deutz fahr agrokid 230

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
freeman
Příspěvky: 761
Registrován: pát úno 19, 2010 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: deutz fahr agrokid 230

#31 Nový příspěvek od freeman »

Nemám, brzdí se že v případě potřeby přibrzdíš rozvaděčem. Chtěl bych to do budoucna vymyslet přes nějaký regul. Ventil od pedálu. Nabízej k tomu i nájezdovku, ale ta je na sněhu nebo na ledě k hovnu. Co se týče ukázky, tak by tam něco předváděcího mít měli. Ale aspoň že mě navedli k člověku, který má tuto sestavu co chci.

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: deutz fahr agrokid 230

#32 Nový příspěvek od Metracek »

Mě právě teď skládají traktor a mám možnost si tam nechat namontovat hydraulické brzdy. Tak o tom uvažuji, zajímá mě ten celej princip znám jen vzduch. Na té vývozce bude předpokládám jednočinej píst a pružina co ho vrací zpátky.

Uživatelský avatar
lordraguz
Příspěvky: 151
Registrován: pon kvě 10, 2010 2:10 pm
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: deutz fahr agrokid 230

#33 Nový příspěvek od lordraguz »

Pánové já mám Lamborghini R1. 55 což je totožný traktor jak agrokid jen v jiné barvě a když jsem jej kupoval, tak jsem se ptal na brzdy...vzduch...existuje tu varianta s oficiální sadou..jenže se na motor vleze jen jeden kompresor..buď klima nebo vzduch a hydraulické brzdy...taky existuje oficiální sada, jenže v ČR nikdo nechce hydrauliku, ptž je tu zavedený a nejvíce rozšířený přežitý vzduch, proto ani prodejci u nás hydraulickou variantu nenabízejí.

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: deutz fahr agrokid 230

#34 Nový příspěvek od Metracek »

Je tu zavedený vzduch a donedávna v ČR nešly legálně provozovat hydraulické brzdy. Takže se na stroje z venku co mají hydraulické brzdy, v ČR dodělávají vzduchové sady.

Teď už v ČR legálně hydraulika jde. Na jaře ještě nešla.

freeman
Příspěvky: 761
Registrován: pát úno 19, 2010 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: deutz fahr agrokid 230

#35 Nový příspěvek od freeman »

Aha, tak mě bylo řečeno, že to nedělají. Zkusím zavolat do garnei, tam mi i sehnali návod k obsluze a údržbě.
Jinak dnes jsem se byl podívat v Trutnově na tu vyvážečku a nejsem nadšený. Když jsem se bavil s panem z ittecu, tak říkám, nemá někdo v severních čechách taky třítunu s rukou 430 master? Pán mi druhý den zavolal že v Trutnově jí kupovali a že se na ní můžu přijet podívat že je to domluvený. No tak jsem se vydal na výlet a když jsem tam přijel tak koukám že na třítunu to je nějaký velký. Ona to je pětituna s rukou 550. No pán se rozpovídal a brzdy zůstávají viset a musej je každý tři měsíce rozdělat a čistit, ruka se ulomila na kládě 4m/35cm, roztrhnutý rotátor, samy se zasouvají nohy, když zvedají kládu. Servis není žádný, všechno si museli dělat sami, no pán jenom nadával že používat to denně, tak za rok je po ní . Takže jsem najel 350km a viděl úplně jinej stroj.

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: deutz fahr agrokid 230

#36 Nový příspěvek od Metracek »

Znám jedině kluky co maj T30 s rukou 470. Jeden odvozeno přes 20 000m3 a prý za ty prachy se mu zaplatila několikrát.

freeman
Příspěvky: 761
Registrován: pát úno 19, 2010 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: deutz fahr agrokid 230

#37 Nový příspěvek od freeman »

No, potřeboval bych víc zkušeností vlastníků této vyvážečky. Tato sestava co jsem viděl, tak je slabá ruka na silným podvozku, zak jestli od toho nečekali něco víc.

Uživatelský avatar
Igor
Příspěvky: 133
Registrován: úte lis 13, 2007 7:43 pm
Bydliště: Liptov

Re: deutz fahr agrokid 230

#38 Nový příspěvek od Igor »

ahoj freeman
pozeram za nase traktory su dost podobne
ja mam Landini MISTRAL 50
Obrázek
tiez mas prednu a zadnu uzavierku ovladanu elektrohydraulicky?
u mna sa sucasne zapnu stlacenim tlacitka a vypnu stlacenim brzdy
ale diferencialy budu asi aj samosvorne, lebo ked zodvihnem napravu do vzduchu, tak sa neda pretocit jednym kolesom tak aby druhe stalo
ako si postupil s vyberom vyvazacky? tie hydraulicke brzdy zaujimaju aj mna :idea:

freeman
Příspěvky: 761
Registrován: pát úno 19, 2010 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: deutz fahr agrokid 230

#39 Nový příspěvek od freeman »

Ahoj, já mám taky elhydraulickou, ale je tam 100% uzávěrka na předek i zadek ovládaná tlačítkem pod volantem a vypíná se zase tím tlačítkem. Jinak to asi bude podobná koncepce. Dělá se to i pro same, lamborghini atd. S vyvážečkou zatím vyčkávám. Nemůžu si dovolit to koupit a nemít na to kšefty. Tak uvidím až sleze sníh, jestly bude zájem. Teď zatím práce v lese stojí

freeman
Příspěvky: 761
Registrován: pát úno 19, 2010 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: deutz fahr agrokid 230

#40 Nový příspěvek od freeman »

Foto z práce s novýma hadrama než je zašpiním.
Obrázek
Jinak bilance za první rok co mám df. Z 95% práce v lese komplexní ( těžba kalamit a kůrovce s přibližováním a manipulací na sortimenty a až bude vyvážečka tak i s odvozem na odvozní místo) Zbytek úklid sněhu pro město a potom něco kolem baráku. Vytěženo cca 600m3 (od března do dneška).
Takže traktor na sebe i na mě krásně vydělá. Placeno dostávám většinou jako za koně, protože tahám z míst, kam se ukt nedostane. Trochu horší to je s přibližováním na větší dálky, protože najednou traktor odtáhne kolem 1 - 1,5m3. Ramena mají zdvih 1200kg mínus váha navijáku a mínus délka navijáku, takže cca 700 - 800kg. Když je kmen těžší, tak ho musím táhnout celý po zemi a zbytečně orám. Přes zimu vyrobím ještě jedny kratší ramena, protože mezi navijákem a traktorem je cca 30cm místa, o to je horší síla zdvihu. Jinak poruchy žádný, pouze vyměněno jedno gufero na reduktoru u předního kola :)

Ronny
Příspěvky: 162
Registrován: ned kvě 30, 2010 10:43 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: deutz fahr agrokid 230

#41 Nový příspěvek od Ronny »

Pekne, len tak dalej 8)

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: deutz fahr agrokid 230

#42 Nový příspěvek od Metracek »

Je to dobře, že ti to šlape 8) .

Jen těch 1-1,5m3 víc nezvednou ramena či kde je problém? Já mám na Kioti zdvih na konci ramen 1200 kg taky. Já v navijáku Krpan 4SI s 80m lanem jsem tak na 300 kg váhy a kládu 2,25m3 zvednu v pohodě. Spíš mám problém, že u nás v kopcích se mi zvedne předek, jak nemám čelní nakladač.

freeman
Příspěvky: 761
Registrován: pát úno 19, 2010 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: deutz fahr agrokid 230

#43 Nový příspěvek od freeman »

Nevím jestli není seštelovaný pojišťovák na hydraulice na nižší tlak, ale jízdu po zadních absolvuju taky celkem často. Spraví to dvojka oddenek v čeláku, který mám:)

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: deutz fahr agrokid 230

#44 Nový příspěvek od Metracek »

Po rovině či fakt mírný kopec těch 2,25m3 mám strop. Krpál jak prase jsem 1,5-1,8 m3. S čelákem by se ty 3m3 daly tahat bez nějaké dvojky, protože ten čelák na Kioti je pěkný hovádko.. 500 kg železa bez rampovače :smich:

freeman
Příspěvky: 761
Registrován: pát úno 19, 2010 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: deutz fahr agrokid 230

#45 Nový příspěvek od freeman »

Já jsem si čelák dělal sám, protože všechny co nabízejí čumí moc před traktor a v lese bych byl dlouhý. Traktor je podvázaný a příprava pro čelák na něm byla. Nechci traktor zbytečně přetěžovat, myslím že na takový stroj je do toho 1,5m3 tak akorát. Z 90% stejně jenom vycukám k lince a po mě jede vimek a posbírá to.

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“