Avia do lesa

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Avia do lesa

#1 Nový příspěvek od anonym639 »

Naskytla sa mi možnosť mam vo velmi dobrom stave aviu a31 valnika ktorou by som chcel nahradiť v3sku ktorú už mám nepojazdnú,preto ma zaujíma či by sa dala avia použit v lese ked by som ju dobre obul,skúšal to niekdo?

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Avia do lesa

#2 Nový příspěvek od radas »

vzhledem k tomu , že avia má problém jet i po louce tak asi to nic moc nebude :-/

anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Re: Avia do lesa

#3 Nový příspěvek od anonym639 »

Tak na cestných gumáach ma problém tatra aj v3ska mna skôr zaujíma ži to skušal niekdo nejak normálne obuť a potom isť do terénu nehlade na to že to ovela menej žere ako tatra a v3ska.

Uživatelský avatar
Juch
Příspěvky: 1526
Registrován: sob led 19, 2008 8:28 pm
Bydliště: Benešovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Avia do lesa

#4 Nový příspěvek od Juch »

Osobně asi myslím že absence předního náhonu bude dost znát, ikdyby jsi dal řetězy na zadek, tak je to moc lehký zase. Jedině po dobrých cestách, ale to v lese asi nehrozí. ;-)
Zetor 25K - http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 30&t=37088
Multicar 22 klub o.s. - http://www.multicar22.cz
Zetor 6718, špalíkovač Biboš, vleky...

anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Re: Avia do lesa

#5 Nový příspěvek od anonym639 »

Skúsil by som tam dať šípy s v3sky no to s tou váhou asi bude fakt problém ked to bude prázdne.

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: Avia do lesa

#6 Nový příspěvek od liba23 »

já zase myslím, že do roka ti odejde spojka, na les a ještě k tomu nějaký kopeček je ta jednička " rychlá " záleží jaká je cesta, třeba jde o nějaké stovky metrů v terénu kde se to dá potahat traktorem a několik Km po solidní polní cestě.......

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Avia do lesa

#7 Nový příspěvek od Šéďa »

Přesně, jak píšou kolegové. Když bude avia prázdná, tak nikam nevyjede, protože je rychlá a lehká. Když bude naložená, tak taky nikam nevyjede, protože je rychlá a těžká. Auto jenom na silnici a ne moc veliký kopce.

anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Re: Avia do lesa

#8 Nový příspěvek od anonym639 »

No tak potom už neviem za v3sku tolko penazí čo tu chcú nedám,a s tatrou si dovoliť stále do hory chodiť nemôžem.Jeden pán mi hovoril že chodily do lesa s aviou a že celkom v pohode.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3487
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Avia do lesa

#9 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Daj tam nápravy s uzávěrkama z V3Sky přední náhod a redukci :D a pojedeš jak vítěz ...:D nebo si radši sežen Unimoga :D
Libor :-)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Avia do lesa

#10 Nový příspěvek od Šéďa »

anonym639 píše:No tak potom už neviem za v3sku tolko penazí čo tu chcú nedám,a s tatrou si dovoliť stále do hory chodiť nemôžem.Jeden pán mi hovoril že chodily do lesa s aviou a že celkom v pohode.
Pokud dojedeš po silnici na kraj lesa, tam naložíš dřevo a pojedeš z5, tak to ano, to jsem jezdil i já, ale zkus jet někde v blátě nebo po mokrý louce. Do kopce to nevyjedeš a z kopce neubrzdíš. Za chvíli ti odejdou brzdy, nejsou na to stavěné a motorem nic neubrzdíš.

A co nějakýho matesa s předkem? Ten má předek i uzávěrky a vyjede celkem hodně. Není nijak náročnej na údržbu a spotřeba je přiměřená.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7908
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Avia do lesa

#11 Nový příspěvek od Chose11 »

měl jsem špalky vzadu na kolech jako blázen a stejně jsem se s hasičskou avií z bahna nemohl vyhrabat a to bylo to na rovině, protože jsem musel vjet na pole. Nakonec mě museli všichni chlapi tlačit a jak měli na tvářích krásný make-up z bahna 8)
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Re: Avia do lesa

#12 Nový příspěvek od anonym639 »

Viac ako tých 1000eur nedám na auto s ktorým pojdem občas do lesa.A nechcem auto na číslach na cestu stým nepôjdem,matesa by som velmi rád ale je to nad moju finančnu hranicu,tie idú tak od 2000eur vyššie.

kolbenpres
Příspěvky: 201
Registrován: ned úno 16, 2014 9:14 pm
Bydliště: Benešov (STČ)

Re: Avia do lesa

#13 Nový příspěvek od kolbenpres »

Avie je do terénu problém, vyzkoušeno. fakt tak max. lesní cesta, dotahat dříví k autu a pak zase po cestě odjet. Ale běda, aby ses chtěl otočit někde na trávě apod. Hrabačka a finýto...

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Avia do lesa

#14 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,vychčíš sa pod kolo na rovině a si v prdeli jak Baťa s dřevákama,né s tým pak lašovať gdesi po horách.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Re: Avia do lesa

#15 Nový příspěvek od anonym639 »

Nechce sa mi veriť že by to s dobrým obutím niečo nevyšlo v teréne.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“