Babetta 210

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Babetta 210

#121 Nový příspěvek od Milhauss »

Asi jo. Ale nevím,jestli to může být tím.

A Tobě se jako nerozjede,že to neutáhne,nebo jako když máš neutrál. To mi právě dělá taky,jak když je vyřadíno

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Babetta 210

#122 Nový příspěvek od Sedlák »

No pokud je na stojanu tak se kolo roztočí ale jak ji dám na zem, přidám plyn tak cítím jak se snaží kapilinku zabrat ale nezabere :vztek: , no už je u "doktora" kterej tomu rozumí víc jak já tak uvidíme čím to bude 8)
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Babetta 210

#123 Nový příspěvek od Leo »

Pro správné fanoušky originální toaletní papír :smich: :smich: :smich:

Obrázek
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Babetta "přepis"

#124 Nový příspěvek od Ondras83 »

Zdravím pánové, pořídil jsem si Babetu a mám k ní kartičku. Je na úplně původního majitele, což je tchán kolegy z práce, je už po smrti.

Je ta kartička k něčemu? Jméno nejde přečíst, komunista napsal pár spojených čar a dál razítko Prior

Rád bych to zachoval spíš z důvodu veterána, je to ta první jednorychlostní 207, najeto 3tis rok 1983

Mám to nějak řešit?

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Babetta "přepis"

#125 Nový příspěvek od AlexTc »

Nech si vystavit novou. http://www.motomax.cz/Duplikat-technick ... etta-o1201
Předpokládám že ta stará stejně není nikde registrovaná. A nová už není na jméno.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Babetta "přepis"

#126 Nový příspěvek od Ondras83 »

ano, o tomhle vim, ale myslel jsem, ze kdyz mam original, ze to bude k necemu...

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Babetta "přepis"

#127 Nový příspěvek od Jan_2 »

je to normalne platny vypis o technicke zpusobilosti. Teda to, co se ukazuje misto technicaku. Babety se registrujou jen na vlastni zadost. Zatim.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Babetta "přepis"

#128 Nový příspěvek od thovt »

Maš motokolo ne motorku tak ti stačí původní techničák, musíš si zaplatit poviné ručení, potřebuješ pro pojištovnu číslo rámu.
Víc po tobě nikdo nechce.
Benga zajíma, pojistka, pneumatiky, světla a zrcátko (málem bych zapoměl kontrolují alkohol).

ps:Přepis se řeší vždy u vozidel s registrační značkou

Pavel
Příspěvky: 8274
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Babetta 210

#129 Nový příspěvek od Pavel »

jeden cas mela babeta technicak

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Babetta 210

#130 Nový příspěvek od Ondras83 »

Ok, kašlu na to, budu mít originál a pojistku

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Babetta 210

#131 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Zdravím babeťáky :driver: vytáhl jsem babetu 207 po dědovy. Kupoval jí novou v roce 81 myslím, jezdil na ní tenkrát chvíli do práce a pak byla doma a už moc nejezdila. Akorát já když jsem se začal učit jezdit tak jsem na ní drandil.
No a teď po X letech jsem jí vytáhl z garáže že jí zkusím rozhýbat :zapomel: Takže jsem začal od nádrže a vše vyčistil nebo vyměnil. Karburátor několikrát rozdělaný vyčištěný nastavená hladina, nová svíčka,kabel a fajfka.
A babeta jede furt nic moc :-/ Směs jsem ladil ruzně a stejně nic moc. Když je ale na stojánku tak bych řekl že jde za plynem slušně a i do plných otáček motor. Ale zajizdy nejede prostě uplně na doraz na max otáčky. Ale ani se nedusí nebo nijak nekucká tak já nevim. V čem už to je co zkusit. Abych furt nehonil nastavení karburátoru a on nebyl třeba už vyběhanej motor mě ještě napadlo :-/
Jak to poznám nejlíp?
Jinak vyfuk vypálen a vyčištěn. Zkoušel jsem i jehlu posunout o zářez.Píšou že by měla být druhý zářez od vrchu tak jsem jí teď dal na třetí od vrchu. Nebo to zkusit dát uplně nahoru tu jehlu?
Jinak dal jsem mezi benzínovou hadičku ten malinkej filtřík kulatej snad to nemůže mít vliv. Někdo o tom něco psal na netu. Ale když by měla málo benzinu tak by spíš chcipala za jizdy ne?
Nevim už na co se zaměřit. Jesi rozdělat ten válec :-/ Jesi na tom něco poznám.
Jinak chytá,ale pěkně ta babeta.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Babetta 210

#132 Nový příspěvek od thovt »

Nevím co chcěš víc startuje dobře, je to motokolo 207 pro důchodce , sedne na to a jede.
Nepsal že jsi kontroval jestli není zaroslý karbonem výfukový kanal u válce.
Od tech dob se změnil benzin máš dnes natural(E5) dříve byl special. Tedy změnil se trochu předstich u zapalovaní.
O kolik nevím naposled jsem to nastavoval osciloskopem.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Babetta 210

#133 Nový příspěvek od staník »

Jehlu dej tam kde má být a taky zjisti jestli má dost vzduchu. Nemáš nějakej bordel v tom sání?
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Babetta 210

#134 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jo já vím že to je motokolo že to není na závodění :smich: ;-) Ale měla by jeto trochu lépe než mi jede teď to vím určitě :) Jen přijít čím by to mohlo být :-/ Vyfukový kanal jsem vyškrábal (to jsem zapoměl napsat)
Myslíš předstih? Na ten jsem se zatím nekoukal. Ale na internetu co jsem hledal tak všichni to nastavujou 1,5 mm před horní uvratí.
A myslíte teda že filtřík benzinu ten malý mezi hadičkou to snad nemůže dělat ne? Jako psal někdo na netu.

Staník: Jehla by na to ale taky mohla mít vliv ne? Čím víc je nahoře tím vic tam jde benzinu? Vzduchu ja nevim no. Měl jsem rozdělaný to hlinikový sání a v tom je nacpaná jakoby kus drátěnky. Ta je sice už dost schnilá. Jenže nevím co tam dát místo ní. Ale když jsem to zkoušel pusou přez to sát tak to šlo hezky bez odporu.

A když zkusím sundat hlavu a válec podívat se tam? Jak to tam vypadá, na kroužkách bych mohl poznat opotřebení jakou mají vůli třeba ne? Pak taky někdo psal že mu babeta nejela moc dobře a že prej se ztrácel tlak z válce kolem dekompresoru. A že mezi hlavou a válcem je nějaká gumička (těsnění) k tomu dekompresoru.
Ono nevím jestli někdy ta babeta byla na výbrusu a nebo to je ještě originál :-/ Děda už mě to neřekne....

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Babetta 210

#135 Nový příspěvek od staník »

Vždycky musíš mít poměr vzduchu a paliva. Kdž budeš mít hodně paliva a málo vzduchu tak to nepojede dobře a bude se to hřát a zasírat.
Předstih nevím dodržel bych to co je napsaný.
Jezdí to dobře, brácha ji má snad namísto nohou. Od jara do podzimu na ní jezdí jak do lesa tak v pátek na karty,tam do pořádnýho kopce.
Jednou za čas musí vyčistit ten výfuk, ten se dost zasírá a potom to netáhne.
To sání je nějak na rámu a potom hadičkou do karburátoru :zapomel: :zapomel:
Na 207 nám blblo to zapalování,museli jsme sehnat nový.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“