McCormick D432

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

McCormick D432

#1 Nový příspěvek od janci86 »

Pozdravujem Vas pani,

V stredu som doniesol domov "novy" traktor, ktory mi sice absolutne nepasuje do konceptu zbierky Z25 a zatial je aj skaredy, ale mne sa tak pacil a bol za takych podmienok, ze som si ho jednoducho musel nadelit.

Ide o McCormick D 430 z roku 1956. Traktor ide, brzdi a co ma prekvapilo, ze uplne uzasne staruje a to aj na malu baterku (co sa so Z25 neda porovnat).

V rodine predchadzajuceho majitela bol udajne cca 25 rokov. Ma na nom prelinat voda do oleja ale hlavou to udajne nie je lebo ju vraj robili, a deje sa tak po odstaveni traktora s naplnenym chladicom - preto ho po praci vypustali. Cakali kym sa zadrie a plan bol dat tam zetoracky motor, no nezadrel sa. Na vani je dokonca ventil na odkalenie oleja v pripade, ze sa chladic nevypusti... Kupoval som to s poznamkou, ze mozno je niekde prasknuty blok, ale mne sa to javi skor na vlozku/ kavitaciu.

O McCormickoch zatial vela neviem, len co som si precital...ale vidim, ze je trochu napadnuty kutilom, ale posla mna nie nejako zasadne, skor mam pocit ze chybaju nejake drobnosti a to by som postupne chcel vratit spat.

Asi to nie je uplne najbeznejsi traktor, no verim, ze ich tu je viac. Pokial je to mozne, rad by som sa spojil s dalsimi vlastnikmi McCormickov D- serie a konzultoval postup renovacie, obdobne ako u Z25, kde je silna komunita vlastnikov.

Tak ako, je nas tu na fore viac vlastnikov McCormicka D430?

Nejake foto:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

J.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: McCormick D432

#2 Nový příspěvek od janci86 »

Nikto z fora nema McCormicka D430? :( alebo iny traktor z D-ckovej rady? :(

Nasiel som sice nejake stare prispevky majitelov D430, ale v podstate nic konkretne a ich majitelia sem uz asi nechodia :( Aj na internete je info pomenej...

Nevadi. Zatial co som zistil: nema svetla, neoriginal chladic, vyfuk, budik (teplomer) a sedacka. Na prevodke riadenia vola, zadne blatniky na vyvarenie, ale zda sa ze menej ako som zvyknuty zo Z25. Viac som si zatial nevsimol.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: McCormick D432

#3 Nový příspěvek od Širon »

No máš na něm kupu práce, ale zaseto není úplně hotovej šrot co stál půl století pod ořechem. Hodně zdaru při renovaci. :friends: :)
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: McCormick D432

#4 Nový příspěvek od janci86 »

Ahoj,
To urcite ano, bude s nim robota ale ako stroj pre potesenie ma podla mna potencial.

Behom vikendu som sa nan pozrel detailnejsie, porovnaval som ho a obrazkami z internetu, nemeckych IHC for a s manualom k D430 a stale mi nieco nesedelo, mal som pocit ze na tom mojom je to volajako inak ako ma byt. Povazoval som to najprv za bastel, ale nakoniec som dosiel k tomu, ze nejde o model D430 ako mi hovoril pan co mi ho predaval, ale o model D432. Nakoniec som pod farbou nasiel aj stitok a bolo to jasne.

Asi bude treba premenovat temu.

Podla dostupnych udajov bolo rokoch 1962-1966 vyrobenych 10.762 kusov. Zaujimave zistenie.

Dalsie "zaujimave" zistenie je, ze vo vyfukovom parozi sa po naplneni chladica objavuje voda. Rozborka motora ma neminie, len dufam ze to bude opravitelne...

Nejake foto:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

J.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: McCormick D432

#5 Nový příspěvek od thovt »

Že by napršela voda nebo prasklá hlava.

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: McCormick D432

#6 Nový příspěvek od janci86 »

Pozdravujem, behom tyzdna sa mi podarilo zohnat svetla, znak a chladic so saharou. Sice z modelu D439, ale su totozne z D432, takze fajn. Ani som po to nemusel ist daleko..a to som bol velmi skepticky, myslel som ze to budem musiet zhanat niekde v Nemecku...takze aspon nejaky maly posun ;)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: McCormick D432

#7 Nový příspěvek od mihi »

Traktorov nikdy nie je dosť...
Mihi

janci86
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: McCormick D432

#8 Nový příspěvek od janci86 »

Veru, traktorov nikdy nie je dost ;)

Dnes som konecne rozobral motor:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Fotky nie su bohvieake a ani som vsetko nefotil, lebo sa mi vybil telefon..nuz, pofotim nabuduce.

Tesnenie sa mi pri rozborke rozpadlo na kusky, teda identifikovat, ci bolo podfuknute a ak tak kde som nevedel. V kazdom pripade, urcita netesnost mohla byt na dvoch valcoch spredu, lebo vlozky sa mi na prvy pohlad javia ako utopene.

Piesty vsak neboli "vyumyvane" od vody, boli rovnomerne cierne od sadzi... problem s vodou tusim niekde v hlave, alebo v tesneni.

Co sa tyka bloku, nasiel som v nom praskliny na udajne typickych miestach. Nevyzera ze by tadial tieklo, zlte tam nebolo vidiet nic, ale tu najvacsiu, v strede, skusim zakolikovat. Este som to nerobil tak si to skusim, je tam dost miesta tak snad to nepokazim. S tou mensou neviem co. Skusit ju zalepit nejakym zavitovym lepidlom, alebo sa toho radsej nechytat? Okrem toho som pri povolovani hlavy vytocil z bloku dva stifty.

Co sa tyka hlavy, po jej zlozeni z motora som nasiel visiaci ventil, evidentne stale otvoreny, asi pridrety. Zatial ju nemam vycistenu od tesnenia, tak ked ju vycistim, uvidim.

Tie praskliny v bloku sa mi vobec nepacia, ale podla IHC for su na tychto motoroch udajne caste a nemusia byt problemom, problematicke su hlavne praskliny k stiftom. Musim pocistit aj ten blok a potom uvidim. Momentalne idem zhanat nove tesnenie.

Majte sa

J.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“