Traktor Rs 09 závada na hydraulice

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
jino27
Příspěvky: 10
Registrován: sob bře 19, 2022 7:26 pm
Bydliště: Náchod

Traktor Rs 09 závada na hydraulice

#1 Nový příspěvek od jino27 »

Zdravím všechny nadšence traktorů.
Potřeboval bych pár rad. Pořídil jsem si Rs 09 r.v. 1964 s motorem Slavia 3s95 (tříválec vzduchem chlazeným) a s neoriginálním čelním nakladačem.
Nefunguje mi hydraulika, předchozí majitel mi říkal že je závada u hydraulického čerpadla v převodovce, že během chvilky se naplnila převodovka náplní z hydrauliky.

Jelikož jsem nikdy nevlastnil Rs 09 a nemám zkušenosti s tímto strojem, tak prosím o pár rad.

Předpokládám že je vadné hydraulické čerpadlo.
Mám čerpadlo demontovat a nechat udělat repas čerpadla?
Nebo se dá koupit nové podobné čerpadlo?
Nebo stačí vyměnit u čerpadla gufero či nějaký kroužky?
Jak nejlépe to mám řešit abych to nemusel zase za rok opravovat?

Kdyby prosím někdo měl manuály k Rs 09 byl bych mu vděčný.
Email: jino27@seznam.cz
Moc děkuji. Jirka
Moc děkuji

Minarada RS
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 23, 2014 11:12 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Traktor Rs 09 závada na hydraulice

#2 Nový příspěvek od Minarada RS »

Měli jsme RS a spoustu věcí jsem koukal na web http://rs09.sodek.cz/technickeudaje.html

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Traktor Rs 09 závada na hydraulice

#3 Nový příspěvek od duchodce »

S čerpadlem je to trochu složitější . Na levé straně tam kde jsou připojeny hadice od nádoby na hydr. olej je víko. To pokud ho demontuješ , tak je vlastně čerpadlo oleje,je to monoblok.Nevím kolik tam máš oleje v převodovce nejdřív si zkontroluj hladinu,ať nemáš potopu na zemi. To je potřeba vyndat a zkonntrolovat.Těch možností proč prosakuje čerpadlo tam je víc. Problém je ,že pokud to čerpadlo je vydřené, špatně se to opravuje není možná výměna za jiný typ. Co se týče dokumentace na netu existuje, ale to já neumím ,snad se najde ochotnější kolega. Dala se stáhnout příručka i katalog.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

pavolk
Příspěvky: 268
Registrován: stř led 30, 2013 8:32 pm
Bydliště: Rabča

Re: Traktor Rs 09 závada na hydraulice

#4 Nový příspěvek od pavolk »

Mal som podobný problém. V hydraulicke sa tratil olej a pribúdal v prevodovke. Pomohla výmena gufera.

pavolk
Příspěvky: 268
Registrován: stř led 30, 2013 8:32 pm
Bydliště: Rabča

Re: Traktor Rs 09 závada na hydraulice

#5 Nový příspěvek od pavolk »

Ospravedlňujem sa. Výmena o kružka.

jino27
Příspěvky: 10
Registrován: sob bře 19, 2022 7:26 pm
Bydliště: Náchod

Re: Traktor Rs 09 závada na hydraulice

#6 Nový příspěvek od jino27 »

Ahoj, moc děkuji za rady.
Hydraulické čerpadlo jsem demontoval z převodovky a zjistil jsem že je prasklé.
Je prasklina na prostřední části litiny u čerpadla.

Kdyby náhodou někdo měl na prodej prostřední část čerpadla nebo celé čerpadlo,
tak mi prosím napište na e-mail: jino27@seznam.cz
Děkuji :)
Ilustrační foto níže:


Obrázek

Obrázek

Obrázek

pavolk
Příspěvky: 268
Registrován: stř led 30, 2013 8:32 pm
Bydliště: Rabča

Re: Traktor Rs 09 závada na hydraulice

#7 Nový příspěvek od pavolk »

To je potešenie. Nezávidím ti

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Traktor Rs 09 závada na hydraulice

#8 Nový příspěvek od duchodce »

Nešla by ta prasklina nafotit? Ještě jsem se s tím nesetal. Mám podezření že je redukční ventil natvrdo ,jinak nevydím důvod proč to prasklo. Tlak v hydraulice má být 80 atm. A to málokdo to ví a když mu to nechce sklopit velký traktorový vlek ,tak tlak vyšponuje na doraz a pak někde něco musí prasknout.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

jino27
Příspěvky: 10
Registrován: sob bře 19, 2022 7:26 pm
Bydliště: Náchod

Re: Traktor Rs 09 závada na hydraulice

#9 Nový příspěvek od jino27 »

To je zajímavý poznatek. Určitě časem nafotím zevnitř.
Obrázek

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Traktor Rs 09 závada na hydraulice

#10 Nový příspěvek od duchodce »

No tohle vypadá na ten pojišťovák . Co zamýšlíš dál. Kdyby byla nouze nejvyšší a byla prasklá jen jedna strana ,tak sehnat dobrého svářeče .elektrody pro sváření za studena a pomalu aby aby se kus neohřál posvařovat. Ale to musí někdo kdo se s takovou opičárnou již zabýval . Musí se ošetřit i ty boční trhliny .Ono se to sice trochu hne ale to se dá potom dopasovat.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

jino27
Příspěvky: 10
Registrován: sob bře 19, 2022 7:26 pm
Bydliště: Náchod

Re: Traktor Rs 09 závada na hydraulice

#11 Nový příspěvek od jino27 »

Taky jsem přemýšlel o sváření, ale když jsem prasklinu viděl zevnitř přes otvory na šrouby, tak se raději pokusím sehnat jiný díl. Redukční ventil raději nechám změřit kolik atm. tam bylo nastaveno a nechám tam nastavit těch 80 atm. ( To je údaj z manuálu pro traktor Rs 09 těch 80 atm. ???)

Když se bavíme o sváření litiny mám ještě traktor Zetor super 50 je u něho prasklý blok a malinko z něho teče voda.
Je vhodné to svařit za studena nebo je nato jiná technologie třeba nějaká moderní lepidla?
Děkuji.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Traktor Rs 09 závada na hydraulice

#12 Nový příspěvek od duchodce »

S tím měřením - pokud tam namontuješ čerpadlo tak úplně povol redkční ventil . Do některého vývodu hydrauliky na tom rozvaděči pod volantem namontuj přípravek který si musíš vyrobit s manometrem do 100 - 150 atmosfer.Motor natoč, udržuj otáčky tak někde uprostřed a potom redukčák přitahuj až tam bude potřebný tlak. To číslo 80 at. je z příručky a není kritické jestli tam bude 90 nebo 75 je úplně jedno. Co se týče toho supra ,to je problém to musí posoudit někdo na místě ,jestli lepit ,nebo svářet ,nebo to nechat na pokoji aby to po sváření neprasklo ještě víc...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Traktor Rs 09 závada na hydraulice

#13 Nový příspěvek od duchodce »

Ještě dodatek - na "Ulož to" když si do vyhledávání dáš Rs-09 tak ti tam naskáčou různé nabídky na tento požadavek. Když jsem to dokázal já asi na potřetí /a to jsem na počítač levej jak poleno/ tak se ti to povede taky . Postahuj si vše na co narazíš a pak si to v počítači přeber. Oni se některé příručky tváří podle titulu stejně ale je tam třeba o té hydraulice o několik stránek víc.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

jino27
Příspěvky: 10
Registrován: sob bře 19, 2022 7:26 pm
Bydliště: Náchod

Re: Traktor Rs 09 závada na hydraulice

#14 Nový příspěvek od jino27 »

Děkuji za rady. Z uložto.cz mám všechny manuály stažené.
Teď počkám než mi příjde hydraulické čerpadlo z inzerátu.
Dïky

jino27
Příspěvky: 10
Registrován: sob bře 19, 2022 7:26 pm
Bydliště: Náchod

Re: Traktor Rs 09 závada na hydraulice

#15 Nový příspěvek od jino27 »

Mám otázku: na inzerát mohu koupit hydraulické čerpadlo na Rs 09 ale na fotce od prodejce je trochu odlišné.
Čerpadlo umístěno v převodovce je z pěti částí já mám že tři.
Uchycení je také trochu odlišné.
A na povrchu vnitřní částí jsou dva puchýřky nebo návarky nebo co je to u hřídele na litině?

Jestli není třeba rozdíl mezi Rs 09 a gt 124, nebo starší typy čerpadel a novější?
Foto z inzerátu:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“