Avia

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Avia

#166 Nový příspěvek od Sadra17 »

bourač píše: pon zář 26, 2022 11:10 pm Avii jsem odstavil co zpoplatnili mýtem silnici č.38 u které bydlím a kamkoliv do světa musím vyjet po ní.
kontejnerka by možná šla "předělat na traktor" pak by určitý omezení zmizeli 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Avia

#167 Nový příspěvek od bourač »

jo to je v plánu, proto sem sháněl ty gumy 4/8. Tak kdy mi je konečně dodáš? ;-) :friends:

Joe máš nějakého s předním náhonem?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Avia

#168 Nový příspěvek od Joe66 »

Jirko uz si videl klasicky stary furgon alebo a20 prerobeny na karavan aj s prednym nahonom ci 4x4 ? :smich: Ja nie :-/ :D Kupoval som ich na stavbu-pre straznikov . Ale ked teraz bude taky problem s origo dielami tak asi ich necham rozobrat a budu cakat v regale na svojeho noveho majitela :vysmech: :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Avia

#169 Nový příspěvek od ota »

Furgon byl i 4x4. Měli jsme ho jako prototip. A ještě měl na zadku uzávěrku. Byl to hasičskej furgon. Každej rok jsme s nim jezdili jakožto fabrycké hasičské družstvo vyvenčit stříkačky co byly na fabryce. Jeden hlídal stříkačku a ostatní seděli v restauraci u Melšů a popíjeli. Pak se ten hlídač vystřídal a čenžovali jsme se. Stříkačky musely běžet 8 hodin v kuse. Aby se ověřila funkčnost. Jo to byly časy! 8)

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Avia

#170 Nový příspěvek od Joe66 »

O uzavierke viem kedze sused mal taku . Ale s 4x4 by sa dali spocitat na jednej ruke kolko ich bolo na predaj :smich: Pod aviu stacilo pluvnut a mala problem sa pohnut z miesta :-/ :vysmech:

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1865
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Avia

#171 Nový příspěvek od filip »

Tady byl jeden v sousedním městečku, vodoinstalatér to měl jako dílnu.
http://www.ivo.cz/avia-furgon-4x4-historie.html
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Avia

#172 Nový příspěvek od ota »

Tak to nevím Joe66 ale kámoš jezdil s pekařskou avii, dlouhý roky. Záleželo na vzorku gum a prvkem mezi volantem a pedálem. Vždycky vzpomíná na svojí ,,Barču". Najezdil s ní pár stovek tisíc kilometrů. V zimě v létě. Sice v převážné většině po silnicích. Ale v tom pekařským autě odvozil kde co. Nebyla komodyta, kterou by snad nevezl! Měl autodopravu a nejvíc vozil chleba. Začínal v 1 ráno a končil v 6, max 7 hodin ráno. A pak jezdil ještě kšefty vedle. Když byl doma tak brzo. Pamatuju se jednou se tady stavil a uvnitř bedny měl selata. Někomu je převážel. Rozházel vevnitř slámu a selátka hybaj jedém. Pak to vystřikal wapkou a druhej den šup plnou bednu chleba. 8) Vozil telata , ovce. Co povídal vždycky dojel. Vozil v avce i brambory. Jak v pytlích, tak na paletách. Avka sotva jela s nákladem brambor. Vše si opravil doma sám. Vždycky nadával, když se mu to sralo. Ale teď s odstupem času, nedá na avii dopustit. V zimě jezdil první po zasněžené silnici. Když jel tam byl plnej chleba a jel jak tank. Domů už to bylo prohrnutý tak to přejel. Měl i řetězy, když zapadnul. Scháněj ve 2 ráno někoho mezi polema zapadlej v závěji a lidi chtějí mít chlaba ráno v krámě.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Avia

#173 Nový příspěvek od bourač »

jednou jsem s tím jel s jedním lesním hospodářem (já spolujezdec) využíval to pro dopravu lesních dělníků.
Parametry ani chování auta si už nevybavuju ale byli jsme s tím v lese.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Avia

#174 Nový příspěvek od Joe66 »

Sused od vedla s pekarskou aviou tiez rozvazal dlhe roky Chleba . Ze avia je jednoduchy stroj hoci na udrzbu s blbo pristupnymi castami agregatu :smich: Ale vydrzi neskutocne vela. Ale kolko krat sme ju museli s terenakom vytahovat zo zahrady ked bolo mokro to sa ani nepocita :D Na mokrej trave to bez uzavierky nedava :-/ :typek: Ale aj u nas na vychode sa snou rozvazal chlieb,ci mlieko alebo ine potraviny .A ked znamy rozvazal s aviou maso z macomu z Humenneho tak to sa neda zabudnut :friends: 8) Odrezal z stangli kus sucheho salamu a jedli sme to bez chleba 8) To bola vona ;-) A sused co rozvazal chleba stihol z odpadu aj 2svinky vychovat :D

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Avia

#175 Nový příspěvek od ibanez5 »

S Avii jsem taky něco najel. Jezdil jsem s ní asi 3 roky vnitro. Odvážel a dovážel jsem do Třineckých železáren. Jezdilo se hodně... Do ZUbří do gumaren,do Pilany,Kroměříž,Žďas, Vsetín zbrojovka mslím byvalá,ferony po republice,Kladno Buštěhrad atd,atd. Bylo to "super auto" ,měl jsem prodlouženého valníka A31 myslím. Odhlučněná kabina,řazení na podlaze. Pětku jsem zařadil v Třinci a vyřadil v Kladně :D :D :D Ale jinak dobrý stroj. Ještě jsi vzpomínam,že jsem vozil alkohol z likérky za Strážiska a to jsem na A31 přivezl 6,3 tuny nákladu chlastu do Třince. Dodnes nechápu,že to avka vydržela... No a v zimě to byvala někdy sranda,ale pokud se Avka nezastavila a člověk s ní uměl,tak nebyl problém...Ale jak jí člověk zastavil,tak už se nerozjel... :D Byl to dobrý stroj, neměl jsem s ní problémy. Ale měli jsme dodělanou ještě jednu žhavičku do sání a vymontovaný vyměník, nebo jak se to jmenovalo ( voda-olej) ... :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Avia

#176 Nový příspěvek od ota »

To Joe66 ten můj kámoš pekař vždycky přivezl zmetkový chleby. Bylo to těsně po revoluci a pakárny se odtrhly a měli je soukromníci. Dneska tady v okolí je jich tak třetina co tenkrát. To byla pekárna na každým rohu. :vysmech: No a on vždycky s avíí dovezl zmetky. Pekly kulaté bochníky. No chleba výbornej dobrej chutnal mi. A třeba se pekař v noci ožral a špatně upekl. Bochníky byly černý, nebo popraskaný dokola, nebo sražený uvnitř. A to bylo jako zmetek nemohlo to do prodeje. Kámoš přijel a třeba 200 bochníků dovezl! Pro prasátka krmení. Vždycky nacouval ke garáži, já mu podal hrablo na sníh a on to tím hrablem hrnul po podlaze avie ven! :D Stará babička když to vždycky viděla lamentovala! Boží dar a oni to hrnou jako hovna! Potom jsme sedli a vše rozkrájeli. Většinou byl ten chleba ještě teplej! Vždycky jsem vzal bochník a dokola ho okrojil to prasklý a snědl. Mňam to byla dobrota! Pak vozil takový velikánský bochníky. Nějak sedlácký pecen se to jmenovalo. Moc dobrej chleba taky. To bylo jak kolo od auta. Ale tenhle chleba vydržel měkkej strašně dlouho. Vždycky jsem si jich pár dal stranou a do mrazáku pokrájel. Pak pekaře vyhodili že chlastal a zmetků rapidně ubylo. Ale třeba do roka tu pakárnu zavřeli. Ten ochlasta uměl a lidi pak co odešel přestali to pečivo kupovat a nechutnalo jim. Tak kámoš šel jezdit jinam. Jezdí s pečivem dodnes. Má dve dodávky. Ale už toho není jako tenkrát, že dával před svátkama i 3x točku s nacpanou avií pečivem. Párkrát jsem se s ním svezl. Třeba o půlnoci mě vyzvedl doma a jeli jsme. Jak on uměl nakládat ty štosy beden! Kurva to byl koncert. Jen říkal, stuj tady bokem a jen se koukej a už to lítalo. No doma jsme pak byli kolem 7 nebo 8 ráno. Podle toho jak daleko jel. On šel jezdit po ránu dál a já si šel lehnout! Nevychrápenej. Je pravda že on v 19 hodin chrněl jako řepa. Aby se aspoň trochu vyspal na šichtu.

petrjan69
Příspěvky: 20
Registrován: čtv črc 07, 2011 1:17 pm
Bydliště: pardubice

Re: Avia

#177 Nový příspěvek od petrjan69 »

Furgona 21 jsem měl 16 let jako montážní vůz topení plyn vodoinstalace za tu dobu nejelo to auto prázdné stále plně naložené a nepoznalo rozdíl.Jezdilo se po celé republice a za celou tu dobu 1x vodní pumpa 2x pomocné čepy přední náprava a výměna jednoho svislého čepu.Dokonce má dodnes původní klíňáky. Brzdy asi 5x za celou dobu. Kdyby tolik nehnila karoserie jezdí dodnes.Stále stojí na firmě jako příruční sklad a dát do ní aku tak chytí bez problémů. Dnes jsou auta pohodlnější a rychlejší. Dnes mám 6 let Boxera a je to auto k vzteku a spotřeba jako ten Furgon.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Avia

#178 Nový příspěvek od murár »

Reportáž o Avii z roku 1988 a jej problémoch. V 0.32s sa tam mihne červená kabína ktorá mala prísť do výroby v 90 rokoch ale nejako im to navyšlo.
https://youtu.be/HRQ6s_2j4ME


Ales12011
Příspěvky: 186
Registrován: sob čer 04, 2022 7:07 am
Bydliště: Vrchlabí

Re: Avia

#180 Nový příspěvek od Ales12011 »

Ahoj, tak já onehdy jezdil s Avií i do Warszawy :red: A to třeba ze Slovenska "polním" přechodem a uprostřed zimy, včetně jízdy pod vlekem sjezdovky... Byla to 35L , silniční dlouhá. Dobře naložený a se vzorkem to zvládlo hodně (myslím na sněhu, na ledu nepojede nic). Jednou jsem s tím vezl i 5t. lešení. Víc toho koukalo ven, než na korbě....kabinu jsem s tím měl o hodně výš a předek šel opravdu "po špičkách". Navíc má cesta tenkrát vedla přes Červenou vodu :shock: Vždy vše dobře dopadlo - myslím, že dnešní "rychlořidiči" z dodávek by to nedali :smich: Jedině mě štvalo to startování v mrazech...to žhavení tam nechodilo dobře a neskutečně mě štvalo, že i po chytnutí motoru dokázal zase zhasnout. Pamatuju, jak jsem na laně za Liazem obkroužil 5x Benzínu, než to dokázalo samo běžet... všude zamořeno z výfuku, prostě ta nafta jak když v tom motoru nechce hořet :vztek: A to nocování v té kabině...to byly pionýrské doby nákladní dopravy, navíc na vzdálenosti, na které to auto nebylo konstruované (řeznickou Avií jsem potkal i u Moskvy).
Zetor 8011

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“