fortschritt ZT 303

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: fortschritt ZT 303

#3361 Nový příspěvek od poulm »

Chce to trochu trpělivosti a časem to dáš do kupy,to víš,je to přes 30let starý stroj,takže čistokrevný veterán 8) :smich:
Já to znám,já také začínal od nuly a jak se říká,že z hovna bič neupleteš,tak já bych to trochu obměnil,já tvrdím, že se z hovna dá uplést bič,ale je potřeba mít aspoň to hovno, bez něj už to opravdu nejde :) :vysmech:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: fortschritt ZT 303

#3362 Nový příspěvek od hotday »

netreba hned hadzat flintu do zita...zas taka hroza to nieje...okrem ineho, ked by sisi kupil supraka, tak to mas s riadenim to iste ako 300 bez posilnovaca... :D a na crystale to tiez nieje o nic lepsie...
hlavne si skontroluj, ci je dostatocny tlak oleja do serva a ci ide posilnovac spravne...

pavel zt-300
Příspěvky: 247
Registrován: úte črc 01, 2014 12:38 pm
Bydliště: krušné hory

Re: fortschritt ZT 303

#3363 Nový příspěvek od pavel zt-300 »

no to máte pravdu crystal pokud nemá orstu tak to řízení je taky o ničem. a supr nemá nic tak se nemá co posrat :D :D traktor mám jen na práce kolem domu tzn. hlavně odvoz dřeva a jiného materiálu a jelikož jsem na horách tak případně až bude radlice tak kolem domu odhrnování sněhu

pavel zt-300
Příspěvky: 247
Registrován: úte črc 01, 2014 12:38 pm
Bydliště: krušné hory

Re: fortschritt ZT 303

#3364 Nový příspěvek od pavel zt-300 »

čusky tak dnes jsme s bráchou namontovali servo a vše co bylo k tomu třeba a už to mám funkční jen je to fakt slabé servo jak říkal myslím CBS že na místě jedna ruka nestačí jak u novějšího typu řízení. ale to to tak o 200procent lepší než to bylo původně. jinak se omlouvám jak jsem minule tvrdil, že po vyšlapnutí spojky musí jít pohon čerpadla řízení.....dneska zjištěno, že po vyšlápnutí opravdu čerpadlo nefunguje....ale připadá mi to nepochopitelné když někde popojíždím tak přeci servo potřebuju a né jen za jízdy tak to pan Fortschritt moc nevymyslel no....nevíte jestli se to dá nějak obejít aby to šlo furt? další věc s kterou bych se rád poradil je to že na převodovce mám na čerpadle řízení druhé malé čerpadlo myslím 4litrové na mazání převodovky. chci se zeptat jestli jste ho někdo vyřazoval nebo jestli je to dobrá věc. na těch novějších co jsem měl jsem to neměl ani na jednom tak nevím zda když bych to zaslepil jestli by se něco stalo nebo jestli by to chodilo jako u novějších.

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: fortschritt ZT 303

#3365 Nový příspěvek od poulm »

Na druhém ZTéčku to čerpadélko nemám,tak tam mám aspoň v převodovce víc oleje,údajně to tak i u těch novějších typů je,že se tam dávalo víc oleje a přimazávání se už nepoužívalo. Jelikož to mám předělané a z převodovky si bere olej i hydraulika,tak jsem tam dal víc oleje,asi cca o 20l.
Jinak ti raději doporučuji,oběhni kovošroty a poohlédni se po nějaké orstě a optimální pístnici a výhledově to řízení předělej.
Jestli nepoužíváš vývodový hřídel,tak si přešteluj spojku tak,aby se ti nevypínala náhonová lamela a tím ti servo pojede pořád,na starém ZTéčku to tak mám a na novém vlastně taky,ale zase ti nebude fungovat násobič,takže je to zase něco za něco.Já si to budu muset upravit aby mi to fungovalo,násobič v dopravě v autovleku je potřeba.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

pavel zt-300
Příspěvky: 247
Registrován: úte črc 01, 2014 12:38 pm
Bydliště: krušné hory

Re: fortschritt ZT 303

#3366 Nový příspěvek od pavel zt-300 »

No právě že by mi nešel násobič to by mě štvalo protože tu máme samé kopce(krušné hory-klínovec) a s naloženým dřevem je potřeba. Jinak orstu mám tu origo ze zt-303.

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: fortschritt ZT 303

#3367 Nový příspěvek od poulm »

Jak jsme se švagrem stavěli z Ify LKTéčko,tak jsme řízení také řešili orstou a na nápravu jsme přidělali obyčejnou pístnici,nějak takto:
Obrázek
Až mi někdy na ZTéčku odejde řízení,tak to budu taky tak nějak řešit.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

pavel zt-300
Příspěvky: 247
Registrován: úte črc 01, 2014 12:38 pm
Bydliště: krušné hory

Re: fortschritt ZT 303

#3368 Nový příspěvek od pavel zt-300 »

aha to vypadá celkem dobře, jen nevím zda bych musel zachovat ten ventil co je na pravé straně boku traktoru. a taky jak to zapojit aby to fungovalo. pístnici bych asi sehnat časem mohl jen když jsem koukal na tu mojí nápravu tak nevím jak vymyslet spojovací tyč protože mám ten novější motor a to by ta spojovačka musela být hodně nízko země a z přední strany traktoru to taky nejde protože tam je středový čep nápravy ale tak zatím nad tím můžu přemýšlet než se to bude realizovat :D

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: fortschritt ZT 303

#3369 Nový příspěvek od CBS »

Ja tom to čerpadielko na mazanie prevodovky trocha zalapovalaby šli komieska tesnejšie a hodil naspäť. Ja som mal doteraz na ZT vzduchový valec z T138na ktorom bola tička pevne na pieste, no bola už manžeta v háji a našiel som zánovný piest ako tam bol origo, teda pružina v pieste nepomáha vracať späť pedál spojky a teraz sa mi oveľa lepšie ovláda spojka. Ono by násobič šiel kebi nešlo vypnúť pojazdovú lamelu, len potom by mohol nastať problém zo zastavením traktora. Inak som zistil, že ide celkom pekne radiť voľnobežku násobiča za jazdy bez vytlačenia spojky, keď ju rýchlo zaradím, nestihne ani zuby porátať. Lebo som videl jednu voľnobežku, ktorá bola zaradená asi v kuse, lebo bola dosť zničená.

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: fortschritt ZT 303

#3370 Nový příspěvek od CBS »

Na 300 by sa dalo z pôvodnej prevodovky riadenia použiť obal, že by zostalo zachované rameno tiadenia, a namiesto piestu posilňovača tam vložiť dvojčinný piest, alebo použiť len hriadeľ a rameno a vyrobiť domec a piest by šlo napratať pod chladič.

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: fortschritt ZT 303

#3371 Nový příspěvek od poulm »

V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: fortschritt ZT 303

#3372 Nový příspěvek od CBS »

Ešte pridať klímu zo staršieho auta a trocha vytuniť kabínu a môže byť. 8) Z okoloia 512 pomizli práve, pre absenciu drtičov. Keby na tie kombajny urobili menší facelift, za rozumnú cenu bez zbytočného predraženia elektronikou a pod, išli by určite na dračku.

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: fortschritt ZT 303

#3373 Nový příspěvek od poulm »

To má kola z 516ky nebo z Torona?

Já myslím,že pro malé soukromníky jsou ty 512ky ještě vděčné stroje.
Každopádně prostoru na tom je dost pro přestavby ve stylu samo-domo co provádáme na ZTéčkách.
Když se s tím zajede do husté pšenice,tak si drtič vezme hodně výkonu,to je jasné.
V dobách před těmi 35ti lety kdy vznikaly 512ky a výš ani nebyly takové velké výnosy a v současnosti,kdy je tlak na intenzívní zemědělství jsou výnosy skoro dvojnásobné díky postřikům a hnojivům,takže je jasné, že 100k na záběr 4m a ještě s drtičem je dost málo. Těch 100k je optimální dle mého názoru tak na 2m záběru, čemuž i odpovídají motory soudobých mlátiček,kde se záběry pohybují od 7m nahoru.
Na těch našich žních co teď jezdil ten nový NH s lištou 9m,tak měl motor 550k. :-/
Myslím,že ten šestiválec napasovaný do té 512ky je výkonově tak akorát,jen záleží,jestli zase nehoří řemeny.
Šestiválce z Ify L60 jsem viděl namontované v E524,na které jsem kdysi dělal zkoušky s klasickou lištou 4,2m a taky měl co dělat.

Jelikož nás počasí na letošní žně dost vytrestalo,tak s kolegou začínáme silně uvažovat o nějaké záložním kombajnu,byť i tu obyčejnou 512ku. Většinou si nechává mlátit, ti velcí službaři mají velmi dobré ceny a vymlácené má těch 30ha za odpoledne,ale když počasí nepřeje,tak jsou jinde a obilí mezi tím ztrácí na výnose a na kvalitě,takže chceme záložní kombajn co by stál ve stodole a pokud by se pomrvilo počasí,tak by jsme si pro záchranu zrna začali mlátit pomalu sami.Letos byly velmi pěkné výnosy a kvalita,ale kdo do teď nestihl sklidit,tak to nejspíš už zapodmítá :-/
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: fortschritt ZT 303

#3374 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

poulm píše:To má kola z 516ky nebo z Torona?

Já myslím,že pro malé soukromníky jsou ty 512ky ještě vděčné stroje.
Každopádně prostoru na tom je dost pro přestavby ve stylu samo-domo co provádáme na ZTéčkách.
Když se s tím zajede do husté pšenice,tak si drtič vezme hodně výkonu,to je jasné.
V dobách před těmi 35ti lety kdy vznikaly 512ky a výš ani nebyly takové velké výnosy a v současnosti,kdy je tlak na intenzívní zemědělství jsou výnosy skoro dvojnásobné díky postřikům a hnojivům,takže je jasné, že 100k na záběr 4m a ještě s drtičem je dost málo. Těch 100k je optimální dle mého názoru tak na 2m záběru, čemuž i odpovídají motory soudobých mlátiček,kde se záběry pohybují od 7m nahoru.
Na těch našich žních co teď jezdil ten nový NH s lištou 9m,tak měl motor 550k. :-/
Myslím,že ten šestiválec napasovaný do té 512ky je výkonově tak akorát,jen záleží,jestli zase nehoří řemeny.
Šestiválce z Ify L60 jsem viděl namontované v E524,na které jsem kdysi dělal zkoušky s klasickou lištou 4,2m a taky měl co dělat.

Jelikož nás počasí na letošní žně dost vytrestalo,tak s kolegou začínáme silně uvažovat o nějaké záložním kombajnu,byť i tu obyčejnou 512ku. Většinou si nechává mlátit, ti velcí službaři mají velmi dobré ceny a vymlácené má těch 30ha za odpoledne,ale když počasí nepřeje,tak jsou jinde a obilí mezi tím ztrácí na výnose a na kvalitě,takže chceme záložní kombajn co by stál ve stodole a pokud by se pomrvilo počasí,tak by jsme si pro záchranu zrna začali mlátit pomalu sami.Letos byly velmi pěkné výnosy a kvalita,ale kdo do teď nestihl sklidit,tak to nejspíš už zapodmítá :-/
souhlasim stebou .kombajnu je malo a bude hodne lidi spoleha na sluzby ale stanese ze kazdy bude spolehat na to seme a kazdyrok to je jinak vidim to unas . ja taky uvazuji o kombajnu ale nevim kde ho dam a kolik zas nacpu penez .mam v hornim benesove za 20000kc 512 v pojizdnem stavu .ale znas to muze neco odejit a co z dily :(

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: fortschritt ZT 303

#3375 Nový příspěvek od DYK »

poulm píše:To má kola z 516ky nebo z Torona?

Já myslím,že pro malé soukromníky jsou ty 512ky ještě vděčné stroje.
Každopádně prostoru na tom je dost pro přestavby ve stylu samo-domo co provádáme na ZTéčkách.
Když se s tím zajede do husté pšenice,tak si drtič vezme hodně výkonu,to je jasné.
V dobách před těmi 35ti lety kdy vznikaly 512ky a výš ani nebyly takové velké výnosy a v současnosti,kdy je tlak na intenzívní zemědělství jsou výnosy skoro dvojnásobné díky postřikům a hnojivům,takže je jasné, že 100k na záběr 4m a ještě s drtičem je dost málo. Těch 100k je optimální dle mého názoru tak na 2m záběru, čemuž i odpovídají motory soudobých mlátiček,kde se záběry pohybují od 7m nahoru.
Na těch našich žních co teď jezdil ten nový NH s lištou 9m,tak měl motor 550k. :-/
Myslím,že ten šestiválec napasovaný do té 512ky je výkonově tak akorát,jen záleží,jestli zase nehoří řemeny.
Šestiválce z Ify L60 jsem viděl namontované v E524,na které jsem kdysi dělal zkoušky s klasickou lištou 4,2m a taky měl co dělat.

Jelikož nás počasí na letošní žně dost vytrestalo,tak s kolegou začínáme silně uvažovat o nějaké záložním kombajnu,byť i tu obyčejnou 512ku. Většinou si nechává mlátit, ti velcí službaři mají velmi dobré ceny a vymlácené má těch 30ha za odpoledne,ale když počasí nepřeje,tak jsou jinde a obilí mezi tím ztrácí na výnose a na kvalitě,takže chceme záložní kombajn co by stál ve stodole a pokud by se pomrvilo počasí,tak by jsme si pro záchranu zrna začali mlátit pomalu sami.Letos byly velmi pěkné výnosy a kvalita,ale kdo do teď nestihl sklidit,tak to nejspíš už zapodmítá :-/
No jestli máte těch zhruba 30 ha a jsi v holpecu s někým, pak si myslím, že vlastní byť malý a míň výkonný kombajn je úvaha správným směrem. Ono se totiž každý žně něco podělá, nejen počasí a není nad to, si vymlátit sám, kdy je čas a počasí a hlavně kvalita, když už to celý rok pipláš aby to rostlo a tak. A jestli velkej kombajn to vymlátí za odpoledne ty to budeš mít hotový druhý odpoledne a stane se co? Leda hovno. A možná i s menšíma ztrátama.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“