McCormick D-326

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
JStanik
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 26, 2022 8:52 am
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

McCormick D-326

#1 Nový příspěvek od JStanik »

Ahoj,
podědil jsem traktor McCormick. Na kapotě je D-324, na štítku D-326. Kapota asi nebude originál k tomuto traktoru. Rád bych se pustil časem do oprav a sháním jakékoliv materiály - servisky, manuály apod.. Nemáte někdo něco? Něco jsem sehnal v holandštině, něco v němčině. Ale většinou je to k D-324. Někde jsem se dočetl, že je to prakticky stejný traktor jen s papírově navýšenou hodnotou výkonu. Budu rád za každou informaci k tomuto pěknému stroji. Díky moc! Honza

janci86
Příspěvky: 178
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: McCormick D-326

#2 Nový příspěvek od janci86 »

Pozdravujem ta!

Mas pekny stroj, nech ti dobre sluzi. Chces ho pouzivat na pracu, alebo to bude veteran pre radost?

Co sa tyka McCormickov z Dckovej rady, vela nas tu asi nie je, tak sa snazim poradit si ako sa da.

Mam McCormick D432. Pravdupovediac, cerpam z nemeckych zdrojov - fora, prirucky a tak. Nieco mam naukladane v zalozkach v PC, tak ked sa k nemu doatanem, ak nezabudnem, tak ti nieco poposielam. Ale ako vravis, je to v nemcine alebo holandcine.

Inak je to fajn cesta ako sa naucit jazyk, pripadne technicku terminologiu v jazyku v akom su informacie:) po anglictine vyskolenej Land Roverom, ktory u mna s hrdostou po 6 rokov vychovaval z bezneho uzivatela mechanika za masivnej podpory anglickych for, som po opraseni stredoskolskych vedomosti uz naplno nabehol na nemcinu u McCormicka ;)


J.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

janci86
Příspěvky: 178
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: McCormick D-326

#3 Nový příspěvek od janci86 »

Inak, skus pridat nejake foto traktora, aby sme nekonstatovali krasu stroja len na zaklade vcelku podareneho dizajnu Dckovej rady ;)
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

JStanik
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 26, 2022 8:52 am
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: McCormick D-326

#4 Nový příspěvek od JStanik »

Stroj je to svébytný a krásný. Původně měl jít na prodej, ale když jsem ho rozdýchal po 10, 15 letech (a nedalo to moc práce:-), tak jsem se rozhodl pro ponechání si ho na zahradu a kolem chalupy. Takže to vidím časem na nějaký celkový repas, snad i laku, ale práci si rozhodně na zahradě nějakou odbyde. To aby to neměl zadarmo!:-D Je sice bez TP, ale nebudu ho dávat na veteránská čísla.

JStanik
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 26, 2022 8:52 am
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: McCormick D-326

#5 Nový příspěvek od JStanik »

Tu je pár fotek...
Obrázek

Obrázek

Obrázek

janci86
Příspěvky: 178
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: McCormick D-326

#6 Nový příspěvek od janci86 »

Ahoj, pekny stroj. Dobry zaklad na renovaciu.

Ak ti mozem odporucit, v prvom rade si odsleduj motor, najma co sa tyka vody. Podla toho co som doteraz zistil s tym byva dost casto problem, tak u trojvalcov ako aj u stvorvalcov a moze mat rozne priciny-tesnenie, vlozky, hlava, blok...

Sam s tym mam problem, pricom motor startoval na drc a isiel relativne dobre, akurat po odstaveni natiekla voda do oleja...predchadzajuci majitel o tom vedel, vodu z oleja vypustal a upozornil ma na to. Zatial sa to javi na praskliny v hlave, tu som dal na GO, tak uvidim ci sa to tymto vyriesi...
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“