Aebi Transporter

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Aebi Transporter

#1 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Po vymazání části fóra doplňuji, co tu už bylo.
Využití - dovoz dřeva z lesa a odvozy všelijakých krámů.
Typ TP 2000
pionýr mezi transportery od firmy Aebi, rok výroby 1964, výrobní číslo 071
motor Lombardini LDA 90, čtyřtakt, bombastických 10 koní
poháněné nápravy - předek, zadek nebo 4x4, uzávěrka předku
4 rychlosti vpřed, 2 vzad
korba nepůvodní z multikáry
vývodový hřídel poháněný buď přímo od motoru (s reverzem) nebo přes převodovku
naviják z V3S
váha okolo jedné tuny
nosnost podle štítku 2000kg s tuplákama vzadu (ty nemám)

Mirek
Snímek 6481.jpg
Snímek 6482.jpg
Snímek 6483.jpg
Snímek 6484.jpg
Snímek 6484.jpg

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Aebi Transporter

#2 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Tak jsem si prohlížel stránky klubu Aebi a našel krásně naložený typ transporteru TP 1000. Tak naložit bych se bál.
2680.jpg
Je to úplně stejně velký, jako mám, akorát kápku mladší.
Mirek

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Aebi Transporter

#3 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Snímek 9548.jpg
I když to nikoho nezajímá, dávám fotku z dneška. Ideální počasí na dělání dřeva nastalo.

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: Aebi Transporter

#4 Nový příspěvek od trikko »

pekné 8) a šikovné 8) :friends:
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

ondra smetana
Příspěvky: 354
Registrován: pát srp 21, 2009 10:40 am
Bydliště: Velké Opatovice

Re: Aebi Transporter

#5 Nový příspěvek od ondra smetana »

A kdepak a za kolik jsi sehnal AEBI a co opravy a ND, dá se s tím u nás jezdit?? Dík, moc se mi tady tyhle svahový mašiny líbí.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Aebi Transporter

#6 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

ondra smetana píše:A kdepak a za kolik jsi sehnal AEBI a co opravy a ND, dá se s tím u nás jezdit?? Dík, moc se mi tady tyhle svahový mašiny líbí.
No kupovali jsme to od soukromníka tady v ČR, kousek od Hronova, neměli jsme to daleko. Původní majitel se zabýval, mimo jiné, i dovozem aut za Švýcar a tohle jenom přiložil, když mu zbylo místo. Dávali jsme za to, tuším, asi 35 tis. Kč, byly k tomu ještě nějaký věci, už si to moc nepamatuju. Máme to asi 10 let.
Za tu dobu pár poruch, vyloženě drobnosti - kolík uzávěrky, ložisko a další "poruchy" podobnýho charakteru. Nic, co by nebylo do dvou dnů spravený. Tohle jsou ještě stroje prostý všech vymožeností. Všechno mechanický, snadno rozebiratelný. Na motoru se dělal jen výbrus.
To jezdění - myslíš silnici? Jestli jo, tak to nevím. Asi by se muselo pátrat, jestli to tady bylo schválený atd. Úřednická anabáze, která mě nezajímá. Na silnici nepotřebuju.
Jinak nezbývá, než se poklonit, vyleze to opravdu všude, vejde se všude, odjede odevšad. Nezmar, bez kterýho si nic nedokážu představit.
Ta poznámka - svahová mašina - když už, převrátí se jen zadek a předek zůstane stát. Počítám tak 5x se nám to už stalo. Žádná tragédie, odházíš vysypanej náklad, strčíš aby to spadlo zpátky na kola, zopakuješ si nakládku a odjíždíš.
S nějakým traktorkem a vozejkem by to pro nás v našich podmínkách nebylo reálný, tohle je v pohodě.

ondra smetana
Příspěvky: 354
Registrován: pát srp 21, 2009 10:40 am
Bydliště: Velké Opatovice

Re: Aebi Transporter

#7 Nový příspěvek od ondra smetana »

Já myslel právě na svahu jak si to fičí. Silnici bych neřešil, k čemu, tohle není multikára na vožení uhlí do Horní Dolní. Ale multifunkční transporter pro švýcarské horské hospodářství. Moc se mi tyhle stroje líbí, ale žádnej nemám :( jen klasiku Z 6911 a 5611. Ale líbila se mi ta propracovanost a kompaktnost strojů Reform, Lindner, AEBI a tak, prostě horský svahový nosiče. A měli jste k tomu nějaký příšlušenství (protiběžnou kosu, rozmetadlo??) ?

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Aebi Transporter

#8 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

No tak po kopcích to fičí až to nefičí. Mám k dispozici celých deset koní a když jedu a viděj kopec, stavěj se na zadní. Mám k dispizici čtyři kvalty dopředu - 1 a 2 pomalý a 3 a 4 "rychlý" - no, na plný pecky jedu kolem 20ti km/h. Příští rok chci řešit nějakou lehkou klaničkovou nástavbu místo tý korby z multikáry. Ta sama o sobě má tak 2q což při takhle výkonným motoru je znát. Naviják z V3S s rámem další metrák, ten by bylo potřeba na nějaký rychlý a jednoduchý zavěšení aby se nachal oddělávat. Ono je to asi tak - prudší kopec a nebere ani dvojka - i prázdný. A na jedničku se to sotva plazí ale i s nákladem vyjede moc a moc.
Příslušenství žádný nebylo ale co si pamatuju tak původní majitel nám k tomu dával takový ty plechový ledviny k napínákům zadního zavěšení nářadí. Nikdy jsem ale nenarazil na žádný obrázek, kdy by za tím bylo něco zapojený. Původní majitel ještě říkal, že se celá zadní část dala přepojit na předek a tam že se dávalo nějaký čelní nářadí - možná třeba ta sekačka, netuším. Přepojování jsme nikdy nezkoušeli ale přírubově by to sedělo.
Spousta a spousty obrázkú jsou na vévévé. aebifanclub.ch.
Máme ještě jeden trochu větší transporter Rapid Cargotrac, už novější. Ten má sběrák sena (dost divoká konstrukce ale funguje skvěle) a kromě toho sběráku má i další dvě nástavby - korbu s rozmetadlem hnoje a cisternu s vývěvou a čerpadlem na rozstřikování po polích nebo loukách. To je o něčem jiným - sice váží dvakrát víc (možná tak 25q) ale motor Perkins 40PS.

ondra smetana
Příspěvky: 354
Registrován: pát srp 21, 2009 10:40 am
Bydliště: Velké Opatovice

Re: Aebi Transporter

#9 Nový příspěvek od ondra smetana »

Ty máš i Rapida Cargotrac?? :shock: Tak to čumím, ten už právě se blíží k tomu co se mi líbí a to jsou multifukční stroje typu Reform Muli, Lindner Unitrac Aebi atd. Hoď sem prosím nějakou fotku. A za kolik se dá ve vlastech českých pořídit Cargotrac a jak se sem vůbec dostal?

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Aebi Transporter

#10 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Snímek 6923.jpg
Snímek 6915.jpg
Ten mizernej snímek je před odvozen, co mi poslal původní majitel, jak to je naložený, kvůli dopravě. Je to rozebraná nástavba bočnic sběráku sena, na ní korba s rozmetadlem a v ní ta cisterna. Ta boční fotka je pořízená, když jsme se na to jeli podívat. Ještě jsem někde měl fotku když jsme to převáželi ale někam se zatoulala.

ondra smetana
Příspěvky: 354
Registrován: pát srp 21, 2009 10:40 am
Bydliště: Velké Opatovice

Re: Aebi Transporter

#11 Nový příspěvek od ondra smetana »

No pěkný pěkný, a funguje - cucá, rozmetá, sbírá??? To je úžasnej stroj a za kolik a kde se dal pořídit, to taháte někde z Rakouska, ne?? Nechci vyzvídat, jen mě to tak rámcově zajímá jestli stojí za to o něm snít, nebo radši zapomenout. Třeba o novým Reform MULI T5 se snít fakt nevyplatí, jednou jsem se na to ptal. Když si vezmeš cenu transportéru a něčeho k tomu aby to dělalo vyjde tě to na 3,5-4 miliony no a když si koupíš Zetor a k němu sběrák, rotačku, rozmetadlo tak jsi na polovině :'( :-/ No co nedělám, třeba někdy seženu ojetou horskou sekačku MT8 a nebo nějakýho reforma, nebo něco takovýho.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Aebi Transporter

#12 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Necucá a nerozmetá. Ty dvě nástavby jsou nám k ničemu.
Primárně jsme sháněli něco na sbírání v pitomým terénu. Žádný chovatelství ani pěstování neprovozujem, potřebujem jenom sklízet louky kolem baráku, který se právě kvůli tomu terénu a přístupnosti nedají pronajmout. Za sklizení je i pár kaček od Krnapu tak se alespoň základní režie trochu rentuje. Lepší, než to nechat zarůstat.
Koupili jsme ho loni za třiapůl průměrnýho platu sakumprásk všechno dohromady. 80 tisíc vypadá jako hodně, třiapůl platu je přijatelnější a člověk si uvědomí, že to až tak drahý nebylo.
Nový nebo zánovní transportery jsou strašně drahý.
Kupovali jsme to od soukromníka kousek od přehrady Orlík. Ten to dostal jako část náhrady za restituci.
Vzhledem k tomu, jak jsou posvařovaný kovový součásti tý sbírací nástavby a vyspravení hlavního rámu přeplátováním se to určitě okulilo, no, funguje, tak co.

ondra smetana
Příspěvky: 354
Registrován: pát srp 21, 2009 10:40 am
Bydliště: Velké Opatovice

Re: Aebi Transporter

#13 Nový příspěvek od ondra smetana »

Ne v pohodě 80 tisíc, no jako 6911 s spz kolem 100 tisíc a bez příslušenství. Takže fakt dobrej kup. A není lepší, než louky kolem baráku sbírat a otravovat se s tím když je to k ničemu to vypást ovcema a jak sežerou louku sežeru já je :-/
Ale rozmetací nástavba by se mi hodila, to jo :)
Já mám taky podobnej problém, nic nemáme a louky se sklidit musí, aby to vypadalo že to má pána aspoň 1x ročně. Já mám ale rovinu takže Z 6911 a žtr 165 nemá problém. Ale právě že mám podobný problém jsem se nad významem takového hospodářství zamýšlel, až jsem pořídil 3 ovce aby aspoň vypásli zahradu a ty terény, kam se ŽTR nedostane.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Aebi Transporter

#14 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Snímek 6922.jpg
Snímek 6921.jpg
Snímek 6920.jpg
Snímek 6919.jpg
Ofocený obrázky z prospektu toho mýho Rapida. Ten prospekt jsem splašil čirou náhodou.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Aebi Transporter

#15 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Snímek 6939.jpg
Snímek 6938.jpg
Snímek 6937.jpg
Tady ještě ten samý Rapid Cargotrac předělaný na vození dřeva. Bylo to v nějaký polský inzerci.

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“