Motorka 125 ccm

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Motorka 125 ccm

#1 Nový příspěvek od martin z »

Ahoj všem, nenašel jsem tu vhodné vlákno a tak se chci zeptat touhle cestou a věřím že se to tady stejně trochu rozroste.
Stojím před koupí ojeté stopětadvacítky, holka se přihlásila do autoškoly a po okukování na netu si vybrala Hondu CBR 125.
Okukovala i silniční enduro ale to je na holku asi moc vysoký tak prý nakonec raději silnici.
Jelikož se v tom absolutně nevyznám hledám radu od někoho kdo už s tím má zkušenosti, za mých mladých let byl vrchol Jawa, všechno zahraniční bylo zároveň nedostupný.
Bude to sice stroj pro holku ale počítám s tím že ho potom podědí synátor takže vlastně obojetný. :-)
Je tenhle typ vůbec vhodný ? Jaký motor je lépe vybrat 2 nebo 4 takt ? Na výkon nehledím, lepší na naučení by podle mě byl stejně pionýr jako to bylo za nás, bohužel to s těma skupinama podle mě takhle zkur...i.
Vodník nebo vzducháč, kolik by to tak mělo mít max. najeto aby ten motor ještě nějakou dobu sloužil ( záleží po kom to taky bude to je mi jasný), na co se zaměřit při koupi, počítám s cenou tak okolo 30 000,- Je to ale rozumný, není lépe koupit novou čínu nebo levnějšího Travela ?
Díky za názory.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Motorka 125 ccm

#2 Nový příspěvek od jojof »

Ja by som jej kupil radsej to enduro. Nemusis na tom jazdit taky zohnuty a da sa na tom ist aj po polnych a lesnych cestach. Cinu urcite nie. Kamarat mal pre syna kupeny pitbike a za 2r. sa mu to rosypalo a ram cely dopraskany.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Motorka 125 ccm

#3 Nový příspěvek od martin z »

Já mám jenom strach jestli to na ní není moc vysoký, má 165 cm a aby pak na křižovatce stála na špičce jedný nohy a nějak tam balancovala by se jí asi moc nelíbilo.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Motorka 125 ccm

#4 Nový příspěvek od jojof »

Tie endura 125 nie su take vysoke. Nema niekto z dediny nejake enduro,ze by si vyskusala ci je to pre ňu vysoko?

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Motorka 125 ccm

#5 Nový příspěvek od Killer Koly »

na nauceni pro holku je idealni nejaky chopper, napr. http://motorky.bazos.cz/inzerat/8619919 ... er-125.php, jeste lepsi je honda vt 125 shadow nebo rebel
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Motorka 125 ccm

#6 Nový příspěvek od Britt »

Hledal bych rozhodně 4takt a hlavně něco lehkého. Podívej se, jaká zvěrstva dnes musí žáci v autoškole dělat. Holka ti 2metrákovou mašinu nezvedne ani omylem a má problém ji hodit na stojan. Přiznám se, dneska bych papíry na mašinu nechtěl dělat.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Motorka 125 ccm

#7 Nový příspěvek od jojof »

Alebo Yamahu virago 125.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Motorka 125 ccm

#8 Nový příspěvek od martin z »

Určitě tu nějaký kluci endura mají, už jsem jí i za nima posílal ale to víš holka, motorka se jí líbí MODRÁ toť vše, by mě z ní jeblo.
Jo chopper by byl prý tak pro mě, starýho vola, ona by s tím nevylezla před barák :-)
Já si ale vyrazím na svojí 559 a nějaký japonský píšťalky mi můžou bejt u ......

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Motorka 125 ccm

#9 Nový příspěvek od jojof »

Tak dnes uz maju tie stroje bocne stojany. To nie su jawi , Cz a Mz,ze si to musel hadzat na stojan.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Motorka 125 ccm

#10 Nový příspěvek od Killer Koly »

mam enduro, dokonce jsem nejaky cas zavodil, ale pro holku to fakt neni.pokud chce enduro, tak doporucuju nejakou mensi hondu, cr nebo xr 125. maji povedene ramy a ledacos odpusti
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Motorka 125 ccm

#11 Nový příspěvek od Britt »

V autoškole je jedna ze zkoušek postavení motocyklu na hlavní stojan. Projdi si to a nebudeš se stačit divit.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Motorka 125 ccm

#12 Nový příspěvek od jojof »

Tak choď s nou ak sa hambi.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Motorka 125 ccm

#13 Nový příspěvek od Killer Koly »

jojof píše:Tak dnes uz maju tie stroje bocne stojany. To nie su jawi , Cz a Mz,ze si to musel hadzat na stojan.
kdo nehodi jawu nebo mz na stojan, at se motorce radsi vyhne
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7888
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Motorka 125 ccm

#14 Nový příspěvek od Chose11 »

ta jízda zručnosti je taky peklo, už nejsou ty doby kdy jsme na motorkách lítali odmlada a nasbírali držkopádama zkušenosti, chce to pro ni lehounkou motorku
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Motorka 125 ccm

#15 Nový příspěvek od Leo »

Toto téma je dost diskutované na motorkářích. Takže mrkni se tam. Ale doporučuje se tam nejvíc Honda a Yamaha - čtyřtakty. Záleží taky na postavě, aby ji to nebylo velký. Chce to ty motorky vyzkoušet.
Na motorkářich jsem četl celkem dobré recenze od mladých na značku Rieju - http://www.riejumoto.cz/ - španělská motorka, japonské nebo italské motory. Jinak stodvacetpětky nabízí u nás spoustu prodejců motorek různých značek.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“