Škoda Octavia O1

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Octavia O1

#436 Nový příspěvek od Ondras83 »

Zrovna váhu jsem řešil včera. Hulí, smrdí, cuka, nejede, občas na volnoběh jak když se zavírá stop ventil v čerpadle, rozjezd bez plynu takřka nemožný. V paměti závada, měřené hodnoty v normě, najednou to začalo skákat za z 280 na 550 - 1250mg/h (ty jednotky si přesně nepamatuju). Jízda jak v polovičním nouzaku.

Ale ta váha se může chovat i jako to tvoje, ty projevy váhy jsou někdy různý. Ale zase, bez měření je to jen křišťálová koule.

Co n75?

Obvyklá rada: nech to projevit častěji :D

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Škoda Octavia O1

#437 Nový příspěvek od DYK »

Uvidíme co se děje u mě. Teď ráno zase nic - jede. Když jede normálně nehulí neškube, nic. Začnu hýbat s pedálem - přidávat plyn a šup, už mě něco drží za prdel. Děje se to ale t ruzných rychlostech a tedy otáčkách. Ale jak říkám už druhý den nic.
Taky mě napadlo - co to teď nedělá, nejezdí se mnou manželka jako spolujezdec , ale to asi néé, že? :)
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Škoda Octavia O1

#438 Nový příspěvek od DYK »

Eště vám osvětlím moji momentální situaci. Tam, kam jezdím s autem a má pro mě vždy volný hever aniž bych po něm chtěl práci (kamarád) je momentálné výhradně v poloze horizontální a čeká na operaci zad. Co přesně nevím. Byť o tom uvažuju léta pořád nemám žádnou svoji diagnostiku a k té jeho se pochopitelně nedostanu. Stejně by to dělal on. Pořízení diagnostiky není ani tak finanční problém, jako moje nerozhodnost. Takže nic nevím a nemám momentálně kam jít. A tak jsem se dostal do situace "co teď" Zatím to jezdí a taky teda dal na šestýho Tomase a jsem objednaný do toho servisu na 14.6.. Zatím komunikace dobrá, mám z ní dobrý pocit. Zatím. Bylo mě řečeno, že nejdřív zjistí co se děje - dělo, že se hned a bezhlavě nevrhnou na turbo. Říkal jsem, že zatím jezdím bez problémů, ale on že to nemá cenu čekat a že asi než k nim pojedu to zase s největší pravděpodobností projeví. Uznávám, má asi pravdu. Jen mě štve, že se na tom nebudu moci podílet. Nemyslím, že jsem "mechanik od Forda" ale cosi zvládám ale Na zemi nedělám. A tak se budu muset svěřit do cizích rukou.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Fizz
Příspěvky: 7937
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Škoda Octavia O1

#439 Nový příspěvek od Fizz »

Já si diagnostiku koupil jako úplný amatér jsem přišel na závadu kvůli které bylo auto pravděpodobně naprodej.

Pokud zkombinujes nějaký základní znalosti techniky, to co víš o tom autě jak se kdy chová, tak už pár základních dat z diagnostiky ti může otevřít oči.

Přišel jsem na sporadický nezapaleni směsi které bylo citelné ale po vymazání chyb to bylo minimálně v řádu kilometrů dobrý spíš desitek, projevovako se to na specifickým místě při specifické zátěži.

Diagnostika v klíně a pár prohození akčních prvků odhalila mikroskopicky poškozenou vysokonapěťovou civku. Hodinka v autě při "diagnóze", optava za 800kc a 5 minut. Předchozí návštěvy servisu, je to cajk jezdito, chyby nejsou.

Takže pokud vahas, kupuj diag. Už bych bez ni ani nejel koupit auto.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Tomas6
Příspěvky: 5379
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Škoda Octavia O1

#440 Nový příspěvek od Tomas6 »

Dyku vůbec bych nebyl špatný z toho že se nebudeš podílet. Necháš to opravit, budeš vědět že je to ok a ještě se zárukou. Sic tě to bude stát nějaké kačky navíc oproti tomu co by jsi nechal u toho kámoše. Pan "Huml" neboli RF Auto je podle referencí top servis. Na DP fóru se pohybuju spoustu let, za tu dobu jsem nezaznamenal žádnou negativní zkušenost. Ono o tom vypovídá už ta čekací doba. Takže práce mají pořád nad hlavu. Proč asi. A věř tomu že nakonec možná ještě ušetříš, páč jít cestou pokus omyl a výměnou dílů by tě ve finále stalo víc peněz a spoutu nervů k tomu.
Já dělám v servisu, dělám auta, na svým si taky dělám prakticky všechno sám. Ne jen na autě, traktory, motorky, pily, zemědělské stroje, prostě všecko, ale jsou věci které bych sice při troše snahy a přemýšlení asi taky dal, nicméně nechám udělat znalého zkušeného. Kupříkladu převodovku. Nic na tom není, pár koleček, ale musel bych shánět přípravky, stahováky, vědět kde jaká vůle je ještě ok a kde ne... To mi za to nestojí.
S tou diag je to těžko. Konkrétně u toho turba je potřeba znát hodnoty které mají jednotlivé snímače ukazovat v reálném čase při reálných podmínkách a každá odchylka kterékoliv hodnoty může značit úplně něco jiného.Na to už je potřeba i trochu těch zkušeností.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Škoda Octavia O1

#441 Nový příspěvek od DYK »

Zkušenosti z nakládáním s diagnostikou vůbec nezpochybňuju a je to tak. A znalost souvislostí toho, kdo tu diagnostiku používá taky chápu. Zcela. Je to hlavně praxe a zájem o vědění jak co funguje a jak se elektricky projevuje. Všechno beru a chápu co píšeš. Můj problém je, že prostě paušálně nemám důvěru v servisy. Ale tak je to můj problém. Ne že bych byl finančně za vodou, ale o sumu až tak nejde, nehledám to nejlevnější řešení. Hledám kvalitu a stálost řešení, no a za to pak zaplatím, chápu to a to se nedá nic dělat. A zase, potřebuju nabýt přesvědčení, že provedená práce bude v prospěch můj a auta. Prostě žádný nadstandardy, jen dobře dignostikovaná a odvedená práce. Jak říkám, to jsou moje stresíky a vono to nějak dopadne. Rozvody, který se blíží, už podruhé, doufám budu měnit už u kamaráda. Jako předtím. Vidíš u těch rozvodů - nikdy by mě nenapadlo je dělat a nevyměnit i vodní čerpadlo, tak jak to někteří umí, sadu vyberu třeba INU tak i z toho je snad trošku znát, že nešetřím na nepravých místech
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Fizz
Příspěvky: 7937
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Škoda Octavia O1

#442 Nový příspěvek od Fizz »

Pod to se můžu podepsat, bohužel i standartní výkon dobrého servisu bych očekával na jiné úrovni. A byl bych ji ochoten i schopen zaplatit.

Nezajem ze strany servisů.

Je to obdoba jako u řemesel.

Trh kde je jedno co kdo jak dělá kurví lidi. Ne vsechny, ale hodně.

Rozšíření obzorů nicméně způsobuje vnímání spousty nedostatků které by jsi prostě neznal/nevnimal.

To je presne případ s tou civkou, kdyby řekl že to hylo celý den srani, ok. Ale po 3 návštěvách kfy tam auto stojí pokaždé tyden, nebyl čas, jestki to potřebuješ tak si ho vem. Jedno vraceno s kapajicimolejem, oprava doma sám bez zvedáku 5h, oni rozpocet 2 chlapy 4dny motor ven. Podruhé, total vybitá baterka. Po týdnu smazána diagnostika, vrcelo to dve hodiny pred dílnou, "zadny problem" žádná zavada .... To už jsem řešil sám, "nový" auto, neznalost auta ani technickeho pristupu vyrobce. Hodina. Atd... To ke jedno auto z několika. Podobných průběhu mam desitky...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Tomas6
Příspěvky: 5379
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Škoda Octavia O1

#443 Nový příspěvek od Tomas6 »

Dyku tak inou se přes kapsu moc neplácneš. Ikdyž je plně dostačující.A žádného rozdílu mezi ní a např. Contitech jsem nezaznamenal. Neměnění pumpy může souviset jak s doporučením fabriky, konkrétně škoda u O1 klasika rotačka pumpu vůbec nepředepisuje, kladky co druhou výměnu řemene, tedy nějakých 240 tis.. O tom jestli to měnit komplet není pochyb. Druhý důvod může být i z důvodu ceny. Páč na té rotačce ta sada vyjde v maloobchodu snad okolo 5-6 tisíc, plus práce, plus nový fridex, nějaký ten jiný materiál okolo toho, většinou se toho dělá víc než jen rozvody a pak ta cena leze do závratných výšek. No a podle hesla náš zákazník náš pán se snaží servis, mechanik zákazníkovi trochu ušetřit, sobě vydělat a pumpu nevymění. Páč když někomu řeknu ať dá desítku do jedničkové octy tak si klepe na čelo.
Nicméně třeba já se zákazníkem nesmlouvám. Buď chce nebo nechce a než bych dělal něco napůl tak si radši lehnu.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Škoda Octavia O1

#444 Nový příspěvek od DYK »

Já nevím jak v žebříčku nákladná je sada INA, Contitech sada je vlastně totéž, od INA ložiska řemen Conti. Ale vím, jak to je třeba s vrtulkou u nevyměněné pumpy. A že jich bylo. No stojí mě těch co já vím 1200kč za pumpu za to? No sestojí. Mám tam teď INU, blíží se 90 tisíc a prostě i s kladkama vše nové. Že mám O1? Mám to auto rád, stačí mě snad i vyhovuje, nechci se podílet na jeho pohřbu ojebávkama. No a taky bych od servisů očekával jakousi komunikaci. Pane, je tam to a to, můžeme tam dát to nebo ono. Jenže toto se právě asi moc neděje. Prostě nechci opravit auto na průstřel ale pro sebe k dalšímu bezproblémovému používání.
No a že si raději lehneš než něco dělat na půl? Jasně protože se ti borec vrátí a vlastně vyjebeš nejvíc sám se sebou.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Tomas6
Příspěvky: 5379
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Škoda Octavia O1

#445 Nový příspěvek od Tomas6 »

Pozor. Sada contitech už má kladky gmb či co a na všem made in China. S pumpama je to taky zlo a už ani pořádně nevím co doporučit nebo montovat. Každá druhá ať je to Ina, Conti, salleri nebo cokoliv jiného, začne časem téct. Trochu ale téct a pak zákazník na tebe hledí jak na kkta co jsi mu to namontoval a ještě si za to vzal peníze.
To že máš O1? No a co? Na svou dobu skvělé auta, co se týče spolehlivosti a provozních nákladů, takové auto už dneska nikdo nevyrobí. Já měl B4 passata a kdyby neschnil tak bych s ním jezdil do dneška. To auto za asi 10 let a 150tis km chtělo jen naftu, olej a asi i ty rozvody, jinak nic. Teď mám O3, spokojenost, ty auta šly dopředu, nicméně už to pořád něco chce
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Škoda Octavia O1

#446 Nový příspěvek od DYK »

Když jsem já tehdy měnil poprvé rozvody bylo to jak jsem psal. Řemen conti zbytek ina pumpa nevím a bylo jedno jestli je celá sada ta či ona. Složení bylo stejný.
No vidíš, nové informace pro mne. Co já tam dám - nevím. Zase abych se pídil a vybíral. To mě moc nebaví. Ale budu muset něco najít.
Jinak dneska zase jizdy v pohodě. I v nadlimitní dálniční rychlosti polohování pedálu a nic. Jen teda jsem si všiml, takovej pocit, už to tolik netahá v těch vyšších rychlostech jako dřív. Je to tam už na odezvu plynu jalovější a to nebylo. Ještě to prověřím jestli jen "nemám pocit".
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Tomas6
Příspěvky: 5379
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Škoda Octavia O1

#447 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jestli bys měl zájem můžu se ti poptat po originál sadě. Kdysi bývaly za celkem slušnou cenu, ale potřeboval bych vědět co je to za typ motoru. Je možné že dotyčný ještě má. Jinak bych případně doporučil sadu ina a pumpu graf nebo hepu.Ale jak říkám, je to těžko, dneska už není záruka kvality ani renomovaná značka.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Škoda Octavia O1

#448 Nový příspěvek od Sadra17 »

Já Kupoval teď nedávno komplet rozvody na pd s pumpou a řemeny a vyšlo to na 3000 komplet sada conti
malej traktorista v malým traktoru

Tomas6
Příspěvky: 5379
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Škoda Octavia O1

#449 Nový příspěvek od Tomas6 »

Co v ní bylo za kladky?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Škoda Octavia O1

#450 Nový příspěvek od Sadra17 »

Bez označení :chytry:
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“