Rs- 09 rotavátor

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Bady
Příspěvky: 186
Registrován: pát bře 19, 2010 10:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Rs- 09 rotavátor

#1 Nový příspěvek od Bady »

Zdravím, chtěl bych na jaro napasovat na dvouválec rotavátor na japonce...nejlépe 150cm. Nemáte to tak někdo? Utáhne to? Nebudu s tím dělat žádný lány jen pár aru -záhumenka. Budu rád za každou zkušenost případně i info kde rotavátor dobře koupit . Předem dík :)

Uživatelský avatar
Lojza2
Příspěvky: 236
Registrován: pon lis 03, 2008 6:57 pm
Bydliště: náchodsko

Re: Rs- 09 rotavátor

#2 Nový příspěvek od Lojza2 »

Zdravím,
mám na dvouválci japonský rotavátor a na malé plochy v pohodě. Jezdím malou jedničkou. Já mám jen 130cm a to je na eresa málo, protože zůstává jedna kolej neupravená, Ta 150cm překreje celou šířku traktoru. Širší bych už asi nedával. Na poli to používám na zapravení mulče a přípravu pod sázení. Pokud by to mělo upravit trávník tak tam nejdřív zorat a na jaře rotavátor a potom ještě vyhrabat drny který to neroztrhá. Minulý rok jsem zapravil přes metr vysokou řepku jako zelený hnojení. To dalo ale trošku víc práce a ježdění a vypadalo to dost divně, ale na jaře jsem to přejel znovu a bylo to pod brambory úplně parádní. Jinak motor to dává v pohodě, ale při tý rychlosti to není žádný hektarový výkon. Malá jednička je asi 1.5km/h. Koupil jsem ho u Jaroměře Farma Morávek asi před 10ti lety a vidím ho jen když jedu s ním dělat. Jinak jsem jenom napasoval kardan a ostatní už pasovalo. Tak dobrý výběr...
Slunce už není středem sluneční soustavy, teď už to jsou prachy...

Bady
Příspěvky: 186
Registrován: pát bře 19, 2010 10:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Rs- 09 rotavátor

#3 Nový příspěvek od Bady »

Moc děkuju Lojzo za info :) už jsem myslel že ho nikdo nemá. Takhle mi to stačí...šlo mi hlavně o to aby to dávál motor. Ten pojezd je v pohodě :) budu s tím dělat malý políčko a dva vysoké záhony 1,5 x 20m ...brambory a zelenina pro rodinu. Tak že žádný dostihy ale velký ulehčení práce. Samozřejmě počítám s tím že to nejdřív zorám. Kamárád ho tu má za Kubotou a zapravoval s tím mulč a hnůj a dělalo to krásnou práci. Tak jsem si řekl že napíšu Ježíškovi :) Vím o jednom 150cm za 12t. tak se na něj pojedu podívat a třeba si ho nadělím. Ještě jednou dík 8)

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“