Výběr SUV - 4x4

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr SUV - 4x4

#121 Nový příspěvek od Atlan »

Pokal ste doteraz nekupili nove auto, tak to bola chyba ceny uz pojdu len hore, koli emisiam a elektroautomobilom.
Ked ste o tom uvazovali trebalo konat.
Jasne kazdy nema na nove auto. A na pracu staci jazdenka urcite.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr SUV - 4x4

#122 Nový příspěvek od kenybz »

ještě k tomu meďáku to je jasné že to není auto pro nikoho z nás a ten provoz je fakt drahý měl jsem možnost ho vzít za dobrou cenu ale dávat měsíčně půl výplaty na provoz auta je prostě kravina akorát mě mrzí že jsem si ho neprojel.
Kámoš má asi 4 roky ojeté emelko 320cdi celkem to auto je 8 let staré žere to 7-9 litrů nafty ty gumy jsou taky ještě cenově v pohodě porovnávám s tributkou né s feldou no a jeho syn je mechanik a poradí si značkový servis netřeba.dal za toho jeého meďáka 200 000,-
Asi 3x týdně s tím jezdí v těžkém terénu opravdu jsem hleděl co to projede!
Jinak duster je asi taky v pohodě a je tak levný, že bych ho vzal i jako funglovku.
Ale nezdá se mě odolnost toho podvozku aby z toho nebyl za 3 roky vrak.
určitě se tu najdou majitelé dustera tak pište zkušenosti
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Výběr SUV - 4x4

#123 Nový příspěvek od Joe66 »

Ked pises ,ze ml-ko jazdi par krat ,,tazky,, teren a to 164 typ tak sa to rozsype+ otazka co je pre teba tazky teren :smich: lebo tie napravy na tom nie su stavane-sam som mal ale s amg motorom + aj mensie 8valce ,ze viem porovnat s napriklad pravym terenakom co mam a to patrol alebo landcruiser . A duster je vydarene pracovne auto ale ma maly kufor ,nema redukciu,ze ma len ,,spomalenu,, jednotku a ta akoby suplovala tu redukciu ale v meste je to zase na nervy lebo ta jednotka je kratka. Za tie peniaze dobra pracovka aj spolahliva+ aj drzi si cenu ale zase ked porovnam starsie pajero alebo landcruiser tak je to oproti nim sunt :smich:

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr SUV - 4x4

#124 Nový příspěvek od kenybz »

něco takového jezdí potřebuje se dostat na určité místa vzdálené od normálních komunikací
https://www.youtube.com/watch?v=NdC1AeRdiBE
kdo má offroad tak všechno jiné je břichoplaz :D
brácha třeba těží dřevo v místech, kde se nedá jet traktorem dřevo je v podstatě zadar nokdo tam nechce jezdit tak si upravil pajero zvedl podvozek naviák šak to znáš co to chce když je potřeba projet všechno ..vytěží pár metrů a zrovna je odveze něco naháže do auta a za sebou tahá vozík kam dá dva metry.
kolikrát má zavřené všechny uzávěrky a ještě táhne naviákem zatím nikde nezůstal..tak to byh řekl extremní teén no...každý podle svých potřeb to uto musí vbrat téma je o SUV a to ten meďák je nicméně zvládá opravdu hodně tož tak
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Výběr SUV - 4x4

#125 Nový příspěvek od Killer Koly »

mam LR Freelander I, motor 2,0 TD. spotreba kolem 7l/100 km, na kouli 2000 kg brzdene, rv 2001, dotazene z italie a prakticky bez koroze. jedine, co nefunguje, je sibr, protoze predchozi majitel byl idiot a zlomil tahlo. jinak to jezdi bez zavad, najeto 250 000 km a naprosta spokojenost. obrovskou vyhodou je mechanicky motor bez DPF. ceny ND taky ujdou, navic se na tom prakticky nic nekazi. neni to zadny zavodak, ale tech 150 km/h udela. rozhodl jsem si ho nechat dokud nas STK nerozdeli a potom bud novy duster 1,5 Dci 4x4 nebo zase LR F II, ale uz s automatem.
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Výběr SUV - 4x4

#126 Nový příspěvek od Joe66 »

Kenybz ale na videu je lahky teren hoci ked poprsi tak je z neho uz tazky :) Ale na tom videu je starsi typ ml w163 a tie som tiez mal a tie este su na rame + maju redukciu ,ze to je este lepsie volba ako novsi typ 164 lebo ten uz ma samonosnu karoseriu bez ramu a vacsinou aj bez redukcie ,ze to by som v ani lahkom terene nenicil :jazyk: To uz mal radsej to ml-ko vymenit za starsie G-cko ked hviezdu na kapote a do terenu :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr SUV - 4x4

#127 Nový příspěvek od Ondras83 »

ja se rozhodl nejspis pro tiguana a nebo uplne jinou kategorii nez SUV

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Výběr SUV - 4x4

#128 Nový příspěvek od pawka »

Začíná se mně líbit zvláštní auto, Daihatsu Terios a nemůžu se toho pocitu zbavit, měl ho někdo?
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Výběr SUV - 4x4

#129 Nový příspěvek od Shrek »

:smich: ja
Tedy prvni model
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Výběr SUV - 4x4

#130 Nový příspěvek od pawka »

Co je na tom autu k smíchu? :D Jak to tam je udělaný? To má tlačítko a připne to zadek? Ten se zařadí nebo zaspojkuje? Škoda je že nemá redukci, to by se dalo i orat.
Ale když se řekne Daihatsu, tak nevím kde sem.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Výběr SUV - 4x4

#131 Nový příspěvek od pawka »

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Daihatsu_Terios
Takže Japonec plnou silou. Stálý pohon a pomalou jedničku. Tak na co je ten knoflík.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Výběr SUV - 4x4

#132 Nový příspěvek od Shrek »

Fulltime 4x4, tlacitko je tam na mezinapravovou speru, melo by to mit i samosvor na zadku, ale bud je nefunkcni, nebo tam neni. Jsem to neresil
K smichu, auticko je to uzke, kdyz do toho sednou dva 130-140kg chlapci, taxi vadej ramenama :D
koni to ma dost, ale az nekde nad 5tis ot... a tim umerne stoupa spotreba, pod 8se to tezko stlaci. Dalsi problem je koroze. Jednicka je kratka, ale ne extreme a rozhodne redukci nenahradi. Na taznem to ma myslim 1400 nebo 1500 uz si nepamatuju. Jeste ho mam doma, ale uz neni v registru.
Je tam "japonska" baterie, nestandartni rozmer a nova neni prave nejlevnejsi.
Dalsi problem je treba uzadni sklo, replika neni, nebo tenkrat nebyla a origo 29tis. Nakonec se mi povedlo sehnat z Anglie cele dvere asi za 4tis.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Výběr SUV - 4x4

#133 Nový příspěvek od Leo »

Daihatsu auta dobrý. Jen už v evropě auta neprodávají, a u nás ani oficiálně nebyli. Stáhly se do Japonska a asie. Takže vše je dovoz z venku. Takže problém se servisem a sháněním dílů. Daihatsu patří do koncernu Toyoty, takže novější Daihatsu mají plno dílů shodných s modely Toyoty nebo Subaru. Ale u Teriosu zrovna nevím, jestli něco pasuje. Dost věcí lidi shání na vrakáčích. Ale jsou to zase držáky. Chceš první nebo druhou generaci?
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Výběr SUV - 4x4

#134 Nový příspěvek od pawka »

Já nevím, zatím vybírám a zajímám se. Když mě doma donutej koupit druhý auto, tak abych něco už měl vybraný.
Před dvěma lety jsem si ho všimnul v Krkonoších. Jdu a koukám malí autíčko a má velký kola. Co to je? A ono 4x4 originál! Kolo v každým rohu auta. Šikovný, univerzální auto.
Možná bych volil druhou generaci, přeci je to 1,5. Chci určitě benzín a 4x4 vysoký podvozek a kdyby se v něm dalo spát a na kouli mít aspoň kolem 2 tun a nechci nic rezatyho. Žihadlo to být nemusí jezdím pomalu po úzkých silnicí.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Výběr SUV - 4x4

#135 Nový příspěvek od Leo »

Pokud z toho chceš dělat tahače na 2tuny, tak radši něco jiného. První generace měla 1,3 objem, a za tím se dal tahat jen malý vozík. Tyto auta jsou primárně stavěný pro asiaty, takže bude lepší si to auto někde prohlídnout, aby ti nebylo malé. Dováželi se přímo z Japonska, ale díky clům je přestali dovážet.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“