Vozík za auto

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
andre.marek
Příspěvky: 658
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Vozík za auto

#886 Nový příspěvek od andre.marek »

A co klasická světla na magnet připojit samostatně na nějaký starší akumulátor, třeba položený ve vozíku?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vozík za auto

#887 Nový příspěvek od ota »

Ano to jsem si chtěl pořídit taky. Měli to občas v lídlu. Navozil jsem se dlouhých věci. Má to magnet a má to několik funkcí. Ale je dobré mít třeba dva. Jeden v levo a druhý v pravo. Ono pak po tmě to vypadá z dálky jak když jede ciklista a kolem že je plac.
Mám ty klasický světla na tu zásuvku a kabel. Ty vozím při přepravě dlouhejch věcí. Lze to dát třeba na kus profilu a přidělat na konec na ten magnet a nebo přišroubovat na prkno a přišroubovat na náklad. Podle toho, z čeho náklad je. Ty světla jsou pro toho kdo jede vzadu přehlednější a má to komplet směrovky i brzdovky k tomu osvětlení.

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Vozík za auto

#888 Nový příspěvek od duchodce »

Já tam vozil kromě červeného praporu velikosti vlajky dvě světla vedle sebe z kola v režímu svícení . Ten plácají kus hadru je vidět neuvěřitelně daleko ,když se tam mele. Na Na těch světlech sice žádný E není ale nějaký režim mít musí když je to povolené na kolo do provozu. Pokud budeš mít vidět světla na vozíku /koncové blinkry/tak to plně vyhovovalo . Jednou jsem potkal poliše a nechali mě na pokoji. Já měl problém s trojúhelníky /byli na odebraném zadním čele/ a mlhovým světlem.Musel jsem je předělat na bok a zase neodpovídali vzdálenosti a na STK jsem je radši dal zpět. Počítal jsem s tím.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vozík za auto

#889 Nový příspěvek od ota »

No já měl zase problém s vyndaným čelem že jsem neměl tabulku maximální rychlosti. Ta bohužel zůstala na dílně na sajtně. Ale naštěstí to vyřešila jen domluva a slib že tabulka bude i na rámu přidělána.

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Vozík za auto

#890 Nový příspěvek od Sadra17 »

blikačka na kolo ? k dostání na každém rohu :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vozík za auto

#891 Nový příspěvek od vitex »

Na přívěsu nesmí být blikačka a ještě navíc z kola.Ale taky jsem o ní uvažoval.

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Vozík za auto

#892 Nový příspěvek od Sadra17 »

umí i svítit 8)
malej traktorista v malým traktoru

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Vozík za auto

#893 Nový příspěvek od Shrek »

Proc tam nedas normalni zableskovej majak na baterky, mam jich sadu 6ks, i s nabijeckou, nechapu proc svetlo? Ja za to tolik nedal, nez to je v odkaze, myslim ze tenkrat asi 2500kc za komplet.
https://www.levnealarmy.cz/eshop/emerge ... lGEALw_wcB
https://cz.rs-online.com/web/p/majaky/9 ... lsrc=aw.ds


Uz jsem to nasel, tady to maj celkem levne https://www.truckmall.cz/led-vystrazne- ... s-p225033/
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Vozík za auto

#894 Nový příspěvek od duchodce »

Já jsem tam psal ,že v režimu svícení ,nic tam blikat nesmí . Byli nad sebou, těsně vedle sebe, kvůli intenzitě světla.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: Vozík za auto

#895 Nový příspěvek od Mako4991 »

Páni, nechcem vám do toho veľmi kecať, ale prečo vymýšľať niečo nové, keď zákon č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích to v § 52 ustanovuje jednoznačne:
(3) Přečnívá-li náklad vozidlo vpředu nebo vzadu více než o 1 m nebo přečnívá-li náklad z boku u motorového vozidla nebo jízdní soupravy vnější okraj obrysových světel více než o 400 mm a u nemotorového vozidla jeho okraj více než o 400 mm, musí být přečnívající konec nákladu označen červeným praporkem o rozměrech nejméně 300 x 300 mm, za snížené viditelnosti vpředu neoslňujícím bílým světlem a bílou odrazkou a vzadu červeným světlem a červenou odrazkou. Odrazky nesmějí být trojúhelníkového tvaru a smějí být umístěny nejvýše 1,5 m nad rovinou vozovky.

Aby som iba nekritizoval, asi by som pozeral po niečom takomto a dorobiť kastlík na zopár bateriek:
https://www.truckershop.sk/home/627-kon ... d-uni.html

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: Vozík za auto

#896 Nový příspěvek od Mako4991 »

Ešte doplním predpis pre SR - Vyhláška č. 30/2020 Z. z. o dopravnom značení, § 26:

Pri preprave nákladu prečnievajúceho vozidlo vpredu alebo vzadu o viac ako 40 cm alebo nákladu prečnievajúceho vozidlo do strany musí byť prečnievajúci koniec nákladu označený reflexným označením s červenými a bielymi pruhmi širokými 70 mm až 100 mm a smerujúcimi od pozdĺžnej strednej roviny vozidla pod uhlom 45° nadol. Najmenšia plocha tohto označenia musí byť 0,16 m2, pričom táto plocha musí mať tvar pravouholníka s dĺžkou jednej strany najmenej 400 mm. Označenie si musí počas používania v cestnej premávke zachovávať aspoň približne svoj tvar. Za prečnievajúci náklad sa považuje aj bicykel alebo iný predmet prepravovaný na nosiči namontovanom vzadu na vozidle.

Napr. https://1autodiely.sk/reflexna-tabula-r ... emEALw_wcB

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vozík za auto

#897 Nový příspěvek od vitex »

Asi to provedu jak píše důchodce a Sadra17.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Vozík za auto

#898 Nový příspěvek od bourač »

to je snad jasný, mám to tak a přibastlený k menší truhlářské svěrce, ve dne na to věším výstražnou vestu.
V noci ji věším tak aby světlo bylo vidět. Mám to fotit?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vozík za auto

#899 Nový příspěvek od vitex »

Ne,ale díky,taky to tak plánuji.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Vozík za auto

#900 Nový příspěvek od bourač »

Víťo na tý svěrce jsem sundal tu podložku co je na konci trapézu a přinýtoval výřez z trubky - takový kousek žlábku.
Často vozím roury a toto provedení spolehlivě drží na rouře i na jakémkoliv jiném nákladu.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“