Vozík za auto

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 385
Registrován: pon říj 22, 2007 7:22 pm
Bydliště: Místek u Frýdku

Vozík za auto

#1 Nový příspěvek od Piston »

Jak jsem se nedávno rozhlížel kolem chalupy, uvědomil jsem si, že už nemohu dále odkládat návštěvu sběrného dvora a výkupu druhotných surovin. Všude haldy bince, staré hadice, linoleum, sporák, atd... hrůza, jak u cikánů. Dříve jsme si na tyto věci půjčovali Peugeota Boxera od otce z roboty, ale tato opce již padla. No a už se mi nechce jít k někomu žebrat o půjčku vozíku. Stejně furt pořád cosik taháme - jak kočka koťata. Tedy si koupit svůj starší. Nač si dát pozor? Musí mít papíry a platné STK - jsou na vozíky na stanicích technické kontroly přísní? Po koupit zajít na evidenční kontrolu a pak na dopravní oddělení? Díky za radu.
Pivo je moje palivo.

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vozík za auto

#2 Nový příspěvek od hajney »

I nový vozík jde koupit levně (od 10000) ale když chceš koupit starší tak si hlavně nekupuj takový ten s malými kolečky. Dřív se to hodně dělalo. Ale když už do něčeho dát peníze tak do tohodle ne. Jinak STK u nebržděného vozíku je o světlech, kolech a aby to mělo barvu jakou má zapsanou. Taková specialita je špatně čitelný VIN.

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vozík za auto

#3 Nový příspěvek od josip »

nekupuj starsi jedine ze by si kupil od dobreho znameho lebo potom don vrazis dos bubakov kamos tiez kupil za 5000 sk a vrazil don dalsich 5000 svetla elektrika podlaha atd.mi sme mali vozik tiez na malich kolieskach a predal som ho kamosovi za 7000 otec ho mal od roku 1985 a ten si na seba zarobil aspon 100x mal rozmer 120x 2000 a potom som koli preprave mojho stroja kupil novy na velkych kolesach a dali sme vtedy zan 16000 tak teraz kludne zozenies aj lacnejsie a mas pokoj aj s stk lebo stk na novom voziku je az po 4 rokoch :friends: mi mame tento ale s plastovimi blatnikami http://www.nauto.sk/e-shop/privesne-voz ... l-pv-01-3/

jurij.jp
Příspěvky: 62
Registrován: čtv kvě 07, 2009 10:23 am
Bydliště: Zlín

Re: Vozík za auto

#4 Nový příspěvek od jurij.jp »

Přidám se. Máme nebrzděný vozík MARO Kralovice. Nevím jak dnes, ale přívěs vydržel neskutečné zacházení a tahám s ním po polních cestách plný dřeva. Zaplatil se nepočítaně. Ale.
Kouppil bych si druhý už s:
1. jedině V ojí. Mnohem stabilnější i v terénu
2. u nás na valachoch je strašně moc kopců, tak bych šel do brzděného
3. délka korby min 2 metry, aspoň 2,2m (máme 1,8 a futra je pěkná otrava přivazovat)
4. Bočnice z překližky (máme pozink nýtovaný, kroutí se to)
5. otevíratelné přední čelo (dlohé předměty)

tak jsem snad poradil. A určitě jít do novéého, nebo od výrobců předváděcí modely. Přívěsy jsou u nás i na slovensku oblíbené a tahá se s nima neskutečné (i já). Jednou jsem tahal za mým 750kg marem 1,3tuny.

Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 385
Registrován: pon říj 22, 2007 7:22 pm
Bydliště: Místek u Frýdku

Re: Vozík za auto

#5 Nový příspěvek od Piston »

Nový by byl bezva, ale už je to dost peněz. Ten starší by se rychle zaplatil, bo furt něco taháme. Ale pravda je v tom, že delší korba je lepší. Budu sledovat inzeráty, snad se něco objeví.
Pivo je moje palivo.

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 989
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vozík za auto

#6 Nový příspěvek od olin »

Pokud by jsi kupoval starší, tak dej pozor hlavně na nápravu, aby nebyla ohlá, nebo nějak flikovaná. V případě, že budeš kupovat nějakej samodomo, tak je ideální náprava na listovejch perech s kolama ze škodovky a nebo s roztečí 4x100. Hlavně né ty malý bantamy.
Taky si dej pozor, aby neměl odvětlení SPZ, nebo nedej bože světla na zadním čele!
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 385
Registrován: pon říj 22, 2007 7:22 pm
Bydliště: Místek u Frýdku

Re: Vozík za auto

#7 Nový příspěvek od Piston »

Nevím, co byste řekli na něco takového? http://autobazar.avizo.cz/vozik-za-oa-3771166.html Není to sice úplně fešák,ale není to potvora s bantamovými kolečky a i když je drobet opršelý, nevypadá nejhůř.
Pivo je moje palivo.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Vozík za auto

#8 Nový příspěvek od pepa.traktor »

JÁ to řešil taky s vlekem a nakonec jsem koupil handy 3 je 2006x 1100 na 750kg nebržděnej a nosnost 620 kg a 130 má vlastní a za ty peníze sem spokojenej moc dodělal jsem zahrádku a oka do korby 4kusy v podlaze a cena 11tis a 500přihlášení pojistka je zadarmo k osobáku takže tak jen škoda že nemá předek otvírací .1 jízda vlnák 2m x0,9m -30ks x 30kg a auto jelo v pohodě ale už to bylo dost blbý na jízdu.JINAK JESTLI MŮŽU RADIT TAK MIN 2M DÉLKY A SUPER ,MENŠÍ JE NA HOV..O
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
marw
Příspěvky: 112
Registrován: sob lis 08, 2008 6:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vozík za auto

#9 Nový příspěvek od marw »

já nevím, taky jsem měl doma vlek za OA,garáž toho byla plná, venku to nechat nechceš-no šel světem. k holdru vlečku mám, a za OA to 3xza rok maximálně co ho potřebuji beru z půjčovny za 120kč na 8h.nemusím se o nic starat,vrátím a čau.
se ženou už nic není, tak mám traktor na mazlení.....

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vozík za auto

#10 Nový příspěvek od hajney »

Piston píše:Nevím, co byste řekli na něco takového? http://autobazar.avizo.cz/vozik-za-oa-3771166.html Není to sice úplně fešák,ale není to potvora s bantamovými kolečky a i když je drobet opršelý, nevypadá nejhůř.
Jo tak ten mám, resp. z něj mám čísla. Trošku jsme ho nafoukli ale stejně 2m ložnou plochu to nemá a občas by se hodila. Ta cena je dobrá, jestli s tím nebudou nějaký další výdaje.

7011
Příspěvky: 66
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:04 am

Re: Vozík za auto

#11 Nový příspěvek od 7011 »

Ahoj a co si vybrat tady www.agados.cz treba by slo neco udelat s cenou.

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 989
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vozík za auto

#12 Nový příspěvek od olin »

Piston píše:Nevím, co byste řekli na něco takového? http://autobazar.avizo.cz/vozik-za-oa-3771166.html Není to sice úplně fešák,ale není to potvora s bantamovými kolečky a i když je drobet opršelý, nevypadá nejhůř.
Je pravda, že tyhle vozejky jsou fakt kvalitní držáky, ale zkus tam bez otvíracího čela naložit a vyložit něco těžšího (kotel, nápravu.....) bez jeřábu. Nehledě, že velikostně se ti tam taky moc nevejde.
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 385
Registrován: pon říj 22, 2007 7:22 pm
Bydliště: Místek u Frýdku

Re: Vozík za auto

#13 Nový příspěvek od Piston »

Pravda, potřebujeme něco, čím v případě potřeby odvezeme třeba gauč nebo tak něco. Však já časem na něco narazím.
Pivo je moje palivo.

Uživatelský avatar
daniber
Příspěvky: 194
Registrován: pát srp 24, 2007 10:48 pm
Bydliště: Český Ráj

Re: Vozík za auto

#14 Nový příspěvek od daniber »

Koukal jsem na vozíky nedávno v obi a bylo to k pláči. Na pohled hezký ale když sem kouknul ze spodu na podlahu tak jen deska uchycená po obvodu ve vinglu, v prostřed bez jakýkoli výztuhy. Ne všechny ale většina jo. Kdysi sem si takovej zánovní vozík pujčil od kamaráda že zajedu pro kotel z inzerátu asi 50km. Kotel sme naložili normálně na stojato a po cestě si dakon přečet silnici protože se na výmolu vyvalil podlahou. A tak sem místo zachovalýho kotle dovez skoro šrot. Pak dal další peníze za šalovací desku na opravu podlahy vozíku.
Pak sem si koupil starší s ojí protaženou pod celou podlahou. Po dvou letech dal dokupy, pro jistotu dovařil další výztuhy a nemůžu si stěžovat. viewtopic.php?f=15&t=20919&start=0

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 989
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vozík za auto

#15 Nový příspěvek od olin »

Nejlepší je sehnat papíry z nějakýho samodomo a pak si postavit podle svých představ.....
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“