Lada Niva

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Lada Niva

#1 Nový příspěvek od Mirek LKT »

Zdravím . Vlastní tu někdo tohle vozidlo ? Potřeboval bych poradit. O víkendu jsem měnil oleje v diferákách a dneska koukám , že mám pravý zadní kolo poblitý od oleje. Tak nějak předpokládám, že v nápravě bude nejspíš symerink a ten bude v háji. Sehnat ale jeho rozměry snad není možný. Offroad forum sem prolezl pomalu celý, postahoval několik návodů , ale nikde nic. Nevíte tedy náhodou někdo co je tam za rozměr gufera ?
Díky Mirek
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8738
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Lada Niva 1,7i

#2 Nový příspěvek od Franta.cz »


Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lada Niva 1,7i

#3 Nový příspěvek od Mirek LKT »

Zkusím , díky :friends:
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Niva 1,7i

#4 Nový příspěvek od Mikro »

Předpokládám značnou podobnost s nápravou Žiguli, takže tam bude gufero u konce poloosy.
Celou sadu na žigula prodávají v autokelly, tak to zkus objednat, maximálně to vrátíš.

http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... CSrcT2m88=

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1479
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Lada Niva 1,7i

#5 Nový příspěvek od pedro643 »

Môže mi niekto poradiť. Mam v plane kupiť si nejake auto na vyblaznenie sa trošku. Rozhodujem sa medzi Nivou a Samusajom. Niva ma zaujala prijateľnejšou cenou a pevnpou strechou keďže auto nebude v garaži. Osone by som radšei išiel do samuraja ale su dosť drahe alebo vraky a 90% su s plátenou strechou a ta asi dlho nevidrží keď bude parkovať pod holým nebom. Tak teras k veci, načo si dáť pozor pri kúpe:
1: Aky je lepší motor 1,6 alebo 1,7 či 1,9 dizel.
2: Prežiju to diferaky(poloosi) keby sa obula do šípov.
3: Ako su riešene rozvody, remeň alebo reťaz ako u žiguliakov (typoval by som reťaz ale za opitanie nič nedam)
4: Ake maju muchy a slabiny

Voprad Vám ďakujem za každu odpoveď

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Lada Niva 1,7i

#6 Nový příspěvek od dvk »

Jenom tak ve zkratce:
1) podle mě 1.7i
2) záleží na stylu používání, když budeš jezdit s citem tak (chvíli) asi ano. Ale musíš to brát tak, že Niva není stavěná na brutální off, zadní náprava je např. totožná s žigulem sedanem. Prostě je to osobák 4x4.
3) rozvody jsou řetězem. Motory v nivách jsou totožné s osobníma žigulama
4) koroze koroze a zase koroze, v kombinaci se samonosnou karoserií z toho pak plynou veškeré další věci (kroucení atd.). Mechaniky se neboj, 80% je totožných s osobníma VAZama a hlavně dílů je dost a jsou za pár kaček.

Jinak doporučuju stránky českého LadaKlubu http://forum.ladaklub.com

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: Lada Niva 1,7i

#7 Nový příspěvek od Mako4991 »

Problémy zvyknú byť aj s obalom predného diferáku. Smerom na strany sú dve príruby(jedna vľavo, druhá vpravo), ktoré ho držia v správnej polohe, problém je, že to je hliník a tá príruba buď praskne, alebo sa utrhnú šroby. Na našej to jeden dobrodruh pozváral tak, že sa to už nepohne, ale demontáž nápravy je možná iba s karbobrúskou. Ak by si mal záujem a ak nezabudnem, tak to nafotím.

Uživatelský avatar
Marcel2107
Příspěvky: 59
Registrován: pát lis 04, 2011 5:34 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Lada Niva 1,7i

#8 Nový příspěvek od Marcel2107 »

Pokud máš to auto jak říkáš na vybláznění a uvažoval bys o nivě, tak bych ti radil 1.6 jednak je to karburátor, tudíž žádná řídicí jednotka, a hlavně 1.6 má menši dveře kufru a zbytek dolů je karoserie, tím je celá karoserie auta pevnější a nekroutí se narozdíl od karoserie 1.7 kde jsou dveře kufru větší.

Lada má většinu motorů s řetězovým rozvodem, jedinou vyjimkou je motor 1.3 montovaný do typu 2105, motory 1.9d jsou myslím peguet, tam nevím jaké má rozvody

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1479
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Lada Niva 1,7i

#9 Nový příspěvek od pedro643 »

Najprv si dám dokopi svoje auto (zmetkuje mi hlavny brzdovi valec) a potom budem riešiť toto

Uživatelský avatar
kajjik
Příspěvky: 631
Registrován: stř čer 24, 2009 6:15 pm
Bydliště: Zlín

Re: Lada Niva 1,7i

#10 Nový příspěvek od kajjik »

Tak co, kdo má ladicu? Já sem ji nedávno pořídil zprvu nadšení, po 100 km sklámání- problémy, že nevím co s nimi :-/ :tone: ale stejně je to super auto :smich: je nco to spravím
Zetor crystal 12011 http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 42&t=82270
štepkovač: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 48&t=61022

Co si člověk neudělá, to nemá!!!

Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lada Niva 1,7i

#11 Nový příspěvek od Mirek LKT »

Jaký pak problémy ?
Já teď řešil starter- novej už je na cestě a měnil sem vodní pumpu, protože začala chcát. Jinak si neztěžuju, obul sem dobrý gumy a je to jak tank. Těšil sem se , jak si zařádim ve sněhu , ale prdlajz je tu tak 5 čísel .
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

Uživatelský avatar
kajjik
Příspěvky: 631
Registrován: stř čer 24, 2009 6:15 pm
Bydliště: Zlín

Re: Lada Niva 1,7i

#12 Nový příspěvek od kajjik »

Jezdím tak 2 km do práce, jedu na noc, večer přejedu jak nic, ráno po 1.5km jízdy zdechne, chytla až za chvíli, zvuk strašný (jak na 3 válce- eště nepoznám) žhavý ktalyzátor, dým smrad a výkon nikde, nechtěl to vůbec jet! Vyměnil sem svíčky, vykuchtal kat. a stejně to nejede, ale už to nehoří (katalyzátor) může byt zacpaný první tlumič výfuku, nebo to hořela nespálená směs?
Zetor crystal 12011 http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 42&t=82270
štepkovač: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 48&t=61022

Co si člověk neudělá, to nemá!!!

MATES 1
Příspěvky: 116
Registrován: pát led 23, 2009 8:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lada Niva 1,7i

#13 Nový příspěvek od MATES 1 »

V Nivách se moc nevyznám, ale podle toho co píšeš tak ti díky nespálené směsi vyhořel katalizátor. :'( To byl ten kopuř. Vyskoušej který válec ti nepáli a vyměň u něj kabel. Případně skontroluj rozdělovač - pokud tam je. Osobně sázím na kabel.
Přeji hodně zdaru. 8)

Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lada Niva 1,7i

#14 Nový příspěvek od Mirek LKT »

Švárovi se stalo něco podobnýho na oplu. Najednou žádnej výkon, spotřeba jak u Zila . Tak jsem sundali celej vejfuk a příčina byla jasná. Vyhořel katík a postupně se nastěhoval do koncovýho tlumiče a ten totálně ucpal. Trubky vyčistit, koncák se dal novej, místo katu jen prázdná plechovka na oko pro stk a už to jezdilo..
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

Uživatelský avatar
ROSS
Příspěvky: 668
Registrován: ned zář 09, 2007 6:08 pm
Bydliště: Sušice

Re: Lada Niva 1,7i

#15 Nový příspěvek od ROSS »

A nepoznají to na emisích, že je to bez katíku? :-/
.... Když nemáš mozek, nebolí tě hlava ....

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“