Vozík za auto

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Otik13
Příspěvky: 490
Registrován: stř dub 29, 2009 12:41 pm
Bydliště: Moravska Třebova

Re: Vozík za auto

#511 Nový příspěvek od Otik13 »

Já mám agados VZ22 bržděnej celková 1300kg nostnost papírově cca1050kg rozměr korby 150x260, je dobrej koupil jsem ho jetej za 20000kc, novej cca 40000, co je asi dobrý tak sloupky v rohách já je nemám, nevýhoda je že náprava je na šířku jen 140cm přes kola vozik je trochu vratkej, kdyby byla ta náprava 150 jak vozik bylo by to lepší, jinak když jsem ho koupil tak jsem musel trochu poléčit šasí, nýty jsem vyměnit za šrouby, vyměnit obložení (na jedné straně se utrhlo), vyměnit podlahu nebylo úplně třeba (desku jsem měl doma) a ve dvouch místech opravit příčný vzpěry, jinak vozík je r.v. 2007 koupil jsem ho letos má ještě původní kola, jinak proti titbitu je masivnější ale má taky svý mouchy
Když chceš mít opičku, musíš mít na banány.

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Vozík za auto

#512 Nový příspěvek od Thomasson »

Zase jsem z dlouhý chvíle koukal po vozejkách a narazil jsem na TRANSPORTER 2615C Obrázek

ložná plocha 2,65 x 1,53 m, hmotnost 320 Kg, takže s TK celkem 1190 kg, což je jen o 90 přes limit Fabie :smich:
Nemáte někdo osobní zkušenost?

Otik13
Příspěvky: 490
Registrován: stř dub 29, 2009 12:41 pm
Bydliště: Moravska Třebova

Re: Vozík za auto

#513 Nový příspěvek od Otik13 »

Já mám na tom agadosu taky celkovou větší než mám na tažném na fabii 1300kg/1000kg a tahat ten vozik můžu, ale nesmím mít okamžitou hmotnost vozíku větší než těch 1000kg, stačí se zeptat na to na dopravce nebo v autoškole :)
Když chceš mít opičku, musíš mít na banány.

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Vozík za auto

#514 Nový příspěvek od Thomasson »

JJ, já vím, že důležitá je aktuální hmotnost. Šlo mi o to, když bych TK převážel, abych se nevešel jen do limitu Fabie, abych aspoň splňoval limit vleku :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozík za auto

#515 Nový příspěvek od Ondras83 »

Taky si pořád hraju s myšlenkou koupit větší vlek aby se tam vešel traktor...ale nikdy mě nenapadlo koupit něco jako ten titbit, vždyť je to hrozně vysoký...jak na nakládku, tak na převoz...navíc se to mnohem lépe vozí na dvouosaku (vlastní zkušenost, když to vozím na traktoriadu)

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Vozík za auto

#516 Nový příspěvek od Shrek »

No vidis, a ja bych uz karu s kolame vedle nechtel. Kdyz skladas neco tezkyho rukama, beres to zadama.
Nehlede na to ze mi to bere sirku lozne plochy. Mam pokud dobre pocitam 5vozejku. Nebo 6 to je jedno. A u jedineho mam kola vedle a je to uplne nahovno.
S dvouosym souhlasim. Uplne nejlepsi je tocnicovej. Bohuzel, nejsem ochoten za nej dat ty prachy...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Vozík za auto

#517 Nový příspěvek od Thomasson »

A z vleku s kolama vedle plochy neuděláš plato ... Jinak souhlas, že v mnoha jiných věcech jsou kola vedle plochy praktičtější - nižší těžiště, nižší výška plochy atd.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Vozík za auto

#518 Nový příspěvek od padesátka »

Teď mladej testuje titbita v lese s pantátou a nemůžou ho vynachválit-nakládá se do něj dobře sklopí se bočnice a už se to tam cpe dokola místo nic nepřekáží a výška podlahy akorát(při vykládání se nemusí shýbat do vozíku) a uveze dost dělají se jen souše tak že se rovná vrchovatý-u nás má zatím 8)

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Vozík za auto

#519 Nový příspěvek od Thomasson »

Ještě by mě zajímalo, proč myslíte, že je lepší dvouosák (za mě jen horší ruční převoz) a nejlepší točnicovej (za mě horší couvání + odpadá přitížení auta, tzn. horší brzdnej účinek auta).
S točnicovým vlekem za osobákem nemám žádný zkušenosti, s tandemem minimální, tak se ptám ze zvědavosti.
Díky :)

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozík za auto

#520 Nový příspěvek od mape »

Já měl vždy vleky s kolama vedle ložné plochy a nikdy jsem necítil nějaký zásadní problém.
Jednoosaky jsou náchylný k rozvlnění daleko víc než dvouosaky. Teď co mám delší dobu dvouosak tak jsem jednoosak skoro netahal a dal jsem ho k užívání tátovi.
Když vezmu v úvahu český národní sport a to je přetěžování tak dvouosak to snáší ohodne líp.
Do třetice jen řeknu že jsem na dvouosaku nikdy neřešil defekt na pneu. Vždycky jsem dokulhal po třech.... To je u jednoosaku neřešitelný problém když není rezerva.... Z auta většinou nepasuje.
Já osobně jsem s dvouosakem spokojený.....
Teď řeším jednoosak jen kvůli skříni. Buď prostě skříň nebo plachtu.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Vozík za auto

#521 Nový příspěvek od Shrek »

Thomasson píše:Ještě by mě zajímalo, proč myslíte, že je lepší dvouosák (za mě jen horší ruční převoz) a nejlepší točnicovej (za mě horší couvání + odpadá přitížení auta, tzn. horší brzdnej účinek auta).
S točnicovým vlekem za osobákem nemám žádný zkušenosti, s tandemem minimální, tak se ptám ze zvědavosti.
Díky :)
S tamdemem asi desetitisice km kdyz se tahala auta z Nemecka (Najzed auta byl cca 20tis mesicne, ale nejel jsem pokazdy ja) Nutnost perfektniho vyvazeni, par cm na vleku dopredu nebo dozadu, znamenalo ze pojedes se smrti v ocich 80, nebo v klidu 140km/h. Osvedcilo se zmerit vysku cuby na zaprazenem aute a na tu pokazde dodrzovat. Vahu sebou nikdo tahat nechtel...
Tocnicovej, jel jsem jen 2x, ano couvani je vetsi problem, musis si to ryche prehodit v hlave :smich:
Zcela zmizelo to jebani kary do auta, houpani neni. Se mi to libi moc.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozík za auto

#522 Nový příspěvek od Ondras83 »

obcas na podvalu vozim auta...

spis mam srovnani s vlekama, kam se mi vejde traktor, celou dobu jsem mel nejakou moznost mit jednoosej vlek, letos jsem si poprve pujcil 2osak nebrzdeny a jelo se s nim lip...zaprve se nemusis tak bat, ty 4 kola to pekne roznesou, takze jedes rychleji se stejnym nakladame (rozumej - driv jsem jel 40-50, ted 60-70) a neni tak nachylnej na rozhoupani - houpne to, mrknes do zrcatka uz je to zklidneny a jedes, jednoosak se houpal a houpal i s autem

odpor pri manipulaci vyresi tim, ze ho zatizis jen na jednu napravu...kdyz je plnej, nehnu ani s jednoosakem

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Vozík za auto

#523 Nový příspěvek od Shrek »

No ten odpor pri manipulaci je dan tim ze s tim lidi neumi... Dvouosaky jsou delany tak ze staci malej tlak na cubu, smerem dolu a uz je z toho jednoosak... Ale spousta lidi to nevi, a pouzivaj kolecko na zvednuti predni napravy do vzduchu... No, treba na asfaltu to jde, ale na trave je to uplne napycu, pac se to zarizne a koncis, lepsi je kolecko sklopit a primacknout cubu dolu. U mensich dvouosejch co mam to jde krasne, u ty velky uz hur, ma 1100kg prazdna a to neni na tlaceni uplne malo. Tech 700kg se jeste da.
K ty rychlosti, no, mam jet 80max, ale kdyz chvatam tak je to 110-130.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2750
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Vozík za auto

#524 Nový příspěvek od Killer Koly »

jednou jsem jel s tocnicovym dvouosakem a nemuzu si to vynachvalit. za autem bezi jako pejsek a nejsou citit ani zadne razy nebo vlneni. a to jsem na 4m privesu vezl tramy cca 7m dlouhe. couvani nebyl az takovy problem, chtelo to jen trochu vic myslet. jedinou nevyhodou byla ta cena, prives byl drazsi nez tazne auto :(
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

Re: Vozík za auto

#525 Nový příspěvek od Buggy »

Ještě bych měl otázku do pléna, zkušenost se sklápěčem za auto by tu nebyla? cca jednoosá sklopka vzad, kola pod, 1500kg celková?

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“