Kde tankujete - kvalita nafty, benzínu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6131
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kde tankujete - kvalita nafty, benzínu

#721 Nový příspěvek od Sadra17 »

Čárls píše: ned črc 17, 2022 1:49 pm Je a bude furt vláda sice umožnila ale jaksi výrobci nebudou neb prý musí plnit nejaký ekonormy EU
hlavně bio je levnější než nafta tak tím vlastně snižují výrobní cenu :-/

navíc to nařízení přišlo někdy v březnu ? to už byli vysetý plodiny na biosložku a dojednaný odběr :-/
malej traktorista v malým traktoru

fikejz
Příspěvky: 6162
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Kde tankujete - kvalita nafty, benzínu

#722 Nový příspěvek od fikejz »

Hlavně to od samého začátku byla prvoplánovaná lež mající za úkol uklidnit nepřemýšlející masy. Prostě "podívejte se vláda pro vás něco dělá" . Že to nebude mít reálně žádný vliv museli v tu chvíli vědět, leda by byli ještě blbější než vypadají.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13201
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kde tankujete - kvalita nafty, benzínu

#723 Nový příspěvek od Čárls »

Oni to vědí moc dobře a bez plynu se biosložky taky nevyrobí je to na něm postavený jako energii a další je elektrika až tohle splaskne to zdražování elektriky tak pak se možná sníží cena paliv jako takových ale to by zelení museli dostat rozum že jen evropa s emisemi zeměkouli nespasí a to co se nyní nad Evropou děje je jen dusledek tání ledovců a změna mořského proudění (golfský proud )
v Takže jsme u jádru pudla Mění se geomagnetické pole je posunuté což je běžný jev nasledkem toho se i mění směr proudů a další nasledek je změna klimatu U nás oteplení a výkyvy houby zejmy jak my starší pamatujeme a Ameriku v zimě zejmy jaký nepamatují a přívaly sněhu
Planeta se prý zbláznila ale podle mne jen ekologové a státníci buzerují Odčinění změny odhadují na 100 let než by se země začla ochlazovat (snížení emisí ) a jestli si někdo myslí že se to vše změní ?
Holt jsou jak komunisti poručíme větru dešti :-/
Takže přimíchávaní biosložek nezruší a budou dál vysírat a škodit Elektromobilita je energetický nesmysl a jediný by bylo vodíkové motory a jezdit na vodu ( pozor ale to se musí dávat zas destilka neb vodní šutr je hroznej prevít a agregát na vodík dlouho s vodou ze studně nebude fungovat 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde tankujete - kvalita nafty, benzínu

#724 Nový příspěvek od Ondras83 »

A vodík je potřeba 98 procent čistoty a to my v ČR neumíme vyrobit.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kde tankujete - kvalita nafty, benzínu

#725 Nový příspěvek od chobotek »

Čistota vody při výrobě vodíku elektrolýzou nebo tepelným rozkladem je okrajový problém.
V ČR samozřejmě umíme vyrobit čistý vodík, umí to kdekoliv na světě. Odkud se vzala tahle informace a proč je třeba vodík čistoty 98%?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20883
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kde tankujete - kvalita nafty, benzínu

#726 Nový příspěvek od ota »

Sadro17 bavil jsem se s nějakým agronomem nebo člověkem co má výsevní plány na starost. Třeba ta řepka se seje u nás leta letoucí ve stejném množství. Plus, minus nějakej ha. Jak před přidáváním do paliv, tak s přidáváním a sela by se i kdyby nepřidávali ani kapku do paliv. Je to tedy názor od nás z družstva. Povídal že řepka není problém s prodejí. Od kombajnu jede rovnou do nasmlouvaných destinací. Poptávka převyšuje možnosti výroby. Kdyby opravdu zbyla ( což se nestalo desítky let ) tak Polák vezmě klidně na vagony množství. Nevím na co ji Poláci potřebují. Ale když ne Polák tak Asie bere taky. Klidně by ji prodali o 1/3 víc, ale namají. Nebudou sejt víc či míň. Míň by nepokrylo to co každoročně mají nasmlouváno. Víc to by šlo, ale na ukor jiných plodin o které je také zájem. Ta řepka prej trochu víc potřebuje starat se o ní. Tady valí hlavně pšenici. Mají čističku a jedou osivo. Za to jsou pak jiný peníze. Certifikované osivo třeba na jaře podzim je za jiné ceny. Vše co se dá osejt plodinou na seťovku je oseté tím.
Takže jsem se ptal, co když by teď hned zakázali přidávat do paliva řepku, nic by se nestalo, prodali by ji v klidu jinam. Poptávka je velká. Vůbec by to nenabouralo produkci. Akorát by to zaměstnalo obchodníky se scháněním odběru, který je. Každý myslí, že když zakážou řepku do paliv sníží se její pěstování. Nebudou ty žlutá pole. Co mi řekl on pořát stejné množství budou mít v osevním plánu. Akorát to nepovezou doprava, ale do leva do druhého výkupu.

hobr
Příspěvky: 3891
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Kde tankujete - kvalita nafty, benzínu

#727 Nový příspěvek od hobr »

Více řepky je (jak jsi napsal) špatně. Už tak se pěstuje na dost hektarech. Řepka navíc odebírá z půdy hodně živin. U nás se seje hodně kukuřice - je potřeba jako krmivo pro krávy a hodně toho "sežere" bioplynka...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Kde tankujete - kvalita nafty, benzínu

#728 Nový příspěvek od tomous »

Ano. Za to kukuřice, pšenice ap.z půdy neodebírají téměř nic.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13201
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kde tankujete - kvalita nafty, benzínu

#729 Nový příspěvek od Čárls »

5epka se u nás kdysi sela na zelený hnojení Byli i podsevy většinou vojtěška To se kravky mohli utlouct když se podsevy krmily i se slámou co do toho spadala 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20883
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kde tankujete - kvalita nafty, benzínu

#730 Nový příspěvek od ota »

Kluci babička mi vyprávěla, že už oni s dědou před válkou měli řepku na semeno. Vozili ho pak do lisovny ( olejna ) a tam to od nich vykupovali. Hrozná škoda je, že jsem nedával pozor, když babyčka vyprávěla kolik čeho měli. Jen vím že 10ha svejch a 10ha spachtovanejch. Na tom hospodařili. A děda měl na to v sešitě osevní plány. Aby střídal plodiny a nemusel si to pamatovat. A té řepky mívali poměrově dost. Ne nejvíc, ale dost. Děda bejval docela šikovnej na pozdější prodej vypěstovaných komodit. Asi největší díl byly louky, to aby bylo dost krmení na zimu pro dobytek.
Pantatík jezdil desítky let se sečkou. Měl doma letité osevní plány. Škoda, že to vyhodil. Dalo by se to porovnat. Ono dříve se tu dělalo všechno možný. Komodyty co už dávno nedělají. To nahradilo něco jinýho.
Hobr nenapsal jsem to špatně. Já to beru co je u nás, co vidím na vlastní oči. Tady v mém okolí. Jede se tu seťové obilí. Jede se i řepka na pozdější osivo. Beru to podle toho v čem jsem tady u nás. Co vím, tak jsou i bejvalí družstva co krachly a pole jsou zarostlý buřinou. Ale já mám přístup k tomu ce je tady u nás. Není tu bioplynka. Ale bude se tu stavět kravín. Kupodivu novej kravín. Chov se bude rozrůstat. Moc novejch kravínů jsem v okolí stavět neviděl. Tím pádem se přiberou hektary pro senáž, krmné obilí a kukuřici. Mohl bych uvádět kolik čeho tu na polích je. Ale je to zbytečné. Jen píšu že kdyby do paliva nevzali ani metrák řepky, stejně ji lehce prodají jinam. Není s ní problém na prodej. Teď momentálně u nás je prodej krmého obilí zakázaný. Nikdo neví co bude. Tak pro vnější zákazníky se neprodává.
Čárlsi tady se nechává výdrol, podmítka a když je pak na to akorát čas, zaorává se. Ale hodně se pole hnojí hnojem. I do toho výdrlu vzrostlého. Ihned se po hnojení orá. Většinou hází hnůj a orá za níma. Hnoje je tu díky živočišné dost a dost. Pořát vyvážejí, nebo rozmetaji. Na seťovku je to nejlepší co může být. Všechny pole se teď podrývají. Veškeré souvratě, kraje, podle cest a kolejáky. To taky dřív nedělali. Jeden traktor jen podrývá, celé dny. Nevím tomu nerozumím, někdy podrývá před tím klukem kterej rovnou za ním orá. Nebo podryl všechny pole po podmítce po řepce. Tady je veškerá řepka tak týden v zemi, zasetá. Když sejí jedou nonstop. Všechny pole zpodmítaný po slizni. No psal jsem to tu kolikrát, je to tu tak trochu jiné. A stačí na to aby to uplně jinak šlapalo jeden ředitel. Kterej ví co dělá. 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde tankujete - kvalita nafty, benzínu

#731 Nový příspěvek od Ondras83 »

chobotek píše: pon srp 22, 2022 9:48 am Čistota vody při výrobě vodíku elektrolýzou nebo tepelným rozkladem je okrajový problém.
V ČR samozřejmě umíme vyrobit čistý vodík, umí to kdekoliv na světě. Odkud se vzala tahle informace a proč je třeba vodík čistoty 98%?
Dopravní podnik města Hradce Králové. Ale možná si to blbě pamatuju a vyrobit umíme, ale je drahý

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kde tankujete - kvalita nafty, benzínu

#732 Nový příspěvek od chobotek »

Samozřejmě, že je výroba drahá. Vodík je pouze nositel energie a pokud se vyrábí z vody, je třeba jej vyvázat. Tj. dodat energii, která se uvolní jeho sloučením s kyslíkem na vodu.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14734
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Kde tankujete - kvalita nafty, benzínu

#733 Nový příspěvek od DanculSK »

.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9067
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kde tankujete - kvalita nafty, benzínu

#734 Nový příspěvek od Sniper »

Já s tím vyjebu a budu tankovat jen půl nádrže :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Kde tankujete - kvalita nafty, benzínu

#735 Nový příspěvek od Franta.cz »


Co to zas psalo za dementa.
V devadesátkách se jezdilo ze starejma dýzlama tankovat do supermarketů na rostliný olej v akci. Ty šetrnější zháněli použitej friták :-/
Akorát ty biosračky zasírají palivový potrubí a filtry.
To common rail ten to odskáče.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“