Škoda Felicia

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6103
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Škoda Felicia

#361 Nový příspěvek od Sadra17 »

neboferus píše:No tak som mrkol aj na znacku nokian a ci uz hlucnostou,spotrebou je na tom lepsie sava a aj cenovo.Na continental som pozrel,ale tam uz je cena niekde inde a nebudem mat drahsie gumy ako je hodnota auta :smich:
ty eu nálepky nevypovídaji vůbec o ničem :smich:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
neboferus
Příspěvky: 805
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:20 am
Bydliště: poprad

Re: Škoda Felicia

#362 Nový příspěvek od neboferus »

Servus chlapy,mala otazocka,pasuje starter z 1.3 na 1.6? lebo mi len cvaka a nestartuje.Spinaciu skrinku som vymenil novu.Diky

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Škoda Felicia

#363 Nový příspěvek od feki »

pasovat pasuje, niesom si isty ci nieje kusok slabsi... alebo az diesel ma silnejsi? :) ale pasuje... pripadne vyber precistit premaz, a skus :)

Uživatelský avatar
neboferus
Příspěvky: 805
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:20 am
Bydliště: poprad

Re: Škoda Felicia

#364 Nový příspěvek od neboferus »

Ok diky,precisti ho nema kto :( lebo ja som uz odcestovany,ale vymenit ho vymeni moj brat,len do rozborky sa isto nepusti :) a na 1.6 nevie tak na rychlo pozhanat.

Sadra17
Příspěvky: 6103
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Škoda Felicia

#365 Nový příspěvek od Sadra17 »

dá se zaměnit 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Felicia

#366 Nový příspěvek od Jakub »

Ahoj, sestra by si ráda koupila takové nějaké auto v ceně kolem 10 tis + nějaká ta oprava na dojíždění 8 km (nic lepšího nechce, kdyby to odřela) a na to se hodí tak Felicia/Favorit.
Jednoho mi nabízí kámoš, moc pěkný po dědovi, najeto jen 80 tis, nerezavý, garážovaný, plně funkční, slušný stav podvozku a všeho, ale je to 135 LX - karbec 43kW a tam je 10 tis ekodaň a za favorita by chtěl 1000, co dají ve šrotu. Dá mi k tomu zimní kola, tažné, ale je to už 23 let staré auto.

No, pak jsem našel pár inzerátů, vcelku slušné auta, ale ty Felicie už jsou podstatně dražší:
9 tis: http://auto.bazos.cz/inzerat/54735517/P ... i-pneu.php
14 900: http://auto.bazos.cz/inzerat/54834180/S ... va-STK.php
12+3 tis http://auto.bazos.cz/inzerat/54797119/S ... ia-13i.php
14 tis http://auto.bazos.cz/inzerat/54795152/s ... 13-MPI.php

Tak přemýšlím, co vzít.
Bude dojíždět i v zimě, je třeba nějaký rozdíl mezi karbecama a vstřikování, co se týče startů anebo topení Fa/Felda?
Nějaký zásadní problém na co si dát pozor nebo který typ motoru nebrat?
Musím to pořešit už teď, po novém roce se posouvá ekodaň na vyšší.
Nebýt té ekodaně, tak beru favorita hned, ale obejít to už asi není jak, na veterána to nemá 30 let.
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Fiataro
Příspěvky: 667
Registrován: úte dub 26, 2011 3:25 pm
Bydliště: RK

Re: Škoda Felicia

#367 Nový příspěvek od Fiataro »

Z této nabídky bych asi šel do toho favorita (od toho kámoše).I když je to ekovýpalné neskutečných 10tis.

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Felicia

#368 Nový příspěvek od Jakub »

Jo, to je hrozné a není to jak obejít, na veterána je to tuším málo staré (1993).
Zkusím kámoše ještě přesvědčit na nepřepisování a musím mu nachystat nějaké prohlášení, že beru veškerou zodpovědnost za auto na sebe a že je pojistím, ale těžko říct, jestli na to kývne (bydlí 70 km ode mě).
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Felicia

#369 Nový příspěvek od Jakub »

Tak Favorit měl špatnou hlavu a nakonec má sestra Felicii za 3 tis bez přepisu r.97 1.3 LX. Stačí pár drobnůstek a teď hlavně OBOUT na zimu a může jezdit.
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4798
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Škoda Felicia

#370 Nový příspěvek od imaginaro »

zdravím chlapi, mám problém. Mám feldu 1,3Mpi na LPG a poslední dobou mám problém s teplotou. I když pojedu na benzín 15 km, motor se dostane na 70-75 stupňů po asi polovině cesty a výš ani rana. Musel bych stát na místě. už jsem vyměnil termostat na hlavě, pětkrát odvzdušňoval, před chladičem to mám asi z poloviny zakryty a furt stejny. V létě to bylo taky takovy, akorád ta teplota byla do 80ti. Dřív to i v zimě bylo lepší, sotva člověk nastartoval, než oškrábal okna tak už to zevnitř trošku tálo a teď škrábu jinovatku z vnitřku okna i po 5ti km, než jde z topení trošku ovlaženej vzduch.

Nevíte čím by to ještě mohlo být? Dík moc za všechny nápady :zapomel:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Sadra17
Příspěvky: 6103
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Škoda Felicia

#371 Nový příspěvek od Sadra17 »

těsnění pod hlavou ...
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4798
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Škoda Felicia

#372 Nový příspěvek od imaginaro »

jsem si nevšiml že by mi ubývala voda, tak jak jinak by to těsnění pod hlavou mohlo ovlivňovat ? :shock:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Felicia

#373 Nový příspěvek od Jakub »

Přes těsnění profukují bublinky do vody a ty se pak usazují v radiátoru topení a netopí. Nemusí to vyloženě funět abys postřehl ztrátu komprese na některém válci a voda se taky nemusí ztrácet. Nebo může být prasklá hlava nebo vložka.
Při výměně těsnění musíš hlavně změřit předepsané přesahy vložek nad blok, pokud nebudou, můžeš měnit těsnění jak na běžícím páse a furt to bude foukat.

Jinak u plynových škodovek je to nejčastější bolístka, je tam větší tepelné namáhání a musíš měnit fridex v daných intervalech. Pokud to neděláš, chlad. kapalina degraduje a je agresivní k těsnění, k plastovým čelům chladiče (ten potom zkřehne a praskne) a vůbec všem dílům ve styku. Navíc jí klesá teplota varu, což způsobuje vyšší zavzdušňování, atd. Takže LPG = kvalitní těsnění a měnit fridex.

Ten termostat jsi odzkoušel v kastrólku s vodou a teploměrem? Nevěř nikomu.
1) Vyloučil bych závadu radiátoru - přiškrcený ventil, zanesený radiátor
2) Termostat - změřit venku
3) Kompresiometrem změřit tlaky případně sledovat bublání do nádobky (nevím, jestli je to u felicie vidět)
4) Palicu dolů, prohlídnout těsnění, přeměřit rovinnost hlavy + bloku a přesahy vložek. Prohlídnout praskliny na hlavě/nechat natlakovat
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4798
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Škoda Felicia

#374 Nový příspěvek od imaginaro »

ahá, to jsem netušil že až tak. :shock: Díky moc za vyčerpávající odpověď, tak to bude asi ono. Přez léto mi někam unikla voda a než jsem zjistil kudy, parkrát jsem dolil destilku. Byla trhlinka na tělese termostatu. Výměna a celoletní testovací provoz bez fridexu. Jeden litr asi v září, druhý asi v listopadu. Jinak to od včerejška pozoruju podrobně a po každém několikadesetiminutovém výletě jsou v prohlubních kolem hrdla expanzky loužičky, takže asi víčko upouští tlak. kolem hadic je taky vlhko. Dám to kámošovy ať sundá hlavu, rovnou dá novy těsnění a zkontroluje ty vložky. Díky moc, pak poreferuju jak to dopadlo.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Škoda Felicia

#375 Nový příspěvek od Šéďa »

Pokud nenatlakuje chladící okruh, tak felicie netopí, respektive topí až od 3000 ot výš. První bych zkusil dát nový termostat a víčko expanzky. Je to jen pár korun a minimální práce. Až pak bych rozebíral motor. ;-)

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“