Autolékárnička

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Autolékárnička

#76 Nový příspěvek od elbarto »

Kupuju sice lekarnicky za 120kc, ale pro sebe stejne strcim papirek s novou expiraci. Neni to o penezich, jen s nima tuhle trapnou hru za miliardu proste nehraju.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Autolékárnička

#77 Nový příspěvek od Šéďa »

PULDrapalik píše:Když sem se říz motorovkou použil sem obvaz z lékárničky která prošla v roce 2000,když sem to v nemocnici řek sestře tak povidá, "No když koukám na vaše špinavý ruce,tak je to úplně jedno,hlavně že je to zavázaný a tolik to neteče"

To ti řekne každej doktor, že je lepší na zastavení krvácení třeba špinavej hadr nebo i prst než nic. Doktoři dokážou léčit sepsi, ale nedokážou vyléčit vykrvácenýho :D
Paradoxně moje švagrová je doktorka na interně a dostala pokutu za prošlou lékárničku, házela na policajta vědomostma i Hipokratovou přísahou, ale marný, byl to aktivní blbec a zaplatila 200,-Kč pokutu.
elbarto píše:Kupuju sice lekarnicky za 120kc, ale pro sebe stejne strcim papirek s novou expiraci. Neni to o penezich, jen s nima tuhle trapnou hru za miliardu proste nehraju.
Ano máš pravdu, ale na druhou stranu hlavou zeď neprorazíš a jak jsem psal výše, když natrefíš na aktivního vola jseš v pytli. Jak tu někdo psal, že policajt nesmí roztrhnout plastový oval ve kterém jsou obvazy, tak to je blbost, v zákoně nic takového není naopak je tam psáno, že platnost lékárničky je dle expirace nejstaršího kousku v lékárně. Čili správně by ti měl policajt i na STK zkontrolovat expiraci všech kusů v lékárně, když by chtěl zjistit, zda je opravdu platná. Já nyní, když mi končila lékárnička jsem šel do lékárny a nakoupil obvazy a vše na čem je vyražena expirace. Stálo mi to necelou stovku a mám klid. Nůžky, špendlíky a ostatní věci na kterých doba není jsem nekupoval. Taky jsem nekupoval masku, již jí není potřeba.

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Autolékárnička

#78 Nový příspěvek od fikejz »

Šéďa píše: Ano máš pravdu, ale na druhou stranu hlavou zeď neprorazíš a jak jsem psal výše, když natrefíš na aktivního vola jseš v pytli. Jak tu někdo psal, že policajt nesmí roztrhnout plastový oval ve kterém jsou obvazy, tak to je blbost, v zákoně nic takového není naopak je tam psáno, že platnost lékárničky je dle expirace nejstaršího kousku v lékárně. Čili správně by ti měl policajt i na STK zkontrolovat expiraci všech kusů v lékárně, když by chtěl zjistit, zda je opravdu platná. Já nyní, když mi končila lékárnička jsem šel do lékárny a nakoupil obvazy a vše na čem je vyražena expirace. Stálo mi to necelou stovku a mám klid. Nůžky, špendlíky a ostatní věci na kterých doba není jsem nekupoval. Taky jsem nekupoval masku, již jí není potřeba.
Bohužel v tohle nemáš zásadně pravdu. Musíš si uvědomit základní právní princip: pro občana platí, že co není zakázáno je povoleno ALE pro orgán je to naopak - smí jen to co mu zákon výslovně dovolí!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Autolékárnička

#79 Nový příspěvek od Šéďa »

Už vidím, jak se hádáš s policajtem.
Citace ze zákona:
" Provozovatel vozidla musí lékárničku
udržovat v řádném stavu a jednotlivé druhy zdravotnických potřeb
obměňovat. Doba použitelnosti jednotlivých druhů zdravotnických
potřeb je na nich vyznačena.


Nikde nestojí nic o obalu a ani o datu na nějakém vloženém papíře od výrobce, respektive toho, kdo kompletoval lékárničku. Jasně je zde stanoveno, že provozovatel musí udržovat jednotlivé druhy zdravotnických potřeb a jestliže provozovatel má tuto povinnost, tak zase kontrolní orgám má povinnost kontrolovat jednotlivé druhy zdravotnických potřeb. Nevysvětlujte si demokracii, tak, jak se hodí vám.

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Autolékárnička

#80 Nový příspěvek od fikejz »

I koncentráky za IISV byly dle tehdy platných zákonů. Takže z hlediska vyššího principu mravního.... NA:RAT. A ovce ať se nechají stříhat.
! S orgánem se nemluví, cokoliv řeknete může a bude použito proti vám!! Takže u mě rozhodně k žádnému hádání nedojde. HOVG
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Autolékárnička

#81 Nový příspěvek od Šéďa »

:D :D :D
Každý svého štěstí strůjce.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Autolékárnička

#82 Nový příspěvek od elbarto »

Lekarnicky maji trhaci plomby na otevreni. O citaci zakona se nepru, neznam vyklad, ale vubec se mi nezda, ze by benga mohli otevirat uzavrene lekarny a hrabat se v obsahu. Dost divoky.
Poslednich min. 20 roku mi nikdo lekarnu nekontroloval, tak to myslim nebude takove drama. Obzvlast ted, kdy leti "lov" na dalnicni znamky.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Autolékárnička

#83 Nový příspěvek od DYK »

No a máme zde další, lékárničkám velice podobnou "malou domů" pro určitou podnikatelskou skupinu. A Vy ostatní osolé plaťte.

http://www.novinky.cz/domaci/402976-mot ... vesty.html
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Autolékárnička

#84 Nový příspěvek od Shrek »

JJ, ted jsem to cetl, by me zajimalo kerej politik ma brachu co ma firmu na vesty a kdo z rodiny bude ten "notifikator"
Zase se mi chce zvracet, zase budu kupovat 4 vesty, jeste ze nejsou povinne pro vsechny pasazery...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

malotraktor
Příspěvky: 2052
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Autolékárnička

#85 Nový příspěvek od malotraktor »

To je fakt trapný jak můžou dělat z lidí blbce.
Nevěř všemu co si myslíš

jbb
Příspěvky: 148
Registrován: ned srp 17, 2014 8:51 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Autolékárnička

#86 Nový příspěvek od jbb »

No, mne když benga chtějí vidět lékárničku (což je +- vždy, když neuznám nějaký údajný přestupek, jako třeba nedobrždění na stopce), tak zahajuji kontrolu prezentací koniotomického setu - pro neznalé, vypadá to asi takto a píchá se to natvrdo do krku - http://www.bexamed.cz/quicktrach-i-koniotomie.html Pečlivě při tom popíšu, jak bych takovéto urgentní zajištění dýchacích cest prováděl. Ještě se mi nestalo, že bychom od této kratochvíle přešli někam dál (například ukázkou laryngoskopu, orotracheálních kanyl a ampulária. A už vůbec se mi nestalo, že by orgáni prohlíželi mojí krabici s fáčema a řešili, zda-li jsou prošlé - naopak většinou je prezentace koniotomie ukončena pro bledost soudruhů opicistů.
Nicméně mám samozřejmě selekční výhodu v tom, že se se mnou dost blbě diskutuje - na rozdíl od budižkničemy opicisty já už pár (skoro)mrtvol viděl ;-)

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Autolékárnička

#87 Nový příspěvek od Leo »

Ministerstvo dělá v reflexních vestách guláš
http://www.novinky.cz/domaci/403075-min ... gulas.html


Pozor na cestování do zahraničí, kde jsou potřeba vesty v autě pro všechny cestující.
Potvrdil, že u nás stačí, když je vesta pro řidiče, ale třeba v Rakousku musí být vesta k dispozici pro všechny osoby cestující ve voze.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Autolékárnička

#88 Nový příspěvek od Leo »

Tak už i reflexní vesta může být prošlá. Musíte ji vyměnit za reflexnější
http://www.autorevue.cz/tak-uz-i-reflex ... n=copylink

Celkem zajímavá diskuze.


Starou reflexní vestu měnit nemusíte, uklidňuje ministerstvo
http://auto.idnes.cz/reflexni-vesta-vym ... tomoto_fdv
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Autolékárnička

#89 Nový příspěvek od Leo »

Autolékárnička v roce 2018: Co všechno musí obsahovat a jak často se musí měnit?
http://autobible.euro.cz/autolekarnicka ... -internetu
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Autolékárnička

#90 Nový příspěvek od P.S. »

Lékárnička nesmí být prošla, ale když dojdou obvazy je dobrý i propocený triko. Za chvilku přodáme auta a koupíme si rovnou sanitku. Potom snad bude jistota, že vozím vše.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“