Vozík za auto

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Vozík za auto

#991 Nový příspěvek od ladiki »

dražby jsou budoucnost.....p§jde to dál....dražby všeho........rodící se mladí, mají totálně jiné zkušenosti ze světem (resp. nejen, že nemají zkušenosti, ale selský rozum, se stal jen pojmem v googlu) , ve všem.....bohužel, bohudík...a můžou za to rodičéééé........moudré husákovi děti...."hlavně, ať děťátko nezažije stres z nedostatku".... :-/

Viki007
Příspěvky: 140
Registrován: pát říj 22, 2010 3:14 pm
Bydliště: kósek od U H

Re: Vozík za auto

#992 Nový příspěvek od Viki007 »

Já bych přidal zkušenost z jiného ranku. Máti potřebovala jinou telku, tak jsem se dostal i na nabídku dražeb u Přerova, myslím v Čekyni. Zrovna jsme se sousedem měli cestu, tak že jedem. No na první pohled narváno, lidi úplně šílení. Prohlédli jsme si věci, docela jsem si říkal, že nějaká 80 cm by tak za 5000 max šla. No samozřejmě spousta nářadí, blbostí auta.
Klidný jsem byl jenom do chvíle, než to začalo, vyvolávač mlel jak kolovrátek, párkrát jsem zvedl ruku při 500 a sundal ji za 5 sekund, když byla cena na 3000, prostě děs. Jak tady někdo psal, lidi jak šílení, přihazovali úplně bez rozmyslu. Bylo tam taky nějaké ruční nářadí, ale to se začalo prodávat za úplně nesmyslné ceny, jako nové značkové v obchodě.
Do toho mě ještě nakrklo, že "zboží berete jak leží a běží, bez záruky a bez možnosti vyzkoušení. Když jsem tohle slyšel, šel jsem do obchodu a radši koupil novou o 2 tisíce dražší.
Ty dražby by měly smysl, ale s těma magorama, co tam jsou, to je úplně nesmyslné...

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Vozík za auto

#993 Nový příspěvek od honzasl »

Smyslem dražby je právě toto, vyhecovat lidi, aby se předháněli a vyšponovali cenu. Proto dává smysl u vzácných věcí, které "musíte mít".

U starých krámů to nemá úplně smysl, ale pokud kupující chtějí zažít adrenalin z koupě ojetého vozíku, budiž jim přáno.

Ladiky:
1. "Náš svět se dostal do kritického stádia. Děti se vysmívají svým rodičům. Jsou nepoddajné a myslí jen na svou zábavu. Konec světa nemůže být daleko."
2."Naše mládež je zkažená do morku kostí. Je intrikánská a líná. Nikdy nebude připomínat mládež dávných časů. Mladé pokolení dnešních dnů není schopno zachovat naši kulturu."
3. "Ztrácím veškerou naději v budoucnost svého národa, až mládež převezme moc do svých rukou. Naše mládež je neukázněná, nesnesitelná, nestálá –jednoduše hrozná."
4. "Naše mládež zná jenom rozkoše a není moudře vychovávána, všemu se vysmívá a nebere ohled na starší. Naše děti se staly tyrany, nepovstanou, když do místnosti vchází starší člověk a protiví se vlastním rodičům. Zkrátka, mládež je hrozně zlá"
Připadají Vám ty věty povědomé? Jak myslíte, že jsou staré?
1. Z egyptských hieroglyfů z doby kolem 2.000 před Kristem:
2. Na hliněné amfoře vykopané ve staré Babylonii
3. Hesiodos, 7. stol. př.n.l.
4. Sokratés, 469 –399 př.n.l.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Vozík za auto

#994 Nový příspěvek od fikejz »

A já k tomu dodám, že jejich autoři měli, jak historie ukazuje, naprostou pravdu a všechny ty zmiňované civilizace zanikly.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Vozík za auto

#995 Nový příspěvek od dvk »

:D :D :D 8) 8) 8)

filo
Příspěvky: 269
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Vozík za auto

#996 Nový příspěvek od filo »

Tak smyslem těchhle dražeb je prodat za co nejvyšší cenu za účelem uspokojení pohledávek a to splňuje bezvadně... jen se to občas asi zvrhává v to, komu zůstane černý petr... ale zase tady často není jistota, takže se neriskuje dokupy nic, když nezaplatí, zmařil dražbu ale není jak potrestat. Maximálně ho do další nepřipustí.

To je jedno.. já to nakonec celkem chápu, jen mě překvapilo, do jak nesmyslných výšin se to vyšplhalo a tak jsem si drobet postěžoval.

Honza

filo
Příspěvky: 269
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Vozík za auto

#997 Nový příspěvek od filo »

Tak vyšší level. Asi před půl hoďkou se vydražil Agados Handy 20, 2roky starej, ale přední čelo už je prohnutý a tak... za 13200,-. https://www.okdrazby.cz/drazba/50389-pr ... otogalerii Přitom v nejbližším OBI ten úplně stejný nový stojí 10450,- https://www.obi.cz/privesne-voziky/agad ... /p/4343000

Jen bych dodal, že první příhoz toho gamblera, co to vyhrál byl o 100 vyšší, než je ta cena v OBI. U takový lidi mají volební právo.

Honza

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Vozík za auto

#998 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Třeba jen šponoval cenu a trochu to nevyšlo. :-/ Na Aukru běžná praxe.
Je trochu divný,že dražba měla končit v 11.30 a poslední příhoz byl v 11.38.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

filo
Příspěvky: 269
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Vozík za auto

#999 Nový příspěvek od filo »

To není divný. To je pravidlo. Tyhle aukce jsou časově omezený ale s tím, že dražba nekončí, dokud účastníci činí podání. Pokud do konce zbývá méně než 5minut a někdo učiní podání, má se za to, že je zájem a dražba se prodlužuje o 5 minut a tak se iteruje dokud neuběhne celých 5 minut bez dalšího podání, tím dražba končí.

Není to jako na aukru, kde lze nastavit svoje maximum a automat to ke konci dražby pomlátí mezi sebou a vyhraje ten s nejvyšším maximem, ale nezaplatí ho celý ale jen o minimální příhoz víc než druhý v pořadí.

Navíc tady ke šponování ceny zase tak moc důvod není, ten kdo šponuje tím nic moc nezíská. To spíš někdo chce dražbu zmařit, pokud pro vstup není nutná jistota, může se přihlásit někdo, kdo dražbu vyhraje s nesmyslně vysokým podáním, které následně neuhradí a dražba se pak musí vyhlásit znovu (tedy nespadne to na druhé nejvyšší podání ale opakuje se to kompletně od začátku). Ale tím povinný obvykle taky nic moc nezíská.

Honza

Uživatelský avatar
daniber
Příspěvky: 194
Registrován: pát srp 24, 2007 10:48 pm
Bydliště: Český Ráj

Re: Vozík za auto

#1000 Nový příspěvek od daniber »

Po zkušenosti s pujcenym a vozíkem co má tchyně, už Agados jen zdarma nebo zánovní hodně levně :nene:

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Vozík za auto

#1001 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tato informace má stejnou vypovídací hodnotu, jako kdybys řekl, že rohlík z Penny je skoro stejně hnusný jako ten z Lidlu.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Vozík za auto

#1002 Nový příspěvek od Veteranista! »

Já mám nejlevnější Agados funglovku v roce 2016 za 9 tis.
Na to co já potřebuji mi stačí :-/
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
daniber
Příspěvky: 194
Registrován: pát srp 24, 2007 10:48 pm
Bydliště: Český Ráj

Re: Vozík za auto

#1003 Nový příspěvek od daniber »

Jasně, zalezi k čemu ho používáš, já si pod pojmem nákladní představuju fakt nákladní. A to ty agadosy se kterýma jsem měl tu "čest" nějak nespňovaly. Ono když nosnou část tvoří jen ta překližka bez výztuh, pod ní nic uchycená po stranách k nějakému tenkému profilu...
Občas když se podívám pod nový vozík, žasnu jak to můžou schválit k provozu. Asi to není problém jen této značky, všichni dneska šetří na materiálu a kvalita padá.
Ta radost když mi u pujcenýho zánovního agadosu propadla deska a 200L sud s praskyřicí k laminování co jsem vezl, sedl na nápravu, opřel o plechovou postranici kterou zohýbal. Pak co s tím na silnici 100km od domu.

Uživatelský avatar
daniber
Příspěvky: 194
Registrován: pát srp 24, 2007 10:48 pm
Bydliště: Český Ráj

Re: Vozík za auto

#1004 Nový příspěvek od daniber »

Ale dobrá zkušenost, byl jsem moudřejší když jsem potom kupoval svůj.

ceratio1
Příspěvky: 800
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Vozík za auto

#1005 Nový příspěvek od ceratio1 »

Humbaur, tonáž těsně pod 2 tuny, využívaný často, a často dost blízko tonáže, nicméně čekal jsem německou kvalitu.... prasklé vinkle co drží ojo na rámu...ObrázekObrázek

Obrázek na obou stranách vždy z venkovní strany...

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“