IFA

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

IFA

#1 Nový příspěvek od ondra »

Ahoj
Potřeboval bych vědět jak je vysoka a popřipadě i dlouha IFA agro tak kdybyste to někdo veděl napište to sem prosim ...předem všem děkuji
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozměr IfI

#2 Nový příspěvek od Mikro »

2600 vysoká, 3200 nebo 3700 rozvor kol.

A nevím proč tohle téma, už si tady jednou rozměr ify rešil :-/

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozměr IfI

#3 Nový příspěvek od ondra »

Jo to ale byla šiřka napravy...pokud chceš smaž to co jsem potřeboval vědět už vim a děkuji
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozměr IfI

#4 Nový příspěvek od Mikro »

Mě je to jedno, nic mazat nechci, jen nevím co pořád zjišťuješ ( teď už vím ) :)

Tady máš okótovanou soupravu:

Obrázek

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozměr IfI

#5 Nový příspěvek od ondra »

Super dikes moc..zjištuju pořad jestli se to vejde na Kontejner a ted jestli se nepřekroči maximalni vyška ktera je pro vozidlo i naklad myslim max 4 metry a myslim že se to + - vejde
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Uživatelský avatar
Hanz 260
Příspěvky: 6028
Registrován: ned úno 08, 2009 11:21 am
Bydliště: Benešovsko

Re: IFA W50 4x4 sklopka

#6 Nový příspěvek od Hanz 260 »

Kolem tý hasičský jsem několikrát jel. Jinak ta 60 jede jak kráva to už je šestiválec. Měl jsem jí pár let. Nevýhoda je že se jich moc nevyrobilo a je problém s díly, musel jsem pro ně do Vansdorfu a je to za ně darda.
Naposledy upravil(a) Hanz 260 dne sob lis 13, 2010 7:16 pm, celkem upraveno 1 x.
Zetor crystal 8011, VZV Irion 3.5 tuny od Shreka, plato 2.7 t

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: IFA W50 4x4 sklopka

#7 Nový příspěvek od Leo »

Ify u nás byli v kurzu tak před patnácti lety, když tu chlapi rozváželi pivo po hospodách. To se každý snažil si sehnat šedesátku, aby mu víc toho uvezla než padesátka. Dneska je u nás kromě jedné šedesátky sklopky není vůbec vidět.
Jakou to mělo vůbec spotřebu a kolik toho uvezla?
Tu je jedna diskuze o těchto autech: http://liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=78
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: IFA W50 4x4 sklopka

#8 Nový příspěvek od poulm »

Tyhle stroje se už v podnikání moc neuplatní,spíš tak pro zemědělce nebo jakékoli jiné osobní užívaní, např. při stavbě baráku, na dřevo do lesa,na přestavbu na nějaký samohyb atp.,podobně jako V3Sky.
Teď jsme si se švagrem jednu Ifu 4x4 sklopku koupili, rok pojezdí kolem jeho baráku,který staví a pak z toho půjde udělat nějaký samohyb do lesa atp. 8)
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: IFA W50 4x4 sklopka

#9 Nový příspěvek od CBS »

Leo píše:Ify u nás byli v kurzu tak před patnácti lety, když tu chlapi rozváželi pivo po hospodách. To se každý snažil si sehnat šedesátku, aby mu víc toho uvezla než padesátka. Dneska je u nás kromě jedné šedesátky sklopky není vůbec vidět.
Jakou to mělo vůbec spotřebu a kolik toho uvezla?
Tu je jedna diskuze o těchto autech: http://liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=78
W50 boli 5 tonky, L60 asi 8 tonky, L60 moc nechvália, lebo tam bolo všetko komplikovanejšie a s ND je problém, L60 mala pólky radené vzdichom, ako Liaz.
Nám spotreba vychádza na W50LA/Z 30 l.

Uživatelský avatar
Hanz 260
Příspěvky: 6028
Registrován: ned úno 08, 2009 11:21 am
Bydliště: Benešovsko

Re: IFA W50 4x4 sklopka

#10 Nový příspěvek od Hanz 260 »

Já měl 4 x 4 sklápěč a ofiko uvezla 6 tun, naložil jsem do ní i 9. Celková váha byla asi 60 kg přes 12 tun a to by dnes byl problém. Půlky to nemělo a mělo to řazení do H Celkem 9 kvaltů a zpátečka. 8 normálních a1 až 4 a potom si přemáčk pákou do prava a v převodovce přeplo vzduchem druhou řadu. 5 až 8. To přepnutí bylo sice synchronizovaný ale dost to zlobilo a zpomalilo v kopci než jsi to přeřadil. Dále to mělo 1 stupeň tzv. Craver jako velmi pomalou jedničku. To byla taková plíživka a zpátečku.
Výhodou bylo že to mělo trvale 4 x 4 tak že to běžně nehrabalo na mokru a sněhu ani se to nešprajcovalo, mělo to uzávěrku mezinápravový difu a nápravové uzávěrky. Vše na vzduch přes elektriku, tak že to chtělo těm elektromagnetickým ventilům věnovat péči. Kdy\ž jsem ji dovezl nešel ani jeden. Dal jsem tam český a bylo vše ok. Výhoda byla že už to bylo 24 a tím odpadl ten bateriový spínač jako na 50. Proti 50, kterou jsem měl pře touto 60 se to nedalo srovnát. Jízdní vlastnosti a pohodlí bylo o něčem jiném. Dále už to mělo hydraulicky sklápěcí kabinu a dvouhadicové brzdy na vlek. Jako nejslabší článek u tohoto auta považuji převodovku, kdyby se tam naimplantovala nějaká s půlkama tak by to byl dravec.
Zetor crystal 8011, VZV Irion 3.5 tuny od Shreka, plato 2.7 t

cuisine
Příspěvky: 53
Registrován: pát led 02, 2009 1:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: IFA W50 4x4 sklopka

#11 Nový příspěvek od cuisine »

a jako nějakou redukci do terénu maj ??? jsem koukal že jezdí i trucktrial a docela jim to jde ..

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: IFA W50 4x4 sklopka

#12 Nový příspěvek od poulm »

Řekl bych,že v trialu to má sílu lítat i na silniční kvalty 1-4. Kvalty jsou tam jak říká CBS,párkrát jsem s tím jel, ten šestivál už tahá moc pěkně,jinak bližší zkušenosti s tím nemám.
Pokud by byla převodovka KO,tak by tam možná šla napasovat třeba z Liazu 4x4,ale je to jen nápad,nejspíš to nebude nikdo realizovat, to už vyjde levněji si koupit přímo nějakou sklopku 4x4 Liaz MTS nebo 110, už jdou taky sehnat od okolo 40tis.

Pokud někomu chybí výkon v agro Ifě W50, tak už jsem jednou viděl v ní napasovaný šestiválcový motor z řezačky E281, má to dvě hlavy po třech válcích, výkon nějakých 170koní. Výhodou je,že to má oddělenou převodovku a kardan k motoru. Jeden můj známý zemědělec to měl tak udělané, aby mohl o žních hbitě s vělkým sklápěcím vlekem BSS PS vozit obilí a na podzim řepu. Technickou nevím jak řešil,ale nejspíš nějak hromadně jako vždy. 8) Měl to tak hodně roků a dobře mu to za pár korun sloužilo,teď už má velký traktor Newholanda co jede 50km/h s velkým návěsem na 18t, tak už to nepotřeboval, tehdy to před pár lety prodal za pár šušňů polákům. :vztek: :'(
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Hanz 260
Příspěvky: 6028
Registrován: ned úno 08, 2009 11:21 am
Bydliště: Benešovsko

Re: IFA W50 4x4 sklopka

#13 Nový příspěvek od Hanz 260 »

a výkon 180ps oproti 120ps u W50.
Zetor crystal 8011, VZV Irion 3.5 tuny od Shreka, plato 2.7 t

Uživatelský avatar
Hanz 260
Příspěvky: 6028
Registrován: ned úno 08, 2009 11:21 am
Bydliště: Benešovsko

Re: IFA W50 4x4 sklopka

#14 Nový příspěvek od Hanz 260 »

Dnes jsem jel přes Chleby a tu hasičskou už jsem neviděl. Tak buď jí někam schovali před deštěm nebo je prodaná.
Zetor crystal 8011, VZV Irion 3.5 tuny od Shreka, plato 2.7 t

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: IFA W50 4x4 sklopka

#15 Nový příspěvek od poulm »

Těch 120koní je jen relativních, u těchto motorů se výkon zvyšoval otáčky. Traktor na 1800-1900ot. při 100koních, náklaďák okolo 2100ot při cca 115koních a kombajn 2200ot při cca 125koních.
Průběh krouticího momentu je ovlivněný nastavením čerpadel,zda se jedná o výkonnostní,či omezovací plus regulátor předvstřiku. Prakticky na max otáčky nikdo nejezdí,takže těch 120koní je špatně využitelných. Pouze u kombajnu to jezdí pořád na plné prdy celý den.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“