Navigace

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Navigace

#76 Nový příspěvek od cenda.t »

Já se taky nehádám :) - sto lidí, sto chutí a každému pasuje něco jiného, takže bych nikomu nenutil to, co mám já, jen doporučil - to finální rozhodnutí si nakonec stejně musí udělat každý sám....

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Navigace

#77 Nový příspěvek od Deane7 »

Nokia píše:Do toho mého mobilu nic nedám. Jsem vlastníkem staré Nokie.
Však mobil kúpiš lacnejšie než navigáciu a Lumia má Here Drive zdarma a ak máš pripojenie na net tak si trasu aktualizuje okamžite. V tablete mám Sygic s crackom a pohoda. Dôležité je aktualizovať si mapy. Cesty ani tak rýchlo nepribúdajú ale keď niekde zmenia v cudzom meste jednosmerky tak bez aktualizácií si v prdeli. Ešte nedávno v našom meste mali jednosmerky označené naopak a cez pešiu zónu sa stratila, teraz je to už ok.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Navigace

#78 Nový příspěvek od cenda.t »

Nokia píše:Do toho mého mobilu nic nedám. Jsem vlastníkem staré Nokie.
Vše vždy závisí na penězích - na navigačku opravdu není potřeba supervýkonné osmijádro, já mám NAVON MIZU D500 - dvoujádro 2X1,3 MHz/ 5 palců a opravdu bohatě dostačuje - a to dnes stojí pod 2 tisíce. U levných tabletů pozor - nemusí mít GPS čip!!!

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace

#79 Nový příspěvek od Antony30011 »

Nekolik let Sygic a spokojenost 8) cr, sr, rakousko, italie.

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Navigace

#80 Nový příspěvek od Fidlla »

Deane7 píše:
Nokia píše:Do toho mého mobilu nic nedám. Jsem vlastníkem staré Nokie.
Však mobil kúpiš lacnejšie než navigáciu a Lumia má Here Drive zdarma a ak máš pripojenie na net tak si trasu aktualizuje okamžite. V tablete mám Sygic s crackom a pohoda. Dôležité je aktualizovať si mapy. Cesty ani tak rýchlo nepribúdajú ale keď niekde zmenia v cudzom meste jednosmerky tak bez aktualizácií si v prdeli. Ešte nedávno v našom meste mali jednosmerky označené naopak a cez pešiu zónu sa stratila, teraz je to už ok.

Stačí ji zakoupit,za pár kaček jede i s aktualizacema....Sygic...

http://aukro.cz/navigace-sygic-pro-vas- ... 61913.html
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace

#81 Nový příspěvek od Antony30011 »

Nevím jak na android, ale na iOS je Sygic zadarmo celej svět. Jen stahovat mapy. Doplácí se za vychytávky typu černá skřínka, promítání na čelní sklo...

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Navigace

#82 Nový příspěvek od imaginaro »

taky přispěju - kdysy jsem koupil Dynavix, hrůza děs, popis pavlem liškou sice srandovní, ale když to za kopečkem zatáčí prudce 90st a on zahlásí "mííírňoulince vpravo" tak je to o hubu. Navíc se často kousala a nastavení docela taky dalo zabrat. Leží doma a koupil jsem asi po půl roce EVOLVE myslím T-track. Přehlednost super, vše podstatné na boku na displeju, jedním stiskem příslušného místa zobrazím další info nebo se dostanu do rychlého menu(vyp.reprák,hlasitost,atd). Seká se vyjímečně, mám ju asi 8let a i když jsem mapy neaktualizoval(nevím jak a kde stáhnout free), stalo se mi jen párkrát že některou silnicu neznala. Využívám ju párkrát do roka a do center nejezdím. V dnešní době bych ti spíš doporučil koupit si lepší mobil s GPS čipem a androidem(za mě jakákoliv nokia není lepší mobil - blbější menu snad ani neexistuje), vlezeš se do 5ti tis.v pohodě, na netu stáhneš mapy.cz ktery fungujou i off-line a navigovat umí taky. A jinak na android marketu jsou bezplatny i jiny navigační aplikace, tak si můžeš vybrat. Dnes bych už sólo navigačku nekoupil.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5456
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Navigace

#83 Nový příspěvek od thovt »

Android má celkem slušnou zásobu navigačních aplikaci používám Map factor navigator mapy jsou celkem slušné.
aplikace má mapy celého světa, ČR je celkem slušná, je to uplně zdarma, některé křižovatky tam nějsou aktuální, dálnice většinou ano.
Garmin mapy nejsou také moc aktuální měl jsem možnost vyzkoušet garmin i tom tom když to shodnotím jsou tak nastejno.
U tom tom se mi zdálo lepší plánovaní trasy. Aby dobře fungovala navigace musí mít dobry signal , aspon ,aby napojená na pět satelitu.
Příjem signálu u navigace je nejdůležitější čím víc satelitu tím větší přesnost.

Nokia
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv pro 10, 2009 10:15 pm

Re: Navigace

#84 Nový příspěvek od Nokia »

imaginaro píše:taky přispěju - kdysy jsem koupil Dynavix, hrůza děs, popis pavlem liškou sice srandovní, ale když to za kopečkem zatáčí prudce 90st a on zahlásí "mííírňoulince vpravo" tak je to o hubu. Navíc se často kousala a nastavení docela taky dalo zabrat. Leží doma a koupil jsem asi po půl roce EVOLVE myslím T-track. Přehlednost super, vše podstatné na boku na displeju, jedním stiskem příslušného místa zobrazím další info nebo se dostanu do rychlého menu(vyp.reprák,hlasitost,atd). Seká se vyjímečně, mám ju asi 8let a i když jsem mapy neaktualizoval(nevím jak a kde stáhnout free), stalo se mi jen párkrát že některou silnicu neznala. Využívám ju párkrát do roka a do center nejezdím. V dnešní době bych ti spíš doporučil koupit si lepší mobil s GPS čipem a androidem(za mě jakákoliv nokia není lepší mobil - blbější menu snad ani neexistuje), vlezeš se do 5ti tis.v pohodě, na netu stáhneš mapy.cz ktery fungujou i off-line a navigovat umí taky. A jinak na android marketu jsou bezplatny i jiny navigační aplikace, tak si můžeš vybrat. Dnes bych už sólo navigačku nekoupil.

Dynavix s Liškou jsem měl také jednou půjčený a v Praze na magistrále mi to hlásilo zahni doprava a tam byly svodidla.
Ještě ale v tom půjčeném Dinavixu byly mapy pouze čech polska a Slovenska víc nic.

Zamýšlím se nad poslední větou příspěvku. Až přijde syn domů, ten má už ten lepší placatý telefon, ale nevím jaký. Navigaci v něm žádnou nemá ale telefon by mi určitě půjčil.
Napíši pak co to je za značku a jestli by jste mi mohli napsat co do něj nechat dát za navigaci.

Já se v polovině věcí co tu píšete vůbec neorientuji. Doba počítačů mě minula a proto i ta stará Nokie. Ale jinak i placatý telefon ovládat umím.

Nokia
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv pro 10, 2009 10:15 pm

Re: Navigace

#85 Nový příspěvek od Nokia »

Tak syn zrovna přišel a má HTC Desire X T 328e.

A nějakou paměťovou kartu v telefonu kam by to prý šlo dát.

Co by tam prosím Vás šlo dát za navigaci ?

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Navigace

#86 Nový příspěvek od mastnacek »

At ti tam nainstaluje Nokia HERE. Pokud ma datovej tarif, tak to snad i umi upozornovat na uzavirky.
Osobne nedam dopustit na iGO jak pro android tak pro iOS nebo PNA navigace. Ale pro android se snad igo ani koupit neda, takze je to zlodejceni a shaneni map na netu apod. Ale kdyz se to vsechno vychyta tak je to nej navigace. Pro CR je jsou asi nejlepsi CEDA mapy, ale ty jsou posledni nekde z roku 2013 nebo i starsi. Mam pro iGO POI body popisnych cisel pro CR, najde to kazdej barak i v ty nejzapadlejsi visce. To ostatni podklady nemaji.

Nokia
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv pro 10, 2009 10:15 pm

Re: Navigace

#87 Nový příspěvek od Nokia »

No to jsem nenapsal.

Kluk žádný datový tarif nemá. Potřeboval bych navigaci jen nahrát do telefonu, jak vy tomu říkáte ofline.

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Navigace

#88 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak taky nokia here funguje i offline. Akorat prez wifi musi stahnout mapy a ceskej hlas.

Uživatelský avatar
arid
Příspěvky: 1001
Registrován: pát črc 23, 2010 9:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace

#89 Nový příspěvek od arid »

Nokia píše:No to jsem nenapsal.

Kluk žádný datový tarif nemá. Potřeboval bych navigaci jen nahrát do telefonu, jak vy tomu říkáte ofline.
Napiš, jaké má telefon - typ, a popřípadě co v něm má za operační systém. Od toho se pak můžem odrazit.
Pro ty co si stěžovali na nějakou navigaci s hlasem Lišky - pánové, problém je mezi židlí a klávesnicí. U každé navigace je na výběr z několika hlasů, já mám v iGO devět českéch hlasů, měl sem aji Lišku, hantec a podobny občas populární výstřelky. Ano, tyto hlasy jsou jenom pro pobavení. Pro navigování jsou naprosto nepoužitelny.
http://www.hasici-kunicky.estranky.cz/


Žena je jako kaktus, čím je starší, tím je pichlavejší.
Muž je opakem ženy, čím je starší, tím méně píchá.

Nokia
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv pro 10, 2009 10:15 pm

Re: Navigace

#90 Nový příspěvek od Nokia »

Podle toho co jsem napsal se to poznat nedá ? HTC Desire X T 328e. Je to originál koupený přez někoho na Alze.

Kde to mám přečíst nebo hledat ?

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“