Autolékárnička

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Autolékárnička

#1 Nový příspěvek od DYK »

Dostala se ke mě tato zpráva:

Protože záchranáře přímo učím, něco bych vám všem rád sdělil. V Česku je cca 4,3 milionů registrovaných automobilů. Takže při ceně řekněme kolem 250 Kč za jednu autolékárnu jde o obchod zhruba za miliardu. Takže evidentně musel mít někdo mohutný zájem. Nicméně si asi sbor zákonodárců jaksi nevšiml, že od loňského roku platí v EU zcela nová závazná pravidla pro neodkladnou resuscitaci. V nich se výslovně nedoporučuje dýchání z úst do úst. Většinou totiž jen zdržuje a má nebezpečné vedlejší efekty. Především většina vdechovaného vzduchu jde do žaludku a chudák postižený se potom dosti často pozvrací s rizikem vdechnutí zvratků. Je totiž takzvaně "předýchán". Neškolený záchrance totiž do postiženého
povětšinou funí jako do nafukovací matrace. To někdy vede až k velmi nebezpečnému otoku mozku postiženého . Proto se umělé dýchání v té či oné formě doporučuje pouze školeným týmům záchranářů. Primární je masáž srdce. Tečka. Minimálně první čtyři minuty je vždy nejdůležitější masáž - na dýchání raději zapomeňte. Pokud si totiž vezmete resuscitační roušku s ventilem z lékárny, nasadíte si jí moc těsně a zkusíte dýchat, pocítíte minimálně i jako zcela zdraví lidé silný diskomfort. Pokud máte nějaké dechové obtíže, začnete se sám dusit. Přesto je tato hloupost u nás povinná. Nové autolékárny a přiložené návody jdou tedy zcela proti posledním předpisům Evropské resuscitační> rady a nejsou momentálně ničím jiným, než jen zdrojem velmi dobrého kšeftu a buzerace občanů! Co tedy všechny automobilisty stejně a logicky v dohledné době čeká znovu? Další nové autolékárničky s jiným návodem a obsahem! Což bude samosebou dalším skvělým kšeftem pro příslušné podnikatelské kruhy většinou velmi blízkých některým vlivným zákonodárcům a politikům. A ty občane blbečku jen drž hubu a znovu a znovu plať! Pošlete proto všem a dál i svým zastupitelům.

P.S. Tyto nové předpisy v češtině je možné prosím kdykoliv > zhlédnout
např. na web stránkách
Pražské záchranné služby.
Miloslav Lněnička
Horní Újezd 4
57001 Litomyšl
# miloslavl@seznam.cz

Já nedokážu posoudit co na tom je a nebo není pravda, prostě se v tom nevyznám. Nepřekvapilo by mne však, kdyby tento text byl pravdivý. Dnes je totiž možné a v ČR obzvlášť, snad úplně všechno. Nevíte tedy někdo něco víc kolem toho?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Autolékárnička

#2 Nový příspěvek od Mirek LKT »

Podle mě asi něco na tom bude. Je jasný že na novejch lékárnách si někdo dobře napakoval , ale co se týče té resuscitace tuhle jsem viděl v tv zrovna reportáž o první pomoci. Dýchání z úst do úst už není prioritou první pomoci , ale hlavní je intezivní masáž srdce. Tělo samo si pomocí krve přivede kyslík k těm nejdůležitějším orgánům .

Jinak k samotným lékárničkám. Nevím komu bude co platná ta karta první pomoci. Nikdo si na ní ani nevzpomene až dojde k věci. Jen mě nejvíc sere , že jsem jí kupoval ani ne před rokem do nového auta a teď jsem do ní musel investovat opět aniž bych tu první vůbec rozbalil. Měla se nechat dojet max. doba použitelnosti lékárny a pak jí nahradit novou .
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Autolékárnička

#3 Nový příspěvek od tomasberry »

buď rád žes jí nemusel rozbalovat 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Autolékárnička

#4 Nový příspěvek od ota »

Tak jak píše Dyk, měli jsme pře 14 dněma školení na bezpečnost, atd a taky školení o první pomoci. Jezdí tam šikovnej chlapík ze záchranky a ten vždycky předvádí všechny příklady z praxe. O tom dýchání nám to říkal taky tak. Hlavní je masáž srdce a to dáchání povídal jak píše Dyk. Protože každej chce nahodit za každou cenu tak funí co to jde a spíš to může spíš uškodit.
Doufám, že taky nebudu muset lékarničku rozbalovat! Raději, když se nikomu v mém oklí a zmámejm nic nestane.

matesH
Příspěvky: 87
Registrován: pon zář 27, 2010 7:57 pm
Bydliště: Jizni morava

Re: Autolékárnička

#5 Nový příspěvek od matesH »

no, takze se nekdo napakuje ne jednou, ale dvakrat, az tohdle co jsi napsal se zacne resit.
a dalsi vec, jednou jsme nad tim stravily cely vecer diskuzí, o tom ze kdyz jste u bouracky tak se snazite nejak postizeneho vytáhnout a ihned zavolat sanitku popripade 112, a vetsinou pokud to neni na polni ceste, tak se tam zastaví více lidi a nez by sám zachránce rozbalil lekarnicku ktera je jeste v celofánu, kterou stejne ze stresu nerozbali, a kdyz uz se mu to podaří tak musi nastudovat navod, atd... a postiženy uz nejspis nebude jenom postiženy.

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Autolékárnička

#6 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,přesně toto už bylo aj ve zprávách a že to už řešila aj unija alě jakýsik náš pičus to obhajovál,že v téj době gdy to schvaľovali (2008) tož to prý ta slavná unija ešče neřešila,tagže to fakt možem čekať znovu,no nakrákaní na palice.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
smetana
Příspěvky: 6426
Registrován: stř črc 04, 2007 11:02 pm
Bydliště: Příbramsko

Re: Autolékárnička

#7 Nový příspěvek od smetana »

Přesně to jsme probírali v sobotu na školení řidičů že je to kokotárna nová lékárnička že se nemusí dýchat s ust do huby ;-) tak jak jinak než že se firmy napakovali prachama za lékárničky
Jezdím tak rychle ,jak můj anděl strážnej lítá

http://www.brdy.org/
http://www.ohrazenice.eu/
http://yanmar.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Autolékárnička

#8 Nový příspěvek od kenybz »

tak tak a místo toho aby daly nařízení z nových lékárniček oidstranit to co je tam nahovno tak si budem moset kůpit zasej nové žéééééééééé???to samé u nákupu nových proč nenabízeli "doplňující sadu???" jo to by tak nevyneslo
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Autolékárnička

#9 Nový příspěvek od Franta.cz »

DYK píše:
Já nedokážu posoudit co na tom je a nebo není pravda, prostě se v tom nevyznám. Nepřekvapilo by mne však, kdyby tento text byl pravdivý. Dnes je totiž možné a v ČR obzvlášť, snad úplně všechno. Nevíte tedy někdo něco víc kolem toho?
Mám kamaráda záchranáře a zrovna nedávno jsme to řešili.Říkal mě to podobně jak je to v článku.

cuisine
Příspěvky: 53
Registrován: pát led 02, 2009 1:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Autolékárnička

#10 Nový příspěvek od cuisine »

tohleto mi taky přišlo emailem ...tak jsem pátral ale na stránkách pražské záchranky jsem nic nenašel http://www.zzshmp.cz/fulltext/?q=pravid ... aci&ok=+OK+
po chvilce hledání jsem našel tohle http://www.resuscitace.cz/?page_id=42
a tam o dýchání z úst do úst píšou a popisujou jak se má dýchat . tak nevim teda .... ale je to jen nějaká evropská resuscitační rada a není to evropská komise ... ale zase o tomto je i zmínka v onom dopisu

ale eurlex, kde je možné stáhnout evrospké předpisy jsem taky nic nenašel http://eur-lex.europa.eu/Result.do?arg0 ... mit=Hledat

kolega mi říkal že viděl v tv pořad, kde to bylo popisováno tak jak je to v tom článku, ale nic bližšího už si nepamatoval na základě čeho ...

otázka je zda to není zase nějaký HOAX někoho kdo chtěl do lékárniček dostat nějaký svůj výrobek a neprošlo mu to ... těžko říct ... :-/

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Autolékárnička

#11 Nový příspěvek od radas »

někde jsem slyšel že ty nůžky z lékárniček , co kolem toho bylo tolik humbuku mají dokázat přestřihnout bezp. pás. :smich: a obvazy mají mít delší výdrž co se týká sterility. ty sety na doplnění jsou , ale stojí prý 150 kč :shock: prostě aby se to nevyplatilo, když nová stála 180 :-/

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Autolékárnička

#12 Nový příspěvek od Blajda »

O tomhle přesně mluvil v rádiu v nějaký diskuzi Ringo čech a teda vůbec se stím nesral, bylo to v odpoledním čase myslím na F1
Dokonce tam říkal že se zhádá s policajtem jak ho chytnou, protože si novou nekoupí atd.
Zetor 3011 a 6748

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Autolékárnička

#13 Nový příspěvek od Blajda »

radas píše:někde jsem slyšel že ty nůžky z lékárniček , co kolem toho bylo tolik humbuku mají dokázat přestřihnout bezp. pás. :smich: a obvazy mají mít delší výdrž co se týká sterility. ty sety na doplnění jsou , ale stojí prý 150 kč :shock: prostě aby se to nevyplatilo, když nová stála 180 :-/
No mám v garáži pár starejch lékáren a ty nůžky neustřihnou ani náplast :-/
Zetor 3011 a 6748

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Autolékárnička

#14 Nový příspěvek od Lišák1 »

Autolékárničky jsou o penězích a ne o ochraně zdraví. Osobně jezdím už 5O roků a lékarničku jsem nikdy nepoužil. A to jsem jezdil v době, kdy nebyly telefony a sehnat doktora byl problém. Dnes pro zraněného udělám víc tím, že zavolám doktora telefonem a ne tím, že na něm něco kokotím a stejně nevím co. Ten papír uznávám, má velký právní význam v případě, že by někdo měl kecy o neposkytnutí pomoci. Zastavím u nehody, zavolám záchranku, najdu papír a než sanita dojede, tak podle papíru studuji, jak mám zasáhnout a nikdo nemůže nic namítat. Když mluvíte se skutečnými záchranáři např. o sterilitě obvazů, tak se tomu smějí, neboť na školeních školí, že pokud chci pomoci při tepenném krvácení, ať použiji cokoliv a na sterilitu ať se vykašlu. Nejdříve potřebujeme zastavit krvácení a s infekcí si potom poradíme. Sami dokonce v lékárnách vozí prošlé obvazy. Policie mně osobně na lékárnu zkoušela jenom několikrát, ze zásady obsah neukazuji, po tom je každému razdvatři a když jsem dotazován na prošlost obvazů, tak se vždy ptám orgána, kdy byl naposledy na školení a co ho tam školili. A nikdy problém nebyl.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
v2000m
Příspěvky: 507
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:27 am
Bydliště: Pelhřimovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Autolékárnička

#15 Nový příspěvek od v2000m »

se sterilitou obvazů... co říkal doktor který jezdí na záchrance.. krev z rány teče pryč a to proto aby bordel co je v ráně odplavovala a nedostaval se do těla, tak nějak je to zařízený, potom ten prošlý obvaz vůbec nemůže vadit... jenže vysvětlujte to při silniční kontrole...

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“