Vozík za auto

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Vozík za auto

#946 Nový příspěvek od fikejz »

Opravdu si jsi jist, že oprávnění dle skupin je rozlišeno podle "celkové" hmotnosti a nikoliv jiné "hmotnosti" ? Co třeba si přečíst toto: https://www.autoklub.cz/wp-content/uplo ... praven.pdf
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

jbb
Příspěvky: 148
Registrován: ned srp 17, 2014 8:51 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Vozík za auto

#947 Nový příspěvek od jbb »

Ve Tvém odkazu je volná citace §80a zákona 361/2000 Sb. Hovoří se tam o "nejvyšší povolené hmotnosti", což je právě ta kolonka F1 v malém techničáku. Nikde se tam nehovoří o "aktuální hmotnosti" (tedy že by naopak prázdné plato bylo možné táhnout i bez B+E, například), natož aby tam byl nějaký složitý výpočet typu "jestliže aktuální hmotnost není větší než nejvyšší povolená hmotnost".

Opačná situace je při spřahovatelnosti soupravy, tam se operuje právě s hmotností aktuální a ne nejvyšší povolenou. Tedy například mohu táhnout za nějakým sedanem (cca 2t, povolená hmotnost bržděného přívěsu 1,5t) prázdný koňský vlek Ifor Williams(prázdný 1t, nejvyšší povolená 2,4t), ale musím mít to B+E, byť hmotnost soupravy jsou sotva tři tuny.

Tedy ano, viz výše a berte předchozí dva odstavce jako důkaz sporem jsem si jistý.

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Vozík za auto

#948 Nový příspěvek od fikejz »

Dovolil bych si tě odkázat právě na onen § 80, konkrétně na § 80a Skupiny vozidel a upozornit na drobný detail jak jsou které skupiny definovány a omezeny, zejména omezení ŘP skupiby B a srovnej je s omezeními (definicí) ŘP skupiny C (písmeno h): https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-36 ... f#f4377384 Zatímco ta první je omezena největší hmotností tu druhou definuje spodní hranice hmotnosti.
Určitě tedy případný správní orgán držitel ŘP skupiny B snadno přesvědčí, že jízda s vozidlem jehož hmotnost byla díky přetížení mimo toleranci danou zákonem byla zároveň jízdou s vozidlem o největší povolené hmotnosti která se do té zákonné vejde. Tohle je led na kterém bych já osobně v žádném případě nebruslil.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

jbb
Příspěvky: 148
Registrován: ned srp 17, 2014 8:51 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Vozík za auto

#949 Nový příspěvek od jbb »

Pro mne a za mne, brusli na jakém ledě chceš. Pouze jsem Ti chtěl vysvětlit, že "použití zdravého rozumu", jak jsi tu předvedl Ty, pro pochopení předpisů jaksi nestačí. Není sporu o tom, že jedna definice (písm. F) někde konči, zatímco jiné definice (písmena další) v tom samém místě začínají. Debata je pouze o tom, zda je možné "tak nějak selským rozumem, po policajtsku" z toho dovodit, že se tu bavíme o aktuální hmotnosti. Ne, dovodit to z toho nelze. Mimochodem, právní předpisy je třeba posuzovat i v kontextu, například té odlišné právní úpravy u spřahovatelnosti vozidel.

Ale jak říkám, pro pochopení práva je třeba v tom právním prostředí "žít" - tedy buď být právník, nebo být s právníky v úzkém vztahu. Ostatně, proto bývá tak veselo při leckteré policejní kontrole - oni hoši mají velmi zkreslené představy. Tedy mají-li vůbec při svém "mozkovém myšlení" nějaké představy. Kdysi se pokoušeli mojí údajně projetou stopku kvalifikovat jako "nezastavení na signál" tedy §125/c/1/f/5 místo "porušení jiné povinnosti", tedy §125/c/1/k. Což je rozdíl bodovaný vs. nebodovaný přestupek - se všemi důsledky souvisejícími. Shodil jim to už magastrát, kde ti úředníci jsou už alespoň bazálně gramotní.

JInak zpět k meritu věci - přeložený dodávkář (sk. B, váha dodávky na váze 4000 kg) nebude řešen jako jízda bez platného řp., ale jako přeložení soupravy. A není to jen v ČR, ale i když třeba zváží bydlíky v Rakousku. Pokuta za překročení hmotnosti je mastná, ale o řp. ani tam nejde.

Suma sumarum, nebavíme se tu o tom, zda je správné, bezpečné a doporučeníhodné přeložit auto/vlek. Není. Já to taky nedělám (navíc mám řp. B+E 79.06, takže já mám přívěs oproti §80a/1/k neomezený a ne "jen 3500kg"). Ale chtěl jsem zabránit šíření určitých bludů. Ať si z toho každý vezme (nebo nevezme) co chce.

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Vozík za auto

#950 Nový příspěvek od Joe66 »

Ja som reagoval,ze za male prditko dat velky vozik alebo nebrzdeny a pretazit a nie na vodicak B+E. Lebo ked zacnes s octavkou tahat nebrzdeny vozik s 2tonami a este jednonapravovy tak ta octavka sa sprava ,,nesvojpravne,, a nehoda je s vacsim predpokladom kdezto velke a silne suv alebo terenak to ani nepociti a ani s autom to nemava sprava do lava a aj brzdenie je na pohodu vacsinou. Ze neriesil som papiere a podobnu birokraciu :jazyk:

peyrak
Příspěvky: 1239
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Vozík za auto

#951 Nový příspěvek od peyrak »

Včera jsem dojel idiota, který za fabií rs táhl na baumarketovém shitvozíku paletu zámkovky, na 90ce jel 30, bylo to mírně z kopce, dole železniční přejezd na který se najíždí ze šikma, na přejezdu to té fábce rozhodilo sandál, skočila na chodník, kde naštěstí nikdo nebyl, vozík se rozlámal a létající dlažba poškodila protijedoucí policejní octavii :co?:

Nejvíc jsem to od orgánů schytal já, protože mám v autě kameru ale nefunkční.

Fizz
Příspěvky: 7933
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Vozík za auto

#952 Nový příspěvek od Fizz »

Meli ho pisadit do auta a tu zamkovku mu naházet dovnitř. To by si zapamatoval.

Co jim vadilo na tvé nefunkční kameře?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Vozík za auto

#953 Nový příspěvek od duchodce »

Taky jsem viděl když vozík na bantamkách na přejezdu "rozhodil kopyta"na obě strany ,na něm naložené cihly do sajten. Zůstal viset na přejezdu a měl jet vlak. Naštěstí se našel rozumný chlap od náklaďáku ,vyhnal je od toho, oni totiž začali ty cihly skládat . Pak to odpřáhli od osobáku on natáhl lano a ten vozík serval z kolejí. Mezitím se objevili poliši, ono to bylo z bídou průjezdné pro osobáky v jednom směru . Co ho to stálo nevím, byl jsem ve frontě a musel jsem odjet.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vozík za auto

#954 Nový příspěvek od ota »

Už jsem to tady taky psal. Ale ještéěé.
Jel jsem kdysi autem po silnici směr Praha. U vesnice už z dálky v poli vidím Trabanta na střeše. Za sebou vozíček s bantamkama. Roztřískenej na sračky, kolečkama vzhůru. Zpomalím a dávám pozor abych do něčeho nevjel. A už jsem viděl co se stalo. Trabanťík na vozíčku vezl asi 6m dlouhé dubové fošny. No všude fošny kam se kdo podíval. Zastavil jsem a ptám se, jestli něco nepotřebují, nebo jestli se něco někomu nestalo. Ne, ne vše v pořádku. Jen mě prej ty fošny trochu rozkývaly a neudržel jsem to na silnici. Trabant ležel po mé levé straně. Řidič ne ne já jel opačně. Tolik to se mnou hodilo do toho pole, že mě to fiklo na druhou stranu. No fošen vezl spíš pro vlečku za traktor. Prostě naložili a jeli.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Vozík za auto

#955 Nový příspěvek od JardaCNC »

Jo paleta zamkovky na vozíku to znám.
Ale jen jako propalene blatníky. :vztek:
Jinak vozík zatím vše odvezl. :wink:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vozík za auto

#956 Nový příspěvek od oco13 »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Páni uvedomte si, že vozík treba najskôr 4x zlomiť až potom najdete to správne železo, ktoré tam chýba aby to uviezlo naozaj všetko čo treba :typek:

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Vozík za auto

#957 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jo a ještě za feldou... Vozík těžší jak auto, nebrzděný, nechtěl bych před tebou jet a narychlo zabrzdit.
Já na to svým vezeku vezl nejvíc paletu šalovacích tvárnic, kdyby přeložený o 200kg, vozík to odvezl v pohodě, auto to dalo v pohodě, ale celou cestu, asi 20 km jsem se modlil aby náhodou k něčemu nedošlo, páč při trochu průseru to zaplatí všecko viník a může být pojištěny jak chce.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vozík za auto

#958 Nový příspěvek od oco13 »

Vozík je brzdený. :typek:
A po prvom zlomení , ešte vo firme išli ako výstuhy 120mm ička., Potom to za Ivecom nosilo 2tony okien. Za Feldou už len tonu . Tie traktory vyzerajú strašne, ale boli očesané od závažia a to bolo v aute. Ten prvý štrk už je náročnejší, ale zase tam sa zmenilo ťažné vozidlo.
Fotku nemám, ale na švagrovom 2m dlhom vozíku sme niesli 6m plechy na strechu , to tiež vela nevážilo len to hrozne vyzeralo.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozík za auto

#959 Nový příspěvek od Ondras83 »

za tu dobu, co ty vleky sleduju, tak podrazili o 2-3tis :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozík za auto

#960 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tak je doma :wink:
Obrázek

Je to vezeko 13.2 v základu. Začali zdražovat, tak jsme ho konečně vzali. Před 14dny by byl o 2tis levnější.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“