinak motor, převodovka a přední kapota to samé.

r.zimm
Příspěvky: 4
Registrován: sob říj 08, 2011 8:49 pm
Bydliště: Prachatice

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#153 Nový příspěvek od r.zimm »

Čauky.
Sehnal jsem hodně náhradních dílů tady u nás v Agrozetu, kde do konce září byl jeden starý skladník a věděl všechno, co kam pasuje. Co bylo třeba, mi poradil a hlavně ještě sehnal. Ten šel do důchodu a je tam samý mladý človíček a ti o těchto traktorech neví vůbec nic. Naštěstí už mi nic netlačí, mám to připravené na další technickou v březnu příštího roku. Budíky jsem vyřešil přidáním jiného plechu na vršek a zapustil je tam. Jenom jsem si říkal, jak by to bylo pěkné mít tam originál.

Uživatelský avatar
Nunas
Příspěvky: 175
Registrován: pon říj 12, 2009 8:23 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#154 Nový příspěvek od Nunas »

To asi pak fakt jedině si udělat výlet do Polska, no..a nebo koukat po netu a koukat a koukat...jestli někdo něco nedá..Možná i třeba sám napsat poptávku..Sám nevím kde bych to sháněl kdybych neměl..zrovna taková blbost,kus plechu a člověka to otráví, to znám..
Já si zrovna hraju s vysílačkama, zase jsem rozjel starou dobrou z mládí a dal na barák i do auta, možná i do traktoru jestli mi něco zbude za díly.. pak jednu novou koupil a naštvalo mě, že dnes už dělaj jen takové čínské šunty, sice vybavenější funkcema,ale je vidět jak je to takový nijaký, jak hračka pro dítě..
A tak je to se vším..staří odejdou a dnešní studenti o starý traktory nemaj zájem..Na chalupě znám snad jen jednoho 18-letýho sousedovic kluka co tomu rozumí a baví ho to, má to v srdci..šťourá se jak v nových,tak ve starých..Bohužel ale mnohdy se mu spolužáci ve škole smějou že jde jezdit starým Zetorem když vedle stojí Johník nebo Case..Ale borec se mi líbí, že na posměch kašle a jede dál..No a ty ostatní frajírci když pak musej do Z, tak se s tím ani nerozjedou a čuměj.
Tím jsem nechtěl nikomu sáhnout do svědomí, nevím kolik komu je let a vím že spoustu kluků tady jsou fakt borci a vážím si jich, ale tak trochu se bojím že za chvilku tímhle stylem výchovy v servisech i ve školách,už to tady budou jen vyměňovači a lepiči podle příručky a nikdo tomu nebude rozumět po normálnim selském rozumu. Lidi to prostě nebaví zkoumat jen proto že tím něco v hlavě získají...to už je holt pryč a musíme se s tím smířit.

r.zimm
Příspěvky: 4
Registrován: sob říj 08, 2011 8:49 pm
Bydliště: Prachatice

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#155 Nový příspěvek od r.zimm »

Ahoj.
Koukám, že si moje krevní skupina. Kromě traktorů vysílačky. I já mám občanské radiostanice a koupil jsme ještě dvě ručky na 433 s výkonem 5 W. Tenkrát jsem je nakupoval v Německu přes známého. Mně se osvědčili ALBRECHTY. Mám několik základnových a střídám do auta a doma. Bohužel dnes, po rozmachu mobilů už na pásmu téměř nikdo není. Využívají to kamioňáci, tak se je rád poslouchám, když jedu na delší cestu. I když to někdy není k poslouchání. Bylo to dobré za dlouhých zimních večerů si pokecat s kamarády. Měl jsem je i na chatě a s domovem jsme komunikovali jenom přes CB. Občas na podzim tady parta z okolí udělá závody z nějakého kopce společně s dvoumetrákama, tak je něco slyšet i pěkné spojení se zadaří.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#156 Nový příspěvek od pawka »

ze bych si dal CB do ostrowku:-) taky jich mame doma dost nato:-) covece ja sem vedel ze nekam chci se jet modivat v lete na moto,caslav prodej dilu ostrowek...sakra prace
co rikate na tu brzkou tmu???nebylo v lete lip?
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Nunas
Příspěvky: 175
Registrován: pon říj 12, 2009 8:23 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#157 Nový příspěvek od Nunas »

r.zimm..
No jo vysílačky , traktory, a pak ještě taky pistolky..hihi..A ženská je na prášky..
To já začal i skončil u CB..Zrovna před chvilkou jsem dodělal na baráku anténu..Jsem se po těch letech trošku zbláznil a dal to zase dohromady..Jak v Praze, tak na chalupě. Dostal jsem pár stanic od kolegy a tak jsem to využil..I do aut..No jo, jenže není s kým kecat, nikdo nikde není slyšet a chtělo by to někoho blízko do debaty a oni by se ostatní přidali..
Já to zase tak nezatracuju.Ono je spoustu lidí co z nostalgie CB má puštěné, jen nemají s kým...jako třeba já. A tak čekám že uslyším nějakou tu expedici a vyzkouším..
Teď koukám, že tady v Praze je trvale rušení S6 sakra..pak někoho poslouchej.

No jo Albrechtíky..to byl pojem...já mám jednu Alamatku 295 (trošku dojebanou), jednu DNT rally,ručku SY101 a teď nově TTI 771.A na chatě pak stařičkou Conrad mobil a ta chodí nejlépe.. Na chtě to chodí vůbec nejlépe..to veliký město je hroznej zdroj rušáků v dnešní době.

Pawko..
no to určitě udělej nějaký CB stanoviště když se ti doma válej..to je škoda..minimálně můžeš kecat po městě domu.. I když někdo říká, že je lepší manželku neslyšet..hihi..
Já to v autech mám na pokec s kamioňákama když se nudím v zácpě cestou na chalupu...a do traktoru nosím ručku abych věděl kdy bude oběd.. :vysmech: u nás není signál na mobil.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#158 Nový příspěvek od pawka »

nunas: taky vam jsou u Prahy slyset rusáci pres den? tady je období,ze jim rozumím vic, jak komukoliv. ale to musi byt období. prerusej vsechno.
mame alamat 295rozsirenou, a jednu co nevysíla,ale prijmá,pak 95ručku,danitu a formelku. 5/8 a 1/2 antenu,plus na osobaku antenu
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Nunas
Příspěvky: 175
Registrován: pon říj 12, 2009 8:23 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#159 Nový příspěvek od Nunas »

Pawko:
Rusáci jsou slyšet snad po celý republice..Zrovna teď tady kecám s klukama po vysílačce a bavíme se o tom..Jsou to nějaký taxíci a maj tam snad nějaký brutální zesilovače a kašlou na zbytek evropy..Dokonce jsem našel fórum z Anglie,kde je slyšej taky.
No,tady v Praze je to až tak brutální, že mi suveréně přemázne ta uječená pipina z ruska sousední stanici... A to nemluvě o tom, že na 10 kanále je tady docela slušný a funkční dopravní info a jak tam začne ječet báryšna furt dokola ( adin dva try četyre panimaješ),tak je konec..
Jako rád bych proti tomu nějak zabojoval,ale je to ztracený,nic s nima nehne..Ani na ČTU mi neodpověděli..Tohle by chtělo jedině oficiální stížnost pár úřadů i z okolních zemí do Ruska..a pak možná..i když se obávám..
No a kdepak se pohybuješ? Jestli tě třeba někdy neuslyším...

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#160 Nový příspěvek od pawka »

jo jsou silny,ze premazou vsechno. muzem zkusit modulaci,ja na zadnym trvali kanale nejsem,ja ani cb nemam vsechno je otcovo,on je do toho fanda,ale take jen posloucha,hlavne raní sedmicku,jestli viš oco jde. debatni krouzek duchodcu.
s prahou sem jeste nemluvil,asi to nepujde nevim. zesilovac mame jen 50w mozna ma ve finale 10w nevim,vis jak to chodí..
ale pres opakovac to nahodíme dobre.
jinak slysivam jested,suchy vrch,praded. ty expedičky,jak rikas. kdyz nekdo zajede na chaloupku a daj si basicku pivecka a vyzivaj okoli. driv to byl docela lov signalůů mladaci si to zapisovali,jestli hledali kopce pro antenu na mobili...nevim.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Nunas
Příspěvky: 175
Registrován: pon říj 12, 2009 8:23 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#161 Nový příspěvek od Nunas »

No jo,tak to se neuslyšíme..na opakovače se odsud nedostanu přes rušáky a zesilovač v Praze nepoužívám aby mě nesežrali místní, že je mažu a na chalupě jsem utopenej,tam mám 80w,ale stačí to sotva přes dvě vesnice do auta..Holt mám smůlu na stanoviště..Příště až budu stavět barák, budu vybírat něco na kopci.. hezky podle CB.. :jazyk:
No joo,taky jsem fanda..už od 93 roku. Tady je zase 18 kanál a pořádaj se kolečka ráno, odpoledne a o půlnoci..No jo,ale já chodím do práce,takže mám smůlu to buď makám a nebo spím...Vždycky se jim směju když náhodou neusnu a říkám jaký to maj důchodci život že si blafou celou noc a pak můžou celý den chrápat..

Sice jsme trošku odbočili od traktorů,ale snad nevadí...ono to zdejší forum přežije a nakonec se jednalo původně o montáž na traktor, že...hihih..

roman h
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 15, 2011 4:30 pm
Bydliště: j.hradec

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#162 Nový příspěvek od roman h »

Čau chlapi.Koupil jsem taky traktor Ursus C-355 a není na tom hydraulika. Pasuje na to i ze 4011.Děkuju za odpověd.Roman

Uživatelský avatar
Nunas
Příspěvky: 175
Registrován: pon říj 12, 2009 8:23 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#163 Nový příspěvek od Nunas »

Roman.h
Pokud máš zadek originál Ursus C-355 a nikdo to nepředělával,tak by ti pasovat měla, neboť tyhle stroje jsou až ná pár koleček,ložisek, domku řízení a přední konsole věrnou kopií právě Z 4011. Nicméně i těch pár rozdílů je v pohodě záměnných vzájemně jako celek.

Tusím, že jednoho taového chudáka bez hydr. jsem viděl nedávno prodávat na aukru a ještě někde..už nevím kde. Měl nějakou tuším světlou barvu a byl to Cabrio model..Není to náhodou on?

roman h
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 15, 2011 4:30 pm
Bydliště: j.hradec

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#164 Nový příspěvek od roman h »

Jo je to on. A spodní čerpadlo je to samé? A co jiné díly jdou se sehnat v Čr?

Uživatelský avatar
Nunas
Příspěvky: 175
Registrován: pon říj 12, 2009 8:23 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: URSUS C-355 - snad polská kopie Zetoru 4011?

#165 Nový příspěvek od Nunas »

Alespoň u mého bylo čerpadlo hydr. totožné.. Neříkej, že tam nemáš ani to?
Díly jsou shodné se zetoráckýma,takže jdou sehnat v jakémkoliv obchodě s díly, tak jsem to řešil i já.Je ale dobré si vzít s sebou ten původní díl a porovnat si to pro jistotu s novým. Těsnění seděj, šroubky taky.
Jediné co je vzadu jiné jsou poloosy a kola v portálech.(jiné zuby,jiný počet).Pokud bys někdy řešil i to, tak jedině do Polska a nebo to vyměnit za české zetorácké střeva neboť obal je stejný.

Jestli to není tajné, co tě vedlo k tomu to koupit v tomhle stavu? Ta cena mám pocit taky nebyla nějak extra..ale už nevím přesně, jen vím, že se mi to vůbec nelíbilo, protože v tom utopíš moře peněz pokud doma nemáš díly z jiného stroje když tomu chybí tolik věcí a tu práci ani nepočítám..Já bych do té koupě teda nešel. ale to je věc názoru,každý to vidí jinak,má jiné možnosti dávat věci dokupy, takže ti to rozhodně nehaním, naopak tě obdivuju že ses do toho pustil.

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“