citroen berlingo

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiger
Příspěvky: 372
Registrován: stř bře 11, 2009 1:48 pm
Bydliště: Lomnice nad Pop.

citroen berlingo

#1 Nový příspěvek od tiger »

Ahoj,Má někdo berlingo nebo partnera?Uvažuji o tomhle autě.Kamarád bude brzo prodávat Berlingo 1,4 i rok výr.2007.Kupoval to nové,najeto cca 48 tis.Trošku mam obavu z toho motoru,jestli nebude slabý.
Tak jestli někdo má tento vuz,tak budu rád za skušenosti s jeho provozem :friends:

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Re: citroen berlingo

#2 Nový příspěvek od Dvordy »

Tchyně má Berlingo nebo Partner (ani nevím, ale myslím že jsou to stejné typy) 1,6 HDi (asi, v tom motoru se nevyznám) a nevím jestli je to jen ten její, ale větší sráč jsem nezažil. Za poslední dobu do toho zahučelo peněz a pořád s tím něco je. Prvně to začalo tlakovat vodu, vyměnil se termostat, vodní pumpa, pak padlo podezření na prasklou hlavu (tak se tlakovala hlava). Už ani nevím v čem byl problém. Další, prasklé přední pružiny (i když na těch dnešních cestách, kdo by se divil). Dále teď v zimě praskl plast pod motorem - když jsem viděl že je to tvrzený plast, na který, když se mráz zle podívá, tak praská sám o sobě. Servisák řekl, že tam musí být, jinak lítá bordel na startér nebo alternátor. Na vrakáči se nesežene, takže nový za 2 tis.. Výměna alternátoru (a že byl sakra drahej) .Otevírání bočních dveří - praská tam taková plastová osička, která se nedá koupit samostatně, tak celý nelakovaný zámek a buď přelakovat nebo vyměnit jenom tu osičku. Teď naposledy výměna vstřiků. Všeobecně je na vrakáčích na toto auto málo dílů, tak jenom nové.

To její auto má natočeno cca 170 tis. a není nijak přetěžované. Vozík to vidí jenom jednou za měsíc, když je potřeba odvést nějaký odpad a vozí to max. 4 lidi.

Docela se mi líbilo, že je v tom autě prostor, ale například ta 1,6 je strašně lenivá a musí se dost vytáčet, aby to zrychlilo.
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

Pepik_Plzen
Příspěvky: 459
Registrován: pon pro 28, 2009 6:49 pm
Bydliště: Plzeň

Re: citroen berlingo

#3 Nový příspěvek od Pepik_Plzen »

Mám 1.4 partnera, spokojenost, jednoduché, hodně to uveze, myslím tím objem, do terénu nic moc,nechal jsem dát závěs, šoupací dveře z obou stran. Spotřeba cca 8l dlouhodobý průměr.
Nechá se vymyslet lecos, jenom je někdy problém to uskutečnit... aby to fungovalo podle našich představ.

Uživatelský avatar
tiger
Příspěvky: 372
Registrován: stř bře 11, 2009 1:48 pm
Bydliště: Lomnice nad Pop.

Re: citroen berlingo

#4 Nový příspěvek od tiger »

Ten o kterém uvažuji má jen jedny šoupací dveře,druhé budu muset oželet.
Závěs bych chtěl dát taky,na kolik tě vyšel?Předbežně jsem zjištoval v jednom autoservisu nabidli mě výrobce SVC Náchod,k tomu je náká drahá elektroinstalace (má již svou řídící jednotku a není závislá na elektroistalaci vozidla) no a cena s prací 6700kč :( Zkusím pak ještě jiný servis,tohle se mě zdá moc.Ted jsem koukal na aukro tak tam nabízej za 2800 kč,akorát nevím kolik se muže pohybovat cena montáže a následně zapsání do TP

barz
Příspěvky: 28
Registrován: sob úno 11, 2012 12:51 am
Bydliště: Vsetín

Re: citroen berlingo

#5 Nový příspěvek od barz »

Mám partnera 99 rok výroby.Nafta 1,9 bez turba.Koupil jsem to 2005 a mělo to{prý}nalítáno 80000km.Nedám na to dopustit.Jezdím s padesáti procent z vozíkem a motor šlape jak má.Není to žádná formule,ale spotřeba kolem šesti litrů.
Kolega měl 1,4 a ta si pápla tak o dva litry víc.
Mám najeto 220000tisíc a kromně běžných investic bez problémů.Když to klapne tak letos beru nový.
zetor 25 k.motor slavia 2st 120
buchar prako1,prako2 2x

Uživatelský avatar
Martuch.rs
Příspěvky: 107
Registrován: ned kvě 09, 2010 9:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: citroen berlingo

#6 Nový příspěvek od Martuch.rs »

To auto je super asi jedno zmala co PSA vyrobylo ale pokud benzin tak jedine 1.6 u 1.4 odchazi tesneni pod hlavou v ruzku a tece tam olej.ale kdyz bude v dobrem stavu tak hold ten motor ozel a vem ho. Taky je docela slebej v tom aute.

Uživatelský avatar
Martuch.rs
Příspěvky: 107
Registrován: ned kvě 09, 2010 9:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: citroen berlingo

#7 Nový příspěvek od Martuch.rs »

Dvordy: Protoze ty1.6 Hdi jsou motory Ford a to jsou opravdu pekny srace.

Uživatelský avatar
pavel601
Příspěvky: 1572
Registrován: čtv dub 15, 2010 9:00 pm
Bydliště: Bratislava

Re: citroen berlingo

#8 Nový příspěvek od pavel601 »

.... ja mám berlu 1.4 204000 km , r.v.1997 - žiadny problem , ešte aj teraz to má pekný lak , ide tak rýchlo , ako mu stúpim na pedál ...často mám aj príves a ten ani necíti ...ale ferrari to nieje :)

boril
Příspěvky: 213
Registrován: čtv pro 10, 2009 9:57 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: citroen berlingo

#9 Nový příspěvek od boril »

mám ho též, nákladní verze, 2,0 HDI, 2004 výroba, nám ho od nova, zatím 135 tis Km a měnil jsem jen řemenici na klice - a taky dveře spolujezdce, vyrostl mi v nich zničeho nic strom, ale to asi není chyba výrobce :) jinak spokojenost.

Pepik_Plzen
Příspěvky: 459
Registrován: pon pro 28, 2009 6:49 pm
Bydliště: Plzeň

Re: citroen berlingo

#10 Nový příspěvek od Pepik_Plzen »

tiger: Zapsání na magistrátu stojí jenom kolek, ten závěs mě stál se vším všudy 3000,- má povoleno 600/900kg nebrz./brzd.o zádné instalaci nevím, že by byl problém, je tam na to už v instalaci auta připraven konektor.
Nechá se vymyslet lecos, jenom je někdy problém to uskutečnit... aby to fungovalo podle našich představ.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: citroen berlingo

#11 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

pezoty partnery mame jako sluzebaky na firme.no co ti mam rict.furt jezdej.z jedny strany evropy na druhou ......
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Martuch.rs
Příspěvky: 107
Registrován: ned kvě 09, 2010 9:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: citroen berlingo

#12 Nový příspěvek od Martuch.rs »

Mela by se tam dat instalace ktera ma kdyz to zeknu jednoduse ovladani pres rele.Protoze kdyz se to natahne jen ze zadnich svetel muze se pretizit vyvod na BSI coz je pocitac ktery pousti proud do svetel a bud skoci jen do nouzoveho rezimu ze odpoji napajeni prislusneho svetla nebo se muze taky spalit coz je pak na nove BSI tak okolo 7 tisic.

Uživatelský avatar
tiger
Příspěvky: 372
Registrován: stř bře 11, 2009 1:48 pm
Bydliště: Lomnice nad Pop.

Re: citroen berlingo

#13 Nový příspěvek od tiger »

Tak to tažné jsem zjištoval ještě u třech servisu,(cena u všech kolem 6 tis.) psal jsem přímo k prodejci citroenu a jednoznačně doporučil elektro instalaci s počítačem,přesně jak píšeš,že by mohlo dojít k poškození jednotky BSI a cena opravy dost vysoká.
Tak už jsem se rozhod,že když ho kamarád prodá tak ho vezmu,když si to rozmyslí tak budu schánět dál :)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: citroen berlingo

#14 Nový příspěvek od DYK »

Tady to povídání mě celkem zajímá. Martuch píše, že dnesto jsou motory od Fordu.Kde je slávaa věhlas Prkinsů? Proč jsou ty Forďácký diesely na tom tak špatně? To neumí udělat "normální"motor? Já totiž z vícero stran slyšel, že ty motory po sto tisících začnou prudit. Co používá PSA třeba do C4 za benziňáky? Prý to jsou motory od BMW? Víte o tom někdo něco? Jo taky se vedou řeči o FAP, ale to už umí "léčit" spousta firem. Píšu zde o tom proto, že soused má benzínovou C4 od nova a nemůže si to vynachválit. Prý absolutně bezproblémové auto a to slezl z naftového VW ještě TD. Tam ho právě štvalo neustálé"dopňování" ND, ale je ferové napsat, že to bylo letité auto, tak asi proto. Je zatím jen otázkou, kde bude ta C4 až bude mít ty roky co měl ten VW. Já chápu, že někteří zrovna auta od PSA nemusí, ale to je jak se vším. Někdo má rád holky, jiný vdolky. No a já teda oboje, to se přiznám ;-)
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
bawor
Příspěvky: 1358
Registrován: ned bře 15, 2009 2:14 am
Bydliště: Strakonice

Re: citroen berlingo

#15 Nový příspěvek od bawor »

většina potíží těhto motorů je způsobena nesmyslně nastevenýmy servisnímy intervaly a takzvaně optimalizovanou konstrukcí neboli všechno ošidit na hranici pevnosti.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“