Výběr SUV - 4x4

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Výběr SUV - 4x4

#76 Nový příspěvek od Hranostaj »

Chlapy prosím nevíte kde sehnat manuál na suzuki grand vitara 1,9 tdi v češtině?
Moc by se mi to hodilo alespon nejakej odkaz.
Nebo kdyby jste nekdo měl volnej klidne koupím.

Fizz
Příspěvky: 7855
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Výběr SUV - 4x4

#77 Nový příspěvek od Fizz »

Mam xc70, 2,5 nafta petivalec automat 4x4, na kouli 1800 v cz papirech vsude na aute napsano 2t, na tahani podvalu s cimkoliv idealka, auto ma samo o sobe 2t, poradne brzdy atd, kdyz je vlek spravne nalozeny ani nevis ze neco tahnes 150kW 500Nm,...

Kombik pro rodinku ideal, zena ani s nicim jinym jezdit nechce, bezpecny, nerezne to, pulka auta z hliniku, zbytek pozink, v terenu se taky neztratí, apon co resim ja, polni cesta, blato na stavbě s podvalem, jezdeni na hory chaty a pod, navic ou nekolikatej rok obouvam BF Goodrich AT, jezdim na tom celej rok, teren diry a obrubniky uz nemusis řešit.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr SUV - 4x4

#78 Nový příspěvek od Ondras83 »

Dívám se teď po těch Vitarach, zalíbilo se mi to :) když to nebude hnít jak Mazdy, budu spokojenej

Co hranostaj, nějaký novinky? Nemáš nějaký fotky? Co motor?

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Výběr SUV - 4x4

#79 Nový příspěvek od Hranostaj »

Ahoj Ondras83. Foto tu tet nemám ale snad bych nejaký časem přidal.
Mám rok 2009 nafta takže motor renault 1,9 tdi, hodně lidí se mne vysmálo že motor renault sám o sobě stojí za víte co
ale já měl dva renaultácké diesely už předtím a za mě na jedničku, starty, spotřeba, prostě všecko.

Jinak sem spokojen, měl sem teda menčí problem s fyltrem pevných částic ale bylo to jen čidlo 5000 kč :'(
Je pravda že spotřebu mám furt 11 litru ale to je asi tím že jezdim tak 50% terenem.
S výkonem motoru nějak problem nemám spíš mně tam chybí jedna rychlost (když už jedeš po silnici nebo dálnici někam
uživyla by se šestka.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr SUV - 4x4

#80 Nový příspěvek od Ondras83 »

A vsechny 1,9DDIS meli FAP nebo se to nejak lisilo kody motoru atd? hledal jsem tyhle informace a nic moc jsem o tom nenasel...a moji kolegove mechanici moc zkusenosti s Vitarama nemaji

uz na to koukam, motory porad stejny

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Výběr SUV - 4x4

#81 Nový příspěvek od Hranostaj »

Nevím tojistě ale podle mě je to od určitýho roku na všech.
Znamej má 2007 čku a ma ten samej motor, taky s filtrem.

Fizz
Příspěvky: 7855
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Výběr SUV - 4x4

#82 Nový příspěvek od Fizz »

XCčka do roku 2002 ho nemají, jeden z důvodů proč jsem ho chtěl.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

srama.frana
Příspěvky: 107
Registrován: pát lis 27, 2009 11:42 am
Bydliště: Strakonice, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Auto na práci

#83 Nový příspěvek od srama.frana »

Vážení členové fóra,

Potřebuji pracovní auto, se kterým se občas bude jezdit i do města, když zrovna nebude k dispozici druhý vůz. Na ježdění do města Je nová C3, ale tu nechci huntovat v lese a po lukách.
Když dělám dřevo, jezdím samozřejmě traktorem. Auto beru do lesa, jenom když jedu zkontrolovat třeba stav dřeva po větších větrech, nebo pokud se jezdí vyžínat a nebo mazat proti okusu, popřípadě prožezávka, než se dřevo sváží traktorem a pak také když se jede ve více lidech. Auto je rychlejší a taky pohodlnější a dost často se mnou jezdí v kufru i pes.

Teď na to mám Berlingo 2.0 HDI, které vždy vše zvládlo, ale musím uznat, že mu to nesvědčí, trpí zejména podvozek, kvůli průchodnosti terénem atd.

Proto bych teď chtěl auto vyšší a taky 4x4, aby mohlo tahat vozík a do kufru se vešel pes (ridgeback). Jestli to bude benzín nebo nafta je celkem jedno. Do města toho moc nenajezdí, spíš kratší vzdálenosti.

Nevím jestli koupit pickup (Navara, Hilux, L200...) nebo jenom SUV (Sandero, Vitara, Land cruiser...)

Takže prosím o názory, kdo má jaké zkušenosti... nechci za to dávat 300 tisíc, když s tím nebudu jezdit denně, ale zase aby to nějaký rok vydrželo a nemusel jsem třeba za 2 roky shánět něc jiného.

Díky
Petr
Ostrowek K161N, Zetor 4011, vlek 5t,pluh dvojku obracák, stěpkovač a spoustu dalších kravin

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Auto na práci

#84 Nový příspěvek od Tomas6 »

Buď něco velkého jako terrano, nebo třeba ten hilux , nebo suzuki jimny. Takové ty suv typu sandero,CR-V apod do blata moc není....
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto na práci

#85 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Ja bych vzhledem k malymu najezdu doporucil benzin. Nafta vic trpi a je tam kupa kurvitek.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Auto na práci

#86 Nový příspěvek od DYK »

Asi budu za blba, ale podle popisu co se chce třeba https://www.letgo.cz/item/dacia-duster- ... d-12328150
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

srama.frana
Příspěvky: 107
Registrován: pát lis 27, 2009 11:42 am
Bydliště: Strakonice, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto na práci

#87 Nový příspěvek od srama.frana »

Díky za reakce. Sandero je v hledáčku, pak ještě třeba Yeti. A nejspíš teda ten benzín. Berlingo jezdí opravdu jenom o víkendech a to povětšinu do lesa, do města opravdu jenom vyjímečně, když není nic jiného, nebo je třeba přivézt větší nábytek, cement, malta atd. Roční nájezd má tak 3000.

Taky by mě zajímalo, jestli máte někdo auto s podobným využitím a jaké a jak jste s ním spokojení. Kdyby to nebylo 3tí auto v baráku, asi bych uvažoval o nějakém tom pickupu. Ale já lítím ve městě v oktávce a rodiče mají doma novou C3. Tohle je opravdu jenom na takové to pojíždění cca do 5ti km kolem domu, louka les a občas do města.
Ostrowek K161N, Zetor 4011, vlek 5t,pluh dvojku obracák, stěpkovač a spoustu dalších kravin

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Auto na práci

#88 Nový příspěvek od Pavel »

berlingo mam jak na praci tak do mesta

srama.frana
Příspěvky: 107
Registrován: pát lis 27, 2009 11:42 am
Bydliště: Strakonice, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto na práci

#89 Nový příspěvek od srama.frana »

A jezdite s nim taky po lese? Nebo jenom čistě pracovní, že tahá náklady po silnici.
Ostrowek K161N, Zetor 4011, vlek 5t,pluh dvojku obracák, stěpkovač a spoustu dalších kravin

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr SUV - 4x4

#90 Nový příspěvek od kenybz »

ten hilux nebo L200 je dost dlouhé auto a ve městě je problém zaparkovat, další věc pokud ta korba nebude krytá tak psa jedině na zadní sedačky a je tam málo místa..toyota landík by mohla vyhovovat záleží na jakou trefíš a bude o dost dražší...
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“