Elektrokolo, elektrokoloběžka

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrokolo

#16 Nový příspěvek od Atlan »

V cene skutra 125 a zivotnostou baterie max 2 roky, myslym ze najdes ak ti nevadi ze vyhodene prachy.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Elektrokolo

#17 Nový příspěvek od malotraktor »

Je mi sice k ničemu, ale děkuji za odpověď.
Nevěř všemu co si myslíš

oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Elektrokolo

#18 Nový příspěvek od oshurty »

dneska se dos "preferují " elktrokola s motorem u šlapacího středu, životnost baterií je taky slušná, je jen na Tobě kolik hodláš investovat. Na výběr jsou kola různého určení - trek, mount, DH, městská. stačí porozhlédnout po internetu.

Já osobně jsem zastáncem přestavby a přímého pohonu, když se něco podělá s pohonem, vždycky to můžu přeskládat na původní kolo

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Elektrokolo

#19 Nový příspěvek od malotraktor »

Vím, že ten pohon u středu je nejlepší, ale moc kol s tímhle uspořádáním jsem nenašel.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Elektrokolo

#20 Nový příspěvek od padesátka »

Matka(76let) chce taky elektrokolo strašně se jí líbí z TVmagazínu asi okolo 7tis. tak to jsem ji hned rozmluvil.Jenže dát za kolo 25tis. se jí nechce už vůbec tak mně napadlo koupit tu hondíčku pomocnej benzínovej čtyřtaktní motorek a namontovat na nějaké kolo doma uvidím jak ji přesvědčím ona ta zástavba je taky 15tis+.Nevýhoda je že to brblá,ale dojezd je podle zásoby benzínu-manželce jsem kopil před lety bodečka je to dvoutakt a ten nadělá kraválu :-/ nevýhodu má,že jí dost často nestačím s úsměvem na rtu se mi vzdaluje a ani se neohlídne :vztek:

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Elektrokolo

#21 Nový příspěvek od Leo »

Tady mají ty motorový sety trochu levnější - https://www.ctyrkolky-hombrac.cz/montazni-sady-kity/ . Jaká je to kvalita, to nevím, ale je to asi čína.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Allan
Příspěvky: 433
Registrován: stř lis 16, 2011 6:19 pm
Bydliště: Horni Moštěnice

Re: Elektrokolo

#22 Nový příspěvek od Allan »

Ahoj taky se zde vetřu ;-) ,já jsem si pořídil tohoto krasavce https://vasektomil.rajce.idnes.cz/Naste ... 0000_n.jpg
cena?32 000Kč

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Elektrokolo

#23 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, tak přesně tohle i v černý barvě jsem pořídil vlastní manželce a po ujetí cca 1km šel celej zadek pryč a narouboval jsem tam jen jedno kolo s převodovkou, tak že máme oba kola s předním náhonem a převodovkama .

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Elektrokolo

#24 Nový příspěvek od duchodce »

Sousedovi sebrali řidičák kvůli očím. Řeší dojíždění do práce/asi 15 km/ a vůbec posun alespoň v létě , bydlí na samotě.
Přichází na pořad dne elektrokolo , potom prý existují nějaké trojkolky - ne ty pro invalidy - s nákladním prostorem/včelaří/ a pak něco s pomocným motorkem na to rý taky nemusí být řidičák.
Nechci vyhledání ale praktické zkušenosti ...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Elektrokolo

#25 Nový příspěvek od Britt »

Mrkni se na co takového. Má to slušný dojezd a papíry na to nejsou potřeba. Pár lidí to tu má a vesele si na tom drandí do obchodu.

https://www.sbazar.cz/levnapiana0/detai ... ozik-venus
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Elektrokolo

#26 Nový příspěvek od padesátka »

V tomhle těžko radit ten dojezd do práce 15km to tam a zpět nebo jedna cesta? Elektr. tříkolka je dobrá věc ještě ji máme doma bostra na větších kolech jezdil na ní pantáta když byl po mozkové příhodě a pro něj výborný jezdil po vsi celý den ale ten dojezd je omezený váha řidiče správně nafouklá kola pak to ujede po rovině nějakých 40km jsou v něm 2 trakční baterie jedna stojí 6500kč životnost 4roky+- když dojde baterie nebo píchne kolo nejde to ani tlačit je to na káru.Elektrokolo je dobré dojezd jednou takový a s motorem v zadním kole se na něm nechá bez problémů dojet šlapáním(má ho matka od podzimu 24000kč) motor ve středu(ve šlapkách) lepší ale po vybití baterie klade dost citelný odpor tak že jízda pro zdatnější jedince mám vyzkoušeno. Za mě kolo s 4t. pomocným motorkem nevím jestli by šel namontovat na šlapací tříkolku(kuli zavazadlovému prostoru je tam větší nosič) dojezd neomezený(benzín není problém 2l petka do košíku a jedem) tyto pomocné motorky jsou u nás legální.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Elektrokolo

#27 Nový příspěvek od Britt »

Pozor, pohon spalovacím motorem patří do kategorie motorových vozidel, k tomu patří homologace a další serepetičky jako přílba... Je to velice individuální.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Elektrokolo

#28 Nový příspěvek od padesátka »

Mám na mysli schválené motory většinou honda a převod je pastorkem na plášť kola startování ruční tahem za šňůru.My máme toho bodečka 2t. ale i na něm je jízda v pohodě jen na ten kravál od dvoutaktu a startování rozšlapáním což je taky někdy problém má dost velký odpor(malý pastorek zřejmě úmysl kuli omezení rychlosti) tenhle motorek se již nevyrábí.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrokolo

#29 Nový příspěvek od kenybz »

ta honda nemusí být špatná akorát za značku se platí no...jinak viděl jsem chlapíka s nějakým china motůrkem za asi sedmičku a málem upadl vysílením než ten motůrek rozšlapal...mít takový krám tak ho zrovna rozdupu :)
http://www.motokola.cz
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Elektrokolo

#30 Nový příspěvek od duchodce »

Takže doplním - denní nájezd asi 40 Km.Je mě jasné -dojezd = kapacita baterie. Má možnost dobití v polovině kilometrů.. Otázky :kolik cyklů ta baterie ve skutečnosti vydrží , kolik je cena nové.
Při použití pomocného motorku - jak dlouho vydrží plášť hnaného kola a jeho cena. Použití řetězového převodu nepadá v úvahu - je to bráno jako moped a na to musí být řidičák.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“