Avia do lesa

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Avia do lesa

#46 Nový příspěvek od Badyn »

Já myslim že ta ávie bude stačit, máme hasičskou ávku na louce si hrábne ale jede, záleží jak jste psali kam se s ní bude jezdit, na kraj lesa dobrý, ale do lesa mezi stromy bych se s ní nepouštěl :smich:

anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Re: Avia do lesa

#47 Nový příspěvek od anonym639 »

Ako je to zo žhavením na a31 zapnem zapalovanie začne žhaviť počkam kym zhasne žhavenie a štartujem,alebo zapnem zapalovanie svieti žhavenie chvilu počkam štartujem žhavenie furt zvieti a zhasne až počas chodu motora?

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Avia do lesa

#48 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj :) . Zapneš klíček a tlačítko na žhavení je zvlášť , tak žhavíš cca půl minuty, žhavící svíčka je s přidáváním nafty , takže po chvíli žhavení bys měl slyšet takové pucnutí (vznícení nafty) a pak startuješ :) Tak to myslím je .
Naposledy upravil(a) Libor Z25 dne pát říj 24, 2014 6:46 am, celkem upraveno 1 x.
Libor :-)

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Avia do lesa

#49 Nový příspěvek od ibanez5 »

Zdar Libore. Přesně tak to je 8) Když jsem ještě kdysi jezdil s Ávkou , tak jsme tam měli kvůli lepším startům přidělanou 1 žhavičku v sání navíc , to když potom střelilo , tak to byla prda jak cyp ... :smich:
, ale nastartoval jsem ji i v - 25 v pohodě , což je u Ávii hodně problem ... :smich: :smich: :smich: :smich:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Avia do lesa

#50 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Jojo my máme Aviju ve zbrojnici hasičskou :D tak s tím menším skušenosti mám no , no je to zážitek z jízdy :D to je fakt.Když jsem četl historii o vzniku a motoru,celkem zajímavé že to vzniklo z Reaultu saviem :) .No a svíčku z Avie jsem přispůsoboval taky do Unimoga co jsme měli v práci kde jsem dělal na zimu se solničkou a čal.radlicí.taky parádní stroj.
Libor :-)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Avia do lesa

#51 Nový příspěvek od Šéďa »

anonym639: Nam starejch plechovkách je na žhavení samostatné tlačítko, ty novější vyrobené po r 1992 mají žhavení přes klíček, takže otočíš klíčkem, rozsvítí se ti zelená kontrolka, když zhasne - startuj.

anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Re: Avia do lesa

#52 Nový příspěvek od anonym639 »

Tak dnes som mal isť s nou domov ale nezobral som ju lebo nebola schopná naštartovať na 74ah baterku.


anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Re: Avia do lesa

#54 Nový příspěvek od anonym639 »

Drahé to neni ale je to 400km odo mna a ta s prievidze tam som volal dvakrát a nikdo nezdvyhol telefon.

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Avia do lesa

#55 Nový příspěvek od sferos »

Pokiaľ máš korbu, tak by som sa dal to tej uloženky http://auto.bazos.sk/inzerat/42716209/P ... ozenka.php. Resp. by som spravil podlahu a klanice. Aj tak to nepôjde na značky a je to nové auto. Lacnejšie v takom stave nič nezoženieš. Teraz som mu volal a je volná. Máš to nejakých 40 km.

anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Re: Avia do lesa

#56 Nový příspěvek od anonym639 »

Aj ty ju chceš skusim tam zavolať a poriešim prepravu.

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Avia do lesa

#57 Nový příspěvek od sferos »

Nie nechcem, len ma zaujalo tvoje vlákno. Podľa mňa toto nie je špatné.

ipo
Příspěvky: 340
Registrován: sob bře 19, 2011 7:20 pm
Bydliště: žarnovica

Re: Avia do lesa

#58 Nový příspěvek od ipo »

Ahoj, ja mám klasickú Aviu A30 sklápač. Mám to prerobené na trojstranný a bočnice zvarené z hrubostenného jakla. Korbu som posuval o 30cm dozadu, tým vyklopí aj uplne plnú korbu a celkom ten zadok zataží pokial je prázdna. Používam ju na všetko možné vrátane vozenia dreva z lesa. Mám obuté tie klasické záberové gumy, najpomalší diferák a uzávierku. Jasné že s tým nemožeš íst všade ale s rozumom s tým prejdeš vela. Dokonca chodím aj na miesta kam Liaz a Tatra nechcú. I ked tam vozím iba kubík štrku viac mi to hore nevytiahne. Planujem ju na tieto účely dovybavit ešte nejakým navyjakom vpredu a niečo ako prevod do pomala. Redučka na Aviu je strašná zriedkavost, neviem ju zohnat už skoro rok tak rozmýšlam o vsadení ešte jednej Aviackej prevodovky za tú originálnu. Lebo z Avie nikdy terénne auto nebude ale naložená vyjde dost len potom už nevládze. Rekord mám 9m3 bežne vozím 6m3. Mám ju asi 3-4roky ale zatial velká spokojnost a na seba si to dokáže zarobit, mám ju na značkách.

anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Re: Avia do lesa

#59 Nový příspěvek od anonym639 »

No ja som ju nezobral lebo mala rozbitý motor,takže nadalej budem do lesa chodiť s tatrou a dúfať že ju tam nerozbyjem,kým neporiešim niečo iné.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Avia do lesa

#60 Nový příspěvek od murár »

Kamarát v 90tych rokoch začal podnikať s Aviov tak si namontoval pridavnu prevodovku z Pragy S5T.
V kopcoch použival "polky"

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“