Škoda Octavia O1

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Make.17
Příspěvky: 26
Registrován: stř dub 14, 2010 6:06 pm

Škoda Octavia O1

#1 Nový příspěvek od Make.17 »

nazor škoda octavia 1řada 1.9 tdi

Zdravím chlapy...chtěl bych vědět váš nazor na tento typ vozu zatím ho každý koho znám chváli.. stricek ma starsi feldu a furt do ni cpe jak je to s octavii opravdu to je tak bezporuchové

pech.
Příspěvky: 585
Registrován: pát říj 24, 2008 7:22 am

Re: nazor škoda octavia 1řada 1.9 tdi

#2 Nový příspěvek od pech. »

nadprůměrně drahé auto průměrných vlastností a pro větší lidi podprůměrným prostorem...

co se týče spolehlivosti je to opět průměr, žádnej velkej propadák, ale žádnej zázrak.. má to takový ty typický bolístky jako je váha, filtry, zacházení s turbem....

je třeba dávat bacha na korozi, hlodá hlavně vzadu v podběhách, okolo víčka nádře, na zadním víku kombiků pod sklem.

1.6SR trochu trpí na převodovku a spojku, ale o ten se patrně nezajímáš...

o tomhle autě jsou popsané stohy - je jakožtoi hodně rozšířené na mezníků, půlka lidí jej miluje, půlka je na něj alergická... možná právě proto, že to je prostě běžné auto, které vlasně ničím moc nevyniká ale v čechách se jeho vlastnosti trochu i zveličují, což je jim nesympatické - na druhou stranu, to většina lidí bere jako "cestu nejmenšího rizika".

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: nazor škoda octavia 1řada 1.9 tdi

#3 Nový příspěvek od sychrovak »

Tady najdeš pár recenzí : viewtopic.php?f=9&t=22756
Jinak kamarád ji má má průměrnou spotřebu od 4,8-5,2l ,když jsem ji měl půjčenou já tak jsem se pod 5l nedostal.Je to ve stylu.
Švára si koupil novou - kombik ale v benzínu.Je spokojený,jezdí jen o víkendech /Pražák/ Plzeň nebo k nám.
Spotřeba 9l
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: nazor škoda octavia 1řada 1.9 tdi

#4 Nový příspěvek od DYK »

Mám toto auto, v dubnu jí bude sedm. Měněno: obě ložiska v předních kolech, čidlo teploty a dvě žárovky. Obě na ovětlení RZ, jinak vše, včetně brzd, originál. Kotouče mírně chvějí, to ale výměna vyřeší jen na chvilku. Jezdím denně. Koroze nula. Spotřeba, denně to mám na očích, 4.7L. V létě 4.4L. Jinak měním olej a vše okolo toho vždy jednou za rok. Nikdy jsem neměl nic jinýho než škodovku a pro mě toto auto nemá chybu. Kdyby bylo dnes v prodeji, jako že není, beru ho znovu. Za ty peníze a s tou spotřebou na doma pro mě ideál.
PS: ŠKODA OCTAVIA RS byla snad jen 1.8 T, ne?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
jirkaaro244
Příspěvky: 682
Registrován: sob led 03, 2009 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: nazor škoda octavia 1řada 1.9 tdi

#5 Nový příspěvek od jirkaaro244 »

jo jo octafka 81kw 8) po chipu 110 kw spotreba 4l 8) a pri stylu jizdy cihla :D 5,9 vejs to proste nejde :-/ 8)

Venca a Jirka
Příspěvky: 209
Registrován: ned led 24, 2010 12:02 pm
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: nazor škoda octavia 1řada 1.9 tdi

#6 Nový příspěvek od Venca a Jirka »

dyku to jezdis s 1,8 T za 4,4-4,7 ?? nerozbil se ti palubni pocitac? :smich: kamos to ma taky a rika ze jezdi 7-8 l
Venca a Jirka

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: nazor škoda octavia 1řada 1.9 tdi

#7 Nový příspěvek od DYK »

Ne, RSu nemám. Nejsem tak bohatý, abych jezdil beziňákem. :) Reagoval jsem na zakladatele tématu. To PS bylo myšleno na to, že 1.6 RS má problém s převodovou. S RSou jsem jezdil ani ne rok a spotřeba byla více méně kolem devíti.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
majarka
Příspěvky: 416
Registrován: stř úno 17, 2010 6:25 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: nazor škoda octavia 1řada 1.9 tdi

#8 Nový příspěvek od majarka »

Bezproblémové auto.Vydrží i horší zacházení bez vetších investic.Máme je jako služební a jezdíme i po polních cestách. 8) 8)
Zetor4011 byl to skvělí traktor. Zetor 5211

Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: nazor škoda octavia 1řada 1.9 tdi

#9 Nový příspěvek od Mirek LKT »

taky vlastním combi 81kw max spokojenost,žádná koroze ,spotřeba 4,5 - 5,5l ,kufr dostačující, díly se dají sehnat za dobré ceny
další auto plánuju opět to samé jen 4x4 8)
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

pech.
Příspěvky: 585
Registrován: pát říj 24, 2008 7:22 am

Re: nazor škoda octavia 1řada 1.9 tdi

#10 Nový příspěvek od pech. »

božbože to je tady rekordmanů.... už vím proč je na silnici tolik šílenců kteří provozují bezdůvodně pomalou jízdu, a pak si honí triko na internetu že jezdí z 5l :shock:

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: nazor škoda octavia 1řada 1.9 tdi

#11 Nový příspěvek od Peetan »

Taky mám koktávku, rv 99, 66kw 4x4 což je k nezaplacení. Dálky 5-5,5l, kombinovaná lehce pod 6. K tomu autu se chovám hulvátsky. Podval s autem, vlek se dvěma koňmi atd a stále "drží". Tachometr píše 315tis. Já s ní najel za rok a čtvrt necelých 60tis. Teď se mi podělalo něco v elektrice. údajně jednotka abs, takže mi nešla 4kola. Nová stojí 20tis, ale právě ptroto, že je jich hodně jsem senal na aukru za 4ku jinou a jezdím dál. Při napíchnutí na diagnostiku mi zjistili ne 315tis, ale 420 a stále jezdím. Je to teda absolutně socíální výbava, ale mě to neva. O pohodlí nouzi nemám. Naopak, nemám rád měký "kajaky" co nedržej na silnici, typu francouzů apod.
Další auto bude opět průměrný auto, nadprůměrně drahý a to snad scout.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: nazor škoda octavia 1řada 1.9 tdi

#12 Nový příspěvek od DYK »

A můžeš mi prosímtě říct, co je to za škodovku 1.6 SR co trochu trpí na převodovku a spojku? Očividně ti ty škodovky nějak leží v hlavě, snad i v žaludku dle příspěvků i jinde a nechápu proč zpochybňuješ zkušenosti majitelů. Si to odečti, kdyby Peetan neměl ISO 50 a 4x4 za kolik by jezdil? Taky pod pět a úplně v pohodě. A brzdy provozu? Kam chceš dneska spěchat v tomto provozu. Silnice jsou dnes tak plný, že se zařadíš do nekonečného vláčku, který vede někde v dálce kamion a sem tam ho někdo předjede, když je proti volno. Nebo jinak, raděj budu brzda provozu, podle tebe, protože vás bychlejch jsou plný hřbitovy.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: nazor škoda octavia 1řada 1.9 tdi

#13 Nový příspěvek od Mirek LKT »

Mám rád svojí rodinu a nehodlám jí někde zmrzačit jen díky tomu ,abych si honil triko tím , že pojedu jak magor. Jestli je u tebe bezdůvodně pomalá jízda mimo město 90 -100 km/h , ve městě 5O-60km/h ,tak se právě ty asi nejspíš řadíš mezi šílence ,kteří si honí ego na tom kolik těch " plížilů" za den předjedou . Vždycky mám chuť tyhle závodníky (který stejně nakonec v klidu dojedu buď v koloně nebo na semaforu) ,co stylem své jízdy ohrožují své okolí, přetáhnout po kebuli heverem , aby se jim v ní rozsvítilo.

O spotřebě s tebou asi nemá cenu debatovat. I kdyby tu sto lidí napsalo ,že jezdí s octávkou za 5l , ty neuvěříš a budeš jen na svou obhajobu používat nesmyslné argumenty.
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

laney
Příspěvky: 77
Registrován: sob lis 01, 2008 6:49 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: nazor škoda octavia 1řada 1.9 tdi

#14 Nový příspěvek od laney »

U 1.6sr se obcas stalo že se střihly nýty co drží klec dif k záběrovýmu kolu roztrhla se skřín. Stávalo se to prý proto když s tím autem nekdo zacházel jak hovado(hrabání atd) ,stejnou převodovku ma i sdi,jinak motor spolehlivej až na hadici od sani ktera často praskala a stála 2tis.

Uživatelský avatar
Japa
Příspěvky: 854
Registrován: čtv srp 27, 2009 2:01 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: nazor škoda octavia 1řada 1.9 tdi

#15 Nový příspěvek od Japa »

Ty uváděné spotřeby jsou určitě z pal. počítače a ten má svou nepřesnost - zatím jsem se vždy setkal s tím, že ukazoval míň, než by měl.
Ve Světě motorů jsem četl srovnávací test motorů 1,2 HTP versus 1,2 TSI v Roomstru.
U haťapky spotřeba dle pal. počítače 6,9 l/100 km, skutečná (odměřená) 7,93.
U TSI 6,7 dle pal. počítače a 7,34 skutečná.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“