Pásový malotraktor Landini

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Pásový malotraktor Landini

#16 Nový příspěvek od amatér »

Původně jsme chtěli jenom vyměnit kapající vodní pumpu, ale když se ukázalo, jak je to celé zapatlané barvou na bahno a mastnotu, tak se to nějak vymklo kontrole. Elektrika šla komplet ven, palivová soustava taky. Další etapa bude podvozek a nakonec zadek, spojky, brzdy.
Obrázek

michal1945
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 26, 2020 5:33 pm
Bydliště: Brno

Re: Pásový malotraktor Landini

#17 Nový příspěvek od michal1945 »

tak za prvé , ti prach prostě závidím , taky bych jej chtěl, ale nevim na co (jako ty) ježe bych musel, k vůli místu prodat bagr ,kterej mám taky na prd , ale neprom jej , tak nevím :typek:

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Pásový malotraktor Landini

#18 Nový příspěvek od amatér »

s tím bagrem máš pravdu. Před lety jsem si na stavbu koupil starou Kubotu a dnes dávno po kolaudaci ji mám stále a nedám na ni dopustit.
U Landiniho se ukázalo, že hlavně podvozek je v horším stavu, než jsme čekali. Rozebrané jsme to měli za dva dny, zpátky to bude min. čtvrt roku. Zaskočil nás utržený šroub zajištění vodorovného čepu zavěšení levé strany podvozku. Drželo to pohromadě jenom vedením kladek na pásech. Také mne vytrestalo házet všechny šrouby do jedné krabice, protože na motoru jsou Withworty a na zbytku stroje metrické.

michal1945
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 26, 2020 5:33 pm
Bydliště: Brno

Re: Pásový malotraktor Landini

#19 Nový příspěvek od michal1945 »

bože - šroby - na všecho můsí být zvlášt krabičky (aspon od Ramy) a hodit do toho lístek s popiskou od čeho jsou , dnes si vše pamatuješ, ale už za týden zjistíš, to nevíš a fotit a fotit .Ušetří to mnoho hloubání .

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Pásový malotraktor Landini

#20 Nový příspěvek od amatér »

Já od začátku věděl, že spoustu šroubů nahradím novými. Byly dost omlácené, několik se jich muselo odvrtat. Ty Withworty se ale daly nakonec v pohodě koupit v Briolu, sada těsnění na motor dorazila cca za týden. Vodní a palivová pumpa, gufero na klikovku do dvou dnů. Olej a všechny filtry vyměněny, hadice také, dnes už zavrčel. Dynamo jsme nahradili alternátorem. Na řadě je komlet výfuk s tlumičem, elektrika a kapotáž. Podvozek přijde na řadu asi až příští zimu, pokud pro něho bude nějaká práce krom traktoriád, nebo srazů.
Obrázek
Obrázek

michal1945
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 26, 2020 5:33 pm
Bydliště: Brno

Re: Pásový malotraktor Landini

#21 Nový příspěvek od michal1945 »

stejně je to pěkná hračka ,a že pro ni není plné využití ? Lidi si kupují obrazy za miliony , a pověsí je na zed , to v lepším případě , nebo je dají do trezoru ... ?? a vůbec si s tím nelámou hlavu ( k čemu jim to vlastně je ) prostě jim to dělá radost , a vo- vo tom to je 8)

zambro
Příspěvky: 259
Registrován: pát čer 22, 2012 6:31 pm
Bydliště: chrudim

Re: Pásový malotraktor Landini

#22 Nový příspěvek od zambro »

Moje řeč 8) 8) 8)

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“