Elektrokolo, elektrokoloběžka

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Elektrokolo, elektrokoloběžka

#76 Nový příspěvek od Leo »

Jak jezdit na kole po městě
obecné i konkrétní rady pro snadnou a bezpečnou jízdu městem
http://www.igielektrokola.cz/files/ke_s ... _meste.pdf
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Elektrokolo, elektrokoloběžka

#77 Nový příspěvek od Leo »

Babetta na elektriku - https://www.motoe.cz/
Je to čína, jen majitelé si koupili tuto značku.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Elektrokolo, elektrokoloběžka

#78 Nový příspěvek od DYK »

Leo, raděj najdi jak "osvobodit" Koloběžku LIME.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Elektrokolo, elektrokoloběžka

#79 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Elektrokolo, elektrokoloběžka

#80 Nový příspěvek od Deane7 »

Tie rady v článku sú celkom dobré, môžem potvrdiť. Teda na nejaké detaily by som upozornil, ale v podstate dobrý člnok.
Veľkosť rámu je dôležitá, ak si kúpiš kolo s menším - kratším rámom tak sa budeš trápiť, horšie sa ovláda, jazda neni komfortná. Opačné riešenie nemám vyskúšané.
Motor v zadnom kole alebo v strede? Dilema. Ak je v zadnom kole tak sa nenamáha a neopotrebováva reťaz a prevody, hlavne v teréne by som to považoval za výhodu. Lebo taká roztrhnutá reťaz niekde v teréne v nedeľu poobede ďaleko od domu nepoteší. Ale treba myslieť aj na to že pre menej zručného bude o niečo náročnejšia demontáž a montáž pri defekte. Hlavne aj niekto jazdí sám. Pri motore v strede je lepšie rozložené ťažisko, treba brať do úvahy aj váhu baterky, hlavne ak je umiestnená v zadnom nosiči.
Brzdy rozhodne kotúčové. Pri jazde v kopcovitom teréne, aj ak sa jedná o vyasfaltované cyklotrasy sa nielen lepšie brzdí ale aj ráfky kola sa nederú brzdami, kotúč si vymení človek sám.
Dojazd je hlavne vecou batérie, v žiadnom prípade by som nekúpil baterku s menšou kapacitou, čím je viac zaťažovná tým má menšiu životnosť. Aj českí výrobci dávajú baterky z číny, žena má Leader Fox, teda české kolo a baterka je tam tiež z číny. Na Ali Exprese sa dá objednať baterka už zo skladu v ČR alebo z Nemecka či Poľska, vtedy je doručenie rýchle a už nejde cez colnicu. My už máme po dve baterky, doobjednal som k pôvodným ešte tie so zadným nosičom kde je baterka v nosiči. Jeden chalan ktorý si sám robil celý dom na solárne panely a niekde získavá li-on baterky mi ich spároval, neviem ako to robí ale nejak ich prepojil káblom cez balancer teraz sa nabíjajú spolu, môžem ich nabíjať jednou nabíjačkou lebo obomi.
Všetky sa musia snadno odpojiť aby som na nosič dával odľahčené kolá. A na zimu baterky rozhodne uložiť v teplej miestnosti, ja som ich mal pod posteľou.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Elektrokolo, elektrokoloběžka

#81 Nový příspěvek od chobotek »

Motor v kole (hub motor) dělá z kola moped. Může jet pouze na elektřinu a (zpravidla) dokáže rekuperovat, to motor ve středu neumí.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Elektrokolo, elektrokoloběžka

#82 Nový příspěvek od Leo »

https://www.pruvodce-kolobehem.cz/

Trasy jsou pro mechanické koloběžky, ale myslím si, že to zvládnou i elektrokoloběžky.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Elektrokolo, elektrokoloběžka

#83 Nový příspěvek od JARDY »

Tak za mnou přijel švagr na tříkolce HECHT. Pěkná silná přivezl i ségru . Jenže ...má SPZ , a všechny kraviny související . Mno tak jsem se taky svezl ale nějak mi to nešlo. Řídil jsem už kde co ale tohle normálně otočit jako třeba na kole nejde.Mám elektrokolo ale tohle si nekoupím.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Elektrokolo, elektrokoloběžka

#84 Nový příspěvek od JARDY »

Tak jsem zase trochu zestárnul a zubatá nikde.Tak si říkám ,že bych si koupil skútr na baterky ,takový co je bez evidence a netřeba řidičák. Jeden mi přijeli ukázat skoro jsem ho koupil ale pořád váhám.Tak jsem googlil a našel toto https://rulyt.cz/elektroskutr-racceway- ... terii-20ah . Kdyby někdo něco věděl a dá vědět bylo by super .
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

fmodel
Příspěvky: 76
Registrován: pát srp 28, 2015 10:31 pm
Bydliště: Čáslav

Re: Elektrokolo, elektrokoloběžka

#85 Nový příspěvek od fmodel »

No koukal bych asi po něčem jiném ,výkon 500W při váze kolem 70kg nebude nic moc ,elektrokolo má 250W a 22kg .Hledal bych tak 1500W abych ho nemusel tlačit do kopce.

tahle tříkolka není žádnej dravec a má 800W https://www.skutry-voziky.cz/elektricky ... UQQAvD_BwE

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Elektrokolo, elektrokoloběžka

#86 Nový příspěvek od JARDY »

Je to tak že do 1 Kw nepotřebuju ani evidenci ani řidičák,to je zásadní když chceš třeba na cyklostezku apod.Mám horáka 4 roky stará baterka/ motor 250 W, už moc nevydrží ale moc šlapat nemusím.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Elektrokolo, elektrokoloběžka

#87 Nový příspěvek od Leo »

Tisícovka motor na normálního chlapa stačí. Prodejce těchto elektrohejblat mi říkal, že těch 1500W je pak problém i nakrmit při maximálním výkonu. A policajti se v tom taky orientují.
U nás má dost lidí elektromotorky s těma širokými koly v různých variantách, a dost se tu jezdí i E-babety, což je takový malý elektromoped.
Při koupi bych si taky zjistil, jestli firma taky dělá servis. Spousta firem tu jen vozí plno těchto strojů, prodají je tu, a pak se k nim neznají. U nás má prodejce i servis, tak mi před tím varoval. Je totiž i málo mechaniků, kteří umí opravovat tyto stroje. O náhradních dílech nemluvě..
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Elektrokolo, elektrokoloběžka

#88 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, protože jsem už stařec, tak mám těch elektrojezdítek víc, naposled před cca měsícem přibyla další el. koloběžka " šopr ", ale tentokrát celoodpružená, ty předešlý nemaj odpruženej zadek a to je o páteř, proto se mi líbí ten skútr z odkazu, už koukám na pohodlí, ale 500 W , 20 Ah/48v v olovu není nic moc a 30Ah Li. zvedne cenu možná o 10 000,- , ale dojezd bude nesrovnatelnej .

fmodel
Příspěvky: 76
Registrován: pát srp 28, 2015 10:31 pm
Bydliště: Čáslav

Re: Elektrokolo, elektrokoloběžka

#89 Nový příspěvek od fmodel »

Myslím že těch 10 000 navíc není tak moc když to rozpočítáš na nějakej ten rok co to budeš provozovat, a pokud to takhle půjde dál tak těch 10 000 bude třeba pár večeří v hospodě :smich:

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Elektrokolo, elektrokoloběžka

#90 Nový příspěvek od JARDY »

drtikol: Toho šoupra máš bez čísel? Kdybych u nás vyjel na něčem silnějším bez evidence tak mě zatknou jen vyjedu z baráku.Raději pomaleji ale bez problémů. Ta baterka je zásadní ,olovo nechci. https://www.eroute.cz/super-li-ion/?var ... gJPF_D_BwE tenhle jsem si vyzkoušel málem jsem ho koupil ,ale konkurence se mi zdá lepší ,tak ještě vybírám.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“